מכורים לאינטרנט

אנונימי

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי אנונימי »

ראו גם: מתמכר אל מה חדש / הגלישה באתר מסוכנת / התמכרות לאתר באופן טבעי

{אמא לשתיים ועוד אחד (2004-07-17T12:07:28): לקרוא לפני זה את הפתיחה בדף אמא לשתיים ועוד אחד. זהו המשך ההגיגים:
נדמה לי שהבנתי את בעיית ההתמכרות שלי ואולי של רבים מאיתנו.
בעצם, הגלישה נחלקת כמעט שווה בשווה לצרכי למידה, קריאה, ידיעה וכו' אבל לא פחות חשוב לרוב הגולשים, לעניות דעתי, ליכולת להגיב, לכתוב, ל פ ר ס ם. הידיעה הזו, שדבר מה שכתבנו אחר כך יקבל התייחסות מאנשים אחרים, יגיבו עליהם, ידברו עליהם וכו' - זו ההנאה שלנו.
פתאום אין צורך בכל כך הרבה מתווכים בדרך. אנחנו יכולים לכתוב בלי עזרת הוצאה לאור (הבלוגים שפורחים כעת), בלי יחצנו"ת או גורם אחר. אנחנו יכולים להגיב לכל דבר ועניין ולהשמיע את קולנו. אנחנו כבר לא "הרוב הדומם".
נראה לי, שזה מתאים מאד לכל אותם אנשים שכותבים ל מ ג י ר ה ויש בהם, אני כמעט בטוחה שבכולם, את הרצון הזה, שיום אחד דבריהם יתפרסמו, יצאו לאור, שהרי כל עוד השירים/הכתיבה/ההגיגים וכו' נכתבים למגירה הם כאילו
ל א ק י י מ י ם , ואנחנו רוצים, אולי בסתר ליבנו, שמישהו ייתקל בהם (טוב, אולי לא ב כ ל מה שכתבנו אבל...), שמישהו "ימשש" אותם, "יגע" בם (כדברי רחל המשוררת אבל במובן החיובי - "יד כל במנוחה תמשש") וזה מוביל אותי למחשבה נוספת על כך שכולנו, בנערותנו, אז והיום, חורטים את שמנו על העץ, על ספסל, כותבים בתחנות אוטובוסים, על קיר, בשירותים, על סלעים ואיפה לא? ולמה? הרצון הזה להשאיר חותם, להראות שאנו קיימים, שהיינו פה, ואני מרגישה שנובע ממני מעיין של מילים (אני בולמת אותו קצת מפאת התחשבות בקוראים) והפעם, אם כי בעילום שם או בפיברוק שם (עד כדי כך אנחנו עדיין לא מעיזים), הגולש מקבל איזושהי חשיפה שמסבה לו הנאה. (ובאמת הזנחתי את כתיבת שיריי למגירה, דבר שאני עושה מזה אי אלו שנים ולא אפרט כמה, אך נאמר שצברתי שירים להוצאת ספר שלם, שלא ייצא לאור לעולם... וכן קצת הזנחתי את כתיבת היומן על הבנות (מה עושות, חוכמות לשוניות וכו').
לא להאמין, רק לפני שלוש שנים לא השתמשתי באינטרנט (אני מ"דור האיינשטיין") והמחשב, מעבר למעבד תמלילים, נחשב בעיניי למוקצה (במלעיל). החשש שהוא מהווה איום לספר, שהוא מנוון וכו' (כמו החשש שהיה לי כאוהבת קולנוע מפני הוידיאו, חשש שהתבדה כמובן) וכאשר החליטו לשלב את המחשב בלימודי הספרות זה בכלל עורר בי בחילה... (ראיתי במקצוע זה ,לפחות, את ההזדמנות שילדים יכתבו ולא יקלידו ,יציירו ולא ישתמשו בצייר)... ואילו עכשיו, אני רובצת מולו, מתקינה משחקי חשיבה ולמדות מחשב לבנותיי... WELCOMEהמאה ה-21!
נזכרתי בדבר נוסף, כשהייתי צפ"טית בצבא (לפני עידן בערך) אז היו לנו טלפרינטרים ובעצם מה שעשינו (מחוץ לעבודה כמובן) היה להתכתב דרך המכשיר עם כל מיני תחנות, שלחנו וקיבלנו כל מיני חוכמות מודפסות, לא ידענו מי העומד מולנו (מקסימום בקשנו אחר כך טלפון והמשכנו לשוחח מבלי להיפגש) ואין צפ"ט או צפ"טית שלא נהנו מכך. אפשר אולי לכנות זאת "האינטרנט הקדמון" או "אינטרנט קדם"..|תמר|
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*
הצטרפות: 28 מאי 2004, 13:48
דף אישי: הדף האישי של אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי אמא_לשתיים_ועוד_אחד* »

