בעיות שונות בהריון

ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי ורד_לב* »

טיפול פיזי, מגע של ממש.
מסג' לנשים הרות, שיאצו, רפלקסולוגיה וכו'.
כמובן שרק אצל כאלה המתמחים ומודעים להריון.

ולהפחית עומסים, מטלות, הרבה מנוחה וקשב פנימי. זו ההזדמנות שלך....קחי אותה!
דואגת*
הצטרפות: 24 אפריל 2004, 21:59

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי דואגת* »

אני בשבוע 22 ובסקירה שניה שעשינו היום התגלה שהעובר בפיגור של שבוע בהתפתחות. עד לפני מס' שבועות היה תמיד בדיוק בגודל הנכון. חוץ מזה הסקירה תקינה. הרופא אמר להיות במעקב ולא לדאוג אבל נשמע בעצם מודאג ומגמגם מאוד. מה תגידו?
הילה_גביש*
הצטרפות: 10 מרץ 2007, 21:04
דף אישי: הדף האישי של הילה_גביש*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי הילה_גביש* »

ליסכונת,
לי מאד עזר בכל המכאובים של ההריון דיקור.
כמובן שרק אצל כאלה המתמחים ומודעים להריון
@}@}
סוד_כמוס_לפרה_ולסוס*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2007, 12:12

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי סוד_כמוס_לפרה_ולסוס* »

אני בהריון שני בשבוע 5, הלידה הראשונה היתה קיסרית. מרגישה את הרחם מתרחבת אבל זה אינטסנסיבי מאוד, כאב מציק. לא חושבת שבפעם הקודמת זה היה כך. אני חושבת שזה קשור לצלקת. אני רק שואלת אם מישהי שהיתה במצב דומה יודעת על דרך להפחית את התחושה - אולי תרגיל גופני כלשהו, אולי משהו אחר? תודה...
POOH_והתוספות*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 11:38
דף אישי: הדף האישי של POOH_והתוספות*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי POOH_והתוספות* »

אני בשבוע 22 ובסקירה שניה שעשינו היום התגלה שהעובר בפיגור של שבוע בהתפתחות. עד לפני מס' שבועות היה תמיד בדיוק בגודל הנכון. חוץ מזה הסקירה תקינה. הרופא אמר להיות במעקב ולא לדאוג אבל נשמע בעצם מודאג ומגמגם מאוד. מה תגידו?
להמשיך לעקוב..
אצלי בשני ההריונות בערך בשלה כזה התחיל איחור של שבוע והמשיך עד סוף ההריון בלי שום בעיה אחרת.
צריך לעקוב ולראות שאכן ממשיכים לגדול ואין עצירה בגדילה [זה מה שלי הוסבר].
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

אני בהריון שני בשבוע 5, הלידה הראשונה היתה קיסרית. מרגישה את הרחם מתרחבת אבל זה אינטסנסיבי מאוד, כאב מציק.
ככה היה לי בהריון השני אחרי שהראשון הסתיים קיסרי. זה קשור לצלקת, עזר לי לעסות עם היד בעדינות, במיוחד בשכיבה ולפני הקימה. בהצלחה, סוד!
צפונית*
הצטרפות: 17 ספטמבר 2004, 23:17

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי צפונית* »

אני בהריון שני, שבוע 18. בסך הכל מרגישה מצוין. אבל לאחרונה מרגישה נפיחות מציקה בבטן (באזור המעיים ולא מהרחם)
גם היציאות השתנו (יותר רכות= שילשול) ניסיתי לבחון מה אני אוכלת ולא שיניתי כלום לאחרונה אבל אולי יש דברים שלא טובים לי ואני פשוט לא מצליחה לעלות על זה.
האשה_בירוק*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2007, 05:55

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי האשה_בירוק* »

האם ייתכן שיצאה לי הבטן כבר בשבוע 6 (הריון שני)? בהריון הראשון זה קרה רק בשבוע 20... אני מאד רזה ועדיין מניקה (כמעט שנתיים).
נראה לי שהאיברים בבטן שלי משחקים כסאות מוזיקליים. ומערכת העיכול התבלגנה לחלוטין. אני יכולה להתנפח אחרי כמה פיסטוקים, או אחרי ארוחה מכל סוג שהוא. דפוסי הרעב לא צפויים בכלל, וכל זה בצירוף הבחילות הקלות עושים לי סמטוכה...
אני זוכרת תחושות דומות מההריון הראשון אך רק בשלב הרבה יותר מאוחר.
חניכיים_כואבות*
הצטרפות: 13 אוקטובר 2007, 23:10

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי חניכיים_כואבות* »

כבר כמעט שבוע שיש לי כאב בחניכיים שמקרין לכל הכיוונים. הייתי בעזרה ראשונה במרפאת שיניים פעמיים והמליצו לי רק על ניקוי היטב ושטיפות עם מי מלח. זה די שיפר אבל עדיין מלווה... אני בשבוע 26 הריון שני, בת 36. אני לוקחת את זה כעזרה מאלוהים בענייני תזונה ועישון כי הרבה יותר מקפידה עכשיו ואולי זה הכל אבל מתה לטיפ בעניין הקלה בכאבים מלבד אקמול. תודה מראש.
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי קט_קטית* »

היו לי כאבים דומים בהריון ואז קראתי על משחת השיניים שהייתה לי אז (מלבינה) שהיא עלולה לגרום לתופעות לוואי שכאלה.
אולי גם לעבור ל"פרדנטוקס" (או איך שלא קוראים אותה) או "מרידול" יכול להועיל.
תרגישי טוף!!!
אמאעדי*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2007, 10:01

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי אמאעדי* »

לכאבי חניכיים בהיריון עזר לי מאוד למרוח אלוורה.
חשוב להקפיד שתהיה זו אלוורה נקייה בלי אלכוהול וחומרים מזיקים אחרים.
אחות_של_פלונית*
הצטרפות: 12 מאי 2002, 20:08

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי אחות_של_פלונית* »

אחותי לקראת סוף טרימסטר ראשון ונתגלתה אצל הבן שלה (לא זה שבבטן אלא בן השנה) מחלת הפה והטלפיים (/-:). לא ברור עד כמה מסוכן לעובר. מישהו יודע?
כל_שניה_פיפי*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2007, 15:24

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי כל_שניה_פיפי* »

השם שהשתמשתי די מסגיר את הבעיה...
אני בשבוע 26 ובשלושה ימים האחרונים אני מצוננת ומשתעלת ועם כל שיעול וכל התעטשות (אפצ'י בקיצור) בורח לי טיפה.... זה קורה גם אם לפני שניה רוקנתי את השלפוחית. כבר עברתי לפדים אבל אפשר להשתגע!!! HELP
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

תנסי לעשות תרגילים לחיזוק רצפת האגן!! יוגה להריון גם טוב בנוסף
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי מיכל* »

