בטיחות במיטה משפחתית

בשמת*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 14:17

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי בשמת* »

בתשובה לשאלה: כדי לישון עם ילד באותה מיטה לא צריך הרבה מידע. בן שנה כבר לא חשוף לסכנות כמו היחנקות מסורגי המיטה וכדומה.
מיטת מים מסוכנת אך צריך הגנה מנפילה.
אסף*
הצטרפות: 06 נובמבר 2001, 15:00

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אסף* »

שלום לכולם, לפני ארבעה ימים נולד בננו הראשון, דולב. לפני יומים שבנו הביתה מבית החולים ומאז ישן אתנו דולב ביחד במיטה אבל למרב ולי יש מספר חששות. ראשית אני נוהג לזוז המון בלילה, לא באופן מודע ואני פוחד לפגוע בדולב או לכסות אותו וכך אוויר. בקיצור אנו מאוד חוששים למרות שאנחנו מרגישים שזה הדבר הכי טוב בשביל שלושתינו. נשמח אם תתנו מניסיונכם האישי.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אסף, אם אתה חושש שתהפך על דולב, אולי כדאי שהוא ישן בין מרב לבין הקיר. אנחנו עשינו ככה בהתחלה עד שהרגשתי מספיק בטוחה בענין.
עוף_החול*
הצטרפות: 24 אוקטובר 2001, 20:51
דף אישי: הדף האישי של עוף_החול*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עוף_החול* »

אני נוהגת בחודשים הראשונים לישון מחובקת עם ילדי. ואני לא מאמינה שיש סיכוי שאפגע בהם כי אני מודעת מאד להימצאותם. אבל מנסיוני אני יכולה להעיד שבעלי שישן הרבה יותר עמוק מעולם לא התגלגל על הילדים.
כל זה נכון כל זמן שאף אחד מכם לא נעזר בתרופות על מנת לישון או משתמש בתרופות מרדימות (אפילו דקסמול סינוס), השפעת החומרים הללו עשויה לפגוע ברמת המודעות שלכם בזמן השינה.
אם אתה מרגיש לא בטוח ובהנחה שאישתך מרגישה אחרת, למה שלא תיקנו מגן מיטה (לילדים) נגד נפילות? יש כאלו שמיועדים למיטת ילדים ונתקעים מתחת למזרון חלקם קבועים וחלקם יכולים לעלות ולרדת לפי הצורך וכך אישתך תוכל לישון עם התינוקת בצד שלה בלי לפחד שהקטנה תיפול ובלי והלחיץ אותך יותר מדי.
הפיתרון הזה טוב גם לעתיד הקרוב שבו הקטנטונת תתחיל להתגלגל ותחששו להשאיר אותה לבד במיטה.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אסף ומרב הי, אפשר להצמיד את המיטה לאחת הפינות וליצור אפילו עם הכריתי אזור שהוא רק שלו. אפשרות נוספת היא להוסיף מיטת תינוק צמודה אליכם, בגובה המזרן שלכם כשהדלת של המיטה מורדת לחלוטין או אפילו לא מחוברת למיטה.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי בשמת_א* »

לי יש כרית סובה יפנית קטנה, די כבדה (כוסמת). הייתי מיניקה בשכיבה, כשהכרית מונחת מאחורי בתי ותומכת בגבה. בצד של אישי היא היתה מפרידה בינה לבינו, ובצד השני - בינה לבין קצה המיטה.
שירה*
הצטרפות: 16 יולי 2001, 22:53

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי שירה* »

אנחנו בחודש השמיני להריון ומעונינים לישון יחד עם התינוק במיטתנו לכשיוולד. אנחנו ישנים על גבי מיטת פוטון (מיטה נמוכה).
אשמח לקבל המלצות לגבי ההיבט הבטיחותי: האם צריך להשתמש במזרון קשיח, ואם כן האם לצרפו על גבי מזרן מיטתנו או על הריצפה ולהצמידו למיטתנו?
האם כדאי לכסות את התינוק בשמיכה נפרדת? ועוד המלצות שלא עולות בדעתי מחמת חוסר ניסיוני בנושא...
יונת_שרון*

בטיחות במיטה משפחתית

שירה, גם אנחנו ישנים על פוטון, ולא עשינו שום התאמות מיוחדות.
דניאלה*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 15:27

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי דניאלה* »

שלום לכולכם,
מישהו יודע איפה אפשר לקנות מגן מיטה נגד נפילות (לילדים) שיתאים למיטה שלנו?
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

דניאלה-
אנחנו קנינו את שלנו בשילב. זה מהסוג הכי גדול ומאסיבי שהיה להם.
אנונימי

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אנונימי »

דניאלה- מגן מיטה טוב קנינו בכתר (מפלסטיק) ועטפנו אותו בשמיכה כך שהפך להיות קיר רך.
תות_שדה*
הצטרפות: 19 פברואר 2002, 21:05
דף אישי: הדף האישי של תות_שדה*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי תות_שדה* »

מה אתם אומרים על הכתבה הבאה (התפרסם במוסף "בריאות" של ידיעות אחרונות)
אני כל-כך בעד המיטה המשפחתית...ופתאום נתקלתי בכתבה הזאת.....
בבקשה תגיבו....
הכתובת היא של האתר שלי שם שמתי את התמונה של הכתבה: http://www.geocities.com/ordv/mita.html
אנונימי

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אנונימי »

ראו גם: מדור מיטה משפחתית, מיטת תינוק צמודה, מזרונים על הרצפה

קישור לקובץ מאמרים על שינה משפחתית מאת ד"ר מק'קנה
http://www.naturalchild.org/[po]james mckenna[/po]/

כתבה במעריב סכנה לתינוק בלינה משותפת
תמר (2003-01-16T09:47:00):
אחרי שכולם מציקים לי בתקופה האחרונה שזה לא טוב להרגיל את הקטנה לישון יחד איתי, אתמול התחיל משהו חדש: במעריב הופיעה כתבה שכותרתה: "עליה במספר ההורים שישנים עם התינוק למרות הסכנה". ושוב מתחילים להציק לי ולנסות להפחיד אותי.
הנה הקישור: כתבה במעריב

עדי יותם (2003-01-16T10:52:00):
הוי, שוב הבולשיט הזה.
נכון, כשישנים עם התינוק צריך להקפיד על כללי בטיחות מסוימים. כמו גם כשמשכיבים אותו במיטת תינוק בחדר אחר. באתר של ד"ר סירס יש מן הסתם פירוט.
המין האנושי כולו ישן ככה עד ממש לפני חצי דקה, במונחים אבולוציונים. ברוב העולם, למעשה, ישנים תינוקות עם אמותיהן. שלא כמו בנתונים, בערך 20 אחוז מן האמהות ישנות עם התינוקות (מן הסתם ההבדל נובע מטווח הגילים שנבדק).
שינה עם התינוקות מפחיתה את הסיכון למוות בעריסה (SIDS).
למה התינוקות שלנו צריכים לקבל תנאים פחות טובים מאלו שנותנת כל חתולה ברחוב לגורים שלה?
כששואלים אותי אם אני לא פוחדת למעוך את התינוק, אני שואלת: "מתי בפעם האחרונה נפלת מן המיטה שלך מתוך שינה?" המנגנון ששומר עלינו מפני מעיכת התינוקות הוא אותו מנגנון. ומי שנופל/ת מן המיטה, באמת לא מומלץ שיישןתישן עם תינוקות.

תמר (2003-01-16T11:34:00):
אוי,הזכרת לי, בהריון נפלתי מהמיטה, ונחתתי על הכלב המסכן שלי... אבל זה היה חד פעמי.
אני סומכת על עצמי.

אחיק (2003-01-16T13:37:00):
לפני זמן מה התפרסמה כתבה באחד מעיתוני האינטרנט שכותרתה הייתה בסגנון השימוש בפלאפון בנהיגה מקטין את מספר הנפגעים בתאונות". לאחר קריאת הכתבה התברר שהפלאפון מציל חיים הודות לכך שהוא קיים ברכב ומסייע להזעיק עזרה. שום קשר בין הכותרת לתוכן. גם בכתבה הזו אותו סיפור, הכותרת - תיזהרו זה מסוכן, ורוב הכתבה עוסקת בתופעה שמשפחות רבות (12%) בארה"ב עברו ללינה משותפת. בכתבה מצוטטים תומכי המגמה המסבירים בצורה ברורה למה כן. מצד שני הסכנות המתוארות בכתבה מוזרות - הורה שחונק את ילדו על ידי סתימת פיו תוך כדי שינה. ילד שנדחף מתחת לכרית. נו, באמת.

אחיק (2003-01-16T13:38:00):
קצת מזכיר (לי לפחות) את סיפור של זלדה קירשנבאום מכפר תבור שניצלה מצרה גדולה כשהייתה בדרכה למטולה. היא וחבריה נעצרו על ידי קצין תורכי בדרגת שישליק. הם נשאלו אם הם אבו ג'ילדה, לאחר שענו בשלילה הורשו להמשיך למטולה. במטולה נודע להם שיש פרס של 1000 בישליקים על ראשו של אבו ג'ילדה. אם היא הייתה אבו ג'ילדה היא הייתה נורית במקום.
"כך ניצלתי מצרה גדולה"
(ZOO ארץ ZOO, עמ' 26)

ענת ג (2003-01-16T21:42:00):
מזכיר לי גם משהו: פעם היו שתי כתבות צבע גדולות בידיעות . האחת סיפרה על פודל שהותקף על ידי נמר במצפה רמון ,ובתמונה ראו נמרים משסעים גנו (או חיה גדולה אחרת) ,
בכתבה השניה בעמוד ממול סופר על ריבוי הזאבים בגולן וכמה הם מטרידים את מגדלי הבקר , ולצד הכתבה הזו הראו תמונה של כלבי האסקי , בשלג. נשמע הזוי ? זה היה באמת .הייתי מאושרת להעביר לכם לינק של זה אבל לא יודעת איך מאתרים פנינה כזו אחרי כמה שנים.

יוליה (2003-01-18T23:29:00):
תמר,
בסוף הכתבה מציינים שהשינה המשותפת עם תינוק מסוכנת בעיקר אם ההורה עייף מאוד-
זה מזכיר לי את מילכוד 22:
לו היתה הקטנטונת ישנה בחדר אחר- אז באמת הייתי צריכה לקום כמה פעמים בלילה להניק: והייתי עייפה מאוד... ואז אולי גם הייתי מפחדת לישון איתה...
אבל עצם העובדה שהיא ישנה לצידי מאפשר לי להניק אותה בלילה בלי להתעורר ממש, ולכן אני דווקא די רעננה בתקופה האחרונה.

יוליה (2003-01-18T23:33:00):
אגב, בסוף קריאת הכתבה רצתי מיד למיטה לבדוק שלא נפלה על הקטנטונת כרית או שמיכת פוך ענקית...

ציפור דרור (2003-01-19T00:04:00):
צריך לנסח אזהרת קריאה בנוסח: "ילדים, היזהרו מעצי הבאובב!"
משהו כמו: "אנשים, הזהרו מכותרות התחלות וסופים!"...
על הכותרת כבר דובר. נוקטת עמדה ברורה ומאיימת.
אבל תיראו גם איך זה מתחיל:
מספר ההורים שמעדיפים לישון עם התינוק.....עלה...למרות שעדיין מדובר בנוהל שנוי במחלוקת
וזו השורה האחרונה:
אין ספק...ששינה עם התינוק מסכנת את חייו

כלומר - 50% קוראים את הכותרת ומתחלחלים מאיתנו.
ה 50% הנוספים מרפרפים על ההתחלה ועל הסוף וסגרו עניין.
וכל היתר מתעמקים ומגיעים אפילו לפיסקה של "המצדדים בנושא".
הוא אשר אמרתי: אנשים, היזהרו מכותרות, התחלות וסופים...

_

אמא של איסתרא ובלגינא (2003-02-18T21:47:00):
לדעתי הסכנה הגדולה ביותר בשנה משותפת היא שרירים תפוסים של ההורה (במקרה שלי אמא)

טושו (2003-02-18T22:25:00):
אין ספק שמתנגדי השיטה מעולם לא ישנו עם תינוק.
"זרוע של אחד ההורים סותמת את פיו של התינוק..." - מה זה השטויות האלה?
כל מי שישן פעם עם תינוק יודע שהשינה כל כך רגישה שמתעוררים רק מסיבובי הראש שלהם.

