רעיונות לקייטנה לאחיותי הקטנות

השמש_זורחת*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2020, 15:43
דף אישי: הדף האישי של השמש_זורחת*

שליחה על ידי השמש_זורחת* »

אני צריכה דחוףףף כמה שיותר רעיונות לקייטנה לאחיותי הקטנות. אני בת 12, עושה קייטנה לאחיותי בגילאי: 8,7,5,4 למשך כל הסגר. לא מקבלת על זה כסף ככה שאין לי מה להוציא על זה. לא מחפשת יציאות (ועכשיו בסגר גם אין לאן) צריכה דברים פשוטים ולא מפוצצים. יצירות, פעילויות, מחומרים בסיסיים שיש בבית. אין לי רעיונות למחר.ראיתי שכבר כתבו על זה דף אבל הרבה רעיונות היו: יציאה ללונה פרק, דברים ממיחזור , סדנאות... ואני צריכה דברים הרבה יותר פשוטים. אשמח לטיפים ולרעיונות כמה שיותר מהר.
מרימוש*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2020, 16:05

שליחה על ידי מרימוש* »

חפש את המטמון שבכל פעם שמוצאים פתק יחד איתו מגיע פאזל. עשיתי כזה ארוווךךךך עם 20 חלקים. נהננו מאוד וזה לקח שעה+
מרימוש*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2020, 16:05

שליחה על ידי מרימוש* »

התכוונתי שבכל פעם שמוצאים פתק מחובר אליו חלק פאזל כך שבסוף המשחק יש פאזל שלם. מומלץ פאזל חדש או שאת הכנת בעצמך כדי שההתלהבות " מענין מה יצא" תהיה גבוהה.
השמש_זורחת*

וואו תודה!!!
במיוחד משחק כזה ארוך... רק מקווה שלא ישעמם...
בבקשה תכתבו עוד פעילויות ויצירות ומשחקים אני לא יודעת איך להתחיל את היום
דו_כיפת*
הצטרפות: 14 דצמבר 2018, 01:03

שליחה על ידי דו_כיפת* »

השמש הזורחת
קודם כל כל הכבוד
תנשמי עמוק
תפשילי שרוולים
ותיזכרי שלא בכל דקה צריך "לעשות משהו"
  • מאוד עוזר להתארגן עם "סדר יום" לקיטנה
מחליטים מתי היא מתחיל הומתי מסתיימת (ההורים חוזרים מהעבודה)
ואז מחלקים את הזמן ל-3 חלקים
ומכניסים משהו קבוע, משתנה, ושוב קבוע
נניח: משחק, יצירה, ריקוד.
  • אפשר לשחק במשחקים שיש בבית, בשינויים
נניח להוציא חיות, אנשים וקוביות: ואז בונים גן חיות, הכלובים מקוביות, ואנשים מטיילים...
או עם כלי מטבח לעשות סופר ולהתחלף כ"מוכרת"
המשחקים הכי רגילים שקיימים בכל בית יכולים לגלות את עצמם מחדש...
  • עוד דבר שעוזר: אוכל. מתי אתן אוכלות?
להכניס את ההכנה והאכילה לחלק מה"קיטנה"
  • שיר מצחיק שאתן ממציאות יחד ומחברות לו תנועות יכול להוסיף כיף, אצלנו שילבנו בו דברים שחשוב להזכיר: בקיטנה שלנו שמחים וצוחקים וכאלה...
ואז מתחילים לשיר אותו כל פעם שהאוירה לא זורמת...
  • לי עוזר לבחור "נושא" לקייטנה. השנה בחרנו גן חיות, וכל מה שעשינו איכשהו מצאנו את הקשר
אוכל - מרק עם שקדים היה אגם ברווזים, רצועות מלפפון היו חדק של פיל, וכו'
יצירות - ציירנו גן חיות וצבענו, יצרנו כלובים מכל מיני קופסאות שיש בבית, וגם חיות מפלסטלינה
שירים ותנועות - התחפשנו לחיות, הלכנו כמו ג'ירפות או חסידות על רגל אחת
  • ממש כיף: אם יש לך אפשרות להכין מזכרת. או מחברת גדולה שכל יום כל אחת כותבת בה מה היה כיף ומקשטים, או להצטלם ולהדפיס את התמונות.
הסגר קשה, אבל אם תשקיעו במזכרת זה יעזור לזכור שבסך הכל זו תקופה מיוחדת שנירצה לזכור ממנה חויות נעימות בעתיד.

