עצירות אצל תינוקות

דוריס*
הצטרפות: 22 ינואר 2002, 19:13

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי דוריס* »

שלום אני אמה טרייה לתינוקת מקסימה בת שמונה שבועות אני מניקה הנקה מלאה בשבועות הראשונים לחיי ביתי היו יציאות רבות כ8 פעמיים ביום, אולם בשבוע האחרון היא סובלת מעצירות, יש לה יציאות פעם ביומיים או פעם בשלושה ימים בלבד, אני לא שינתי שום דבר בתזונתי אינני יודעת מה מקור הבעיה אם בכלל להגדיר זאת כבעיה
אשמח לקבל תשובות בנושא ו/או אופציות לעצות חכמות.
תודה רבה דוריס
רותי*
הצטרפות: 19 אוקטובר 2001, 10:15

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי רותי* »

שלום דוריס ומזל טוב.
אצל תינוקות יונקים ייתכן מצב שלא יהיו יציאות אפילו שבעה ימים (ויותר), וזה נחשב תקין. זה נובע מההתאמה המושלמת של חלב האם לגוף התינוק שמעכל אותו במלואו.
השאלה היא האם זו עצירות או המצב הטבעי והתקין של "אין יציאות" שתארתי?
אם איני טועה עצירות זה כאשר הילד מתאמץ וסובל ולא יוצא לו.. אם אין סבל והילדה בסדר ומרגישה טוב לא צריך לדאוג.

אני רוצה להמליץ לך על פורום מצוין בנושא הנקה שעזר לי מאד. הפורום מנוהל בוואלה על ידי יועצת הנקה מוסמכת: אסתר גרוניס. ממליצה לך לשאול גם שם: forum]פורום הנקה id[/po]=1453&cat id=315.
דוריס*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי דוריס* »

רותי שלום ותודה על תשובתך בתי אכן מראה סמני התאמציות רבים אולם ללא תוצאה ורק לאחר יומיים או שלושה היא מצליחה, סה"כ היא מחייכת וממש בסדר גמור טפו טפו אולם אני מרגישה כאשר היא מתאמצת ולא מצליחה היא מאוד מתאכזבת אני מעסה את גופה בכלל ובפרט את הבטן של כל ערב לאחר הרחצה וכן מרימה רגליים לכיוון הבטן, ייתכן שיש קשר כי בערבים יש כאבי בטן וכנראה שאלה הגזים שכולם מדברים עליהם.
אני אכנס לפורום הנקה בשאיפה למצוא מקרה דומה או המלצה לטיפול מסויים לא במובן הרפואי כמובן.
רותי*
הצטרפות: 19 אוקטובר 2001, 10:15

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי רותי* »

אני שמחה שעזרתי.
שכחתי לציין שכדי לקבל תגובה של אסתר (יועצת ההנקה) צריך להוסיף ציור של כוכב ליד השאלה.
מקווה שיסתדר.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

דוריס,
שני דברים:
אחד, באמת הדפוס משתנה אחרי 6 השבועות הראשונים. מבחינה זו זה נשמע אופייני ובסדר.
שניים: האם יש מספיק פיפי? האם היא עולה במשקל מאז השינוי ביציאות? האם את בטוחה שההתאמצות שאת הבנת כעצירות אמנם קשורה לעשיית קקי?
מעניין מה אסתר תגיד, ואיזה עוד שאלות היא תשאל. רוב הסיכויים שאין שום בעיה, אבל בהחלט כדאי להתייעץ.
אם את מוכנה לשלם כסף, אני ממליצה על המרכז להנקה במושב אודים, כי אין כמו בדיקה בידי יועצת הנקה שהיא גם רופאה מומחית ומנוסה.
דוריס*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי דוריס* »

בשמת שלום ותודה על התגובה, אז ככה קודם כל הייתה לי יועמת הנקה מדהימה בשבוע הראשון שעזרה לי מאוד, לא ממש הצלחתי לדבר איתה בטלפון אבל בטח גם לה היה מה לומר בנושא, היא אכן מרבה להשתין ולדעתי היא כן עולה במשקל ואולי אני סתם מוטרדת אגב, ביממה האחרונה היא הצליחה לעשות קקי וכולי תקווה כי זה במגמת שיפור.
אילנה_קל*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2001, 19:10

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אילנה_קל* »

לדוריס
במקום לעסות לה את הבטן
נסי לעסות לה בעדינות את כפות הרגליים. זה מדהים אותי כל פעם מחדש עד כמה שזה עוזר להלל.
אני מורחת לה את כפות הידיים בבייבי מילק ואח"כ מעסה.
אחרי מספר שעות יש תוצאות בטיטול....
אורית*
הצטרפות: 11 מאי 2002, 22:55

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אורית* »

אני אם לתינוק בן 4 חודשים שיונק וגם מקבל תחליפים בגלל שאין לי מספיק חלב. הילד סובל מעצירויות כבר 3 שבועות. הוא
מתאמץ לעשות אבל לא יוצא לו ובעקבות העצירות נהיה לו פיסורה. ניסינו כמה תחליפי חלב ועכשיו הילד ניזון ממטרנה סנסטיב
בתוספת שמן פראפין פעמיים ביום. אנחנו לא מתלהבים מהשמן הזה ובכלל מהמצב למישהו יש רעיון או איזו עצה טובה, אולי
אוכל אמיתי - ירקות מבושלים וטחונים עשויים לשפר את המצב?

תודה רבה, אורית
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי ורד_לב* »

שאלה, לא בביקורת, אבל האם ניסית לוודא מדוע אין לך מספיק חלב? תנוחה, אולי? האם התייעצת עם יועצת הנקה / מדריכת לה לצ'ה?
יש כמובן גם דברים מעבר לתנוחה, כמו מנוחה שלך, מספיק שתייה. ישנם גם כמה מזונות שיכולים לעודד ייצור מוגבר של חלב.
אולי אם הוא יינק מלא (אם את רוצה / יכולה) זה ייפתר...?
צפריר_שפרון*
הצטרפות: 04 יולי 2001, 00:31
דף אישי: הדף האישי של צפריר_שפרון*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי צפריר_שפרון* »

עצירות אצל תינוקות בהכרח מצביעה על פוטנציה לעצירות אצל האם. במיוחד כאשר התינוק עדיין חלק בלתי נפרד מהאם, נאמר עד גיל ששה חודשים בקירוב.
לכן, אצל תנוקות יונקים וגם אצל תנוקות הנזונים ממזון מלאכותי יהיה זה נכון להתבונן בנושא העצירות לאורך הדורות, ראשית אצל האם וניתן בהחלט להתבונן גם לכוון הסבתא.