האם אני מכורה או לא? האם אני פה המכורה היחידה או שזה כבר נושא שדוסקס ואין שום היענות. אם אני ניגשת למחשב כל יום ומידי פעם במשך היום זה נחשב אובססיבי?
ש_מים_וארץ*
הצטרפות: 15 מרץ 2004, 18:11
דף אישי: הדף האישי של ש_מים_וארץ*

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי ש_מים_וארץ* »

תשובות אחדות את עשויה למצוא ב מתמכר אל מה חדש
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

עוד לא הספקתי לקרוא הכל בדף "מתמכר אל מה חדש" אבל כעת אני מבינה שלא המצאתי את הגלגל.... הרבה מים זרמו שם ואילו אני מצטרפת חדשה... ובכל זאת, אולי אפשר להמשיך דיון זה באופן כללי יותר כאן..
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

האם ידוע לכם משהו לגבי קרינת המחשב? אם אני משאירה את המחשב דלוק כל הזמן זה נורא או שכדאי לכבות (המחשב בעצם נמצא בחדר של הילדות אך הן לא ישנות שם... ) אבל עדיין...
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

ובאותה הזדמנות, האם ידועה לכם קרינה מאנטנת כבלים. שמו לנו על הגג, בלי לשאול, נדמה לי שזה של יס אבל אני לא בטוחה ויש עוד אחת קודמת יותר גדולה (אולי של ערוצי זהב) ממש מעלינו. בבירורים בתוך המשפחה אמרו לי שזה לא כמו קרינה מאנטנות סלולריות, כי שם ישנו משדר, אך מאנטנה שרק קולטת קרוב לוודאי שאין קרינה. אני לא בטוחה במאה אחוז ולכן זה מפריע לי מאד. ואם יש קרינה, למי פונים? (אני יודעת שבמשרד לאיכות הסביבה - אבל כדי לחסוך לי בירורים, למי יש את המספר בירושלים?)
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי אלמונית* »

האם ידוע לכם משהו לגבי קרינת המחשב?
נדמה לי שבספר של דר' בר כתוב שקרינת המחשב איננה מסוכנת בהריון - היא שווה לקרינה שמקבלים כששוהים באור יום.
אם כך בהריון - ודאי נכון גם לא להריון.
<אבל זה רק דר' בר>
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

אתמול מצאתי עצמי יושבת מול "באופן" כשפתאום נכנסה נעמה מהקייטנה (למזלי, יש לי סידור עם הסייעת שמחזירה אותה), רעבה מאד, ואני - שכחתי להכין לה אוכל! לאן הגעתי???????
בלילה חשבתי על " כללים לגלישה בלי תסכול ורגשי אשמה" והרי הם לפניכם (מוזמנים להוסיף עוד):
  • הזמן הכי טוב לגלוש - כשהילדים רואים טלוויזה, שעת צהריים (לוותר על שעת שינה, עדיף משעות מאוחרות בלילה)
  • לכבות את המחשב בלילה - אם קמים בבוקר והוא דלוק נכנסים בצ'יק ויאללה נסחפים
  • לעבוד עם תאורה (לא בריא בחושך, גורם לעיניים כואבות)
  • להשתדל לקום לאחר שעה - מתיחות, סיבוב בבית, קצת להתאוורר (פחות מתעייפים)
  • זמן טוב להצצה (כמו בדיקת אימייל) - פרסומות בטלוויזיה
  • להחליט על יום בשבוע - יום ללא מחשב! (קצת "RESETלעיניים)
  • קודם לעשות מה שצריך בבית - לסדר, לקפל וכו' ורק אח"כ להתיישב בנחת ולגלוש
  • "להציץ" בזמן מתאים - בד"כ זה לא מסתיים בהצצה בלבד אלא מציצים ונפגעים...
  • המחשב לא יברח! לא לגלוש על חשבון עשיית דברים אחרים (כמו זמן קריאה, רבע שעה אחרונה לפני כיבוי המחשב)
להכנס קודם לאתרים אחרים ורק אח"כ למה חדש* (אחרת לא מפסיקים לגלוש ולשהות באתר עד כיבויו של המחשב)

לא יודעת אם אעמוד בסטנדרטים שהעמדתי לי, אבל אנסה ליישם...