לוטם מרווני (2004-03-27T22:10:00):
אז מה עונים למציקנים? אלו שמרימים גבה כשאתם מגלים להם שאצלכם הילדים וההורים וביחוד התינוק- במיטה המשפחתית?

טרה רוסה (2004-03-27T22:26:00):
אני לא מבינה למה סידורי השינה שלכם היא מעיניינו של מישהו. אם אין לך כוח להתמודד עם מציקנים, אל תספרי שאת ישנה עם התינוק במיטה. אנחנו אומרים שיש הפרדה קטנה שמונעת התגלגלות על התינוק, גם כשאנחנו כבר לא משתמשים בזה, ולרוב האנשים זה נשמע מספיק טוב.

צפי ג (2004-03-27T22:40:00):
גם חמותי ואמי בלוחצות. (חמותי יותר מאמי). והאמת היא שאני חושבת שזו זכותן להביע את דעתן. הן הסבתות של הילד, והן עושות זאת רק מדאגה אמיתית וכנה ולא מסתם נג'זיות.

ומה אני עונה להן? שאני לא נופלת מהמיטה אף פעם אז למה שאעלה על התינוק. ואני אומרת זאת פעמים רבותכל פעם שהשאלה צצה. הן בשלהן ואני בשלי.

זור (2004-03-28T00:26:00):
ומה אני עונה להן?
אנו עונים שהמיטה אינה שלנו אלה ביתנו מסקימה שנישן איתה במיטה.
עד היום כמעט שנתיים וההתלבטות שלנו היא איך להגדיל את המיטה? כיוון שאין לנו מקום.

ענת ג (2004-03-28T00:33:00):
זור, אולי להוציא את המיטה ולעבור לישון על מזרונים על הרצפה?

חבצלת השרון (2004-03-28T18:01:00):
כבר אין לי כוח ועצבים לדברים האלה.
גם לי כולם יודעים לספר על "ההיא שחנקה את התינוק".
לפעמים בא לי לענות: "זה בסדר, מקסימום נעשה עוד אחד".

ב דרך (2004-03-28T19:51:00):
אנחנו גילינו שיטה בטוחה להפגת החששות - אמא שלי ישנה לילה שלם עם האפרוח (כשהיה בן שלושה ימים בלבד!) ומאז חושבת שזה הדבר הנפלא ביותר עלי אדמות...

אם פי 3 (2004-03-29T09:41:00):
חבצלת השרון - זה מה שאנחנו עונים כשטוענים לנו על סכנה שבעינינו היא לא: זה בסדר, יש לנו עוד אחד.

בועז חן (2004-03-29T10:37:00):
מעניין שאין שום מספר. הייתי מצפה לאיזה מחקר שמשווה תמותת תינוקות שישנו עם ההורים לאלו שלא. כנראה שהמספרים לא התאימו לתיאוריה....

צפי ג (2004-03-29T16:15:00):
דווקא יש מחקר שמצוטט בynet מחקר: תינוקות הישנים במיטת הוריהם בסיכון מוגבר לחנק
1080572062007]והפניה למחקר עצמו 3559[/po]&stored search=&FIRSTINDEX=160&sortspec=relevance&resourcetype=1&journalcode=pediatrics

צפי ג (2004-03-29T17:03:00):
ואותי זה דווקא מאוד הדאיג. אני ישנה עם חגי במיטה ולא דואגת שאני או בעלי נעלה עליו אבל אני בהחלט מוטרדת מענין הכריות והשמיכות. ואני כן מתכוונת להעביר אותו למיטה על ידי המיטה שלנו ליתר בטחון.

חבצלת השרון (2004-03-29T19:52:00):
אם ככה, מאיפה לוקחים את המחקרים שמצביעים על הפחתת הסיכון למוות בעריסה אצל תינוקות שישנים עם ההורים?

צפי ג (2004-03-29T20:39:00):
אין לי מושג, אבל תסכימי אתי שזה מטריד.

אם פי 3 (2004-03-29T22:33:00):
יש בלבול בין מוות בעריסה לחנק, אולי זו הסיבה.
שניהם טראגיים, אבל מוות בעריסה הוא מוות מסיבה לא מוסברת של תינוק בריא בן פחות משנה. חנק הוא סיבת מוות נוראית אך מוסברת בהחלט.

צפי ג (2004-03-30T07:02:00):
מוסברת מוסברת ואולי מסביר את הפערים במחקרים. אז טוב, כולנו יודעים כעת שיש תמותה של פי ארבעים במוות מוסבר אצל תינוקות שישנים עם ההורים. נרגעתי....

יונת שרון (2004-03-30T08:30:00):
צפי, התייחסתי ל"מחקר" הזה בדף בטיחות במיטה משפחתית, די בהתחלה. סיכום ממצאי: את יכולה להיות רגועה.

רון ג (2005-10-14T01:30:01):

זו ההמלצה החדשה של ה AAP נגד המיטה המשפחתית

רצתי לד"ר סירס, ויש תגובה שלו לענין בעמוד הבית שלו.
הנה התגובה

מחפשת תשובות (2006-06-25T13:43:52):
והנה גם ההמלצה החדשה של Ynet נגד לינה משפחתית במסגרת כיצד למנוע מוות בעריסה
("על התינוק לישון כבר מהלידה במיטה נפרדת – כחמישית ממקרי המוות אירעו כשההורים מחצו למוות את ילדם במיטה מבלי משים")
מה יהיה?

תבשיל קדרה (2006-06-25T14:11:44):
מה יהיה?
כלום.
הורים ימשיכו לשים לידם את התינוק שלהם שלא נרדם בצורה אחרת :-)

שמש (2006-06-26T14:10:30):
אוף זה מזה מקומם אותי!
איך בכלל אפשר שלא לישון במיטה משפחתית? והמרגיעון שצץ פה כולנו משפחה אחת
ונראה לי שכל מלה מיותרת לא?!

אורי (2008-02-20T01:36:50):
זה מדהים לישון עם נונצ'י שלנו יחד.. זה הכי טבעי שיש.. ממליצה בחום לנסות.. הכי טבעי שיש..

ניבה שקד (2008-02-22T17:18:11):
זה ממש נראה כמו מחקר שקיבל מימון מאיזו חברת מזרונים או מיטות. למי יש עוד אינטרס להפריד בין הורים לילדים חוץ מאשר למישהו שמוכר חדרי שינה?
זה המחקר הכי לא הגיוני שאי פעם שמעתי עליו. זה בדיוק הפוך - ילדים שישנים לבד חשופים להרבה יותר סכנות. למשל חום גבוה באמצע הלילה שאם הילד לא מתעורר ממנו, הוא יכול לקום בבוקר עם סיבוכים רק בגלל שאף הורה לא הרגיש את זה בלילה.

גברת פלפלת (2008-02-22T18:33:29):
מה שמטריד אותי זה- כמה אנשים שרצו לישון עם הילדים שלהם נסוגו מהרעיון כי קראו כתבות מטומטמות כאלה.

מיכל שץ (2008-02-23T23:17:26):
בראיון עם עדה למפרט לקראת צאת ספרה החדש היא שיבחה את הלינה המשפחתית וטענה שהורים שישנים בחדר נפרד מהילדים הם פושעים. יש תיקווה

נורית מאור שביט (2008-02-24T01:06:19):
נראה לי שמעריב קוראים יותר מאשר שומעים את "ספרים רבותי ספרים" בגל"צ.
או שמא היה ראיון במקום נוסף?

צוויליך (2008-02-24T02:40:11):
שמא ישונה שם הדף לכוללני יותר:

כתבה במעריב = סכנה לתינוק
:-)

<מרגיעון: "כבד את עצמך". צוויליך איזה תותח אתה, צ'מע>
+}
סיפור מוות של תינוק בתל השומר
אושר (2011-06-28T11:51:52):
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/221885

תינוק נחנק כנראה תוך כדי בהנקה בשכיבה
בבית היולדות
:-(

דינה (2011-06-28T11:54:12):
שם הדף מציג מסקנות עוד לפני שיודעים מה קרה שם באמת- ולכן מטעה- וצריך לשנות לדעתי.

paolina (2011-06-28T12:01:42):
קשה לי עם "סכנות בהנקה בשכיבה" כי בסופו של דבר, ארגון הבריאות העולמי עדיין ממליץ על לינה משותפת של אמהות ותינוקות, תוך הקפדה על מספר כללים בסיסיים והגיוניים

פלונית (2011-06-28T12:05:59):
ארגון הבריאות העולמי עדיין ממליץ על לינה משותפת של אמהות ותינוקות
באמת? את מוכנה להראות לי איפה זה כתוב?
(תמיד חשבתי שזו מחלוקת בין ללצ'ה ושות' לבין ארגון הבריאות העולמי ומשרד הבריאות.)

רוני.של.4 (2011-06-28T12:10:27):
OMG - הנה מספר פנינים מהכתבה:
  • עם כניסת האם למחלקה אחות תינוקות מסבירה לאמהות על תהליך ההנקה והסיכונים הכרוכים בו (והרי ידוע שהנקה היא היא זו שמסכנת את האנושות!!)
  • חלק מהאחריות של הצוות הרפואי והאחיות של המחלקה הוא להסתובב בין החדרים ולוודא שהאמהות, בעיקר הטריות ביניהן, לא יניקו בשכיבה במיטה או לחלופין לא בישיבה כשהתינוק נרדם להן על הידיים (השאלה המתבקשת היא, איך הן אמורות להיניק אם כך? אולי בעמידה על ראשן?)
  • צריך להבין שמדובר בנשים שרק ילדו. הן כואבות ותשושות, מלאות מתח וסבל (כן, גם זה ידוע. מלאות מתח וסבל. זה מה שעושה לידה, לא? לידה זה סבל, תשישות, וכאב. זה כל מה שזה).
  • לטענת עובד בית החולים, האם היניקה את התינוק במיטתה, ברגע מסוים נרדמה ונראה כי תוך כדי השינה נשכבה על התינוק, עד שזה נחנק. לגירסת בית החולים ומשרד הבריאות, מנגד, הטרגדיה קרתה לא במיטה אלא בכורסה שלצידה. האם היניקה את התינוק ישובה בכורסה ונרדמה מבלי להחזיר אותו לעריסה כנדרש, ואילו התינוק נחנק כנראה מחלב אמו מבלי שהיתה לו היכולת לעכל אותו. (יפה. טוב שכולם יודעים בדיוק מה קרה, ולכן יכולים להסיק מסקנות כל כך נפלאות: פשוט אסור להיניק, לא בישיבה ולא בשכיבה, וגם לא בחלב כי נחנקים ממנו ואי אפשר לעכל אותו (???) ולכן הכי טוב להכניס ליילוד זונדה או צינורית ישירות לקיבתו. ככה הוא לא ייחנק בכלל ויהנה מאיכות חיים נהדרת).
זו רק אני שלא מתרגשת מכתבות פופוליסטיות בעיתונים מפוקפקים? אני לא אומרת שלא נחנק תינוק, אני רק אומרת שהכתבה הזאת כה הזויה, והפרטים כל כך מעורפלים, שמי בכלל יכול להסיק מסקנות ממנה?

רוני.של.4 (2011-06-28T12:11:25):
ארגון הבריאות העולמי עדיין ממליץ על לינה משותפת של אמהות ותינוקות
באמת? את מוכנה להראות לי איפה זה כתוב?
חפשי הנחיות של יוניצ"ף. אני אחפש עוד מעט בעצמי - אין לי פנאי כרגע, אולי את תמצאי לפניי.

שולי (2011-06-28T12:19:27):
(יפה. טוב שכולם יודעים בדיוק מה קרה, ולכן יכולים להסיק מסקנות כל כך נפלאות: פשוט אסור להיניק, לא בישיבה ולא בשכיבה, וגם לא בחלב כי נחנקים ממנו ואי אפשר לעכל אותו (???) ולכן הכי טוב להכניס ליילוד זונדה או צינורית ישירות לקיבתו. ככה הוא לא ייחנק בכלל ויהנה מאיכות חיים נהדרת).