בעיקרה, עצירות עולה בהיבט של צורך בלתי נשלט לשליטה מלאה במתרחש. קונפליקט זה הוא שעוצר את הזרימה, שכן בהיותנו "קונטרולפריק", אנו שוכחים כיצד לשחרר מעט את השליטה ולהניח לנהר לזרום בחופשיות, ללא סכרים מיותרים.

היכולת לשחרר עומדת בבסיס העניין, כך לגבי הנקה, כל העניין הוא היכולת לשחרר, ברגע שהאם נכונה לשחרר באופן מלא, נפשי ורגשי ופיזי, לא יתכן שלא יהיה מספיק חלב, שכן כמות החלב עומדת ביחס ישיר לכמות היניקה מצד הילד וליכולת להשתחרר מפחדים, ספקות ודימוי עצמי מאכזב.

תופעות אלה של עצירות וייצור בלתי מספק של חלב, קשורים קשר בל ינתק בהתעקשות שלא לשחרר שליטה.

לכך יש אמצעים שונים לטיפול, יש מי שמשחרר את פסולת גופו באמצעות חומרים משלשלים, יש מי שמוסיפה מזון מלאכותי לתפריט ילדיה.
אלה ואלה מטפלים בסימפטום ומשמרים את הדפוס, כלומר, מתפתחת בעיה כרונית.
ההיבטים הרגשים נפשיים הקשורים בנושא השליטה, עולים באופן ייחודי אצל כל אחד ואחת מתוך המין האנושי, ובאים לידי ביטוי גם באופן הזה של תסמינים כמו עצירות או חוסר בייצור והפרשת חלב אם.

כאשר היבטים אלה יגיעו לכדי איזון, הצורך הבלתי נשלט להיות בשליטה, ימוג מאליו, ויניח לנו לקבל את מקומנו היחסי בעולם, מתוך ידיעת השליטה העצמית המאשרת את הריבונות העצמית. זו השליטה האפשרית היחידה.

כך, על פני הנסיונות הבלתי פוסקים לשלוט בסביבה הקרובה, לעסוק בתחושות והרגשות של אחרים, בעוד בפועל הגוף מבטא חוסר שליטה בחוסר ייצור חלב או בעצירות, ניתן לשחרר שליטה מהסביבה ולהתמקד במה שמעשיר ומאפשר ברמה האישית.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אורית, אני חייבת לחזק את העצה של ורד לפנות ליועצת הנקה. היא תוכל לעזור גם בנושא התזונה, וגם לבדוק עוד דברים שאולי את לא מעלה בדעתך שהם קשורים. יש רשימה בדף יועצות הנקה.
אורית*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אורית* »

שלום ורד ותודה על ההתייחסות. אני מודה שלא פניתי ליועצת הנקה והדברים שאני עושה הם מתוך אינסטינקט אמהי בלבד,
ובכל זאת אני שואלת חברות, אמהות ועוד ואני חושבת שרוב הדברים שאני עושה הם בסדר, חלבונים ברזל סידן הרבה נוזלים
אני מודה שלא יוצא לי לנוח הרבה בגלל שהילד לא כל-כך רגוע (גזים, וכנראה שכבר התחילו גם שיניים), העניין הוא שהוא לא רוצה
לינוק מלא. ישנן פעמים שאני יודעת בודאות שיש לי חלב ובכל זאת הילד רוצה אוכל מבקבוק, ואז מתחיל מעגל וכמות החלב יורדת וכו,
(זה לא קורה כל יום לפעמים שלושה ימים הוא רק יונק) אני די אובדת עצות, אני אנסה לפנות לפורום הנקה ולחפש עוד רעיונות/עצות.
ורד_לב*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי ורד_לב* »

אורית, תבדקי פה לגבי יועצות הנקה, או תפני ל תבשיל קדרה לגבי פורום ההנקה. יש גם את האתר של לה לצ'ה שיש מפה קישור שלו.
בהצלחה |אפרוח|
אילנה*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2001, 06:47

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אילנה* »

צפריר, איזה יופי! (-:
אורית*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אורית* »

צפריר שלום. חשבתי על הדברים ולדעתי ישנו גרעין נכון ברעיון שהעלית אך אני לא נוטה לקבל את הגישה באופן חד-משמעי.
אני חושבת ששום דבר בחיים הוא לא כזה פשוט שיש לו תשובה אחת, ולרוב מספר גורמים שחוברים להם יחדיו
גם נפשיים וגם פיזיולוגיים עשויים לגרום לתקלה בתפקודה של מערכת מסוימת. בכל אופן נתת לנו חומר למחשבה...
תודה
ורד_לב*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי ורד_לב* »

רענון, רענון.
חברתי ילדה לפני 4 ימים, בת מתוקה. הילדה יונקת מלא ויונקת סבבה, אממה, כבר יומיים ( 1/2 מהחיים שלה :-) ) אין קקי. היא דיי עצבן וקשה לה. נראה שמציק לה בבטן.
אז נכון, רק אתמול הגיע החלב והיא עושה פיפי בסדר, בכ"ז יש רצון וצורך להפיג קצת חששות של אם מתחילה ולהרגיע אותה.
אה, דבר נוסף (חשוב!?!) יש מעט הפרשות אדמדמות (דם?) אצל התינוקת. קשור להפרשות הורמונליות בהשפעת האם?
עד אתמול היא עוד אכלה מוצרי חלב, היום ירדה מזה (עוד לפני שהצעתי לה).
כל עזרה, רעיון, תמיכה ומילה טובה יתקבלו בשמחה רבה!
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי ענת_גביש* »

ה"דם" הזה הוא די מבהיל, אבל קשור איכשהוא להורמונים של האמא, ז"א למיטב ידיעתי זה לא דם, ומסתדר לגמרי. היה לשתי הבנות שלי. מקווה שמדובר באותו הדבר כמובן.
כמו כן נדמה לי שבתינוקות שיונקים מלא זה די שכיח, ובכלל לא נחשב לעצירות. אולי היא מתארגנת על עצמה, 4 ימים אחרי הכל...מזל טוב!
ורד_לב*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי ורד_לב* »

כן, אבל כן יש איזשהו מאמץ ושחרור פוקים, גזים וכו'.
טוב, אולי אלו "רק" חבלי קליטה בעולם.
ננסה את הגישה הזו. אולי זה ירגיע!
נועה_א*
הצטרפות: 02 יוני 2003, 15:35

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי נועה_א* »

לגבי הדם, ניתן לשטוף את החיתול (גם חד פעמי) אם זה יורד ולא נשאר סימן אז הכל אמור להיות בסדר.