הוספות:
  • לגלגל את העכבר (את הגולה) עם היד השנייה (בעקבות כאבים בשורש כף היד)
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

תודה. הנה כבר אמרתי שזהו להיום, ושוב נכנסתי... רציתי לשאול אםיש הצעות לגבי שימוש בעכבר - היום החל לכאוב לי שורש כף היד. אני יודעת שיש תחתיות מתחת לעכבר שהן עם חלק מוגבה. יש משהו נוסף חוץ מזה? מה לעשות עם הכאב? כנראה מנוחה...
ש_מים_וארץ*

מכורים לאינטרנט

אמא'לה, נראה לי שהגיגייך יתאימו ויתרמו גם לדף מתמכר אל מה חדש.
מסכימה להעביר?
רועי_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 18:34
דף אישי: הדף האישי של רועי_שרון*

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי רועי_שרון* »

עד כמה שאני יודע קרינה ממסך מחשב ומאנטנות של כבלים (יש כאן סתירה פנימית, לא?) נחשבת ללא מזיקה על פי כל הסטנדרטים המקובלים. את יכולה לשאול את בעלה של יוחננ ית או את עדי רן. נדמה לי ששניהם עסקו בזה.
בועז_חן*
הצטרפות: 25 אפריל 2003, 09:37
דף אישי: הדף האישי של בועז_חן*

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי בועז_חן* »

היה כבר מי שאמר - תזרמי עם זה. תתמכרי כמה שאת רק יכולה, רק ככה נגמלים...
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

תודה על ההפניה לדף כאבים ביד..זה גרם לי למחשבה - לראות את חצי הכוס המלאה לעניין ההפסקות מדי פעם, ה"איוורור" לכל האיברים, כולל העיניים, אז - במקום להתעצבן על הילדות כ"גורם מפריע" או "גורם מסיח" שאני צריכה לקום כל רגע ולהיענות לכל מיני בקשות שלהן, כעת אני רואה זאת באופן חיובי ולא מתעצבנת אלא אומרת לעצמי, יופי, הן הקימו אותי מהכסא שנדבקתי אליו, מצויין, אני חייבת לקום ולגשת... אילולא הן הייתי נדבקת למסך למשך זמן רב...
מן הדף לקחתי לתשומת ליבי - לקנות "נחש גומי" למקלדת (אין לי מושג איך זה נראה אבל נשמע לי מעולה אם כי הבעיה אצלי היא בגלל העכבר ולא בגלל ההקלדה) וכן מה שהתכוונתי למעלה לגבי משטח עם בליטה לעכבר.
תרגילי עיניים - קראתי באיזשהו מקום - צריך לעצום את העיניים ולשחק עם העיניים - לצד ימין לצד שמאל בכינוונים קוטביים למעלה למטה בחצאי עיגול - זה מעולה לשרירים הקטנים שם. ואחרון חביב - קצת קשה ליישום - מ נ ו ח ה ליד.
[
לרועי, האנטנות על הגג הן לא שלי, אני לא יודעת מה השכנים הזמינו, אני מנחשת שזה עבור הטלויזיה שלהם. בכל אופן, אכנס לדפים שציינת, ואם זה אכן מזיק אתכונן לשיחה לא נעימה עם שכניי...

בועז, אכן, זה מה שאני עושה אבל יש מה שמנקר לי במוח - במקום לשבת שעתיים מול המחשב יכולת לתפוס תנומת צהריים. אם לא היית הולכת לישון כל כך מאוחר, יכולת לקום בבוקר רעננה... או לקום מוקדם יותר... בקיצור, רגשות אשמה...
אבל, אני עכשיו בחופש בבית ובהחלט אתמכר לזה....
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