זו רק אני שלא מתרגשת מכתבות פופוליסטיות בעיתונים מפוקפקים? אני לא אומרת שלא נחנק תינוק, אני רק אומרת שהכתבה הזאת כה הזויה, והפרטים כל כך מעורפלים, שמי בכלל יכול להסיק מסקנות ממנה?
לא- לא רק את

paolina (2011-06-28T12:21:08):
מצרפת קישור לאתר של ד"ר סירס, המדבר, בין היתר על לינה משותפת באופן בטוח
לד"ר סירס ספר הנקרא "הורים גם בלילה" ובו מדבר לא מעט על לינה משותפת

http://www.askdrsears.com/topics/sleep- ... ing-habits

בכל מקרה, וללא קריאה שנייה של החומר עד כמה שאני זוכרת, לינה משותפת עם תינוק היא בטוחה כל עוד ממקמים את התינוק בצורה בטוחה וכמובן כל עוד ההורים אינם תחת השפעה של אלכוהול ו/או סמים ו/או תרופות מסויימות.

פלוני אלמונית (2011-06-28T12:25:53):
ואינם מעשנים, ואין במיטה יותר מדי שמיכות / כריות, והמזרן לא רך מדי.

תזמורת הים (2011-06-28T12:39:21):
גם אני חושבת שהפרטים כל כך מעורפלים שאי אפשר להסיק שום מסקנות.
בנוסף לנקודות שרוני ציינה, לא ידוע מה היה מצבה של האם, אולי היתה תחת השפעת משככי כאבים חזקים? לא ידוע איך עברה הלידה, מה ניתן לאם במהלך הלידה ואחריה, מה ניתן לתינוק (דרך השלייה) שהשפיע עליו?

די ברור שימצא מי שיטיף בעקבות המקרה להמנע מלינה משותפת (ואולי להמנע מהנקה???).
אני בכל אופן אמשיך לישון עם התינוקות שלי ולהניק בשכיבה מרגע הוולדם.

פלונית (2011-06-28T12:41:34):
שימצא
בזמן עתיד?
אשרייך את לא קוראת טוקבקים /-:

paolina (2011-06-28T12:54:54):
כנראה בגלל זה "ואינם מעשנים, ואין במיטה יותר מדי שמיכות / כריות, והמזרן לא רך מדי" אני לא אוכל לממש את הפנטזיה של לינה משפחתית...

או שאני אעביר את המעשן לישון בחדר אחר..

רוני.של.4 (2011-06-28T13:12:26):
או שאני אעביר את המעשן לישון בחדר אחר.
עישון הוא גורם סיכון למוות בעריסה גם אם לא ישנים עם התינוק. מספיק שיש שאריות על הבגדים והידיים של המעשן, וקמצוצי עשן בבית או בסביבה שבה נמצא התינוק... סיבה מצויינת לשכנע את המעשן להתחיל גמילה!

פלונית (2011-06-28T13:20:45):
אבל אם ישנים אם התינוק זה מקפיץ את האחוזים )-:
פרופ' אידלמן בכנס לה-לצ'ה: "הורה מעשן שישן עם התינוק שלו זה כמעט פלילי".

רוני.של.4 (2011-06-28T13:25:35):
אבל אם ישנים אם התינוק זה מקפיץ את האחוזים
נכון. ולכן
סיבה מצויינת לשכנע את המעשן להתחיל גמילה!

paolina (2011-06-28T13:37:32):
אכן סיבה מצויינת לגמול את המעשן מהסיגריות, אבל לא כל כך פשוט...

טליה אלמתן (2011-06-28T15:05:19):
טוב בקיצור הכי חשוב תרשמו הכל גם בטוקבקים!!!

תמרוש רוש (2011-06-28T16:34:40):
רוני, שכחת את זה:
  • מסיבה כלשהי היא נרדמה בזמן ההנקה.
"מסיבה כלשהי", כמובן, כי מדוע ולמה שאשה תירדם בזמן ההנקה? איזה מן רעיון מופרך זה? מה פתאום שאשה תירדם בזמן ההנקה??
(נו, תזכירי לי למה ההנקה מרדימה את האם. זה ההורמונים, האנדורפינים או משהו אחר?)

והדבר הכי מגוחך בעיני: אף אחד לא מתחיל לחשוב על חלקה של המיטה / הספה במה שקרה, ועל הצורך לווקא שכל הרהיטים בחדרים יהיו כאלה שאפשר יהיה להיישין עליהם אם ותינוק ביחד, בבטחה. מבחינת גובה, רוחב, איכות מזרון וכו'.
כי נשים נרדמות בהנקה

(אפרופו שם דף: תינוק בן יומו נפטר בבית החולים. כרגע, זה כל מה שידוע לנו. העובדה היחידה בכתבה שכולה השערות)

מלכת שבא (2011-06-28T18:13:42):
ברגע מסוים נרדמה ונראה כי תוך כדי השינה נשכבה על התינוק
זה באמת מוזר. תחשבו לכם. לאישה אחרי לידה, הרי הרחם מתכווצת כל פעם בהנקה בימים הראשונים. איך אפשר להרדם כשכל כך כואב?
דבר שני אם היא ישבה על הכורסא איך הצליחה לשכב על התינוק? אולי הוא החליק לרצפה והיא נפלה עליו ואז חנקה אותו? ( (_: ), עד כדי כך ישנה עמוק ולא התעוררה מהנפילה שלה
נו קצת הגיון.
אפשר ויעיל להניק בשכיבה אם ראש התינוק מונח על הזרוע ("המאחורה של המרפק" כמו שהבן שלי אומר) ולא על המיטה וכך אין סיכוי שהוא יחנק כי זה בדיוק כמו הנקה בישיבה.

(()) (2011-06-28T19:23:21):
בואו נעצור רגע את ההתלהמות וההזדעזעות הבאופנית ונשלח תפילה וחיזוקים לאישה ומשפחה שאיבדו תינוק בן יומו בתאונה מצערת.

שרון מ (2011-06-28T19:55:36):
זו לא היתה תאונה מצערת. זה היה מוות בלתי נמנע של תינוקת שככל הנראה היתה לא בריאה.
זה היה קורה גם בתינוקיה, רק שאז היו מאשימים את בית החולים.
כתבתי קצת יותר ב מעצבן לראות מסביב

מה שמעצבן בסיפור הקשה הזה הוא הקלות שבה עיתונאים כותבים שטויות לא מבוססות בלי לחשוב על ההשלכות של דבריהם. ואיפה התגובה המסודרת של בית החולים?!

זו רק אני שלא מתרגשת מכתבות פופוליסטיות בעיתונים מפוקפקים? אני לא אומרת שלא נחנק תינוק, אני רק אומרת שהכתבה הזאת כה הזויה, והפרטים כל כך מעורפלים, שמי בכלל יכול להסיק מסקנות ממנה? אסור להאמין לשום דבר שכותבים בעיתון! צריך להטיל ספק אוטומטית. כבר יצא לי להכיר סיפורים באופן אישי ולראות איך הם מסולפים בתקשורת. לא יאומן שעל זה אנחנו צריכים להתבסס כאמת אובייקטיבית. שיתביישו העיתונאים חסרי המוסר והיושרה המקצועית האלה. מגעיל.

פלונית (2011-06-28T22:42:31):
תינוק בן יומו נפטר בבית החולים?. כרגע, זה כל מה שידוע לנו. העובדה היחידה בכתבה שכולה השערות
אז מסתבר שאפילו העובדה הזאת לא מדויקת.
לא יאומן שעל זה אנחנו צריכים להתבסס כאמת אובייקטיבית. שיתביישו העיתונאים חסרי המוסר והיושרה המקצועית האלה. מגעיל.

פלוני אלמונית (2011-06-28T23:57:48):
רק חבל שפירסמו את הכתבה הזו ועשו עוול נוראי ליולדת....

פלוני אלמונית (2011-06-29T02:20:08):
מה שמעצבן בסיפור הקשה הזה הוא הקלות שבה עיתונאים כותבים שטויות לא מבוססות בלי לחשוב על ההשלכות של דבריהם. ואיפה התגובה המסודרת של בית החולים?!

אסור להאמין לשום דבר שכותבים בעיתון! צריך להטיל ספק אוטומטית. כבר יצא לי להכיר סיפורים באופן אישי ולראות איך הם מסולפים בתקשורת. לא יאומן שעל זה אנחנו צריכים להתבסס כאמת אובייקטיבית. שיתביישו העיתונאים חסרי המוסר והיושרה המקצועית האלה. מגעיל.
זה תמיד היה בקרב העיתונאים. רק שהמילה הארורה הזו, "הרייטינג", הביאה אותם לשיאים של שפל.
כן, זה נשמע מופרך, אוקסימורון. אבל איך נקרא "לשיא" של התהום? (בייחוד שהשיא נשבר שוב ושוב).

השיפון (2011-06-29T03:43:56):
אחרי קריאת כל התגובות, אני עדיין מרגיש שמשהו מאד בסיסי לא נאמר באופן ברור:

הסקת מסקנות כלשהן ממקרה אחד בודד (לא משנה מה התוכן של המקרה), זה... אין לי מילה מתאימה.

הנה דוגמאות נוספות:
ילד של מכרים שלי נחנק למוות מאכילת תפוח. מסקנה: אכילת תפוחים מסוקנת לילדים.
כל שבוע נהרגים כך וכך אנשים בכבישים. מסקנה - יציאה מהבית מסוכנת.
באופן קבוע מתרחשים מקרי אונס בשירותים ואין מי שיושיע. מסקנה - תשתינו ברחוב, זה הרבה יותר בטוח

החיים מסוכנים. כל מי שאי פעם חי - מת!!! לא צחוק, מת!!
עזבו אתכם הנקה, ועוד בשכיבה. אל תביאו ילדים, הם ימותו מזה.

מלכת שבא (2011-06-29T08:54:27):
אמא'לה ! אני מפחדת לחיות שמא אני אמות

דנה ה (2011-06-29T10:16:29):
ראשית - אני שולחת תנחומים בלב למשפחה. כל כך עצוב לי לחשוב על לאבד תינוק או תינוקת לאחר הלידה.

שנית, המחשבות שלי נודדות אל מה יהיה הלאה... מהיכרותי עם מערכת הבריאות, אני כבר יכולה שתוך יומיים יהיה נוהל חדש שאומר שלאימהות אסור להיניק בשכיבה או בחושך, שאסור ביות, שאסור להיניק אם קיבלת טשטוש, שאסור להיניק אם זו לידה ראשונה ללא השגחת אחות, שיש צורך לדווח כל 4 דקות מה מצב התינוק וכו...
טוב, ברור שאני קצת מגזימה, אבל רק קצת. לפני כמה חודשים נולד אצלנו תינוק שלאם היה ריבוי מי שפיר בהריון. בהמשך התינוק הזה שאף לריאות את מה שאכל ובבירור התגלה שיש לו הצרות של הושט ושאין מעבר של מזון לקיבה אלא לריאות.
התוצאה של זה היתה שאסור להיניק תינוקות אם היה ריבוי מים עד שלא מבררים שיש מעבר לקיבה (מן הסתם באמצעות זונדה...).

הנטיה של המערכת היא להגן על עצמה. להגן מפני תביעות, להגן מפני ירידה ברמת ההכנסה, להגן מפני רגשות אשמה ועוד. כל הזמן מתווספים עוד ועוד נהלים ועוד ועוד אמצעים שיבטיחו שלא יקרה כלום ושגם אם יקרה אז אי אפשר יהיה להפנות אצבע מאשימה אלינו...כל כך מגוחך. מצד שני, אני יכולה להבין את זה ברמות מסויימות.
לפני כמה זמן הצענו למישהי להתאשפז בשבוע 41 לצורך זירוז - בגלל הריון עודף ומיעוט מים. היא סירבה וחתמה על סירוב אשפוז. אחרי יומיים היא באה לביקורת ושוב סירבה להתאשפז. בסופו של דבר היא התאשפזה בשבוע 41 וחמישה ימים, בערב הוכנס בלון להרחבת צוואר הרחם וכשהיא הגיעה למוניטור בבוקר, התינוק היה ללא דופק.
מאוד מאוד עצוב. המשפחה שלה, מאז, מקדישה הרבה מאוד אנרגיה להאשמת בית החולים ברשלנות איומה, וכבר כל העיר הסמוכה יודעת שאנחנו הרגנו לה את התינוק.
בנסיבות הללו קשה להאשים את ההתגוננות של המערכת...