מזל טוב.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

יומיים בלי קקי בשבוע הראשון? לא טוב! יועצת הנקה.
בשמת_א*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

מצטרפת לגילה. הצואה המקוניאלית כבר היתה צריכה לצאת. אולי יש בעיה של הנקה לא יעילה (התינוקת אולי לא תופסת טוב?).
ממליצה על רופאה שהיא גם יועצת הנקה: ד"ר דינה צימרמן. ודחוף!
ורד_לב*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי ורד_לב* »

טוב, קפצתן מהר מדיי.
היא כן עשתה קקי בבי"ח וביום 3,4 לא, אבל אח"כ היא התחילה לעשות במרץ.
מסקנה? אפשר לחכות, להירגע ולתת לטבע לעשות את שלו.
התחושה שלי אמרה שזה בסדר ושהתינוקת צריכה להתרגל לחלב שהתחיל להגיע (בשונה מהקולוסטרום)
ואכן כך היה...
סוף טוב, הכל טוב |תינוק|
תודה לכולן!
תבשיל_קדרה*

עצירות אצל תינוקות

יופי!
אני מעדיפה טעויות כאלה מאשר הפוך...
בשמת_א*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

טוב, אם היא עשתה בביה"ח אז זה לא מצב של "לא עשתה". בטח שבסדר.
בל*
הצטרפות: 08 יוני 2003, 21:45

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי בל* »

התינוקת שלי בת חמישה חודשים אני מניקה אותה והתחלתי לתת לה אוכל מוצק מרק מתפו"א וגזר,מיץ מתפוח עץ וגזר עד היום היו לה יציאות לפחות 3 ביום עכשיו פעם ביומים שלוש יש לה גזים
האם זה תקין אני נותנת ממש קצת טעימות מכל דבר ניסתי גם להפסיק אם התוספת אבל לא היה שינוי
מה לעשות בכדי שהייה לה יציאות תקינות
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי ענת_גביש* »

תפוח אדמה עלול להיות בעייתי. גורם לגזים אצל חלק מהתינוקות.
בל*
הצטרפות: 08 יוני 2003, 21:45

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי בל* »

הפתרון המצוין ביותר הוא שתי כפיות של עגבניה מגורדדת ע"י פומפיה וזה עוזר מיד
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אביב_חדש* »

בל - חשוב לזכור שעגבניה היא אלרגנית וחומצית מאוד. כדאי להציע רק אחרי גיל שנה.
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי בת_ההרים* »

היי! או קיי אני מנסה לא להלחץ כמיטב המסורת הפולנית אבל הלל, יונק מלא, בן חודשיים, כבר לא חירבן 5 ימים. אז נכון שזה עדיין בטווח הנורמלי אבל מצד שני הוא מתבאס. לוחץ לו ויוצאים לו פוקים מסריחים לאללה. אני מעסה, גם בטן וגם רגליים, עושה את כל ה"מניפולציות האלטרנטיביות" הרגילות. בינתיים נאדה.
מתי להלחץ?
עדינה_ניפו*
הצטרפות: 10 ספטמבר 2003, 17:33
דף אישי: הדף האישי של עדינה_ניפו*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי עדינה_ניפו* »

נועה, אני יכולה לתת לך מהניסיון שלנו קצת חויות.
הבן שלי אבשלום בהנקה מלאה היה עם עצירות מגיל 3 שבועות עד גיל 8 חודשים.
אני גם כן ניסיתי הכל ללא הועיל. הוא היה עושה קקי בין פעם ב7 ימים לפעם ב10 ימים, עם פלוצים לא מהעולם הזה.
לא נראה עליו שזה הפריע לו במיוחד עד שהוא היה מנסה לעשות קקי ואז המראה היה שובר לב. הלחיצות, קקי הגללים השחור....
בסוף מצאנו את התרופה ההומאופטית הנכונה ומאותו יום שהוא לקח את זה הוא עושה קקי בקביעות יום יום (הוא בן 1.6 עכשיו).
מה שיש לי לאמר זה שזה באמת נורמלי לגמרי לתינוק יונק אלא אם זה מתמשך בקביעות לאורך זמן רב, או שאת רואה שזה מטריד אותו.
אם הוא מתפתל הרבה עם גזים כואבים. עד 7-8 ימים זה נורמלי לתינוק יונק , אפילו אם את רואה תינוקות אחרים מסביבך שלא מפספסים יום, אל תתני לזה לערער אותך, כל אחד (תינוק) וההתמודדות שלו .
חיזקו ואימצו @}
בת_ההרים*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי בת_ההרים* »

תודה עדינה! סתם הערה או שאלה; איך יכול להיות לתינוק יונק קקי גללים שחור? נדמה לי שזה מתחיל רק עם המוצקים לא?
קרן_אור*
הצטרפות: 27 יולי 2002, 23:17
דף אישי: הדף האישי של קרן_אור*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי קרן_אור* »

נועה - הי.
אכן אומרים שזה טבעי ולא להילחץ אבל אני אישית כבר נתקלתי לא פעם בתינוקות שהגיעו אלי לטיפול עם... טחורים.
כתוצאה מהעצירות ומהנסיון דחוף החוצה את הגללים השחורים . אמנם נתקלתי בזה רק מעל גיל שנה אבל בכל זאת-סבל נוראי לתינוק. אז עיסוי בטן, רפלקסולוגיה - גם אם זה לא עובד כרגע, חשוב שאלו יהיו בזמנים קבועים מידי יום.
את יכולה לבדוק אם יש קשר גם למה שאת אוכלת. ועוד שתי הצעות - עיסוי עדין לפי הטבעת, בעיקר אם הוצאת הגללים מכאיבה לו, וגם כי זה עוזר. והילינג. אם זכרוני אינו מטעה אותי את עוסקת או עסקת באיזשהו סוג של ריפוי אנרגטי.
עם צליל? אז אני בטח לא צריכה לספר לך כמה תינוקות רגישים לעניין. הנה מה שעובד עבורי:
שתי ידיים פרוסות על הבטן מעל האזור שאני מרגישה כבעייתי, כשבין הידיים נשאר מקום קטן בדיוק בנקודה דרכה אני מרגישה שאני יכולה להתחבר לריפוי המקום. ואז אני מקרבת את הפה ממש עד כדי נגיעה לא נגיעה בבטן, ומתחברת לצליל שעולה שם - זה שלא מאוזן, ומשמיעה אותו. כמו משמיעה החוצה את העצירות. אחרי כמה צלילים כאלו אני מתחילה לאזן לצליל שאותו אני "בוחרת" להכניס לשם במקום. עוד לא נתקלתי בתינוק שלא נרגע מזה, גם כאלו שזאת היתה פעם ראשונה שנגעתי בהם. ואגב זה עובד מצויין גם לגבי שילשולים מתמשכים.
להית, קרן.
עדינה_ניפו*
הצטרפות: 10 ספטמבר 2003, 17:33
דף אישי: הדף האישי של עדינה_ניפו*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי עדינה_ניפו* »