האם התופעה שאפרט להלן מוכרת לכם?
כאשר אני רוצה להגיע לענין מסויים, בדרך אני מגיעה לכל כך הרבה אתרים אחרים, עד כמעט שכבר שכחתי את הענין לשמו נכנסתי... אוקיי זה אני משערת קורה לכולם (וכבר נאמר שהרבה פעמים חשובה יותר הדרך מהמטרה...) אבל, מתוך כך יש לי תסכול על זה שלעולם לא יהיה לי זמן לקרוא את כל מה שמעניין אותי (ועוד לפני עידן האינטרנט כתבתי שיר לעצמי בנושא זה - על איך שאין מספיק זמן לכל מה שרוצים וכו'), לגלוש בכל האתרים הנהדרים, אני מרפרפת ומציינת לעצמי שאחזור אליהם (עשיתי רשימת מועדפים שלא נגמרת...) אז מה לעשות?
תוך כדי שאלה אני כבר עונה לעצמי ומצרפת לי כלל נוסף:
  • לבחור כמה אתרים בנושאים שמעניינים אותי ולדבוק בם, אחרת תמצא עצמך "מתפזר לכל העברים" תוך תחושת תסכול.
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

ועוד-
  • לשבת ישיבה "יפנית" או "יוגית" על הכסא (כמובן כסא משרדי מרופד!)
בגמילה*
הצטרפות: 22 יולי 2004, 14:25

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי בגמילה* »

לבחור כמה אתרים בנושאים שמעניינים אותי ולדבוק בם, אחרת תמצא עצמך "מתפזר לכל העברים" תוך תחושת תסכול.
בדרך כלל, לאחר ההתלהבות הראשונית מן האינטרנט, אחרי שנכנסים לעוד ועוד אתרים, "מתבייתים" על כמה אתרים
מסוימים ונכנסים בעיקר אליהם. לא ככה?
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

אורית,
הייתי מעדיפה לשמור על דף זה (מאחר והוא מדבר בכלליות על התמכרות ולא באופן ספציפי לדף (הממכר..) מה חדש. אפשר אולי להעתיק לשם ולשמור על הקיים בדף זה. אפרופו להעביר, אני לא יודעת איך עושים זאת, את מוכנה להעביר את תחילת הדף של מכורים (שנמצא אצלי בדף האישי) לכאן.
שיהיה לכולנו יום מקסים..
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

בגמילה,
זה מעודד, מאחר ואני עדיין מתפזרת, מתוסכלת מהמאגר הבלתי מסתיים והאינסופי של האינטרנט (זה מה שיפה בו אך החיים הרבה יותר קלים כשאנחנו צריכים לבחור מתוך מאגר קטן ומוגבל (כמו בחנות בגדים למשל, אני תמיד הולכת לאיבוד כשיש כל כך מבחר - כמו הילדים - להם אנחנו נותנים לבחור מבין השניים כדי שלא יתבלבלו - כך גם אני...
להמחיש את הדבר - הליכה בקניון, הרבה פעמים אני יוצאת משם מסוחררת ממש מסתובב לי הראש.
ילדים*
הצטרפות: 23 יולי 2004, 12:34

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי ילדים* »

טוב, אחרי שאנחנו נהנים כל כך לשבת שעות מול המחשב, אין פלא שגם הילדים רוצים.. מה עושים איתם, להגביל? האם קרינת מחשב דומה לשל הטלויזיה או גרועה יותר? בתחילה היה לנו רק מחשב עם תוכנות לומדה/משחק לנעמה, וזה לא היה בכלל היסטרי.. היו ימים, שבועות, שהיא לא נגעה בו.. עכשיו שהתקנתי אינטרנט (ועל ה"בולמוס" שלי כתבתי בתחילת הדף) נעמה רואה אותי מרותקת למחשב וכמובן היא פתאום מאד רוצה לשחק על המחשב (בעיה נוספת-איך מתחלקים איתו כשאין שני מחשבים, כמו עם הטלויזיה- שהיא רוצה לראות כל היום את התכניות שלה וכשאני מעבירה לראות משהו בשבילי מתחילה חגיגה..) האם אני גורמת לה לשעות מחשב מיותרות?
הנה למשל ברגע זה, עד עכשיו שתי הבנות שיחקו, עשו דברים אחרים, רק היא ראתה אותי מול המחשב, והיא מבקשת שאשים לה איזה משחק שמצאתי באינטנרט לילדים... מה אתם אומרים על זה? (אנחנו מהווים דוגמא אישית לא?)
ש_מים_וארץ*

מכורים לאינטרנט

האם אני גורמת לה לשעות מחשב מיותרות?
(אנחנו מהווים דוגמא אישית לא?)