בכל אופן אני מקווה שהפעם לא יעשו מן המקרה הזה יותר ממה שהוא ולא יהפכו על פיהם את נהלי הביות או ההנקה. מה גם שבאמת לא ברורה סיבת המוות ובאמת אי אפשר לאף מילה שכתובה בעיתון...

או רורה (2011-06-29T10:35:52):
שמעתי ראיון ברדיו עם מישהי מלה לצ'ה.
ממש עצוב. היא ניסתה, אבל עשתה את זה כל כך רע.... צריך מישהו שיודע לדבר..... ברדיו.
מה שמרתיח אותי זו הבורות בקשר להנקה.
הקריינית שאלה אותה - "אז מה, אפשר שהתינוק אכל יותר מידי ונחנק מהחלב"? "מה זה ביות מלא"? "אוי, למה שמישהו יעשה את זה"?

או רורה (2011-06-29T10:36:44):
אכן, הנקה וביות מלא הם אוייבי האנושות, כך מסתבר, במשולב עם אמא בבית והיעדר "מסגרת" בגיל הענקי של... חצי שנה לדודמא.

עוד פלונית (2011-06-29T21:01:51):
אני מקווה שהיולדת לא תקרא כאן. מה קורה לכן?? איפה העיקר כאן? אלוהים אדירים. אשה היניקה תינוק, או לא, שכבה, או לא, הוא נפטר והיא איבדה אותו.
דמיינו שאתן נכנסות לכאן, אולי לשאוב מעט נחמה ממקום שבפירוש נושא על דגלו כך וכך וכך...ונתקלות בערימות הציניות האלה, בשיח הקר על עיתונות, בדאגה לתדמית של ההנקה, כאילו בה, בהנקה מדובר, ולא בחיים.
סליחה על ההתפרצות אבל הדף הזה מזעזע.

או רורה (2011-06-30T10:01:28):
אף אחד לא מקל ראש בטרגדייה הנוראית של האם והאב וכל המשפחה.
עם זאת, זה דף ציבורי באתר שעוסק, בין השאר, בהנקה ובביות מלא וביחס לתינוקות.
אז מדברים על זה.
מה רע?

פלוני אלמונית (2011-06-30T12:48:36):
לי נראה שכולם כאן תמימי דעים שמה שהיולדת עשתה או לא עשתה לא היה יכול לגרום למות התינוק, ושטוב שהיא היתה איתו ברגעיו האחרונים.

עוד פלונית (2011-06-30T13:30:27):
לי נראה שכולם כאן
מבוהלים ומגיבים בפאניקה על טרגדיה שנסיבותיה נוגעות בקו כזה או אחר לחייהם הפרטיים. (וגם אני, אגב.)
טוב, לא כולם, ראו תגובתה של דנה ה . יש הרבה מה ללמוד מהתגובה הזאת.
המערכת, מטבעה ומתוקף תפקידה הבלתי אפשרי לנהל ולטפל בחיים פרטיים, כאילו היו גוף אחיד וחד גוני, היא חלשה, ויש בה הרבה פחד, והשילוב הזה מעורר לעתים קרובות את השימוש בהפחדה, ציניות, איום, וזילזול כברירה הפרקטית היחידה. בדיוק , אגב, כמו אופן הביטוי כאן בדף, שעולה גם הוא, לדעתי, מפחד, חולשה, ותחושת סכנה.
יש מקום לדיון על מקומה של העיתונות בעיצוב דעת הציבור על נושאים שונים, ועל מניעיה ביצירת פרובוקציות, ועל האופן בו מערכת כמו בית חולים משנה את נהליו לפי האסונות. ויש גם מקום לדבר על זה, אורורה, בטח שכאן, אבל משהו צרם לי , ומתוך הפאניקה הפרטית שלי הגבתי כמו שהגבתי. אני מרגישה שחיזוק לאמא ולאבא שאיבדו תינוק הוא קודם. אבל זה בכלל לא נושא אמיתי לויכוח. וכמו שכתבת זה אתר ציבורי.
רק גילוי נאות: לו אני הייתי בית חולים, הייתי מרדימה את כולם כהליך קבלה כבר בכניסה, קושרת אותם למקרה שההרדמה תפוג, ומטפלת כך. למה? כי בכל דרך אחרת זה מפחיד מדי. ומסוכן.
השאלה היא מה כפרטים בציבור אפשר לעשות, ולא כמה בעזות נחציף פנים אל המערכת ונבטל בזילזול כמו נוער מתבגר שברח משיעור.

או רורה (2011-06-30T15:13:26):
בסדר, מבינה.

אבל מה אנחנו כפרטים יכולים לעשות? לבחור לא ללדת שם.
לבחור ביות מלא על אף ההפחדות.
להוציא את התינוק שלי מהתינוקייה על אף שלוש אחיות שרצו אחריי ואיימו עליי (לניאדו, לפני כולה שנתיים. הזוייי..).
זה מה אני יכולה לעשות.
וזה לא ממקום של עזות מצח.

זה ממקום של שמירה על זכויות אדם בסיסיות. שלי ושל ילדיי.

עוד פלונית (2011-06-30T18:11:31):
נכון. או לחילופין להשתמש במערכות לפי רצונך, בלי כעס.
להבין עם מי עושים עסק, ולא לכעוס כל כך כשהמערכת עושה את הקולות שמערכות משמיעות.
אם להשתמש רגע במחווה של בתי המתבגרת: "זה ...המערכת, כאילו?"
זו לא זכות אדם בסיסית מובנת מאליה להתאשפז בבית חולים. בחלקים רבים בעולם , אפילו בארצות הברית, אשפוז כזה הוא בגדר מותרות.
אצלנו זה מובן מאליו בגלל המדיניות פה, ואז אנחנו גם גדושי טענות כרימון רסס.
ועיתונות, תקנו אותי אם אני טועה, אבל זה לא גוף ניטרלי שקיים לרווחת הציבור. זה גוף פרטי שאלוהים יודע מה מנחה את האינטרסים שלו. אז אם אנחנו יודעים את כל זה, על מה ההתרגשות? שמישהם יחשבו שהנקה מסוכנת? נו, ואז, מה יקרה? שמישהו יסביר לי יותר טוב בבקשה.

שולי (2011-07-14T10:01:25):
דבר ראשון- אני לא מבינה למה שם הדף עדין לא שונה. הוא ממש לא לעניין.
דבר שני- אני מביאה לפה מכתב שכתבה האמא מהטרגדיה הנוראית- היא כתבה את המכתב בפורום לידה פעילה בתפוז.
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/ ... irstmsg=15

זאת אני שקרה לה האסון הנוראו אמאעצובה2 ו 09:10 | 09/07/11

שלום לכולן
ראיתי שהגבתן על הכתבה בעיתון לפני כשבועיים שהייתה גרועה ולא אניפורמטיבית. הנה המקרה האמיתי:
זאת אני שלה זה קרה
אני שלא נרדמת בלילות, אני שחושבת רק על זה, אני שעיניה נוצצות מבכי כבר שלושה שבועות וכנראה שיעבור עוד זמן רב עד שאוכל לחיות עם העצב כרגע אני רק עצובה
הכתבה באמת לא מוסרת שום אינפורמציה
אז האסון היה ככה: ההריון היה יותר ממושלם, הילדה (ירדן) הייתה בריאה ולא קיבלתי אפילו הערה אחת על כל הבדיקות...ועשיתי את כולן, מי שפיר, סקירת התפתחות הילד וכל מה שחובה ובגדר המלצה..הכל הכל הכל, גם הבדיקות הגנטיות הי מושלמות כמו ירדן.
ההריון היה מושלם, הרבה תודות לפורום הזה ולעוגישמוגי ועוד נשמות טובות כמו נאורה וכו'. הגעתי בלית החולים (שיבא) עם פתיחה 5 וקריאות של "איזה יופי" מהאחות וישר לחדר הלידה.
סחבתי בצעקות עד פתיחה 8 ואז לקחתי אפדירול שכנראה שמיד תקע את הלידה. אחרי 3 שעות בפתיחה 10 הפסיקו לי את האפדירול ולאחר שעה התחילו צירי הלחץ (בדיוק יחד עם מנת הפיטוצין אבל לא נראה לי שהיא השפיעה). צירי הלחץ היו כואבים אך ההתרגשות לראות את ירדן/פיצפוצית היו כה גדולים. אחרי40 דקות היא יצאה, יפה, ברורה ועם מלא שיער בדיוק כמו בן אחותי שנולד שבוע לפניה.
הנקתי מיד עם עזרת המיילדת, צילמנו מלא תמונות (מזל..הזכרון היחיד המחושי שיש לי חוץ מהחדר ושאר הדברים שהכנתי עבורה בהתרגשות ואהבה)
ירדן קיבלה אפגר 9 ובבדיקה השניה אפגר 10....מצטיינת!
ירדן עברה לבדיקות (שהיו מושלמות) ואני לחדר התאוששות, מיד כשיכולתי הלכתי להניק.
חברים ומשפחה באו לבקר וכולנו שמחנו.
לפני שהלכתי לישון כעור 40 שעות ערות ולידה של 14 שעות ש 10 שעות מתוכה ללא אפדיורל) הנקתי אותה שובב וגם החלפתי חיתול
ב 12 בלילה בעלי שישן איתי בחדר שמע את הטלפון מצלצל והעיר אותי ללכת להניק..הלכתי להניק
באחת בלילה שוב הטלפון העיר רק אותו והוא העיר אותי והלכתי להניק, שאלתי את האחות איך זה שירדן צריכה לאכול כל שעה, והאחות ייעצה לי את עצת המוות..קחי אותה לחדר (כך פשוט כך ללא הסבר על הוראות בטיחות כלשהן ללא התייחסות לעייפות הרבה שלי - הבנתי שבבתי חולים אחרים מחתימים את היולדת על הוראות בטיחות לפני שהיא מקבלת את התינוק לחדר בלילה - אשמח לשמוע מכן אם כך זה נעשה בפועל). הנקתי בחדר וכל אחת מאיתנו הלכ לישון במיטתה כשאנו צופות אחת על השניה. כנראה שקצת אחרי 3, הבכי של ירדן העיר את בעלי והוא מסר לי אותה למיטה. אני לא זוכרת הרבה (למרות שרוב היום עובר עלי בנסיון לשחזר את הארוע) אבל זוכרת שרציתי להגיד לו שאני עייפה מדי ושלא ייתן לי ואתה כי ארדם איתה. בעלי אומר שנראתי מתפקדת לחלוטין ושסידרתי אותנו כך שאניק אותה בשכיבה (ירדן היא ביתי הראשונה כך שאין לי שום מושג כיצד עשיתי את זה גם בערות ופי כמה תוך כדי שנה) הדבר הבא הוא שהתעוררתי ב 6 בבוקר כאשר ירדן מולי כחולה. המחשבה הראשונה וגם אחרי המון ברורים הייתה שכנראה הזקתי לה תוך כדי השינה המשותפת. רצתי מיד (אחרי זה לא הבנתי איך הצלחתי לרוץ עם כל התפרים האלו) לתינוקיה אך ידעתי שגם אם יחיו אותה מצבה לא יהיה טוב. בכיתי ובכיתי לא התפללתי או קיוותי לדבר ו20 דקות אחרי זה בישרו לי את האסון הגדול שילווה אותי לכל ימי חיי.
עקרונית זה נחשב מוות בעריסה, מסתבר שב 2009 בגרמניה היו 17 מיתות או כמעט מיתות (שהסתיימו בהחייה לאו דווקא מצילת נפש אך מצילת חיים) ביממה הראשונה ו 12 מתוכם היו תינוקות שנמצאו בזרועות אמם (רובם בשעתיים הראושנות אחרי הלידה). אף אחד לא יודע להסביר אבל החשד הוא כמו בשינה על הבטן שהקרבה לאם יוצרת כיס של CO2 שהתינוק במקום לבכות או לזוז פשוט נחנק.
אשמח לשמוע את דעתכן, אשמח לשמוע אם נרדמתן עם תינוקכם בלילה הראשון, אשמח לשמוע אם הזהירו אותכן בבית החולים ממצב כזה.
בעצב רב
אמאעצובה

פלוני אלמונית (2011-07-14T17:30:02):
אוי כל כך עצוב. תמיד פחדתי מזה מאוד ופחדתי להירדם לשינה עמוקה לידם. זה נראה כמו משהו שלמרות שעושים הכל בסדר עלול לקרות. היא מספרת שישנה שינה כבדה מאוד, ממש מדגישה את זה. אולי החומרים שקיבלה? אולי עייפות גדולה מאוד. אני מאמינה לה שסידרה אותה טוב באינסטינקט אימהי להנקה בשכיבה. כמו שבעלה סיפר, בביטחון. ידעה מה לעשות, וזה בכל זאת קרה. כל כך עצוב.