נועה, זה לא היה קקי גללים מההתחלה אבל כן עוד לפני שהתחיל לאכול מוצקים.
אני חושבת שכל קקי שיושב בתוך המעיים עד 10 ימים סופו לצאת קשה ושחור אפילו עם זה רק מחלב אם.
דרך אגב אם את מרגישה שזה הופך לבעיה אז שמעתי על אישה מאיזור המרכז שעובדת עם מתותלת (זה עם ת או ט ?)
קוראים לה אילת המתותלת!! והיא אומרים עושה פלאים, אומרת לאמא מה טוב או לא טוב לה לאכול בשביל התינוק היונק שלה.
אם תרצי אשמח לתת לך פרטים גם לגביה וגם לגבי הומאופטיה.
בת_ההרים*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי בת_ההרים* »

טוב בנות בינתיים יצא קקי. צהוב, מחיתי והכל בסדר. קצת סבלנות, קצת עיסוי לרגל ולחיצות ובסוף בא לציון גואל.
תודה.
בשמת_א*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

נועה, "צהוב ומחיתי" פירושו שלא היתה לו שום עצירות.
כמו שנאמר כאן, זה ממש תקין ונורמלי לתינוק יונק.
ואין קשר לגזים. היו לו גזים, השד יודע מאיזו סיבה. אולי משהו בתזונה שלך עבר דרך החלב. אין להם קשר לקקי.
מבחינת הקקי, הוא יצא כשהיה צריך לצאת. אין הרבה פסולת בהנקה, וזה ממש בסדר שתדירות הקקי יורדת.
בומר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2003, 21:07

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי בומר* »

בני בן שנה וארבעה חודשים והעצירות החלה לו מגיל שנה באופן רציני יותר. זה הגיע למצב בו היתה לו יציאה אחת לשמונה ימים ועכשיו זה אחת לשלושה ימים בממוצע. כשהוא מוציא את הקקי זה מלווה במאמץ אבל לא תמיד בכאב (לעיתים תכופות כן) הוא יונק ואוכל כמובן מזון מוצק מגוון. יש לציין שהוא לא משוגע על ירקות ופירות טריים אבל אנחנו בהחלט מציעים לו מספר פעמים ביום.
מה דעתכן? האם לפנות למרפאה באודים או שזה מתאים לתינוקות קטנים בלבד? טיפול הומיאופטי, רפלקסולוגיה?
הטיפול בשמן פראפין ממש לא לרוחי ואני גם לא מאמינה בהתערבויות מסוג זה.
נעמה*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 22:03

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי נעמה* »

התינוקת שלי בת שבעה ימים היא רק יונקת. מאז שהגענו הביתה לפני חמשה ימים לא היתה לה יציאה. היא עושה מספר פעמים פיפי ביום.בסך הכל היא רגועה ישנה כמובן הרבה, האם יש סיבה לדאגה, או להגביר את ההנקה, כעת היא יונקת בערך כל שלוש שעות ובינתיים עלתה כ-140 גרם ב-4 ימים.
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי שרון_ג* »

תינוק יונק יכול לא לעשות קקי אפילו שבוע וזה נחשב נורמלי.
אביב_חדש*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אביב_חדש* »

תינוק יונק יכול לא לעשות קקי אפילו שבוע וזה נחשב נורמלי.
בהסתייגות אחת: בתנאי שהעלייה במשקל משביעת רצון (לפחות 150 גר' בשבוע).
שרון_ג*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי שרון_ג* »

עלתה כ-140 גרם ב-4 ימים
קראתי את זה ולכן לא הוספתי את התנאי :-)
נעמה*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 22:03

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי נעמה* »

תודה לכן, נרגעתי, אז אין צורך להניק בתדירות גבוהה יותר?
אביב_חדש*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אביב_חדש* »

תודה לכן, נרגעתי, אז אין צורך להניק בתדירות גבוהה יותר?
היניקי על פי דרישת התינוק והמשיכי לעקוב אחר העליה במשקל.

שרוןג - התוספת שלי היתה רק עבור אמהות שיגיעו בהמשך ויקראו את השאלה, התשובה וההסתייגות :-)
שרון_ג*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי שרון_ג* »

:-)
רני*
הצטרפות: 30 נובמבר 2001, 10:31

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי רני* »

הי
יונתן שלנו בן חודש יונק בעיקר. ככלל הוא יונק הרבה או שותה את מה שנעה שואבת. הוא אוכל מעט מטרנה חלבית רק במקרים מעטים בהם לנעה אין מספיק בשבילו.

בארבעת הימים האחרונים הוא סובל מכאבים עזים ומבכי כמעט בכל פעם כשהוא ער וממאמץ עילאי להפסיק את העצירות שלו. הוא לוחץ ובוכה ומיילל ורוטן. אתמול יצא לו משהו מאד מוצקי אבל נראה שהבעיה נמשכת.

ניסינו להוריד מעט בכמות האוכל כדי לתת לקיבה שלו ולמעי לעכל את טוב יותר את החלב. אבל זה גם לא עוזר.

האם יש משלשלים טובים וטבעיים לתינוקות?
האם יש פתרון שיחזיר אותו ליציאות רכות ונעימות?

תודה
תבשיל_קדרה*

עצירות אצל תינוקות

יועצת הנקה יועצת הנקה יועצת הנקה.
מטרנה יכולה לגרום לעצירות.
כ"כ מיעוט קקי יכול להעיד על חוסר בחלב.
אם אתם רוצים שהילד ימשיך לינוק, ולא יעבור לתמ"ל תוך חודש-חודשיים "כי לאמא לא היה חלב", נועה זקוקה בדחיפות לפגישה עם יועצת הנקה (הנה רשימה של יועצות הנקה, יש גם כמה מרכזים של קופ"ח כללית וכמה מרכזי הנקה פרטיים -אם תכתוב באיזה איזור אתם גרים, ניתן יהיה להמליץ).