כן.
והבחלט כן!
בלי הנחות.

כשמתחילים להיווצר מתחים סביב המסך/ים יש להתיחס אליהם כאל נורה אדומה מהבהבת שמשמיעה קולות מחרישי אוזניים...התרעה לחוסר איזון, לצריכה מופרזת, עד הפקרות פושעת.

הילדים שלי הם ההצלה שלי מההתמכרות הזו (ובעצם מכל התמכרות שהיא). לפי ה'מצב' שלהם אני יכולה לאמוד את חומרת או שיפור ה'מצב' שלי.
ומתוך אחריות לשלומם אני מצליחה להשתנות.

אמא'לה, אני גיליתי (תגלית גדולה!) שאפשר להכנס ולהפיק את המיטב מ מה חדש גם פעם ביום או פעמיים...(בוקר ולילה) כשהבית שקט ונינוח, אחרי שהכל במקום. בין שני הזמנים ה'מוקצבים' האלה אפשר להספיק לעשות, לראות וללמוד עוד המון דברים.
התגלית החשובה הזו לא תמיד עוזרת לי לעמוד ב'סדרים' האלה אבל בימים שאני מגזימה אני מרגישה כל-כך לא טוב עם עצמי שלמחרת אני ממש כועסת (על כל העולם ואישתו...) ואז אני מנסה להבין לְמה באמת אני מתמכרת....
ל ידע- מאגר האינפורמציה האינסופי, ל חיי חברה- תיקשורת אנושית, ל עצלות- הכי קל לשבת מול המסך,
או ל משהו אחר?!
עם הזמן אני מבינה שבעיקר מדובר ב רעב כלשהו.
רעב לידע, רעב חברתי, רעב ללא לעשות כלום.
אני חושבת שאנשים שחייהם מסופקים/מאוזנים בשלושת התחומים האלה לא 'שורפים' שעות מול המחשב.
החוכמה היא בעיני לזהות את הסיבה להתמכרות הזאת ולא להילחם בסימפטומים שלה.

אני עובדת על זה.
@}
עדי_רן*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2001, 00:22
דף אישי: הדף האישי של עדי_רן*

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי עדי_רן* »

תשובה החלטית בנושא האנטנות ומסך המחשב:

האנטנות של "יס" שהתקינו השכנים אינם מהוות שום סכנה עבורך. (בעצם אולי יש סכנה שאת תתקנאי ותתקיני גם, ובזה ייגרמו לך נזקים כלכלים קלים ואינטלקטואליים כבדים). כאמור הן משמשות לקליטה בלבד ואינן משדרות. אגב, הלוויין ממנו הן קולטות מכסה את כל המדינה, כך שאת קולטת קרינה ממנו כשאת הולכת ברחוב... ואפילו בזה אין סכנה.

מסך המחשב והטלוויזיה המודרניים אינם פולטים קרינה מסוכנת. הם כמובן פולטים קרינה -- האור הנראה הוא קרינה. אבל עוצמת הקרינה קטנה משמעותית לעומת קרינת השמש, אפילו אחר הצהריים. לראייה, אני מניח שאף אחד לא יצליח לעבוד מול מחשב באור יום מלא. לעומת זאת יש סכנה אמיתית בחשיפה לשמש הישראלית, בעיקר בקיץ ובשעות הצהריים, ומעט מאוד אנשים נזהרים בכך. אבל זה בגלל הקרינה בתחום העל-סגול, שאינה קיימת במסך מחשב.