אלה המלצות שקיבלתי מפיזיותרפיסטית: 1. לגבי כל שניה פיפי - לנסות להתאפק, אחרת נוצר מעגל קסמים של השתנה יותר ויותר תכופה. 2. לגבי דליפה במאמץ וגם אם אין דליפה זה מומלץ, כל החיים - להתרגל לכווץ את שלפוחית השתן לפני ובעת המאמץ, זה יהפוך לאינסטינקט עם הזמן. 3. כדאי מאד לעשות תרגילים, אפשר ללמוד הרבה מהאתר http://pelvicfloor.co.il/ , תיכנסי שם גם לפורום לקרוא ולהתייעץ. ממליצה לך לא להזניח...
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי ירח_לבן* »

גם אני קיבלתי המלצה דומה מפיזיותראפיסטית, לגבי דליפה במאמץ. אם את לא מורגלת בתרגילים של כיווץ רצפת אגן -כדאי ללכת לפילאטיס או יוגה להריון.
זה יכול להיות סתם משהו שחולף עם ההריון (משהו במבנה של השלפוחית משתנה והפתח לפעמים יותר גדול...משהו כזה), וזה יכול גם להעיד על רצפת אגן חלשה בכל מקרה שווה ללכת לבדיקה - זה חינם דרך קופח.
גם אחרי הלידה ממליצים ללכת לפיזיותראפיה של רצפת אגן, לשיקום, אחרי 6 שבועות.
חלבון_בשתן_בהריון*
הצטרפות: 15 דצמבר 2007, 01:31

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי חלבון_בשתן_בהריון* »

בדיקה העלתה שיש לי הרבה חלבון בשתן. (ערך של 100 כשהנורמה זה עד 25) מה זה אומר? אשמח לשמוע ,אם מישהיא יודעת,לפני שאני ניגשת לרופא
אין לי עוד סימנים של רעלת הריון. מה עוד זה יכול להיות?
הריונית_משלשלת*
הצטרפות: 26 דצמבר 2007, 16:44

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי הריונית_משלשלת* »

מתחילת ההריון הקיבה שלי מאוד מאוד מאוד מאוד רגישה. כשזה לא שלשול זו עצירות. אבל רוב הזמן זה שלשול. כמובן שמזון שמן מחמיר את זה, אבל גם כל סוג של ירקות בכל כמות שהיא (בעיקר חיים, אבל גם מבושלים), ובאופן כללי הכל פרט ללחם עם חמאה עושה לי תוצאות רעות מאוד אחר כך.

המלצותכם יתקבלו בברכה.
ילדת_קיץ*
הצטרפות: 21 דצמבר 2007, 00:01

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי ילדת_קיץ* »

הריונית שלום
עד כמה שידוע לי מערכת העיכול רגישה יותר והעיכול איטי יותר בהריון בגלל ההשפעה של ההורמונים.
ממליצה לך:
לאכול ארוחות קטנות בהפרשים קטנים יחסית. לא לאכול ארוחות גדולות בבת אחת.
ירקות מומלץ לאכול במקרה כזה-בצהריים ובערב. לא על הבוקר. להתחיל את היום עם דברים שקל לעכל. פירות למשל. גרנולה עם פירות יבשים וכו'...
לאכול ירקות ופירות מכל הסוגים והצבעים. והרבה ירקות ירוקים עליים (פטרוזילה, חסה, כרוב, סלרי.)
ובכלל עם ובלי קשר להריון מומלץ לאכול כמחצית מהמזון ירקות ופירות. והשאר-חלבונים ופחמימות מורכבות.
הרבה מים בין הארוחות ולא בארוחה. (עדיף חצי שעה לפני ואחרי הארוחה.)
מוצרי חלב פרה, אגב, גורמים בהרבה מקרים לשלשולים ובכלל לקשיים בעיכול. סידן אפשר לקבל מהרבה דברים אחרים (אין לי זמן אז לא אפרט עכשיו...)
בהצלחה,
הריון נעים קל ובריא!
ילדת_קיץ*
הצטרפות: 21 דצמבר 2007, 00:01

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי ילדת_קיץ* »

אה, וגם- לאכול רק בישיבה וברגוע ולאט לאט ללעס את האוכל. ככה העיכול יותר טוב...
טל*
הצטרפות: 19 מאי 2002, 22:45

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי טל* »

רציתי לשאול על שילייה נמוכה חודש 7 שבוע 28, מה הסיכויים ללידה וגינלית, ויותר מזה לידת בית. באולטראסאונד האחרון לא ברור אם השילייה ירדה, לעומת הסקירת מערכות השניה בה נתגלה היא השילייה ממוקמת 2 ס"מ מהפתח.
מחכה לתשובה בקוצר רוח...
נסיכת_השום*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 14:05
דף אישי: הדף האישי של נסיכת_השום*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי נסיכת_השום* »

שלום!
אשמח מאוד לתגובה מהירה, אם למשהי יש מושג.
קיבלתי לפני זמן קצר טלפון מהגן של הבן שלי, שאחד הילדים חולה בשנית. הילד הזה, כבר לא נמצא כמעט שבוע בגן.
אני עכשיו בשבוע 24 של ההריון. עד עכשיו הכל תקין וההריון ממש קל. טפו טפו טפו.
היום אני מרגישה קצת חולה. קצת כאב גרון, ראש כואב, ואף קצת גדוש. האם יש קשר???
מה הסיכון בשלב של ההריון שלי עם המחלה הזאת?
לא הצלחתי למצוא שום אינפורמציה על זה באינטרנט, בקרוב הולכת לרופאת נשים לעשות בדיקת דם, אבל אשמח מאוד אם משהי כאן תוכל לתת לי כמה תשובות, או להפנות אותי למקום שבו יוכלו להרגיע אותי...
תודה רבה רבה!
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

התסמינים אמורים להופיע אצלך תוך חמישה ימים מהחשיפה לילד החולה, אז לא בטוח שזה קשור. בכל אופן עלייך לעשות תרבית גרון אצל רופא משפחה (לא רופאת נשים, היא לא ממש קשורה לזה, וגם לא בדיקת דם). אל תילחצי, זו לא מחלה שיש בה סיכון רב יותר לעובר ממחלות אחרות 'רגילות'. (להבדיל מאדמת, למשל). בקיצור- אני מציעה לך ללכת לרופא משפחה ואולי אפילו להתקשר אליו שירגיע אותך.
<אני לא רופאה, אולי אחד הרופאים מסתובב פה כרגע?>
נסיכת_השום*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 14:05
דף אישי: הדף האישי של נסיכת_השום*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי נסיכת_השום* »