בשמת א (2011-07-15T12:44:04):
אף אחד לא יודע להסביר אבל החשד הוא כמו בשינה על הבטן שהקרבה לאם יוצרת כיס של CO2 שהתינוק במקום לבכות או לזוז פשוט נחנק.
אני מוכרחה לומר שזה לא נשמע לי סביר, מהידע שיש לנו על שינה משותפת.
אני מבינה את המחשבות של האמא (אני בכלל לא מדברת על הרגשות, שהם מזעזעים ובמיוחד מזעזעים לכל אמא), אבל אני לא מאמינה בהיפותיזה שהיא מעלה.
+}
נורית_מ*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 17:51
דף אישי: הדף האישי של נורית_מ*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי נורית_מ* »

• באתר של ד"ר סירס יש פירוט של אמצעי זהירות שיש לנקוט בכל הנוגע לשינת התינוק (גם כשהוא ישן במיטת תינוק).
http://www.askdrsears.com/html/7/t070600.asp*
נורית_מ*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 17:51
דף אישי: הדף האישי של נורית_מ*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי נורית_מ* »

כמובן שגם המיטה המשפחתית מחייבת נקיטת אמצעי זהירות.

באתר של ד"ר סירס יש פירוט של אמצעי זהירות שיש לנקוט בכל הנוגע לשינת התינוק (גם כשהוא ישן במיטת תינוק).
http://www.askdrsears.com/html/7/t070600.asp

חוץ מזה צריך להשוות את הנתונים האלה עם האלטרנטיבה (כלומר כמה ילדים מתים בעריסות).

וכמובן צריך לוודא ש"הועדה לבטיחות מוצרי צריכה בארה"ב" לא משוחדת בעניין. הרי יצרני המיטות, המזרנים, מגיני הראש, מצעים והבייבי סנס כולם מעוניינים להציג את המיטה המשפחתית כסכנת נפשות.
יונת_שרון*

בטיחות במיטה משפחתית

תות, ה"מחקר" לחלוטין לא רציני (מתבסס על סטטסטיקות של תעודות פטירה וזהו). אולי יספיק לך לדעת שהגוף שעשה את המחקר הוא זה שמוציא את התקנים למיטות-תינוק (בין השאר) ומקבל על כך תשלום מיצרני מיטות תינוקות?

אם לא, הנה כמה מהבעיות ב"מחקר":
  • אין נתון האומר מה אחוז התינוקות הישנים במיטה משפחתית, כך שלא ניתן להשוות את שיעור המוות בין "המשפחתיים" ל"מופרדים".
  • הנתונים מתבססים על תעודות פטירה. במרבית המקרים אין חקירה מפורטת אחרי המוות, ולכן לא ניתן לדעת אם מוות במיטה משפחתית הוא אכן הסיבה האמיתית (סליחה עם בעלי הלב החלש, אבל רצח תינוקות הוא די נפוץ) ומה היה מצב ההורים כשהלכו לישון (אם הם מסוממים או שתויים זה באמת סכנה) ואיך מאורגנת המיטה המשפחתית.
  • המחקר לא לקח בחשבון תנאים סוצי-אקונומיים. באופן כללי התמותה גבוהה יותר ברמות הסוציו-אקונומיות הנמוכות - יש להם אוכל פחות טוב, שרות רפואי פחות טוב (אם בכלל), יותר זיהום, יותר לחץ, יותר אלימות, וכו'. אם בין הישנים במיטת ההורים יש חלק גדול יחסית לשכבות הסוציו-אקונומיות הנמוכות (למשל בגלל מחסור במקום או בריהוט), יש לצפות שיהיו גם יותר מקרי מוות באופן יחסי. מחקר רציני צריך לנפות את ההשפעה של הגורם הזה.
  • מיטה משפחתית היא דרך חיים שמשפיעה לא רק בזמן השינה (כך אני מרגישה). לכן, נראה לי נכון יותר להשוות את שיעור המוות בכלל ולא רק המוות בזמן שינה, מאחר שייתכן שמיטה משפחתית תתגלה כתורמת לבריאות גם מעבר לשעות השינה. (הרבה הורים לוקחים ילדים חולים לישןן איתם - כנראה גם הם מרגישים שזה עוזר לריפוי.)
פרה_משוגעת*
הצטרפות: 10 יוני 2002, 09:49

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי פרה_משוגעת* »

מעניין כמה תאונות דרכים ועבודה נמנעות בזכות הורים פחות עייפים
גילה*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 06:17

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי גילה* »

הורים פחות עייפים כי הילדים ישנים אתם או כי האו-פר מטפלת בילדים שבחדר השני בלילה?
תות_שדה*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי תות_שדה* »

יונת שלום,
מאיפה את יודעת עוד פרטים על המחקר (כאלו שלא הוזכרו בכתבה) כמו למשל שהנתונים מבוססים על תעודות פטירה? ושמבצעי המחקר הם מוציאי התקנים למיטות תינוקות?

זה לא פקפוק בדברייך פשוט מעניינים אותי הפרטים הללו. אם תוכלי להפנות אותי אלהם, אשמח....
יונת_שרון*

בטיחות במיטה משפחתית

בזמנו קראתי את דו"ח המחקר, אבל אני לא מצליחה למצוא אותו עכשיו. מה שמצאתי זה הודעה לעיתונות והודעה ש-המסמך המקורי בעדכון. אגב, בהודעה לעיתונות מצויין שהסקר (אפילו הם לא קוראים לזה מחקר) הוא יוזמה משותפת של אותו מכון תקינה שהזכרתי יחד עם התאחדות יצרני המוצרים לילדים. מ.ש.ל. ;-)
עמית_מגן*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 23:09
דף אישי: הדף האישי של עמית_מגן*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עמית_מגן* »

אסור לתינוקות לינוק מהשדיים

עשרות תינוקות עד גיל שנתיים
מתים מדי שנה בקפלוניה כתוצאה מיניקה של השדיים.
רוב המקרים קורים בקרב פעוטות עד גיל שנה
שנחנקים תוך כדי יניקה.
כך טוענת הועדה לבטיחות מוצרי צריכה ומציצה בקפלוניה.
"הורים רבים אינם מודעים לסכנות הטמונות ביניקה משדי האם"
אומר תוחעס שור יו"ר הועדה "הצמדת התינוק לשדיים או נשיאתו במנשא צמוד לדדיים עלולה לסכן אותם".
מבין התינוקות שמתו בין השדיים חלקם נמצאו בין השד לחזיה או בין השד לגופיה.
היו פעוטות שנחנקו מכריות שהאם שמה כדי לגרום לציצים להראות שופעים יותר.
אחרים נפלו מהשדיים ונחנקו למוות אחרי שנחתו על בגדים או שקיות פלסטיק שהוריהם קיבלו בשבוע הספר.
המלצות הועדה:
אין להניק פעוטות מתוך שדי האם או מפטמה רכה אחרת.
יש להאכיל אותם על הגב ולא על הבטן.
יש להאכיל אותם מתוך בקבוק עם תו תקן ועם פטמה קשיחה.
יש להשתמש בפטמה שמספק היצרן בלבד ולא להוסיף עוד פטמה- תינוקות עלולים להחנק מהרוח שביניהם.
אין להוסיף חיבוקים רכים או נשיקות.
גילה*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי גילה* »

היה נדמה לי שהשם "עמית מגן" מוכר לי מאיפשהו... (קראתי אותך ב-באופן טבעי, אולי?)
בשמת_א*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי בשמת_א* »

והדבר הכי מסוכן לתינוקות הוא הריון או לידה.
ברוח עמית מגן:

ההריון והלידה מסוכנים לתינוקות!

בכל שנה מתים בישראל אלפי תינוקות במהלך ההריון או בלידה, או מייד אחריה (בבית החולים).
מספר זה עולה עשרות מונים על מספר התינוקות המתים בתאונות מדי שנה.
יש להפסיק לאלתר לייצר תינוקות בהריון ובלידה, ולעבור לאלתר לשירות "הריון המבחנה" החדשני שמציעה מעבדת ...
תות_שדה*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי תות_שדה* »

מה אני אגיד לכם....
שכנעתם אותי! (זה היה קל הא? :-P)
עמית_מגן*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 23:09
דף אישי: הדף האישי של עמית_מגן*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עמית_מגן* »

תות, אני לא מנסה לשכנע איש. איש באמונתו יחיה.
תוחעס שור, כמו תומס מור, מאמין במה שהוא אומר וכמותו יש הרבה.
וכאן בפורום נמצאים כאלה שמאמינים במה שאני מאמינה.
(כן, גילה. הופעתי גם ב"באופן" פעם או פעמיים. תודה שזכרת)
אף פעם אל תשתכנעי כל כך מהר...
תעשי רק מה שטוב לך ולמשפחתך!
תות_שדה*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי תות_שדה* »

עמית.....
האמת היא שאני עדיין לא נשואה וגם ללא ילדים, תמיד הנושאים הללו מאוד עניינו אותי ושמחתי למצוא אתר כמו זה שחושב כמוני.
לכן לא שכנעת אותי, אני הייתי כבר משוכנעת לפני כן. העניין הוא שחברים שלנו (שלי ושל חברי) הפנו את תשומת ליבי לכתבה, אז רציתי לשמוע מה דעתכם בנושא.
אני נשארתי בדעתי (לישון עם שני כלבים במיטה זה מספיק? ; - ))
אבל בכל זאת אני שואלת ברשותכם שאלה נוספת: האם לא יכול להיות מצב שהורה (ששנתו חזקה) "יעיף" מכה על התינוק או יחנוק אותו בשנתו?
אני לא מנוסה בנושאים הללו מכיוון שאין לי ילדים וגם אני ישנה מאוד חלש. אבל יש כאלו שישנים חזק (ללא תרופות)
אז האם זה עלול לקרות?
תודה על תשובותיכם,
תות.
יונת_שרון*

בטיחות במיטה משפחתית

תות, אני מסכימה עם ענת: אם יש חשש כזה אז כדאי שהתינוק ישן בין האם לקיר. גם במיטה משפחתית כדאי לשמור על בטיחות - גם לפי "הכללים" וגם לפי תחושות.
בשמת_א*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי בשמת_א* »

אוי, כתבתי והכל הלך.
טוב, מחדש:
תות, אני ממש ממליצה לך לקרוא את המחקרים של ד"ר ג'יימס מקקנה בנושא Dr. James J. McKenna. הוא המומחה העולמי לחקר השינה המשותפת ושנת תינוקות. לצערי לא הצלחתי למצוא אתר שלו, כנראה אין (אחרת היו לינקים מכל האתרים שבדקתי, וגם מהחיפוש שעשיתי ברשת).
כמה מאמרים שלו תוכלי למצוא באתר http://www.naturalchild.org/topics/sleeping.html
מחקריו מצוטטים באריכות גם בספר של מרדית סמול, Our Babies, Ourselves ובטח יש לו ספרים משלו (אפשר לחפש באמזון וכדומה).
יונת_שרון*

בטיחות במיטה משפחתית

אפשר למצוא מאמרים שלו באתר http://www.nd.edu/~alfac/mckenna
בשמת_א*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי בשמת_א* »

ומאמר הביקורת של ג'יימס מקקנה על ה"מחקר":
http://www.nd.edu/~alfac/mckenna/whywrong/[po]Why The CPSC Is Wrong[/po]!_

מה שמרגיז במיוחד הוא, שבעוד בארה"ב התפרסמו מייד תגובות חריפות ששללו את ה"מחקר" ואת "המלצותיו", וכל העיתונים ואמצעי התקשורת הביאו מייד את המחקרים המדעיים האמיתיים ואת המומחים שהסבירו את בטיחות השינה המשותפת (לעומת, למשל, הסכנה הגדולה בעריסות...) - לארץ מביא כל פעם איזה כתב שטחי, רשלני ומעתיקן רק את ה"המלצות" של ה"מחקר", בלי שום הבנה וידע בנושא, וכמובן בלי שום ידיעה בתגובה המפריכה שהיתה לפרסום הזה בארץ המקור.
ואז כל התמימים בארץ קוראים את ה"כתבה" ואומרים "זה היה בעיתון" ש"מסוכן לישון עם הילדים". ועכשיו לך תסביר להם...
שכחתי את הביטוי המדוייק, אבל אבן שזרק טיפש אחד לבאר - אלף חכמים לא יצליחו להוציא אותה.
גילה*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי גילה* »

הקישור לא עובד, (מישהו שזוכר איך עושים פיסקה שמאלית בצ'יק צ'ק - הקישור צריך להיות בפסקה שמאלית, אני חושבת שאז הוא כן יעבוד).
בינתיים, אפשר ללכת ל - http://www.nd.edu/~alfac/mckenna/whywrong/ ולבחור את Why The CPSC Is Wrong
יונת_שרון*

בטיחות במיטה משפחתית

פיסקה שמאלית לא תעזור :-(
אבל ניסוי הראה לי שבגירסה הבאה זה אמור לעבוד. אני אשתדל להזדרז!
אמא_של_גלגלון*
הצטרפות: 14 יולי 2002, 22:00

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אמא_של_גלגלון* »

הי, אני מקווה שעוד מבקרים בפורום הזה.