יש בעיות אחרות בעבודה מול מחשב:
  • ישיבה ממושכת בתנוחה לא טבעית עלולה להזיק לשרירים ולעצמות השלד. ילדים חשופים יותר כי לרוב עמדות המחשב מותאמות למבוגרים. אנשים עם בעיות קיימות מסתכנים בהחרפה קשה. מומלץ לשנות תנוחה מדי כמה דקות ולבצע הפסקה (כולל קימה והליכה) לפחות פעם בשעה.
  • אם המסך לא נמצא ישירות מלפנים ובגובה העיניים בערך, יש להפנות את הראש למטה או הצידה, וזו תנוחה עוד יותר לא טבעית ומעייפת. (כך זה אצלי ברגע זה ממש :-() במקרה זה צריך להימנע מישיבה של מעל מספר דקות. רצוי לתכנן מחדש את עמדת העבודה. (טוב, מחר)
  • מי שסובל מקוצר ראיה והמשקפיים לא מתאימים לו בדיוק עלול להידרש למאמץ כדי לקרוא על מסך המחשב, ויש טוענים שמאמץ זה פוגם עוד יותר בראיה. המצב דומה אם קוראים מנייר, אך כשקוראים מנייר נהוג להתקרב יותר ואז המאמץ פוחת. על כן כדאי לדאוג שהאותיות תהיינה גדולות מספיק. ב"חלונות" יש אפשרות לכוון את הגודל.
  • בעיות חברתיות ורגשיות כפי שתוארו לעיל - גם אם אין ילדים. ישיבה מול מחשב היא חוויה פרטית ומבודדת, גם אם יש תחושת תקשורת או קהילה. מומלץ לגוון את התפריט בשיחה פנים אל פנים מספר פעמים ביום :-).
  • מסך מחשב לא תקין -- מטושטש, רועד, שרוט - מגדיל מאוד את המאמץ המושקע בקריאה. לדעתי בכך יש סיכון בריאותי אמיתי. מסך כזה צריך להחליף מהר ובלי תירוצים.
ש_מים_וארץ*

מכורים לאינטרנט

עדי, יש משהו מנחם בניסוח ההחלטי הזה
תשובה החלטית בנושא האנטנות ומסך המחשב
:-)
אבל מסקרן לדעת מאיפה הידע ההחלטי הזה? האם אתה 'מקצוען קרינות'?
קראתי פעם באיזה מקום ברשת שקיימים הבדלים משמעותיים בין השפעות הקרינה ממסך שטוח או רגיל, וגם שחשיפה ממושכת לקרינת מסך המחשב משפיעה על זרימת הדם בגוף (מה שנשמע הגיוני אפילו בשל חוסר תנועתיות). חייבת לומר שגם שם נכתבו הדברים ב'החלטיות' שכזו עם סימוכין למחקרים שנעשו על כמה אלפי עובדים יפאנים וכו'.

אבל אמא לשתיים ועוד אחד, ביננו, מהזהמשנה?? גם אם אין 'קרינה הורסת' אז 'יש שימוש יתר' הרסני.
ושלא תתפתי עכשיו לתרץ את למה לך 'מותר' יותר מלילדה בגלל העובדה המוצקה שצויינה כאן:
ילדים חשופים יותר כי לרוב עמדות המחשב מותאמות למבוגרים

<אורית כבר יושבת שעתיים יותר מידי על כסא המפלט>
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי נועה_בר* »

_בימים שאני מגזימה אני מרגישה כל-כך לא טוב עם עצמי שלמחרת אני ממש כועסת (על כל העולם ואישתו...) ואז אני מנסה להבין לְמה באמת אני מתמכרת....
ל ידע- מאגר האינפורמציה האינסופי, ל חיי חברה- תיקשורת אנושית, ל עצלות- הכי קל לשבת מול המסך,
או ל משהו אחר?!
עם הזמן אני מבינה שבעיקר מדובר ב רעב כלשהו.
רעב לידע, רעב חברתי, רעב ללא לעשות כלום_

תודה לאורית שהצלחת לבטא בישבילי את מה שלא הצלחתי אני. בול פגיעה!
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

תודה רבה רבה לעדי רן שהרגיע אותי (שתי ציפורים במכה אחת..)
ולאורית (שכל פעם שקוראת לי אמאל'ה מרגשת אותי...) גם אני מצטרפת לנועה בניסוחייך המאירים. כעת אפשר להוסיף עוד נקודה (אגב, חשבתי עליה גם אך עדיין לא הצלחתי ליישם):
  • "שעת גלישה" (על משקל שעת הנקה..) - פעמיים ביום-בבוקר ובערב, יכולה להספיק בהחלט
שוב, תודה לכל העונים, נראה לי שאני מתחילה "ליישר "את עצמי... אופס הקטנה בוכה..
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