תודה ענבל!
האחות אצל הרופאת נשים רק לקחה דם בשביל לראות אם הייתי חולה בזה בעבר.
בינתיים, אני עם בני בבית, מכיוון שלפי מה שהאחות אמרה, העובר יכול להיות בסיכון אם אחלה.
אני עוד לא הלכתי לרופא, בינתיים לא הופיע אצלי אף אחד מהתסמינים של המחלה, והילד שלי ממש ממש בריא ומלא אנרגיה! מקווה שגם בגן אף אחד אחר לא יחלה, והוא יוכל לחזור לשם בקרוב...
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי נועה* »

_אני בת 39 בשבוע 7 להריון ראשון בשעה טובה. לא סובלת מבחילות ומעייפות.
אבל סובלת מלחץ בלתי פוסק על שלפוחית השתן המלווה כאבים בבטן תחתונה ודחיפות במתן שתן, יכולה לרוץ ביום פעמיים שלוש בשעה ובלילה 8-10 פעמים._
זו אמנם הודעה ישנה, אבל חשוב לי להגיב כי סבלתי בדיוק מאותם סמפטומים, רופא הנשים הקבוע שלי נפנף אותי, אבל רופא אחר עלה על כך שמדובר בדלקת בדרכי השתן (עניין מאוד שכיח בהריון). אלה בדיוק הסמפטומים.

ושאלה משלי:
אני בשבוע עשירי, מתרגלת יוגה עוד מלפני ההריון.
היום אחרי שיעור (אינטנסיבי אבל מותאם להיריון) קמתי מהמנוחה והרגשתי כמות לא קטנה של נוזלים משתחררים. רטיבות רצינית. חשבתי שזה שתן אבל על פי הריח נראה שזו הפרשה אחרת. בינתיים עברה שעה ללא תחושה שונה בגוף וללא הפרשה נוספת. למישהי יש מושג מה זה? יש משהו שעלי לעשות כרגע?
מדרגות_לרקיע*
הצטרפות: 12 אפריל 2008, 08:30
דף אישי: הדף האישי של מדרגות_לרקיע*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי מדרגות_לרקיע* »

אם זו הפרשה שקופה זה עניין שכיח בהריון.
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי נועה* »

טוב, התברר שזה בכל זאת היה שתן.
בררתי עם רופא ו-
הפרשה שקופה עם ריח מסריח יכולה להעיד על זיהום בנרתיק, אבל לא היה כזה ריח. בשבוע 10 עוד אין מי שפיר, אז זה לא יכול להיות זה. נשאר רק שתן. יום אחר כך התברר מעל לכל ספק שיש לי דליפת שתן היסטרית במאמץ. עכשיו צריך להבין למה זה קורה (דלקת?) ולטפל.
מיכל*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי מיכל* »

דליפת שתן קשורה הרבה פעמים לחולשה בריצפת האגן. ממליצה לך לתרגל ולחזק את שרירי רצפת האגן באופן קבוע במשך כל ההריון (וגם אחריו, ותמיד בעצם...). תבדקי שביוגה להריון שאת עושה אכן מדגישים את תרגול רצפת האגן. מאד מאד חשוב! את יכולה גם ללכת לפיזיוטראפיסטית של רצפת האגן, שתבדוק את מצבך ותתן לך תרגילים. תבקשי הפניה מהגניקולוג שלך.
ש_צברי*
הצטרפות: 15 ינואר 2003, 12:01
דף אישי: הדף האישי של ש_צברי*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי ש_צברי* »

לגבי כאבים בעצם החיק, אני סובלת מזה כבר הריון שני. קראתי איפה שהיא עיצה לישון כאשר האגן סימטרי (אפשר כרית בין הרגליים) וזה ממש עושה פלאים (למרות שנורא בא לי לשכב לא סימטרי כאשר אני חצי שכובה על כרית...)
נועל'ה*
הצטרפות: 06 מאי 2008, 22:09

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי נועל'ה* »

גזים (אופס לא נעים). ההריון נפלא, אבל אני כמו סיפולוקס מהלך, וזה ממש לא כיף. למישהי יש המלצה? מעולם לא סבלתי מבעיה כזאת. תודה.
מיכל*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי מיכל* »

תה שומר ותה קמומיל (בבונג) טובים נגד גזים.
בנוסף-לנסות להימנע/להמעיט במזונות שאת יודעת שגורמים לגזים כמו-מוצרי חלב, סויה, קטניות (אפונה, שעועית, ועוד...) גם כדאי לנסות לא לאכול ירקות חיים בשעות הערב, אולי...וגם לא על הבוקר.
אימא_טרייה_פלוס*
הצטרפות: 14 אפריל 2007, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אימא_טרייה_פלוס*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי אימא_טרייה_פלוס* »

כן. שומר- בעיקר חליטה של זרעי שומר. לא כ"כ טעים אבל עוזר מאד.
אפשר גם לאכול שומר חי, בסלט או מאודה עם שמן זי ולימון (ואז אין לו טעם אניסי).
ומאד מומלץ, לגשת להומיאופת קלאסי באיזור מגורייך ולקבל מענה הוליסטי. אשמח להמליץ, או שתכנסי לאתר של האגודה להומיאופתיה קלאסית.
בהצלחה
הרה*
הצטרפות: 07 ינואר 2008, 17:26

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי הרה* »

כמה שאלות-
אני בהריון ראשון, שבוע 28 ועובר נפלא
כואב לי מאוד כבר בערך שבועיים בפיסגת הבטן, ממש בסרעפת אבל ללא תזוזה, מישהי מכירה?

הרבה יותר חשוב- אני ישנה מעט וקל וקמה כל הזמן עייפה, יש עצות?
הגבירה_בחום*
הצטרפות: 30 יוני 2007, 17:29
דף אישי: הדף האישי של הגבירה_בחום*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי הגבירה_בחום* »

הרה, שלום
בקשר לעייפות ולשינה הקלה: נסי לנשום לפני השינה כמה נשימות עמוקות, ותני לנשימה להיות כמה שיותר מלאה. כלומר, קחי השאיפה ממש עד לקצה שלה לאיזור שמאחורי הלב, ואת הנשיפה ממש עד הקצה שלה עד מתחת לטבור. דבר נוסף שמומלץ הוא להוסיף בנשיפה המהום בקול נמוך. ההמהום מאריך את הנשיפה ובכך משחרר אנדורפינים לדם שיוצרים אפקט מאוד מרגיע על האם. גם התינוק שומע את הצליל ומחפש אותו וכך זה עוזר לו להתברג טוב יותר אל האגן וגם מרגיע אותו.
אפשר לתרגל לפני השינה (10, 20....כמה שיש לך סבלנות) ואם מתאפשר לך גם באמצע היום, בזמן מנוחה. בד"כ מאוד עוזר לגלוש אל השינה ומאפשר לה להיות עמוקה יותר.
דבר נוסף, פעילות מתונה (כמו יוגה מותאמת להריון, מדיטציה, הליכה מתונה וכ') מאוד עוזרת להגיע את השינה עייפים ורגועים יותר.