הבן שלי כבר גדול - שנה וחודשיים - אבל עדיין לא הולך. יש לנו מיטה גבוהה במיוחד ותפסתי אותו כבר כמה פעמים מנסה לזחול (תחת קודם) ולרדת כך מהמיטה...

אין לנו אפשרות לעטוף את כל המיטה מסביב במגינים, מה גם שהוא מתכופף מעל זה ששמנו. הוא גם מטפס בזחילה מעל הכריות והשמיכות המגולגלות. מה עושים כדי שלא יפול? תודה!
רונה_בראון*
הצטרפות: 20 אוגוסט 2001, 01:27
דף אישי: הדף האישי של רונה_בראון*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי רונה_בראון* »

לאמא של גלגלון (האם השם בא מנסיון או מחשש?) - לי נראה שהבן "הגדול" שלך מנסה לרדת מהמיטה בדיוק בדרך הנכונה על מנת להגיע למטה בלי גלגלון... אבל זה רק מה שאני מבינה מהמילים שלך.
אצלנו ננקטה הגישה הפסקנית והאולטימטיבית - כשיש בעיה חותכים! אחרי שדניאל השובב (כשהיה הרבה יותר קטן מה"גדול" שלך) זחל מהמיטה הגבוהה לכיוון קולה של אמא (שבאופן מאוד נדיר לא הייתה צמודה אליו, התאמינו?) נחת על הרצפה הקשה, דורון בעלי היקר חתך למיטה את הרגליים ומאז אנחנו בגובה בלתי מזיק גם לנמלים.
אבל אם את רוצה להמנע ממיטה בגובה הרצפה, המלצה ראשונה שלי היא להשאיר קצת אור בחדר. אני חושבת שאם הייתי משאירה לדניאל אור קטן בחדר הוא לא היה "מתאבד" לכיוון הרצפה אלא יודע לעצור בזמן. נראה לי שפעוט בן שנה וחודשיים לא יצנח בכוונה מהמיטה באופן שיפגע בו, אולי הוא עלול לפול מתוך שינה אבל את זה בהחלט ניתן למנוע במחסומים. אפשר גם כמובן לרפד את הרצפה כך שהנחיתה תהיה רכה יותר. זה שלב מאוד קצר בדרך שלו לעצמאות תנועתית, לא תאמיני כמה מהר זה יחלוף.
אגב - אם אתם כן מחליטים לרדת לאדמה אז כדאי מאוד להשאיר רווח קטן (אפילו 3 ס"מ) בין הרצפה למזרון. רווח כזה מאפשר איוורור ומונע הצטברות לחות, בעיקר בחודשי החורף המחוממים בהם יש אידוי בחדר, ומונע עובש. במקרה שאין שום בסיס מיטה גם שטיח ישן יעזור בהגנה על המזרון.
ולשאלה שמדהימה אותי - הוא מוכן להיות לבד במיטה ער? לפני שהוא נרדם או כשהוא מתעורר?
גילה*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי גילה* »

בדיוק כמו שרונה אמרה - "תחת קודם" היא הדרך האולטימטיבית לרדת בזהירות.
אולי את רוצה להסתכל עליו כמה פעמים שהוא עושה את זה, אבל זה בהחלט משהו שאני לא רואה סיבה למנוע ממנו (מה זה מיטה גבוהה? 70 ס"ם? לא יותר, נכון?).
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

אפשר פשוט ללמד אותו לרדת נכון מהמיטה. להגיע עד הקצה, להסתובב , לשלוח רגל אחת ואחר כך רגל שנייה.
וממצב של עמידה לרדת לריצפה.
אביב_חדש*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אני זוכרת שאגם שהתחיל ללכת בגיל שנה וחודש, היה זוחל אליי כשהיה מתעורר מהשינה במיטה שלנו. הוא היה עושה את זה לבד, גיל ההליכה היא סימן שידע לרדת מהמיטה לבד עוד לפני שהלך, הוא פשוט גילה איך לרדת נכון וככה לא חששתי להשאירו לבד במיטה וללכת לעיסוקיי.
עדי_ו*
הצטרפות: 24 פברואר 2003, 22:45

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עדי_ו* »

התינוק בן 8 חודשים, ומזה חודש ימים שהוא ישן רק במיטה המשפחתית ביום ובלילה.
כיצד שומרים על בטיחות עם תינוק שמתחיל לזחול, אני חוששת לעשות פעילויות בבית שמא לא אשמע אותו.
בעלי לא מוכן לישון על מזרון.
אין אפשרות להצמיד את המיטה לקיר פינתי.
ריפדתי את המיטה בשמיכות וכרים אך הוא ניסה לטפס מעליהם.
אודה לעצה.
עדי_ו*
הצטרפות: 24 פברואר 2003, 22:45

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עדי_ו* »

האם זו אפשרות פרקטית לגדר את המיטה המשפחתית (כמו במיטת תינוק )?
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

• התפרסמה עכשיו כתבה (איפה לעזאזל זה היה? כנראה שכבר לא אקשר...) שלתינוקות שאינם יונקים, בניגוד ליונקים, מסוכן במיטה המשפחתית. כנראה בגלל תנוחת האם (שעלולה למשל להפנות אליהם את הגב). נשמע לי די מופרך. חוץ מזה - מניקות לא משנות תנוחה בלילה?
  • בתור מישהי שגדלה עם הגישה שתינוק צריך לישון במיטה שלו, ושרק בשנים האחרונות מאד שיניתי את דעתי, אבל אני עדיין חוששת מהישום: בלילות הבודדים בהם ניסינו לישון עם ילדינו, ישנו רע מאד, מרוב דאגה להם (כשהם היו קטנטנים, אח"כ כבר זה כבר הפך אצלם למשחק ולא היה סיכוי שירדמו) , מצאנו פשרה: מיטת CO-SLEEPING. את הרעיון ראיתי באחד האתרים האמריקאיים, ואילתרנו לנו משהו דומה. מדובר על מיטת תינוק (או תחליף) שצד אחד שלה פתוח ומחובר למיטת ההורים. כך שמצד אחד צמודים - ואפשר להצמד כמה שרוצים, ולהניק בנוחות בלי להתעורר ממש, ומצד שני - יש "מרחב מוגן" שבו אפשר להשאיר את התינוק, לא צריך לפחד שהוא יפול מהמיטה - ואם ממש לא מצליחים לישון, אפשר טיפה להזיז אותו לצד שלו - וכך מצד אחד יש לי מספיק מקום, ומצד שני, הוא מספיק קרוב בשביל לשמוע את נשימותי ולהרגיש את חומי.
  • עדי ו - אתם בהחלט יכולים לשים מגן מיטה כמו של פעוטות. במקביל כדאי ללמד אותו לרדת בזהירות. זה לא מוקדם מדי. שמיכות וכרים אינם אבטחה כשהתינוק מתחיל לזחול. את יכולה לשים אותם על הרצפה, למניעת נזקים...
אביב_חדש*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אביב_חדש* »

• מנסיוני, אני מעולם לא מפנה את גבי אל התינוק היונק. על הצד 99% מהזמן, וכל השאר בטן. גב, לעולם לא.
  • בזמן שבו אני צריכה לעשות כל מיני דברים בבית, אני מעדיפה שהיא תישן בסלון, שם אני נמצאת רוב הזמן. כשאגם היה קטן, וכבר זחל וידע לעמוד בעזרת חפצים, הוא למד לרדת מהמיטה ב"רוורס" בשיא הבטיחות. הוא לימד את עצמו. עם מור הקפדנו שהוא ידע לעשות את זה בעצמו, וגם עם ליבי, כדי שאני אהיה בטוחה שהיא יודעת לרדת מהמיטה כמו שצריך.
אמא_של_אופק*
הצטרפות: 13 יולי 2001, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_אופק*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אמא_של_אופק* »

לדעתי המחקר הוא סטטיסטי בלבד וכיוון שהרבה ממקרי המוות בעריסה הם בעצם תוצאה של התעללות הורית או הורים שיכורים/מסוממים, סביר יותר להניח כי הם גם לא מניקים....
מתנת_פיוס*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 09:11

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי מתנת_פיוס* »

היום התרפסמה כתבה בהארץ על הסכנות של לינת ילדים עם הוריהם.

קישור לכתבה בעברית (צריכים להירשם להארץ): http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/S ... ntrassID=0

קישור לכתבה המקורית באנגלית: http://www.globeandmail.com/servlet/Art ... /TPHealth/

מהמחקר נמצא כי תינוקות שישנים במיטת הוריהם - יש להם פי 40 % יותר סיכוי להיחנק לעומת תינוקות שישנים במיטות שלהם.

אל תסקלו אותי :-D - אני עדיין מתכננת שהקטנצ'יק כשיוולד יישן איתנו, אני רק מעבירה את האינפורמציה.
לרגע*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2003, 23:32

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי לרגע* »

לפי הכתבה הלא ברורה הזאת, מדובר "במקרים שבהם ההורה מסומם, שיכור או תחת השפעת תרופות מרדימות, הוא מסוגל להתהפך על התינוק מבלי שהוא מודע לקיומו ובכך לחנוק אותו." (ציטוט מהכתבה).
אז לא ברור - האם המחקר מראה ש"הסיכוי למות תינוק בשנתו גדל כשהוא ישן עם הוריו" (שזו היא כותרת הכתבה) או אולי - הסיכוי למות תינוק בשנתו גדל כשהוא ישן עם הוריו המסוממים/שיכורים ?

בכל אופן נשמע מוזר, לא רציני ואולי פשוט הכתבה היא תקצור חלקי.
בשמת_א*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי בשמת_א* »

אוף, עוד פעם המיחזור של החומר השיקרי והמסולף הזה?
די, נמאס כבר.
וכמה אופייני לארץ: כל פעם שתופעה לא קונבנציונאלית כלשהי (הנקה, לידת בית, חינוך ביתי, מיטה משפחתית, אי מילה) פושטת בציבור - מייד נמצא מישהו שמפרסם זבל שיקרי וממציא דרכים נלוזות כדי לעצור את ה"סטייה".
פופו*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2003, 13:52

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי פופו* »

ב"סטארמד" יש גם פרסום או שאולי זה אותו אחד.. בכל מקרה, שם מדברים על עליה במספרים. מחקר אמור להציג אחוזים ולא מספרים. יכול להיות שמספרית הייתה עליה אבל ירידה באחוזים.
מתנת_פיוס*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 09:11

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי מתנת_פיוס* »

המחקר גם נערך בין השנים 95-98, או לפחות הנתונים הם מאז. (קצת ענתיקה, לא?)
אני דווקא שמעתי ששינת תינוק עם ההורים מפחית את מקרי המוות בעריסה...
בשמת_א*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי בשמת_א* »

אחזור ואסביר:
זה היה "מחקר" גרוע ומסלף במזיד. הוא פורסם כבר אז בארה"ב וזכה לקיתונות של ביקורת שהפריכו וסתרו את כל הטענות המופרכות והשיקריות שלו.
אבל כל כמה זמן בא מטומטם אחר ומתרגם את זה לאיזה כתבה ישראלית או מביא באנגלית - בלי לדעת את כל הסיפור. הרי לא כתוב על הפרסום המקורי "בוטל והופרך מזמן".
בשמת_א*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי בשמת_א* »

הנה דף שכבר דן בנושא הזה:
כתבה במעריב סכנה לתינוק בלינה משותפת

ואגב, זה אותו יובל דרור שפרסם גם את הכתבה המטומטמת והמכעיסה שביטאה בורות תהומית של העיתונאי על תומכות הלידה בישראל, לא? שקיבלתי אליה לינק מנשימקו?
זה עיתונאי או עיתונאית? מתחיל להישמע כאילו זו עיתונאית, בהריון או רק ילדה, ויש לה איזה אובייקט לתקוף.