ולסיום - כתבת: ניסינו להוריד מעט בכמות האוכל כדי לתת לקיבה שלו ולמעי לעכל את טוב יותר את החלב. טעות. לא עושים ככה בגיל חודש. זה לא אדם מבוגר שאכל יותר מדי בסעודת חג!

יועצת הנקה, אמרתי כבר?
עמבר*
הצטרפות: 20 ינואר 2004, 17:46

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי עמבר* »

בסביבות הגיל הזה התחילו למעיין שלנו גם גזים (יש אומרים שזה בכלל צרבות) וגם עצירות.
אין לי מושג אם הם קשורים בצורה ישירה- או סתם לחוסר בשלות של מערכת העיכול.
לגזים לא עזר הרבה- רק הזמן שעבר ואולי קצת גליכל... (זה ניראה כמו התכווצויות+ צרחות שוברות לב)
עם העצירות נילחצתי מאוד בהתחלה- 6 ימים ניראה לי המון!!!
אז שיחררנו אותו עם גירוי של הרקטום עם מדחום + משחה- עובד מדהים! ישר יוצאת "גלידה".
לאחר התיעצויות רבות עם אנשים שמבינים נירגענו קצת. מסתבר שעד 14 יום אצל תינוק יונק זה בסדר.
וככה הוא התחיל לעשות בעצמו- בהתחלה פעם ב5 ימים ועכשיו פעם ב3. (הוא בן 4.5 חודשים)
אז אל תילחצו ובשום אופן אל תורידו אוכל! שיאכל מתי שהוא רעב וכמה שהוא רוצה...
שרון_ג*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי שרון_ג* »

עמבר. גירוי רקטלי זה לא דבר שכדאי לעשות על בסיס קבוע.

ובשום אופן אל תורידו אוכל
דווקא אכילה מועטת עלולה לגרום לעצירות. כנ"ל תזונות מסויימות
דנה_א*
הצטרפות: 20 נובמבר 2004, 06:59
דף אישי: הדף האישי של דנה_א*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי דנה_א* »

לאלונה, בת 3 חודשים, הנקה מלאה, דווקא יש יציאות יפות, אבל כמעט כל היום בשבוע האחרון היא מתאמצת לעשות עוד. לפי הספר שלי זה נקרא עצירות ואני לא ממש יודעת איך לעזור חוץ ממסאז'ים.
בקשר למה שצפריר כתב - גם לאמא היתה השבוע עצירות חסרת תקדים.
במקביל גם זכינו לקבל וירוס שעושה שלפוחיות בכפות רגליים. אולי זה קשור?
ואני צריכה לדאוג מהמאמצים הבילתי פוסקים שלה?
תודה.
מור*
הצטרפות: 02 מאי 2002, 01:34

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי מור* »

הי, לתמר בת חמישהחודשים (מתוקן שלושה- נולדה פגית), יש עצירות כנראה כבר 8 ימים, אני מרגישה שאולי זה קשור לקפיצת גדילה האם משהי מכירה את זה?
תודה.
מריאן*
הצטרפות: 12 דצמבר 2004, 19:45

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי מריאן* »

שלום בנות בבקשה עזרו לי!
יש לי בן בן 4 חודשים והיציאות שלו ליפני מספר שבועות היו תקינות כמה פעמים ביום
אבל כרגע הוא עושה קקי פעם ב 10 ימים קבוע אני מבינה שזה תקיון אבל...
הוא סובל מאוד בוכה מאוד מגזים ומתאמץ הרבה
כול מה שמצחיק הוא שאומרים שזה בסדר אבל אחרי 10 ימים הוא עושה קקי בלי עצירות קקי רך אבל מלא מלא מלא מלא קקי
אז מה הקטע?
זה מלחיץ הוא סובל מאוד כי כול הכמות הזאת של הקקי בבטן שלו אז מה עושים??????????????
אחת_שניסתה_גרניום*
הצטרפות: 17 ינואר 2005, 21:07

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אחת_שניסתה_גרניום* »

לכולם שלום רב
הקטנה שלנו גם היא עברה ימי עצירות כואבים וכמעט הפכה לצרודה מרוב המאמצים הקולניים. לדהמנתנו שמענו מיועצת נאמנה שלנו -סבתא עירקית את ההצעה שלה: קוטפים עלה של גרניום עם המקל הקטן (דק רענן) ופשוט מכניסים את המקל הזה (שטוף) לפי הטבעת. התוצאות היו פשוט 2 דקות של ציפייה שלנו וחיוכים של הקטנה, ויציאות כהרף עין!!! עוד לא שמנו בבית עציץ כי אין הרבה שמש, אבל מומלץ, אלא אם כן יש למישהו איזה מידע על נזק שזה עלול לעשות. כרגע אנו משתמשים בזה במקרי הצורך כבר כמה חודשים והקטנה די מבסוטה. רופא נורמלי אחד אמר שזה פשוט אותו אפקט של נר גליצרין והמליץ להשתמש בו.
תבשיל_קדרה*

עצירות אצל תינוקות

נדמה לי שכל דבר שתכניסי לו לפי הטבעת יתן אותו אפקט.
נראה לי בעיתי.
בעיקר אם "במקרי הצורך" זה הרבה פעמים, אני מאמינה שיש בעיה שצריך לפתור - ולא רק את הסימפטום.
גילה*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 06:17

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי גילה* »

היי. בני בן 8 חודשים וסובל מעצירויות קשות אולם בכל פעם שאני לא נותנת לו פירות (טריים) העצירות פוסקת. אך מתן הפירות חשוב. מה לעשות?
תבשיל_קדרה*

עצירות אצל תינוקות

לנסות ירקות, לנסות פירות אחרים, לנסות לערבב את הפירות עם חלב שלך.
אמא_של_יונתן*
הצטרפות: 03 אפריל 2005, 23:41

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אמא_של_יונתן* »

אני שמעתי שאם מרסקים את הפירות וממתינים קצת ולא נותנים מייד זה עושה עצירות (לגבי תפוח ואגס)
ודבר נוסף - אם את נותנת לו את הפירות בחתיכות ולא מרוסק אז אולי גם זה בעיה (שוב לגבי תפוח ואגס) כי אם אין שיניים אז אולי מגיעות לקיבה חתיכות שלמות ועושות סתימה - אצל יונתן הרגשתי בשיפור ברגע שהפסקתי לתת לו תפוח ואגס בחתיכות, למרות שמבאס לחכות עד שיהיו לו שיניים גם למעלה כדי להפסיק עם הריסוק הזה.
חגית_ד*
הצטרפות: 03 מרץ 2005, 21:12