בקשר לכאב בפסגת הבטן, אני לא יודעת, אבל מנסיוני בעבודה עם הריוניות, הרבה פעמים מחושים שונים קשורים לנשימה לא נכונה ולהפעלה לא תקינה של הסרעפת. בכל מקרה אם זה לא משתפר, כדאי לבדוק את זה.

רק בריאות @}
אורה*
הצטרפות: 27 יוני 2005, 09:22

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי אורה* »

היי,
זו לי הפעם הראשונה שאני רושמת כאן...
אני בהריון ראשון שמצליח (הפלה טבעית בשבוע שביעי בראש השנה האחרון)...בשבוע 27.
לפני חמישה ימים הגעתי למיון בגלל הפרשה ממושכת שלא נראתה לי. בדקו אותי, ראו שזו לא ירידת מים כפי שחששתי אבל ראו שיש "צירים מוקדמים". נחרדתי לשמוע, איך זה יכול להיות, זה לא מתאים לי בכלל, להתנהלות שלי ולרוגע...ואפילו לא חשתי בכאבים, כלום. אחרי כמה שעות בבי"ח מצחין ושני ליטר מים, עדיין נצפו צירים/פעילות רחמית אבל שכנעתי את הרופא ללכת הביתה, ולשוב רק אם יכאב. לא יכלתי לשאת מחשבה של אשפוז...
מאז הייתי אתמול בביקורת ולא נצפו צירים...
הקושי שלי הוא שאיבדתי את האמון המוחלט שהיה לי בגופי. פתאום באים חששות שלא היו קודם...
אני עושה יוגה ונשימות בהריון, אבל כרגע לא מצליחה לגמרי להרגע ולהאמין באמת באמת שהכל בסדר.

זהו, בעצם רק שיתפתי, אין לי שאלות...
אשמח לקרוא משהו שיש למישהי לומר, אולי חיזוק או עידוד?!?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שאלה קצת מביכה: אני בשבוע 20 ואני מרגישה (לפעמים יותר, לפעמים פחות) שכל איזור הפות/ הפרינאום נפוח ואדום. אחרי שמקיימים יחסים האיזור צריך יומיים מנוחה לחזור לעצמו.
מישהי מכירה? יודעת מה לעשות? אני שוטפת הרבה (עם קמילוטרקט) והחלפתי סוג תחתוניות, זה יכול להיות קשור?
תודה לכן
אום_שלום*
הצטרפות: 15 ינואר 2006, 19:11
דף אישי: הדף האישי של אום_שלום*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי אום_שלום* »

אורה נשמע שאת בהחלט עושה כל מה שצריך על מנת לשמור על עצמך ועל התינוקי, נראה לי שנורמלי לגמרי לחוות חששות.
יותר מזה אולי יוכלו לומר בעלות ידע גדול משלי בתחום.

אלמונית יקרה, בזמן הריון זרימת הדם לאזור האגן וכך גם אל הפות והנרתיק מוגברת במיוחד וככל שהבטן גדלה, זרימת הדם בחזרה אל הלב קצת פחות טובה ולכן את מרגישה את אותה נפיחות.
אני ממליצה לך לשכב על הגב עם רגליים על הקיר וכרית או שתיים מתחת לאגן כך שהוא יהיה מעט מורם ויאפשר לדם לזרום בחופשיות רבה יותר, ממליצה לך מאוד מאוד לוותר על השטיפות והתחתוניות, עם מאוד לא נעים לך להיות רק עם תחתונים תעברי לתחתוניות רב פעמיות מבד. גם השטיפות וגם התחתוניות מכילות כימיקלים שמשבשים את החומציות הטבעית של איזור הפות ויכולות להחמיר את האדמומיות והנפיחות.
ממליצה לך למצוא איזה שהיא פעילות גופנית עדינה שמותאמת לנשים בהריון שתעזור לך לשמור על הגוף ולהכין אותו לקראת הלידה.
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

כואב לי מאוד כבר בערך שבועיים בפיסגת הבטן, ממש בסרעפת אבל ללא תזוזה, מישהי מכירה?
לפעמים זה מבקע סרעפתי ולפעמים זה פשוט הלחץ של הרחם, כדאי להתייעץ עם רופא
פלוני_אלמונית*

בעיות שונות בהריון

תודה אום שלום! בעניין השטיפות, זה רלוונטי גם אם התכשיר טבעי? ובעניין המתחתוניות רב פעמיות, הכוונה לתחתוניות אורגניות? רב פעמיות שכל יום מחליפים ומכבסים? (זה לא מגעיל??)
תודה על התשובה המהירה
לבנה_במילואה*
הצטרפות: 25 פברואר 2008, 21:44
דף אישי: הדף האישי של לבנה_במילואה*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי לבנה_במילואה* »

הבטן מתחילה לצאת ואני קצת מפחדת מסימני מתיחה. (ראיתי כמה הריוניות וקצת אחרי הריון ואני רוצה למנוע את זה...) זה נכון שמריחת שמן נבט חיטה עוזר? אשמח לעזרה...
מיכל*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי מיכל* »

הי לבנה במילואה
אני בהריון שני. בהריון הראשון מרחתי כמעט כל יום מתחילת ההריון ואין לי סימנים על הבטן.לא יודעת אם זה בגלל המריחות או שגם ככה לא היו לי...אי אפשר לדעת. אבל אני מניחה שזה כן עושה משהו. לגבי-מה למרוח - נראה לי שכל שמן יכול לעזור ואפילו קרם גוף שהוא די שומני.כי צריך פשוט לשמן את האיזור...שיהיה פחות מתוח...ויותר גמיש. אז לפי מה שאני יודעת זה לא כ"כ חשוב העניין של השמן-דווקא.
לי בקיץ כשחם יותר נעים למרוח קרם גוף שנספג יותר טוב משמן, כי כשמזיעים (ובהריון הרבה יותר חם...) לא נעים שמן... לפעמים קרם חודר יותר לעומק של שכבות העור מאשר שמן וזה בעצם מה שרוצים להשיג-שימון וגמישות לעור.
בהצלחה!
בעזרת_השם_יתברך*
הצטרפות: 02 מאי 2008, 18:05

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי בעזרת_השם_יתברך* »

מבקשת עצה:
בבדיקת אולטרסאונד התגלה כי השלייה שלי נמוכה ואמרו לי שהיא חייבת לעלות למעלה עד הלידה כי כך אי אפשר ללדת ויהיו חייבים לנתח.
יכול להיות שהיא תעלה באופן טבעי,אבל גם יכול להיות שלא.
אשמח לכל עצה לעזרה אלטרנטיבית,כלומר,דרכים טבעיות יחסית שיכולות "לעזור" לה לעלות?
איילת_מושל*
הצטרפות: 12 פברואר 2008, 22:43
דף אישי: הדף האישי של איילת_מושל*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי איילת_מושל* »