חזרתי.. רק עכשיו שמתי לב מה השעה (הנה אני עדיין לא מסוגלת להתנתק בזמן...) כי רציתי לשאול שוב את עדי רן - האם זה נורא להשאיר את המחשב דולק כל הלילה בחדר של הילדה? (מבחינת קרינה, אם כי לא אתנגד אם תהיה לך תשובה גם בעניין הכספי ואם למישהו יש להוסיף בעניין הפנג שואי, שלא ממש ממליץ על מכשירים חשמליים בחדרי ילדים (ואפילו לא הנחתם בקיר הצמוד לחדר הילדים).
אפשר להחליף את כותרת הכללים ל:"כללים לגלישה נעימה ובטוחה ללא תסכול ורגשי אשמה"
ועוד כלל שקפץ לי הרגע:
  • השתתפות פעילה מאריכה את זמן המחשב. נסה מדי פעם רק לקרוא ולא להגיב...|#|
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

לגבי בטיחות, כלל נוסף:
  • בשעות הלילה, לגלוש עם תאורה, העיניים פחות מתאמצות (כמו אור קטן ליד טלויזיה ולא בחושך מוחלט כשרק המסך מרצד)
ש_מים_וארץ*

מכורים לאינטרנט

אגב, אולי שווה לך בכלל, לפני שאת מחמירה עם עצמך, לבדוק באמצעות המדד הזה אם את 'סובלת' מהתמכרות פתולוגית.
זה משהו שמצאתי ברשת, ובדקתי אותו על עצמי.
  • התמכרות פתולוגית יכולה להיות לחפץ, לאדם או לפעילות מסוימת ויש לה מספר מאפיינים בולטים החוזרים על עצמם ללא קשר למושא ההתמכרות:
הזנחה של מרכיבים חשובים בחייו של האדם בעקבות ההתנהגות.
שיבוש במערכות יחסים משמעותיות של האדם בעקבות ההתנהגות.
כעס ואכזבה מצד האנשים הקרובים לאדם בשל התנהגות זו.
תגובה מתגוננת, או מבוהלת כאשר נשמעת ביקורת על ההתנהגות.
תחושת אשמה וחרדה סביב ההתנהגות.
חוסר יכולת להפחית במינון של ההתנהגות המדוברת וצורך מתמיד להעלות את מינון ההתנהגות על מנת להגיע לתחושת הנאה זהה בכל פעם.
שימוש בהתנהגות על מנת לברוח מהמציאות.
תגובות של נסיגה פיזית ורגשית כאשר נעשה ניסיון להפסיק את ההתנהגות.*
שירים*
הצטרפות: 24 יולי 2004, 02:24

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי שירים* »

אם כך, נ ר ג ע ת י, עד כדי כך - לא!
אורית, מה קורה את לא ישנה עכשיו, שמת לב לשעה?
אנחנו חזרנו מהים (לקראת 23בלילה) ואז כולם נרדמו ואני החלטתי לגלוש כמובן (מה שלא עשיתי לאורך היום).
אגב, להפתעתי, דף זה הפך לאחד מ"הדפים החמים של השבוע" וזה כאילו דירבן אותי יותר וכעת אני מרגישה איזשהו צורך לכתוב את השיר שהזכרתי אותו באמצע הדף בערך, על כך שאני מרגישה שאני מתפזרת יותר מדיי...
אז הנה הוא (מעניין, הוא נכתב בסביבות 1996-97, בעודי צעירה בימים.., לפחות אני עקבית...) אני מבטיחה לעצמי להקליד אותו ולכבות

=זמן בתוך מגירה=

הטיולים שלא אעשה
המראות שלא אראה
הספרים שלא אספיק לקרוא
הציורים שלא אספיק לצייר
הפסלים שאף פעם לא אצור
המתכונים שלא אספיק לבשל
הסרטים שלא אספיק לראות
הפילְם שלעולם לא אָפתֵח
התינוקות שלא אספיק ללדת
רק אוגרת
וצוברת
מתכונים
עיתונים
מדריכים
ובמיוחד
ספר שירים
שאף פעם לא יתפרסם
ואף פעם לא יהא בעל שם
טליה ב.ז
שירים*
הצטרפות: 24 יולי 2004, 02:24

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי שירים* »

ואגב שירים, מצאתי שיר שכתבתי ב 17.3.98כשהמחשב נראה לי אויב מסוכן... זמנים משתנים וכך גם דעתי ובכל זאת, זה מתקשר איכשהו לנושא:

=תיבת דואר קטנה=
מתגעגעת לחליפת מכתבים
להתרגשות של מכתב מבצבץ בתיבה
לריח מעטפה, לבול מודבק
וכתובת בדיו משובח
אינטימיות שחודרת מבעד למילים
הרהורים שנשפכים ונספגים
לעתים כתם של קפה או דמעה
בפינה
וכתב יד שחושף קמעה קמעה
ריח של תקופה הזוחלת לאיטה
משתרכת ללא בהלה
עם תאריך וחתימה
לעיתים גם הקדשה.
היום שוב ניסיתי להתגבר על הדואר האלקטרוני
ורק נשארתי בחרוני.