ועוד משהו חשוב:
  • תזכרי שלאחיות שלך גם קשה. את לא בתפקיד של הורה, אלא מובילה פעילות כיפית. את האחות הגדולה והן אחרייך. אל תכריחי/תצעקי/תריבי איתן "לטובתן"
פשוט תעשי כיף עם מי שכיף, ומי שלא טוב לה שתיקרא ספר בינתיים.
  • תתיעצי עם ההורים מה אפשר וכדאי לעשות "אם לא הולך", תתאמי איתם ציפיות מה חשוב להם: שהבנות תשמחנה, באילו שעות, מה אפשר לקנות/ להשתמש וכו'
בהצלחה יקרה!!!
ותבואי לשתף מה הצליחה ואיך היה...
ניתן לך עוד רעיונות
את מקסימה @}
אורלי*
הצטרפות: 08 יולי 2002, 18:53

שליחה על ידי אורלי* »

פעילות מקסימה שתמיד עובדת: יושבים במעגל, את מביאה כמה שקיות ביסלי, כיפלי, בייגלה או כל דבר אחר שאפשר להשחיל. תביאי גם חוטים וכולן פשוט יושבות, משחילות ומדברות. ממש כיף אחר כך לראות את התוצאה: שרשרת שכולה חטיפים.
שילת💖💖💖*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2020, 17:45

שליחה על ידי שילת💖💖💖* »

קודם כל, כל הכבוד!!!!!
משחקים: פסלים, גומי, טמפה טמפה, חבל, דג מלוח, כדור: מחניים, שבויים ועוד.... לא יודעת אם יתאים אבל אני זוכרת את עצמי משחקת רק בהם ( לפני 18 שנים)
לא יודעת מה משחקים היום ואולי יש משחקים שאת לא מכירה (לא נראלי אבל הכל יכול להיות) אז תשאלי ואני או מישהי אחרת נענה בשמחה. מאוד מהנה לעשות קייטנה.
חדווה_רז*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2020, 10:56

שליחה על ידי חדווה_רז* »

איזה כיף לי, כמה רעיונות מעולים. תודה לכן :)
השמש_זורחת*

תודה לכולן!!!!
עשיתי להן עכשיו את מה שמרימוש הציעה (עם 10 חלקים) הן ממש נהנו!! בהמשך אעשה עוד דברים שהצעתן לי כאן
דו כיפת תודה ענקית על הכל!!
עשיתי סדר יום והתייעצתי וקבעתי.....
מקווה שכל הימים יתחילו כמו היום
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

שליחה על ידי יולי_קו »

השמש זורחת יקרה,

בקשר לארוחות- אפשר להכין ביחד, ולתכנן את התפריט שיהיה מיוחד, או לפי נושאים. לפי מה שמותר לך להכין. אם מותר לך להדליק אש, או להשתמש בכיריים, או להשתמש בתנור, אז יש יותר מאכלים שניתן להכין.
דוגמא: מאכלי עמים (יום איטליה- פסטה או פיצות ביתיות- גם פיתות פתוחות עם גבינה וירקות חתוכים שמתחממות בתנור יוצרות פיצה נחמדה. יום מזרח תיכוני- לנגב חומוס וטחינה עם פיתות וירקות חתוכים או סלט עגבניות ומלפפון וזיתים, יום סיני- אורז בקעריות קטנות עם רוטב כלשהו מעל,...). אתן יכולות לקרוא ביחד על מאכלי עמים ולהחליט ביחד מה מכינים.
עוד רעיון: שכל ארוחה תהיה בצבע אחר- ארוחה אדומה (עגבניות, מאכלים ברוטב עגבניות או פלפל, פלפל אדום, קינוח של פירות אדומים), ארוחה לבנה (אורז, רוטב מגבינה לבנה ותבלינים, צנוניות מקולפות, הקינוח מיוגורט לבן כלשהו, אולי בתיבול קוקוס מגורד), ארוחה כתומה (מרק דלעת או מאכל מעדשים אדומות, גזר, פלפל כתום, תיבול של כורכום). הצלחנו גם עם שחור, חום וגם עם סגול.