מסיימת שבוע 36 וחטפתי פטרת וגינלית. אני כבר עם פתיחה של 2 ס"מ ומחיקה 40%. בשתי הלידות האחרונות ילדתי בסוף 36 בלידות בזק. התחלתי לטפל עם אגיסטן במשחה. האחות המליצה לא להשתמש בנרות. ממש לא רוצה ללדת עם פטרת פעילה שלא אוכל לטפל בה עד סוף הדימום.
אנא עצתכן/ם
סימנים_בדרך*
הצטרפות: 18 אפריל 2007, 10:52
דף אישי: הדף האישי של סימנים_בדרך*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי סימנים_בדרך* »

בבדיקת אולטרסאונד התגלה כי השלייה שלי נמוכה
האם הייתה זו בדיקה וגינלית??
אצלי הרופא ראה באולטראסאונד שיליה נמוכה בשבוע 15. יום אח"כ בסקירת מערכות(שנעשתה בין היתר בגלל רצון לוודא את מיקום השילה בצורה מדויקת יותר..) אותו רופא עצמו אבחן הפעם שהשליה לא שליית פתח וגם לא נמוכה באופן חריג. לדבריו, בדיקה וגינלית ניתן לדייק הרבה יותר בהערכת מיקום השליה, קו"ח בסקירת מערכות.
בכל מקרה, הבעיה העיקרית היא בשליית פתח, שנשארת כזו, עד מועד הלידה, ואת כותבת שיש לך שליה נמוכה..בד"כ השליה עולה למעלה באופן טבעי עם התקדמות ההריון.
אשמח לכל עצה לעזרה אלטרנטיבית
אין לי משהו מיוחד, רק להתמיד בחשיבה חיובית ולקוות לטוב..(אני יודעת, זה קשה!)
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי מיכל_בר* »

נוגדן סי, מישהי שמעה על זה?
אני בחודש שמיני, ביקרתי היום אצל הרופא עם תוצאות בדיקות הדם שעשיתי (לראשונה בהריון הזה).
הוא ראה שיש לי נוגדן סי (anti c) ואמר שזה עלול לעבור לדם של התינוק ולהיות מסוכן עבורו.
העביר אותי לחסות היחידה להריון בסיכון גבוה, אמר שהדבר הזה מחייב בדיקות תכופות ואולי אפילו עירוי לתינוקי בעודו בבטן (נשמע מטורף, לא??).
מישהי יודעת על זה?
מיכל*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי מיכל* »

אני בחודש שמיני וכבר כמה חודשים מרגישה ששרירי רצפת האגן חלשים.
דליפת טיפות שתן בזמן מאמץ למשל, ואחרי קיום יחסי מין לפעמים יש כאבים באיזור המפשעה וכל השרירים בחלק האחורי מהישבן למטה כואבים. אני חושבת שזה גם באשמתי קצת כי כל הזמן יש לי הרגשה שיש לי פיפי ולכן בשרותים לחצתי גם כשלא היה כנראה וזה גם החליש את האגן...חבל.

לפני כשבוע וחצי התיישבתי בכבדות במין נפילה כזו על המיטה, והתיישבתי על חלקה הקשה בדופן. זה כאב מאווווד! ומאז יש לי כאבים חזקים בעצם הזנב(עד כמה שאני יודעת ומבינה בשמות ומיקום העצמות..) במיוחד בזמן שאני מתיישבת/קמה מישיבה/מתכופפת בכריעה להרים משהו מהרצפה/להלביש את בתי ועוד ועוד.. זה ממש מקשה על התפקוד היומיומי ובנוסף אני ממש לא רוצה להגיע ללידה במצב כזה!
יש לציין שאני מתעמלת כמעט כל יום חצי שעה מול הדי וי די-פילאטיס הריון וזה נותן לי הרגשה נהדרת ומרגישה (חוץ מהכאבים שפירטתי עליהם..והעייפות הכללית) בכושר וגמישות טובים מאד. שומרת על תזונה נכונה נשימה נכונה וכו'...

מה עושים? למי פונים כדי לטפל בכאבים בעצם הזנב?? לרופא הנשים? לפיזיוטרפיסטית? לשיטת פאולה? זה ממש דחוף לי בגלל שהלידה מתקרבת...וזה גם מפריע נורא וכואב.
תודה..
נוסעת_סמויה*
הצטרפות: 29 נובמבר 2004, 10:10
דף אישי: הדף האישי של נוסעת_סמויה*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי נוסעת_סמויה* »

הי מיכל,
עד כמה שאני יודעת, היחלשות רצפת האגן אופייניות להיריון, לא רק בגלל תוספת המשקל אלא גם בגלל השינויים ההורמונליים. חלק מהתופעות יעברו באופן טבעי לאחר הלידה, אבל בכל מקרה כדאי לתרגל את רצפת האגן.
במקומך, הייתי מתחילה פשוט בביצוע תרגילי קגל צריך להפוך את זה לטבע שני, לתרגל לפחות עשרים פעם ביום, בזמן נהיגה או ישיבה מול המחשב. לעתים עוזר להצמיד את האגודל והאצבע המורה בשתי הידיים בזמן הכיווץ. אני בהחלט מרגישה שיפור ניכר כשאני מתרגלת.
חוץ מזה: לא ללחוץ בשירותים, להשתדל דווקא לרווח את הביקורים בשירותים, ללכת עם תחתוני כותנה ולהימנע משימוש בתחתוניות, ולוותר כרגע על פעילויות שבהן את מרגישה לחץ על רצפת האגן (ריצה, קפיצה, מאמצים פיזיים למיניהם). הויתור נועד למנוע את החמרת המצב.

בטווח הארוך יותר - שמעתי המון המלצות על שיטת פאולה, אבל לא ניסיתי בעצמי.

למידע נוסף:
פורום רצפת האגן
האתר של סיון נבות
האתר הישראלי לרצפת האגן, כולל הסברים ודפי תרגילים

שיהיה לך המשך קל ולידה קלה וטובה.
מיכל*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי מיכל* »

נוסעת סמויה תודה!
אני חושבת שאת צודקת מאד בכל מה שאמרת לגבי שרירי רצפת האגן והתרגול... ואני משתדלת לעשות זאת ולא ללחוץ בשרותים...
אבל כנראה שיש להבדיל בין זה לבין המכה שחטפתי שגורמת לכאבים בעצם הזנב... שאלתי אחות מיילדת והיא אמרה שבכל מה שקשור בעצם הזנב אין מה לעשות והזמן מרפא/מפחית כאב. אוף...זה לא מצב טוב להיות בצירים ולידה איך שאני עכשיו..