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי חגית_ד* »

לגבי גזים והרגעה כללית יש לי טיפ שעובד פנטסטי על נויה שלי (4 חודשים-רק יונקת):
כפית פרחי קמומיל בכוס קטנה עם מים רותחים לכסות עם צלחת לעשר דקות לסנן ממש טוב ולתת בבקבוק/כפית.
עדיף לא להמתיק אבל ...
הייתי שמחה לשמוע טיפים לגבי שחרור יציאות (חוץ מלהכניס לה גרניום,פטרוזיליה ושאר ירקות לרקטום...):-)
אני יודעת ש4 ימים זה לא ממש עצירות אבל הכאב שלה קורע לב (וגם את הגב כי צריך להחזיקה עם הבטן על הידיים שלנו כל היום...)
אמא_מאמצת*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2004, 07:16
דף אישי: הדף האישי של אמא_מאמצת*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אמא_מאמצת* »

אנחנו לא מניקים כי האפרוחית מאומצת. יציאה פעם ב- 4 ימים בערך. בחודש האחרון הקקי הפך לכהה מוצק יותר, לפני כן בעיקר היה ממרח צהבהב.
הפשושית לא סובלת בכלל, שמחה ורגועה, אבל זה לא מצא חן בעיני הרופאה היום בבדיקת ביקורת שיגרתית.
הרופאה הציעה מעט מיץ תפוחים/שזיפים/ענבים בהירים פעם ביום. מה דעתכן? האפרוחית בת 4 חודשים ובנתיים אוכלת רק פורמולה.
תודה
אמא_לשלושה*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 11:59
דף אישי: הדף האישי של אמא_לשלושה*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אמא_לשלושה* »

בני הבכור סבל המון מעצירויות אז רקחתי לו תרופת סבתא שעזרה לו מאוד. מרתחים פירות יבשים {במיוחד שזיפים} מועכים מסננים מעבירים לבקבוקים גדולים ושומרים במקרר, נותנים לילד לשתות בערך שלוש פעמים ביום, אבל צריך למהול את זה במים כי זה יוצא די מרוכז.לנו זה עזר, מקווה שיעזור גם לכם.
אמא_לשלושה*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 11:59
דף אישי: הדף האישי של אמא_לשלושה*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אמא_לשלושה* »

בנות, אם לא ידעתן עד עכשיו אז תדעו עכשיו, אגס גורם לעצירות.
אמא_מאמצת*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2004, 07:16
דף אישי: הדף האישי של אמא_מאמצת*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אמא_מאמצת* »

אז שוב פעם תודה, השתחררנו :-)
לא יודעת אם זה ממש קשור אבל ניסינו גם עיסוי של כפות הרגליים כפי שהציעה בת הרים והקקי הגיע בערך שעה אחר כך, וגם התייחסנו בסבלנות לכל הפוקים במהלך היום וביקשנו מהם יפה ולהפסיק ללחוץ בבטן.
בקיצור לא חשבתי שאפשר להתרגש כל כך מקקי.
אניטה*
הצטרפות: 17 מאי 2005, 21:56

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אניטה* »

התינוקת שלי בת חצי שנה מאז שנולדה ועד היום לפני יציאת הקקי היא סובלת,
עד עכשיו רק ינקה יניקה מלאה, ולפני שבועיים התחלתי במזון מוצק ירקות/פירות.
רק לפני מספר ימים חברה סיפרה לי שהברזל שנותנים להם.. עושה להם עצירות, וגזים.
אני נותנת לפי הוראות רופא עוד מבית החולים ברזל 4 טיפות וכיום 6 טיפות.
השאלה: 1. האם כדאי לנסות להוריד בכמות הברזל או להפחית בימים?
  1. לגבי המיץ שזפים שחורים זה עם החתיכות פרי לטחון או לרסק (אפשר לטחון לאחר הרתיחה)
  2. קומומיל פרחים - איפה אפשר לקנות?
  3. האם הברזל עושה עצירות?
מה דעתכם?
אניטה |תינוק||Y|
אמא*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2001, 23:05

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אמא* »

האם הברזל עושה עצירות?
כן.

קומומיל פרחים - איפה אפשר לקנות?
בכל חנות טבע

לגבי המיץ שזפים שחורים זה עם החתיכות פרי לטחון או לרסק (אפשר לטחון לאחר הרתיחה)
מספיק להשרות במים רותחים ולהשאיר כל הלילה מכוסה ולשתות בבוקר. אין צורך לטחון ואין צורך להרתיח את הפרי.

1. האם כדאי לנסות להוריד בכמות הברזל או להפחית בימים?
כמובן! למה למישהו נדמה שהתינוקת היונקת שלך זקוקה לתוספת ברזל????!!! בבקשה הימנעי להבא מלקבל עצה של רופא אחד ויחיד כשמדובר בבריאות התינוקת. מומלץ להתייעץ גם עם מטפלים שאינם רופאים. רופאים רבים נותנים עצות גרועות ומזיקות בטיפול בילדים, אנא שמרי על התינוקת שלך מפניהם והיי בררנית. בהצלחה {@

סביר מאד שאחרי שתפסיקי את הטיפול בברזל - שהוא לדעתי מיותר אם התינוקת יונקת, אלא אם יש בעיה מיוחדת - העצירות תחלוף מאליה תוך תקופה קצרה (אחרי שהגוף יתנקה).
אמא_של_אור*
הצטרפות: 11 יוני 2004, 09:15

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אמא_של_אור* »

בני בן ארבעה חודשים. עד גיל שלושה חודשים ינק והיציאות היו בסדר גמור. לפני חודש התחלתי לתת לו מטרנה והיציאות היו רכות ואפילו לעתים נוזליות. במהלך השבועיים האחרונים ניסינו לתת סימילאק וכשנגמרה הקופסא שוב חזרנו למטרנה.בשבועיים האחרונים בני סובל מעצירות קשה מאוד- בשבוע הראשון היתה יציאה קשה מאוד מלווה בסבל וכאבים כעבור ארבעה ימים ונכון לעכשיו לא היתה מאז שוב יציאה מזה שישה ימים. ניסינו לתת תה שומר כ- 100 מ"ל ביום, עגבניה מרוסקת, בייבי זים, וזלין סביב פי הטבעת ואפילו ניסינו חצי פתילה של גליצרין וכלום לא עוזר. האם יש קשר לשינוי בין הפורמולות? מה עוד אני יכולה לעשות על מנת לגרום ליציאות ולהקל על כאבו וסבלו?
ג_ית*
הצטרפות: 23 יוני 2005, 13:49