אפשר לעשות הצגות של אגדות ילדים (כיפה אדומה, סינדרלה, ...) או סיפורים מהתנ״ך (דוד וגלית, משה בתיבה או משה ופרעה ויציאת מצרים,...) עם אביזרים שיש בבית (כובעים, בדים, בגדים, כלי מטבח). אפשר להכין הצגה ולעשות חזרות במשך היום, ואז להציג להורים בערב.

איך עבר לך היום?
בהצלחה!
יולי_קו

שליחה על ידי יולי_קו »

וכמובן קלי קלות ארוחה ירוקה.
השמש_זורחת*

ליולי קו!!
תודה רבה רבה!
אני יכולה להשתמש בכל המכשירים כי אצלנו אין גז יש לנו חשמלי וזאת לא בעיה....
ממש אהבתי את הרעיונות של מאכלי עמים....
אנסה לעשות של איטליה ואם ילך - אמשיך לעוד עמים.

היום היה ממש נהדר!
שיחקנו בהתחלה את חפש את המטמון עם פאזל, אכלנו מה שאמא שלי הכינה לפני שיצאה לעבודה (לא משהו מיוחד.... סלט וטוסט עם חביתה), ואחר כך שיחקנו בכמה משחקי קופסה וגומי. (רציתי לשמור חלק מהרעיונות לימים הבאים..) ב1 ההורים שלי כבר הגיעו והכינו ארוחת צהרים.
היו כמה מריבות (לא הופתעתי) אבל הסתדרנו.... גיליתי שדי קשה לפקח על 4 בנות בלי אף עזרה אבל בזכות הרעיונות שנתתן הראתי להן משחקים חדשים שלא הכירו והיה ממש מהנה!!!
יולי_קו

שליחה על ידי יולי_קו »

את יכולה גם לעשות איתן ישיבה ובה לתכנן ביחד מה עושים כשיש מריבה וכועסים. תגידי שאתן צוות, ושהמטרה היא להתחזק כמשפחה ולשמור על שלומה של כל אחת, ושגם טבעי לא להסכים ואפילו לריב. השאלה היא איך לפתור את הקונפליקט בדרך שמכבדת את כולכן. אולי יעלו רעיונות מעניינים.
שקטה*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2012, 14:14

שליחה על ידי שקטה* »

עוד משהו שלפעמים כיף לעשות זה אוהל משמיכות, כריות וכאלה. אפשר לשחק משחקי דמיון בפנים או לקרוא ספר (במיוחד אם זה ספר קצת מפחיד).

אם יש חצר או מרפסת אפשר גם לעשות פינת מים - ממלאים כמה גיגיות וקערות גדולות (לא מחומרים שבירים כמובן) ושמים כלים בצורות וגדלים שונים וגם ספוג וכו'. מעסיק ילדים במשך הרבה זמן בדרך כלל.
אפשר גם לעשות הרבה פעילויות שמבוססות על תחרות כדי להוסיף עניין - למשל מי תצליח לנחש נכון כמה חרוזים יש בכלי שקוף (מי שניחשה הכי קרוב זוכה בפרס), או לשים קליפ עם ריקוד ומי שמצליחה לרקוד הכי דומה לסרטון זוכה, או מי שתבנה הכי גבוה או יציב בקוביות וכדומה. אפשר גם לעשות את הדברים האלה בזוגות כיוון שהן 4 ואז יש יותר עבודת צוות. הרעיונות שהצעתי לתחרויות זה ממש ככה סתם דברים שהמצאתי אבל אני בטוחה שאם תחשבי קצת תוכלי למצוא רעיונות משלך ושגם יתאימו במיוחד לאחיות שלך. כדאי לנסות שלא כל פעם אותה אחת תזכה וגם אם זה בזוגות, אולי כדאי שההכי קטנה תהיה עם הגדולה יותר כדי שזה יהיה יותר "כוחות".
משועככאישזד*
הצטרפות: 18 יולי 2023, 06:41

שליחה על ידי משועככאישזד* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

חיי שרה הילדים נהנים ורוצים עוד
שליחת תגובה

חזור אל “דפים למיון”