יש מישהו שבכל זאת שמע על טיפול בכאבים כתוצאה ממכה בעצם הזנב? או מישהו שזה קרה לו, סבל מכאבים והם עברו לבד? תוך כמה זמן בערך?
תודה מראש!
טאו_להורות*
הצטרפות: 02 מרץ 2008, 09:21
דף אישי: הדף האישי של טאו_להורות*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי טאו_להורות* »

היי מיכל
אני לא בטוחה שהכאבים נובעים מהנפילה . הרבה נשים סובלות מכאב בעצמות האגן בגלל התרחבות האגן וההתארגנות של העצמות והסחוסים לקראת הגראנד פינלה.
גמישות של רצפת האגן תועיל ללידה ותאפשר לך תנועה של החוליות העצה .
מה לעשות ? הרבה תנוחות על הברכיים , עמידה על שש וניעור ה"זנב" , לבלות בבריכה או בים ואם אין לך אפשרות אז באמבטיה או בבריכת הלידה. בשירותים לשאוף ולשחרר.
ממליצה ללדת על שש או על צד שמאל כשהקרסול גבוה מהברך או בלידת מים.
אם את צפונית את מוזמנת לבריכת הלידה אצלי.
מיכל*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי מיכל* »

טאו להורות
תודה על ההזמנה והתגובה! דווקא יש לי אפשרות להיות קצת בבריכה.
עד המכה שחטפתי זה לא היה כ"כ נורא. לגבי גמישות והתעמלות אני דווקא מתעמלת כמעט כל יום ומרגישה שיפור משמעותי מאז שהתחלתי להתעמל בקביעות. (מחודש רביעי בערך).
פלוני_אלמונית*

בעיות שונות בהריון

שלום, אני בשבוע 33 ורציתי לשאול אם זה נורמלי שיש נפיחות (בצקות אולי???) ושפשפות בכל איזור הפות, לא משהו שהוא בלתי נסבל, רק לא נעים במיוחד.
השאלה אם זה מעומס/ כובד שיש על כל האיזור?
ואם יש משהו שאפשר לעשות בשביל להקל?
תודה
ה_ברבורה*
הצטרפות: 01 אפריל 2008, 18:45
דף אישי: הדף האישי של ה_ברבורה*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי ה_ברבורה* »

_ורציתי לשאול אם זה נורמלי שיש נפיחות (בצקות אולי???) ושפשפות בכל איזור הפות, לא משהו שהוא בלתי נסבל, רק לא נעים במיוחד.
השאלה אם זה מעומס/ כובד שיש על כל האיזור?
ואם יש משהו שאפשר לעשות בשביל להקל?
תודה_
הידרותרפיה.
יש בריכה מעולה בבית זית עם מטפלת נהדרת.
טאו_להורות*

בעיות שונות בהריון

בצקות ושפשפות ?
רק באזור הפות או שיש בצקות או דליות גם במקומות אחרים?
שפשפת יכולה להיגרם גם מפיטריה ואז לא הייתי ממליצה ללכת לבריכה ציבורית לטפול, אלא יותר טוב בריכה בבית עם ק"ג מלח ל100 ליטר מים לא חמים.
אולי כדאי גם לבדוק את התזונה שלך?
פלוני_אלמונית*

בעיות שונות בהריון

תודה על התשובות. בינתיים זה בא והולך...
בקשר לתזונה,לפי מה שהבנתי זה קשור לסוכר? אני אוכלת טוב בגדול,
רק שיש לי חולשה למתוק, יכול להיות שזה קשור?
תודה
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

בשביל לאבחון פטרת כדאי שתגעי לגניקולוג.
(רובנו כבר מאבחנות את עצמן כי באמת זה עינין שבא והולך .

לפי דעתי ,חשוב מאוד לעשות הפסקות קטנות של שכיבה ולא למצוא את עצמך עומדת הרבה.
עוד עינין שיכול לעזור זה לאמן את שרירי רצפת האגן.אפשר לפי שיטת פאולה ,פיזיוטרפיסטית של הקופ"ח או אפי נו.
זה גם טוב לפני הלידה לדעת לשחרר את האזור .

בהצלחה .
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

עוד דבר חשוב הוא , שהרבה נשים אולי לא מודעות אליו: בסוף ההריון (הנה כבר הגעת לשם)חשוב מאוד לא לאכול סוכר וממש להפחית בפחממות.
סוכר פשוט גורם לעובר להיות גדול מעל ומעבר למידה שנוח ללדת , בד'כ.
תעשי לעצמך ולעובר שלך טובה ותחתכי את המתוקים.תשתדלי לשבוע ממזונות אחרים כדי לא להסתובב באטרף .

הרעיון הזה שאישה בהריון טורפת תותים בקצפת -פאסה!
אישה בהריון יושבת על סלט ירוק+קינואה +טחינה -הולך!
ג'סיקה*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:08

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי ג'סיקה* »

בוקר טוב!
אני בשבוע 7 להריון ראשון.
הכל הולך די חלק מלבד טעם מתכתי בפה. מישהי יודעת אם זה סימן לחוסר במשהו?
תודה
מחפשת_אויר*
הצטרפות: 24 נובמבר 2008, 00:02

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי מחפשת_אויר* »

אני בשבוע שמיני להריון שני וקשה לי מדי פעם המהלך היום לנשום. בעיקר בישיבה ממושכת ובשכיבה
מרגישה שחסר לי אויר מישהי מכירה את התחושה? אני מודאגת קצת אבל לא לגמרי רוצה לבדוק את העניין
מקווה שיחלוף מעצמו. ההריון שלי בסיכון גבוה מזריקה קלקסן כל יום בגלל קרשיות יתר ורעלת הריון בהריון הראשון
אבל חוצמזה אוכלת טוב עושה יוגה פעילה לגמרי
כוכב_נגה*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2007, 18:14
דף אישי: הדף האישי של כוכב_נגה*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי כוכב_נגה* »

מחפשת, נשמע לי כמו לחץ רגיל של הרחם על הסרעפת.
לי גם היה ככה בהריונות. לא משהו להיבהל ממנו.
להרים ידיים מעל הראש בזמן השאיפה אמור לעזור רגעית.
דעתי החלקית והלא מלומדת@}(-:
מתעגלת_בצפון*
הצטרפות: 24 נובמבר 2008, 10:50

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי מתעגלת_בצפון* »

מישהי מכירה תופעה של מין כאב די חד בין הרקטום לנרתיק (כאילו יש ביניהם קו דמיוני) החל מחודש חמישי? (אני בשישי)
חדשה_ישנה*
הצטרפות: 23 מאי 2008, 01:16
דף אישי: הדף האישי של חדשה_ישנה*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי חדשה_ישנה* »

כוכב נגה - שבוע שמיני, לא חודש שמיני...
לדעתי בשבוע כזה הרחם עוד אמור להיות בתוך האגן, לא?
מעבר לזה- לא נתקלתי בכזו תופעה בשבוע 8, אולי מישהי אחרת תדע מה לענות.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

לדעתי בשבוע כזה הרחם עוד אמור להיות בתוך האגן, לא?
זה הריון שני, לכן ייתכן שהרחם גדל מהר יותר.
חיותא*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2008, 22:52