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי ג_ית* »

בני בן 4 חד' ועד עכשיו לא עשה קקי כבר 10 ימים והתיעצתי עם יועצת הנקה ואמרה: ("שזה טיבעי לאישה מניקה בלבד") והפלוצים שלו מאוד מאוד מסריחים כתוצאה מזה. ועוד משהו שמפריעה לי, זה שלפני 3 ימים בערך שזה התחיל שהוא לא יונק כמו שהיה אז ז"א פעם הייתי מניקה אותו בכל צד בין 15-20 דק' רק צד אחד כך שהייתי מסיימת איתו אחרי הצד השני שזה מסתכם בכמעט שעה של הנקה נשמע מגוחך לא?!
ולפני כ 3 ימים הוא בקושי יונק 15 דק' בשני הצדדים וברוך ה' אני שופעת בחלב לא שחסר לי (ואני רק מניקה בלי תוספות,) אז להיות מודאגת?!
לי זה נראה שזה בגלל העצירות שהוא לא יונק מספיק, כי האחות בטיפת חלב והרופאה אמרו: ש"כל עוד הוא עולה במשקל זה בסדר גמור ואין מה לדאוג"
אנחנו מעסים אותו בבטן ברגליים וכלום לא עוזר הוא צורח ומתאמץ המון המון אבל למזלנו שהוא לא מפתח חום או משהו זה פשוט מציק לו אני מניחה
טוב, אני ממתינה לתשובה מה עליי לעשות או שאמשיך לחכות כמו שאמרה היועצת או שיש פתרון אחר.....
ג_ית*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי ג_ית* »

|רעיון| ממשיכה לחכות לתשובה לרעיונות
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

כמה ימים היא אמרה שזה טבעי?
האם הוא שוכב הרבה על הבטן?
הפתרון הכי טוב זה לעשות עיסוי בצורה טובה.
אם יש הרבה פלוצים תני קצת גריפווטר
חגית_ו*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2001, 15:26
דף אישי: הדף האישי של חגית_ו*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי חגית_ו* »

תנסי להרים אותו ל"תנוחת קקי" בכיור. יש משהו משחרר בתנוחה הזו.
ג_ית*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי ג_ית* »

שום דבר לא עוזר התיעצנו אם כ"כ הרבה רופאים אפילו עד אילת הגענו, פשוט המליצו לנו לחכות או לדחוף נר גליצירין, והאמת זה עזר, ומצד שני זה שוב חוזר לו זה לא משנה לו את מערכת העיכול ,והנה אתמול שוב נתנו לו נר אחרי 17 יום והוא אכן עשה, ולפי דעתי זה לא חוכמה לתת לו נר הוא צריך להוציא לבד לא!!??
השאלה מתי? אולי כשאתחיל איתו אוכל מוצק!! (כרגע הוא רק יונק ללא תוסופות).
אמא_של_נבט*
הצטרפות: 14 מאי 2005, 07:06

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אמא_של_נבט* »

ג ית , בני גם בן ארבעה חודשים ולפעמים באמת אין לא יציאות מספר ימים . בפעם האחרונה מצאתי פתרון שממש עבד ,נקודת לחיצה משיאצו . ממש מתחת למרפק ליד הכפל , עסוי עדין מס דקות והכל יוצא עוד באותו היום .
אני לא מטפלת בשיאצו למדתי זאת מחבר שמטפל ,זה עובד על נבט שווה לנסות.
בהצלחה
ג_ית*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי ג_ית* »

לאמא של נבט - האמת שניסתי את הצעתך אך זה לא עוזר הוא עושה גזים כשאני עושה זאת ולא יציאה
אולי יש עוד משהו שצריך לעשות אין לי מושג.....
תמרי*
הצטרפות: 23 מאי 2004, 10:55

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי תמרי* »

הקטנה אומללה. אחרי שלושה ימי עצירות , ניסתה לעשות קקי- וצרחה מכאבים. היא פצועה בפי הטבעת בכל פעם שיצא טיפה קקי יצא עם דם.
היינו במוקד בתקווה שיתנו פתרון- אמרו לי לשים לה נר גליצרין ונראה לי שעשיתי לה יותר גרוע, הנר יצא בשלמותו בלווי דם.
איך מרגיעים את איזור פי הטבעת? עכשיו היא ישנה אבל אני פוחדת מהנסיון הבא שלה לעשות קקי. מרחתי לה קצת קרם קלנדולה בתקווה שירגיע קצת.
ליבי כואב וכל צרחה שלה קורעת לי את הלב.
היא בת 10 חודשים יונקת המון בלווי נישנושים.
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

תמרי, את בטוחה שהדם הוא כתוצאה מפציעה בפי הטבעת?
אולי היא מגיבה תגובה אלרגית למשהו שהיא אכלה?
אם נראה לך שזה משהו בכיוון של אלרגיה אז יש את שיטת IPEC שיכולה לעזור.
לעצירות אולי אפשר לסייע באמצעות פרחי באך או טיפול הומיאופתי.

אגב, את נותנת לה תוספת ברזל?
זה גורם לעיתים קרובות לעצירות. אולי שווה לעבור לברזל טבעי.

אולי יש עוד מידע בדפים האלה:
על עצירות והנקה אצל פעוטות
עצירות ושליטה ביציאות
פטנטים לעצירות

מרחתי לה קצת קרם קלנדולה בתקווה שירגיע קצת.
זה טוב.
גם חלב אם יכול לעזור ולהרגיע במקרה של פצע.