לי אין עברית בדואל, אבל יהיה מאוד כדאי אם כל מי שיש לו ייכנס שם ל"שלח תגובה" וישלח דואל ליובל דרור: אתה ממחזר חומר מסולף ושקרי, שכבר הופרך מזמן בחו"ל.
זה כבר פורסם לפני כמה שנים גם בהארץ, נדמה לי ב-2000, אולי ב-99, במוסף הבריאות ע"י אורנה לנדאו (?).
צפי_ג*
הצטרפות: 23 יולי 2002, 11:32

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי צפי_ג* »

צעירנו לן איתנו בלינה משותפת. בשבת עברנו על האלבומים, והוא ראה תמונה של הבכור במיטת תינוק. הוא אומר לי: אוי תינוק מסכן. שאלתי אותו למה? (הבכור נראה מאושר מאוד, אני חייבת לציין) והתשובה: כי הוא בכלא.

ממני הוא לא שמע אף פעם את הדבר הזה וגם לא מבעלי. סתם הסקת מסקנות מענינת של ילד שלא חווה מעולם חווית סורגים מסביבו.
גיא*
הצטרפות: 09 יולי 2003, 00:30

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי גיא* »

מפתיעה אותי כל פעם מחדש הגישה הלוחמנית כלפי דעות שונות (משני הצדדים). המחקר טוען שקיימים סטטיסטית מספר גורמים שמגדילים את הסיכון למוות בעריסה (אגב לשיטתנו התינוק לא ישן בעריסה, אז עדיף המונח SIDS...). אחד הגורמים הוא שינה עם הורים שיכורים/מסוממים, אך אנו כמובן איננו כאלה. גורם נוסף הוא שינה על מיטה רכה או על כריות, וזה כבר יותר רלוונטי כי מיטות מבוגרים לעיתים קרובות רכות יותר או מכוסות בשמיכה עבה. אז לפני שפוסלים את המחקר כולו, כדאי לקרוא את ההמלצות ולשקול לאמץ את אלו שרלוונטיות.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

כשאנחנו התלבטנו בנושא עוג הבנזוג הלך לקרוא מאמרים.
מה שהוא הבין מהמאמרים (ואני לא חושדת בו באי הבנת הנקרא) זה שמוות של תינוק בשינה נבע ברוב המקרים משינה בסביבה לא מתאימה לשנת תינוק. מיטת הורים היא דוגמא למקום כזה מהסיבות שציין גיא (כריות, שמיכות, חריצים וכד').

צריך למצוא את הדרך לעשות את הדברים
אם ישנים יחד אז לעשות את זה בצורה הכי בטוחה (להרחיק גורמי סיכון).
מאמא_מאוהבת*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2003, 01:27
דף אישי: הדף האישי של מאמא_מאוהבת*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי מאמא_מאוהבת* »

נו והנה עוד מחקר ש"מוכיח" שמי שישן עם ילדיו במיטה אחת, מסכן אותו למוות בעריסה פי 40....
מחקר

איכשהו לא הופתעתי לגלות שם את אנשי באופן בתגובות (היי אילנה (-:)
גם גולן כתב תגובה אבל מאז עברו כבר כמה שעות ועוד לא רואים אותה.... $%*&#@~
יונת_שרון*

בטיחות במיטה משפחתית

מבחינה זריזה של האבסטרקט רואים שמדובר בסקר של מכון לתקינת מוצרים, ספציפית כנראה שמדובר על תקינת מוצרי תינוקות. שימו לב גם שהם לא ניסו לנטרל גורמים כמו רמה סוציו-אקונומית (שמשפיעה מאוד על רמת התחלואה והמוות) ושהם לא בדקו לעומק את סיבות המוות (הסתמכו על תעודות פטירה שהן מסמך אדמניסטרטיבי ולא מדעי).
בדרך*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2003, 12:48

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי בדרך* »

אבא בונה לי מיטה שתתחבר לשלנו מהצד. רציתי לשאול בעלי נסיון - האם יש צורך בהפרש גובה בין המיטה של התינוק (נמוך יותר) ובין המיטה שלנו, מבחינה בטיחותית, על מנת למנוע התגלגלות שלו אלינו?
יונת_שרון*

בטיחות במיטה משפחתית

מה הבעיה הבטיחותית בהתגלגלות שלו אליך?
בדרך*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי בדרך* »

האמת היא, שאני לא רואה בזה בעיה - גם ככה נראה לי שהוא ימצא את הדרך אליי... אבל ההורים שלי מאד חוששים, אולי שאני אתגלגל עליו או שיסתבך בשמיכה שלנו או לא יודעת מה. אז אמרתי שאבדוק עם בעלי נסיון. חוצמזה - אנחנו בונים משהו דומה לדברים שראינו באינטרנט, ובכל המקרים ראינו שהתינוק קצת יותר נמוך.
אני מאד מעריכה את הפתיחות שההורים שלי מגלים בנושא הלינה המשותפת, ואת דאגתם.
אולי יש צורך בהפרדה כזאת רק לתקופה הראשונה (שכמובן אין לי מושג כמה זמן היא אורכת...) - אנשי הלינה המשותפת - השמיעו קולכם! תודה........
אמא_מתחדשת*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2003, 22:36
דף אישי: הדף האישי של אמא_מתחדשת*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אמא_מתחדשת* »

בדרך, אנחנו שלושתינו ישנים ביחד, ללא הפרדות במפלס אחד (מזרונים על הרצפה). בהתחלה, מאוד חששתי שהאיש שלי, שישן מאוד מאוד חזק, ידרוס את הקטנטן - ולכן אני ישנתי בינהם. בימים הראשונים גם תחמתי את האזור של הקטנטן עם כרית עד שהרגשתי ביטחון שאני לא אמחוץ אותו. בלילות קרים אנחנו גם ישנים באותה שמיכה.
בקיצור לדעתי אין צורך בהבדלים במפלסים.
ענת_גיגר*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2001, 01:47
דף אישי: הדף האישי של ענת_גיגר*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי ענת_גיגר* »

גם לדעתי אין צורך. להיפך, עדיף אותו הגובה. אם ההנקה הלילית תכופה, התינוק יישן קרוב אלייך רוב הזמן, ואז נוח שאפשר להתרווח לאזור הרווח שבין המיטות (נשמע הגיוני?!). ולדאגה שמא תמחצו או תתהפכו, אפשר כאמור לתחום את הפינה של התינוק בכרית (כרית הנקה מוארכת, למשל) ועד מהרה את תגלי שאין בזה צורך. ולעניין ההסתבכות בשמיכה, אפשר שתהיה לו שמיכה משלו.
ולגבי ההתהפכות שלו, עד שתינוק מתחיל להתהפך לוקח זמן. בהתחלה איפה ששמת אותו הוא יישאר.
יונת_שרון*

בטיחות במיטה משפחתית

בדרך, איך את לא נופלת מהמיטה כשאת ישנה? הרי אין שום דבר שמונע ממך לעבור את קצה המיטה וליפול, נכון? מסתבר שגם כשאנחנו ישנים אנחנו שומרים על מודעות מסויימת לסביבה, מספיק מודעות בשביל לא ליפול מהמיטה או לא להשכב על מי שישן איתנו.
(חשוב לציין שהמודעות הזאת עלולה להפגע מסמים, אלכוהול, ותרופות מסויימות.)
בדרך*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי בדרך* »

תודה על כל התשובות. גם אנחנו מרגישים שאין צורך בהפרדה במפלסים, אבל רציתי חיזוקים. אני אבקש מאבא שיצור את התוספת באותו מפלס, ומקסימום, אם נרגיש צורך, נשים כרית כהפרדה.
עירית_ל*
הצטרפות: 04 מרץ 2002, 09:48
דף אישי: הדף האישי של עירית_ל*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עירית_ל* »

אותו גובה - ככה זה אצלנו וזה הכי נוח בלילות.

ולגבי ההתהפכות שלו, עד שתינוק מתחיל להתהפך לוקח זמן - רק בלי שאננות, זה יכול לקרות עוד לפני שהתינוק בן חודשיים (מהבטן לגב).
אורית_אוקו_ערוסי*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של אורית_אוקו_ערוסי*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אורית_אוקו_ערוסי* »

אני מסכימה עם יונת בקשר למודעות ועם כל השאר בקשר לפלסים. אם התינוק לא ישן באותו מיפלס איתך, איך תניקי בשכיבה? מנסיון, לקום בכדי להניק זה סיוט!
זה טוב ובריא לך ולו לישון קרובים אחד לשני.
שיהיה לכם רק כיף |תינוק|
אמא_מתחדשת*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2003, 22:36
דף אישי: הדף האישי של אמא_מתחדשת*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אמא_מתחדשת* »

בוקר, כמעט ולא חודר אור לחדר. אבא אמור לקום לעבודה, הוא קם כיבה את השעון המעורר (הסלולרי שלו) וחזר יחד איתו למיטה. נרדם. גם אמא מנומנמת. נריה מלא מרץ כבכול בוקר מאתר בסונר הטלפונים שלו (זה שפועל כל יום כל היום ומוצאכל טלפון ופלאפון בסביבה) את הססלורי של אבא ומשחק בו (כאמור, אמא עוד מנומנמת) - פתאום זעקת כאב מאבא - נריה הכניס לו את האנטנה לעין!!!!! ...אההה......אבא שלנו שהוא אלןף השינה נרדם שוב. אמא מחפשת בגדים להיום ובינתיים ....אהההה....נריה נושך את אבא באף!!!!! - אין בטיחות במיטה המשפחתית!!!!!!!!
יוחננית*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2003, 12:13

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי יוחננית* »

כל ההריון תכננו שהתינוק ישן איתנו במיטה. והיה לי ברור שהוא ישן ביני לבין הקיר, כדי שגיא לא יתגלגל עליו...
בפועל - התינוק ישן כל הלילה על גיא. בטן אל בטן. גיא ישן על הגב, התינוק ישן עליו. וגיא לא זז בכלל בכלל בלילה.
ממש לא מזיז לי כשאנשים אומרים שזה לא טוב, הילד יצא מפונק, מה יהיה אחר-כך כשנרצה פרטיות...
מה שכן מלחיץ זה כשאומרים שזה מסוכן!
ועכשיו לשאלה: משרד הבריאות החליט שלתינוקות אסור לישון על הבטן, כדי למנוע מקרים של מוות בעריסה. אבל התינוק ישן על הבטן, על הבטן של גיא. לי זה נראה מאוד בטוח כי התינוק כל הזמן מרגיש את הנשימות של אבא שלו וכל הזמן זז מעט בגללן. אבל רציתי לשמוע את דעתכם מתוך ניסיון.
מ_י_כ_ל*
הצטרפות: 08 דצמבר 2003, 10:54