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי חיותא* »

אני בשבוע שמיני להריון שני וקשה לי מדי פעם המהלך היום לנשום.
יכול להיות קשור לחוסר ברזל,הברזל קשור להעברת חמצן בגוף,ולפעמים שיש ברזל נמוך אפשר ממש להרגיש את זה בנשימה...
אלמונית_ירושלמית*
הצטרפות: 01 נובמבר 2008, 22:16
דף אישי: הדף האישי של אלמונית_ירושלמית*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי אלמונית_ירושלמית* »

שלום לכן, אני בשבוע 34. כבר הרבה זמן (מעל חודש) אני מרגישה מין חוסר נוחות בנרתיק מפעם לפעם, אז בעצת המיילדת שעורכת לנו גם מעקב הריון עשיתי משטח וגינלי והתוצאה שלילית (יש!) אבל, במהלך הבדיקה הרופא מצא אצלי ציסטה בנרתיק...
עד לאותו רגע לא ממש ידעתי מה זה אומר, אבל בבית ישבתי עם מראה והבנתי טוב מאד... זו מעין שלפוחית נפוחה בגודל ענב שיושבת בפתח הנרתיק (סליחה על התיאור הציורי). גם הרופא וגם המיילדת לא נלחצו ואמרו שמקסימום זה יתפוצץ בלידה. בכ"ז אותי זה די מטריד, לא עדיף לפוצץ אותה לפני? למה היא צצה שם פתאום? גם ככה יש לי חרדות מהמחשבה יקרה לאיזור הזה בזמן הלידה -בפעמיים הקודמות היה לי קרע שההחלמה ממנו היתה איטית. (או שבמחשבה שניה , החרדות הן אילו שגרמו לציסטה)
אשמח לעצה ממי שמבינה... איך אפשר להקטין את הנזק, האם זה מפחיד כמו שזה נראה?
עשב_השדה*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 02:52
דף אישי: הדף האישי של עשב_השדה*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי עשב_השדה* »

ניסית הומאופטיה
פלוני_אלמונית*

בעיות שונות בהריון

אלמונית ירושלמית יקרה,
לפי תגובת הרופא והמילדת שהם מביני דבר,זה לא נראה מפחיד במובן שלא מסכן אותך ואת ההריון,ולא את הלידה.:-)
אם את מפחדת מהלידה בכל מקרה אני ממליצה לך על הכנה ללידה עם אופי אולי יותר רוחני,או של התפתחות אישית(אם מדבר אלייך)
אולי לא עיבדת עד הסוף את הלידות הקודמות?
יכול להיות שהציסטה הופיעה בגלל החרדות ויכול להיות שלא,וגם קורה שציסטות נעלומות בעזרת רפואה סינית,הומיאופתיה,תטא הילינג,דמיון מודרך ועוד.
מצד שני,לפעמים יש דברים שאנחנו לא יכולים לשלוט בהם,אלא רק באיך שאנחנו מגיבים אליהם.
לא יודעת אם עזרתי במשהו,אבל זה פשוט יצא ממני,נושא הלידות קרוב לליבי(יש לי שני בנים ושתי לידות מעצימות מאחוריי).
אם תהיי מעוניינת בתהליך לפני הלידה,אני מכירה מטפלת מדהימה בירושליים-שרון ניב.
היא עובדת עם נשים,בכל השלבים של הנשיות
הטלפון שלה-0523474795
אקומן*
הצטרפות: 03 ינואר 2009, 11:20

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי אקומן* »

האם מותר לי שמן אקליפטוס ולבנדר בשבוע 7 להריון?
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

_לדעתי בשבוע כזה הרחם עוד אמור להיות בתוך האגן, לא?
זה הריון שני, לכן ייתכן שהרחם גדל מהר יותר._
אבל עדיין לא הגיוני שבשבוע 8 הרחם יגיע לסרעפת.
אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי אפרת_מ* »

מתחילה מחר שבוע 16, וזה לא נשמע סביר - אבל אני סובלת מכאב בגב התחתון, ממש באזור עצם הזנב. בעיקר כשאני קמה. נראה לי שאני פשוט יושבת יותר מדי..
לא הגיוני שההריון לוחץ בשלב הזה על החוליות, וזה גם נראה לי הרבה יותר נמוך מהאזור שטוענים שההריון לוחץ עליו בד"כ. ברגיל אני לא סובלת כלל מכאבי גב.
רעיונות??
ינשופית*
הצטרפות: 25 ינואר 2005, 18:25

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי ינשופית* »

_אם תהיי מעוניינת בתהליך לפני הלידה,אני מכירה מטפלת מדהימה בירושליים-שרון ניב.
היא עובדת עם נשים,בכל השלבים של הנשיות_
אפשר עוד פרטים?
אפרת_נ_היא_עדיין_מתעגלת*
הצטרפות: 15 דצמבר 2008, 11:49

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי אפרת_נ_היא_עדיין_מתעגלת* »

אפרת מ
גם לי היו בדיוק כאלו. וגם לעוד מישהי ביוגה באותו שלב. דברים זזים שם בפנים... ומרכז הכובד משתנה... וחוצמזה, אצלי העייפות בתחילת ההריון באמת גרמה לי לשבת יותר מהרגיל אז אולי גם זה קשור.
ממליצה מאוד על יוגה
פלוני_אלמונית*

בעיות שונות בהריון

_וזה לא נשמע סביר - אבל אני סובלת מכאב בגב התחתון, ממש באזור עצם הזנב למה לא נשמע סביר? אני בשבוע 22
וכבר המון זמן יש לי כאבים באזור עצם הזנב (כמו בהריונות הקודמים) ממה שאני יודעת על עצמי אני מאוד צרה וכל הריון עצמות האגן מעט זזות והכל גדל ונוצר כאב באזור.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

וזה לא נשמע סביר - אבל אני סובלת מכאב בגב התחתון
שיטת פאולה יכולה לעזור מאד.
אפרת_מ*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי אפרת_מ* »

אתמול והיום בבוקר - עוד כשהייתי במיטה היתה לי קצת סחרחורת (תיאורטית זה לא אפשרי, כי לא שיניתי מצבים, הייתי עדיין בשכיבה).
גם כשקמתי היתה לי סחרחורת.