נשמע קשה. מקווה שהקטנה תרגיש טוב!
(())
ג_ית*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי ג_ית* »

אהלן,, אה..... לגבי בני אז הוא אכן עשה כמה פעמים לבד במשך החודשיים האלה בלי עזרה וללא נר גליצירין בדר"כ הוא עושה בימי רביעי אחרי שבועיים ואחיות אומרות שזה בסדר ולא לדאוג טוב, אני כבר התחלתי להכין לו רסקים למיניהם התחלתי לפני שבוע וחצי וזה הולך לא רע בכלל וביום רביעי שעבר הוא עשה קקי לבד נראה נחכה עוד
ג_ית*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי ג_ית* »

עכשיו כשהתחלתי לו מוצקים הקקי שלו יוצא קשה כלומר כמו אצל גדולים אבל אני שמה לב לתופעה מוזרה הוא ממש מתאמץ להוציא את זה זה מצחיק זה נראה כמו "בגטים" שיוצאים ממנו אבל ממש הוא עושה קולות ואם אני לא מרימה אותו קצת ז"א שהטוסיק באוויר הוא לא יכול להוציא וזה מדאיג אותי כי במעון שהוא יהיה לא ידעו מה יש לו הוא יתאמץ כמו פה ובטח שלא ידעו זאת לא????!!!!
ענת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 07:30

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי ענת* »

לתינוקת בת שנה ותשעה חודשים יש ממש עצירות. היא ממש מתאמצת ולא יוצא כלום. מה עושים?
אלונה_בלונה*
הצטרפות: 03 נובמבר 2005, 22:16

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אלונה_בלונה* »

לפני יומיים נתתי לילד שלי דייסה (כדי שישן שינה ארוכה וטובה, והוא אכן ישן טוב) ומאז יש לו עצירות.
מדובר ביונק בן 9 חודשים:-)
זקוקה לעצתכם בדחיפות
תודה
הילה_ב*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2005, 00:34
דף אישי: הדף האישי של הילה_ב*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי הילה_ב* »

מעט שמן זית תתני לו לאכול .
מסז בגב הרגל עם האגודלים מהקרסול לכיוון האצבעות. בהצלחה!
אלונה_בלונה*
הצטרפות: 03 נובמבר 2005, 22:16

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אלונה_בלונה* »

תודה,
בעודי כותבת את הודעתי הראשונה השתחרר לו ה"פקק"
למדתי להבא
@}
אבא_של*
הצטרפות: 08 נובמבר 2005, 00:09
דף אישי: הדף האישי של אבא_של*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אבא_של* »

הקטנטונת שלנו בת שלושה שבועות, ולא עושה קקי.
כלומר, היא כן עושה - פעם עד שלוש ביום. זה לא מספיק. זה לא מספיק כי תינוקות בגיל הזה אמורים לעשות יותר, וזה לא מספיק בעיקר כי זה מפריע לה. את רוב שעות היום היא מעבירה בהתפתלויות בנסיון לעשות, ולא מצליחה - וזה מפריע לה לינוק, לישון, לשכב בשקט או כל דבר אחר (למרות שזה, פחות או יותר, כל מה שתינוקות בגיל כזה עושים...).
אנחנו מקפלים לה את הרגליים לכיוון הבטן, ועושים לה מסאז' בבטן. זה עוזר, אבל לא הרבה. רופא המליץ לאשתי להרבות בשתיה (התינוקת בהנקה מלאה) - היא שותה מעל 3 ליטר ביום, ואין שיפור. מרוב יאוש, פנינו כבר ללעזור לה עם מדחום - מה שעזר נקודתית, אבל לא פתר את הבעיה, ואנחנו לא רוצים להפוך את זה להרגל.
יש הצעות מיוחדות? משהו שכדאי שאשתי תאכל? משהו שכדאי שתימנע ממנו? רעיונות אחרים?
מודי_תאני*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2004, 11:15
דף אישי: הדף האישי של מודי_תאני*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי מודי_תאני* »

כששלי היתה בת חודשיים היא עברה שבוע בתי קקי. אחרי חיפושים ושאלות הסתבר שזה נורמלי, ואין ממש מה לפחד. מה שעשינו בסוף זה לקחת סבון טבעי, לחתוך ולגלף שבב בגודל המתאים, ולדחוף לה לטוסיק. עבד תוך שניות ביעילות מפתיעה מדי (כלומר שפריץ מכוון)
אום_אל_קיצקיצ*
הצטרפות: 21 ינואר 2007, 22:53
דף אישי: הדף האישי של אום_אל_קיצקיצ*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אום_אל_קיצקיצ* »

מודי, נראה לי שלהתחיל את החיים עם צורך שמשהו יהיה תקוע בטוסיק כדי להוציא קקי זה הרגל די גרוע כבר מהתחלת החיים. מאוד לא ממולץ לדעתי להשתמש בעזרים חיצוניים.
אבל של , אני מציעה לך (נא לא להתעלף) להשאיר אותה יום אחד בלי חיתול בכלל ולראות מה קורה. זה אולי ישמע לך דימיוני אבל תינוקות לא מעוניינים לעשות קקי בחיתול. החיתול מפריע להם (ראה לגדל ילדים בלי חיתולים). ביום שהתחלנו לקחת את הילדה שלנו לעשות פיפי מחוץ לחיתול (בגיל 4 חודשים) היא פשוט הפסיקה לעשות קקי בחיתול. היות ולקחנו אותה רק לפיפי ולא לקקי, אז פשוט היתה לה עצירות במשך שלושה ימים, עד שקלטנו את הרמז ומאז ועד היום היא עושה קקי בגיגית כשאני מחזיקה אותה מעליה. (אם מעניין אותך הסיפור המפורט תוכל לקרוא אותו בדף בלוג קיצקיצ בלי חיתול ).
אבא_של*
הצטרפות: 08 נובמבר 2005, 00:09
דף אישי: הדף האישי של אבא_של*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אבא_של* »

לקחת סבון טבעי, לחתוך ולגלף שבב בגודל המתאים, ולדחוף לה לטוסיק
למה דווקא זה? מה ההבדל בין זה לבין מדחום?
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי אוד_ליה* »

אז ככה: מניסיון שלי- עד 10 ימים בלי קקי לתינוק יונק זה טבעי ביותר.
עצירות בתינוק יונק נמדדת לפי יציאות קשות ולא לפי תדירות!!!

מודי- היא אומרת שהילדה עושה 1-3 פעמים ביום- למה צריך לגרות אותה לעשות יותר?
ואחרון חביב- על תקופת הגזים שמעתם? אם לא- ברוכים הבאים ;-)
הילד צורח, מתפתל, סובל מכאבי בטן, ולא בגלל קקי אלא גזים.
מה עוזר?
  • עיסוי תינוקות
  • לחיצה של הרגליים כלפי הבטן- מוציא גזים
  • הרמה בצורה שהבטן שלה על האמה שלכם, כף היד תופסת במפשעה, הראש בכיוון המרפק.
  • אם כלום לא עוזר- לנו עזר גליכול במקרי חירום. והנקה.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

עצירות אצל תינוקות

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

פעם עד שלוש ביום זה יפה מאד.
נשמע שהיא סובלת מגזים ולא מעצירות.
גזים אצל תינוקות קוליק.
שליחת תגובה

חזור אל “צרכים ויציאות”