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

יוחננית, זו בוודאי לא ההמלצה הבטיחותית שרצית לשמוע (בכל מקרה אני תמיד חוששת לחלק כאלה...סיכון מקצועי), אבל אם זה מעודד אותך או לפחות לא משאירך בדד, הרי שגם בני התינוק ישן פעמים רבות על ביטנו של זוגי. אני נורא נהנית לראות אותם כך, ונראה לי שגם הם נהנים...
לילות נעימים!
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לי זה נראה מאוד בטוח כי התינוק כל הזמן מרגיש את הנשימות של אבא שלו
אני חושבת שזה נכון. וגם, גם אצלנו בהתחלה היא ישנה ככה, ואח"כ זה השתנה. כלומר, הוא לא יישן ככה עד גיל שנה. בכל מקרה, כדאי לודא שבן זוגך לא ישן על שפת המיטה, ככה שאם התינוק כן יפול ממנו אז ינחת על המיטה. לפעמים בעלי גם היה קושר עליו את המנשא רק בליפוף אחד ליתר ביטחון כשהיה נרדם אתה על הספה.
אורית_אוקו_ערוסי*

בטיחות במיטה משפחתית

חייבת להסכים.
זה הכי כיף בעולם כשהתינוק הרך ישן על הבטן שלך. ולבן הזוג שאינו מיניק, זה נותן תפקיד כיפי מאוד.
המשיכו להנות. (())
יצאו מחקרים שאמרו שטוב לתינוק לישון ליד הוריו, מכיון שכך מחזור השינה שלו מתחבר לזה של אימו, ובכך מונע מוות בעריסה. כך שניראה לי שאתם עושים רק טוב!
בשמת_א*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי בשמת_א* »

וגם אני, וגם אמהות רבות שאני מכירה (בכלל לא עקרון הרצף), ישנו ככה עם התינוק עלינו בשבועות הראשונים.
זה כיף אדיר!
וגם נותן ביטחון נפלא, להרגיש כל הזמן את התינוק, והוא כזה קטן שנכנס בדיוק על הבטן והחזה, הפשוש...
יוחננ_ית*
הצטרפות: 19 מרץ 2004, 09:58
דף אישי: הדף האישי של יוחננ_ית*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי יוחננ_ית* »

הלילה כבר ישנו ביחד בכיף, כבר לא חששתי מכלום. ורוב הלילה התינוק באמת ישן מצוין - גם עכשיו שני הגברים שלי חורפים להם ואני הספקתי לעשות כביסה, מקלחת, אימיילים ובאופן :-)
חבצלת_השרון*
הצטרפות: 01 דצמבר 2003, 19:34
דף אישי: הדף האישי של חבצלת_השרון*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי חבצלת_השרון* »

נדמה לי שהיה עכשיו פרסום על ילד בן 3 (?) שנפטר במיטת הוריו מחנק, למישהו יש מושג מה הפרטים של המקרה? נשמע כל כך מוזר...
אורית_אוקו_ערוסי*

בטיחות במיטה משפחתית

יוחננ ית (()) . המשיכו להנות! @}

הסיפור על ילד בן שלוש נישמע קצת מוזר. בטוח שהיה שם משהו לא בסדר...
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עדי_יותם* »

לפני כמה שבועות נפטרו שני תינוקות בשנתם. אחד ישן עם אמו, השני במיטה נפרדת בחדר נפרד. כמובן שהכתבה לוותה באזהרות נגד שינה משותפת. מגוחך.
לגבי הילד בן השלוש - מוזר מאוד. לא היתה לו בעיה בריאותית ידועה, ואין חשד לפלילים. שוב, מלווה באזהרה נגד שינה משותפת. שוב, מגוחך, ובפרט עם ילד בן שלוש.
חבצלת_השרון*
הצטרפות: 01 דצמבר 2003, 19:34
דף אישי: הדף האישי של חבצלת_השרון*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי חבצלת_השרון* »

בני בן השלוש ישן אתנו מדי פעם ואני די בטוחה שאין שום מצב שבו אתהפך עליו או משהו!
יוחננ_ית*
הצטרפות: 19 מרץ 2004, 09:58
דף אישי: הדף האישי של יוחננ_ית*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי יוחננ_ית* »

שלשום ראיתי משהו מדהים! גיא ישן על הגב עם התינוק עליו. כשהורדתי את התינוק ממנו גיא לא התעורר אלא המשיך לישון ופתאום התהפך על הצד.
כלומר, למרות שהוא ישן מאוד חזק הוא היה מאוד מודע לכך שהתינוק עליו ואחר-כך היה מודע לכך שהתינוק כבר לא עליו.
עירית*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 11:43

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עירית* »

בביקורי הראשון כאן התיעצתי לגבי מנשא כבר בבית החולים. לפני 12 יום נולדה לנו ליהי המדהימה. בימים הראשונים המנשא באמת לא היה רלוונטי והיא היתה על הידיים.
יש לי שאלה חדשה: במשך היום היא במנשא (5 מטר של הורות טבעית) או על הידיים. בלילה היא לא "מוכנה" לישון לבד במיטה שלה, אלא רק איתנו במיטה שלנו או על הידיים. אנחנו מאוד מפחדים למעוך אותה. היא כ"כ קטנה... אז בינתיים אנחנו די ערים בלילות. מה לעשות?
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

שלום עירית, מזל-טוב!!

מלבד דף זה, את יכולה להסתכל גם בדף הרדמות תינוקות במיטה משפחתית לגבי הלינה שלה במיטה שלכם.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

עירית, מה שאנחנו עשינו בהתחלה, הוא שגילגלנו שמיכת צמר, ויצרנו ממנה פרסה. את זה כיסינו בבד, כך שהראש שלה לא יוכל להיכנס לחריצים כלשהם. שמתי את זה לידי ואותה בפנים, ככה שהפרידה בינינו רק גבעונת קטנה ולא פחדתי למעוך אותה בטעות.
א_גרויסע_מויש*
הצטרפות: 08 פברואר 2004, 17:47

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי א_גרויסע_מויש* »

אנחנו עשינו אותו דבר עם כריתי, אבל הפוך. הפתח היה לכיוון שלי והיא היתה בתוך החלק התחום על ידי הכריתי. הפתח של הפרסה פנה לכיוון שלי, כך שהפנים שלנו היו קרובות והכרית לא היתה בינינו. אבל היא יצרה תחום מבודד שלא איפשר לי להתהפך לכיוון שלה בגלל הקצוות של הכרית.
והאמת היא שמהר מאד הפסקתי לפחד שאני אמעך אותה. זה היה ממש רק בהתחלה, כשעוד הייתי בשוק שיש לי גור פיצפון במיטה ועוד לא ידעתי שאני יודעת שהיא שם גם כשאני ישנה :-)
עירית*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עירית* »

אני רוצה לומר תודה לכולכם: ביום שישי, כשמלאו לבתנו שלושה שבועות, קיפלנו ואיחסנו סופית את המיטה שלה. היא ישנה איתנו כבר שבועיים. לפני הלידה תיכננו לשאת אותה במנשא, אבל לינה משותפת נראתה לנו לא בטיחותית. אחרי הלידה הגעתי לאתר הזה שנתן לי ביטחון לגבי זה. ותוך כמה ימים גם ראיתי בעצמי שאין סיכוי שאני אמעך אותה.
תודה רבה לכולכם {@
עירית*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי עירית* »

אנחנו ישנים עם בתנו בת 4 השבועות מאז שנולדה. יש לנו על גבי המזרון, מזרון דק יותר של "ניקן" שהוספנו לפני שנתיים. נראה לכם שיש עם זה איזושהי בעיה / סיכון?
רויטל*
הצטרפות: 24 פברואר 2003, 13:10

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי רויטל* »

הי לכולם, אני רויטל -אם לבנות שלוש וחצי, שנתיים, והעולל הקטן -ירין בן 3 חוד'.
נכנסתי לאתר והופתעתי לגלות שלמרות שיש לי 3 ילדים, עדיין יש מה ללמוד...
ברצוני לציין כי מצאתי שאלות ותשובות מאוד מעניינות.
בני הקטן יישן ר-ק(!!!) על הבטן, ביום ובלילה, ומאחר ששיעור המוות בעריסה גבוה כיום, אני חוששת מאוד, הוא אינו נרדם כשהוא על הגב, כשהופכים אותו תוך ככדי שינה הוא מתעורר מיד. והבייבי סנס ירד מהפרק לאחר שהבהיל אותי מס' פעמים כשביתי הגדולה נולדה.
מצד שני, אני פוחדת לצרף אותו לשינה ביני לבין בעלי מחשש שייפול\ניתהפך ונרמוס אותו,
בנוסף עליי לציין כי בני יונק (רק), אני מעשנת קלות, וחדר השינה שלנו מאוד חם ואין מזגן בדירה.
לילותיי מאוד קשים, אני מתעוררת מפוחדת ובודקת את מצב הילד בכל שעה\שעתיים.
ולא מוצאת פיתרון, החשש המוגבר שלי מתבתא בעיקר מכך שתנוק של מכרה נפטר בשנתו בעוד שישן על הגב, ועוד בצהרי היום. אנא עיזרו לי...
ד.א- איני יודעת כיצד לבדוק תגובות שאקבל, ולאן מסר זה יגיע, אבקש סיוע בדרכי השימוש. תודה.
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי חגית_ל* »

את יכולה לשים אותו ליידך בינך ובין הקיר, ולאו דווקא בינך ובין בעלך. תחסכי לעצמך טיולי לילה ותינשמי את ריחו המתוק.
אם את חוששת מאוד ממוות בעריסה - עישון כדאי להוציא לגמרי. אם מאוד קשה לך לוותר על זה אז אל (אבל אני באמת חושבת שזה ריח נוראי לתינוק להריח מאמא שלו).
העובדה שתינוקך יונק - תורמת מאוד להגנתו.
בתקופה שילדתי הגדולה נולדה, לפני 7 שנים כמעט, הורו להניח תינוקות על צידם, כך שההוראה השתנתה לא מזמן.
כדאי לשים לב שלפחות ראשו מונח הצידה ומרוחק מהשמיכה בשוכבו על הבטן. בלי כרית קרובה.
כאם מנוסה, את וודאי יודעת שבקרוב הוא כבר יתהפך בעצמו, הזמן עובר מהר למדי. @}
יונת_שרון*

בטיחות במיטה משפחתית

העישון אכן מהוה גורם סיכון למוות בעריסה. כדאי להגמל או לפחות לא לעשן בבית. בלילה את יכולה לשים את התינוק במיטה או עריסה או מזרון בחדר השינה שלכם -- ככה תשמעי אותו נושם.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי ורד_לב* »

רויטל שלום וברוכה הבאה {@
גם אני מיד חשבתי על מיקומו של ירין במיטה. בגלל שאת זו שמניקה וקמה בלילה, נראה לי שאת הרבה יותר מודעת לנוכחותו, לגופו, לתזוזותיו ולנשימתו ןלכן נשמע לי הגיוני יותר שאת תשכבי לצידו והוא לא יהיה ביניכם.
אצלנו זה עובד ככה גם בגלל שאני לא רוצה להפריע לדודו בלילה, כי אין בשביל מה, היא יונקת ונרדמת. אני לא רואה טעם שגם הוא יתעורר.
חוצמזה יש כמובן להקפיד על השמיכה שלו שלא תהיה כבדה מידיי ו...לסמוך על עצמך יותר אולי? |*|
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי חגית_ל* »

אפשר גם לגלגל מגבת גדולה ביניכם כקו גבול בשבילך.
סיג_סיג*
הצטרפות: 08 מרץ 2004, 10:40
דף אישי: הדף האישי של סיג_סיג*

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי סיג_סיג* »

אלישע ישן איתנו, ב"מיטה משפחתית". לא מזמן הוא התחיל לזחול, ואני מפחדת שהוא יתעורר ויזחל החוצה מהמיטה (הוא כבר עשה את זה כמה פעמים). חוץ מעשות לו "נפילה רכה", יש משהו אחר שאפשר לעשות?
yes*
הצטרפות: 01 יוני 2004, 09:20

בטיחות במיטה משפחתית

שליחה על ידי yes* »

אפשר להעביר את המזרון לרצפה או לשים על מיטת ההורים מגני בטיחות המיועדים במקור למיטת פעוטות לאותה המטרה בדיוק. המגנים פשוטים מאוד ונשארים על המיטה בזכות משקל המזרון ומשקל האדם הישן על המזרון. קצת פחות נוח להורים שרוצים לרדת באמצע הלילה לשרותים, אבל כנראה שלכל דבר יש מחיר, לא? (-:
שליחת תגובה

חזור אל “שינה וילדים”