במהלך היום לא היתה לי סחרחורת, אבל קצת הלחיץ אותי אם אני צריכה למדוד לחץ דם או משהו (יש לי לחץ דם נמוך).
רעיונות? הגיוני בהריון?
אפרת_נ_היא_עדיין_מתעגלת*

בעיות שונות בהריון

אני בשבוע 33, צמחונית. באופן רגיל אני על הגבול הנמוך של ההמוגלובין (אבל תקין)
כל ההריון לוקחת פרנטל ו B12. רמת ההמוגלובין וכדוריות הדם האדומות שלי נמצאת בירידה מתמדת מאז תחילת ההריון, ועד לאחרונה זה לא הלחיץ אותי, בהתחשב בנפח הגדל של הדם. אבל בבדיקות לפני כחודש ומשהו ההמוגלובין כבר ירד ל-10.6 והכדוריות ל3.4 וההמוטוקריט גם (לא זוכרת). המדקר שלי רקח לי 'בוסטר' לדם, וכשזה נגמר לקחתי פלורדיקס וכשגם הוא נגמר התחלתי לאחרונה לקחת ברזל עדין של סולגר פעמיים ביום. והיום התוצאות- המוגלובין 10.9, כדוריות 3.17 והמוטוקריט 30.5. אני בכלל לא חושבת שיש לי בעיית ברזל (ה MCV בסדר גמור) ולא יודעת אם לקחת ברצינות (המדקר קצת נלחץ- הסינים מאוד מאמינים בחשיבות של דם, בעיקר בלידה) ואם כן מה לעשות? רופא המשפחה האפתי שלי (שאני לא ממש סומכת עליו) כבר אמר לפני הבדיקה שגם אם התוצאות נמוכות "אין יותר מה לעשות".
אני אוכלת בסה"כ בסדר (אמנם עם הפסקות גדולות בין הארוחות).
אשמח מאוד לעצות טובות!
טאו_להורות*

בעיות שונות בהריון

מישל אודט טוען שאנמיה בהריון זה פיזיולוגי ובאמת תמונת הדם שתארת מצביעה על נפח נוזלים גדל ולא על אנמיה ממחסור בברזל.
יש לך גם בצקת?
לדעתי כדאי להתמקד בטפול באיזון משק המיים והמינרלים בכל טפול גוף - נפש שתעדיפי.
הרופא הקונבנצונאלי שלח לך גם בדיקות תפקודי כלייה (כימיה)?
אפרת_נ_היא_עדיין_מתעגלת*

בעיות שונות בהריון

אני לא בטוחה מהן בדיקות תפקודי כלייה?
טאו_להורות*

בעיות שונות בהריון

אפרת
סחרחורת בשכיבה פרקדן יכולה להיות בגלל לחץ של ההריון על הוריד הנבוב התחתון שנמצא בין עמוד השדרה והרחם.
בדרך כלל שינוי בתנוחה ושכיבה על צד שמאל מסדרים את הראש מייד.
לחץ דם נמוך בהריון זו תופעה פיזיולגית.
בעבר (הספרים מימי הביניים) כשאישה התעלפה איבחנו מייד כולם , שהיא בהריון.

לגבי הלחץ שלך ......כדאי לך לפנות למיילדת הוליסטית שגרה קרוב אליך למעקב הריון .
אולי לשלב טפול הוליסטי והכנה ללידה?
טאו_להורות*

בעיות שונות בהריון

בדרך כלל לא מבצעים תפקודי כילייה בקופ"ח אם אין בעיה.
אפרת_מ*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי אפרת_מ* »

טאו תודה.
היו כמה ימים כאלו. עבר.
תוהה לי למה אומרים לשכב על צד שמאל...?

לא בדקתי לחץ דם מאז שנכנסתי להריון. באופן כללי יש לי לחץ דם נמוך (במובן הטוב של העניין).

אז נלחצתי לרגע, ואז גם כתבתי פה. אני מרגישה טוב ולא ממש מרגישה שאני צריכה טיפול בנושא. תודה.
ואני בדיוק חושבת להתחיל לבדוק מיילדות. איכשהו המידע לגבי הגישות שלהן מי בגישה יותר או פחות הוליסטית לא ממש מצוין...
אפרת_נ_היא_עדיין_מתעגלת*

בעיות שונות בהריון

תודה
אז בשורה התחתונה- לא להלחץ?
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי פלונית* »

גם לי יש 10.6 לא יודעת את שאר המשתנים מישהי שהייתי אצלה בדיקור (לא נראה לי ממש רופאה סינית) נזפה בי על המחשבה להלחץ בגלל המדים האלה לטענתה עיקר המדד הוא התחושה הכללית שלי האם אני חלשה מאד וכו' ולראות על-פי הלשון מה המצב.
אפרת_מ*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי אפרת_מ* »

לי מישהי אמרה ש-10 הוא המדד הנמוך ביותר שבו אפשר ללדת בבית. כך שכנראה שזה בסדר 10.6...
(עשיתי בדיקה יחסית בתחילת ההריון שהיתה עם מדד מעולה ברגיל, ולהריונית צמחונית בכלל...)
קרן_שמש_מאוחרת*
הצטרפות: 14 מרץ 2007, 22:57
דף אישי: הדף האישי של קרן_שמש_מאוחרת*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי קרן_שמש_מאוחרת* »

חברה שלי עם גזים קשים בהריון בשבוע 22 - יש עיצה?
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

חברה שלי עם גזים קשים בהריון בשבוע 22 - יש עיצה?
תזונה.
מה היא אוכלת בד"כ? בהריונות שונים (גם של אותה אשה) יש רגישויות שונות למאכלים שונים. גזים זו אינדיקציה חזקה לבעיית עיכול.
חשודים מיידיים (בהנחה שהיא לא אוכלת אוכל מעובד עם חומרים משמרים :-)) - קודם כל מוצרי חלב (במיוחד גבינות צהובות, במיוחד מחוממות, אבל גם סתם גבינה לבנה או חלב), אח"כ קטניות, אח"כ דגנים.
ענבל_נתן_בר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 16:00
דף אישי: הדף האישי של ענבל_נתן_בר*

בעיות שונות בהריון

שליחה על ידי ענבל_נתן_בר* »

לא בהכרח תזונה... אבל שווה לבדוק. בכל מקרה לא להוריד מזונות אם אין רגישות. ז"א אם יש רגישות למוצרי חלב- להוריד. אבל אם אלה הקטניות/ הדגנים המלאים זה פשוט נובע מקושי בעיכול ועוד כל מיני עניינים שלא אכנס אליהם.. את הקטניות כדאי להנביט, זה מפחית מאוד את הגזים.
ובכל מקרה להוסיף למזון תבלינים סופחי גזים:
הל
שומר
קמומיל (בחליטות)
ג'ינג'ר (לא אם יש נטיה להפלות)

אפשר להוסיף אותם למזון או לשתות כחליטה. בכל מקרה לגוון ולא להשתמש באותו צמח כל הזמן.

ועוד דברים שיכולים לעזור:
  • לא לשתות בזמן האוכל
  • לא לדבר בזמן האוכל
  • לא ללעוס מסטיקים
  • לאכול ארוחות קטנות
  • לא לאכול מאוחר בלילה
  • לא לשתות משקאות מוגזים
בהצלחה
שליחת תגובה

חזור אל “בעיות נפוצות בזמן ההריון”