טליה ב.ז.
סקר*
הצטרפות: 24 יולי 2004, 04:03

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי סקר* »

מופנות לכם שאלות תם: :-0
  1. כמה זמן אתם מבלים בגלישה ביום?
  2. האם אתם מספיקים לגלוש באתרים אחרים?
  3. האם אתם משלמים לבזק חופשי חודשי (סתם... כולנו בADSL לא?)
ש_מים_וארץ*

מכורים לאינטרנט

השתתפות פעילה מאריכה את זמן המחשב. נסה מדי פעם רק לקרוא ולא להגיב...
את צודקת. אבל אני בכל-זאת מגיבה :-S
נורא יפה איך שאת עורכת לך את הדף הזה.
אפשר לסמן אותו כ דף בלוג או דף תמיכה ??
מרגשת אותי הכנות והישירות והנכונות שלך לחשוף משהו שאצלי נחווה כעניין כבד וקצת אפל אפילו...
יש לי הרגשה שאין הרבה אנשים שחווים את עניין התמכרותם האינטרנטית כמצוקה אמיתית. אצל רוב ה'מכורים' שנתקלתי בהם עד כה גיליתי התיחסות הומוריסטית/משלימה/ קלילה בהרבה מאיך שאני לוקחת את זה.

מופנות לכם שאלות תם:
תודה שאת שואלת, אני מקווה שעוד אנשים יבואו להשיב לך.
כמה זמן אתם מבלים בגלישה ביום?
הרבה שעות, הפסקתי לספור. יש לי את כל התנאים המפתים לזה. אבל בימים שאני גולשת בצורה מבוקרת אני הרבה הרבה יותר שמחה ומסופקת.
האם אתם מספיקים לגלוש באתרים אחרים?
זה גם עניין תקופתי. לפני ש'עליתי' על באופן טבעי היו לי אתרים/ספריות וטריבונות (פורומים) אחרים שביליתי בהם.
כל דבר ועניין התגלגל אלי בזמן הנכון. אני זוכרת גם משהו דומה למה שאת מתארת בשיר ובהודעתך למעלה על 'תחושת ההצפה'. מזה נרגעתי דווקא דיי מהר. למדתי שכל מה שאני זקוקה לו , חיי וקיים כל הזמן. מה שאפספס עכשיו, יגיע אחר-כך בתיזמון ובסינכרון מדוייק לצרכַי. גם כאן ב מה חדש אני יכולה לגלות דברים קצת 'באיחור' אבל בסינכרון משעשע לארוע שקרה לי או למצב רוח מסויים.
גם תיכתובת אישית באימיילים לוקחת 'זמן מסך'. אבל גם מעשירה מאוד.

תשמעי, הבזיק במוחי רעיון כרגע.....
אולי את רוצה לדווח כאן גם על 'מה הספקתי לעשות בין לבין'??
אני למשל נורא גאה בעצמי עכשיו על שני הסירים שעומדים על הכיריים.
גרגירי חומוס מוקפצים עם רצועות בצל והמון תרד! וגם קוביות קישוא בעישבי תיבול....
תיכף נעמיד גם סיר אורז,
כשהחב'רה יחזרו הביתה נחתוך ירקות לסלט
נעביר עוד מכונה למייבש,
נקפל את הנגלה הקודמת
ואף אחד לא ירגיש שחיממתי את הכיסא כל היום.

@} :-D @}
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

לענין השירים שהעתקתי לכאן. הבדלים בין פעם להיום
המוזה שורה עליי בלילות, בזמן שאני כבר שוכבת ותמיד יש לידי עפרון ודף או שאני קמה אחת ושתיים ורושמת (אחרת הרבה שירים /הגיגים הולכים לאיבוד).
מצאתי עצמי קמה לאורך הלילה (ראו אתמול 24.7באיזה שעות מדובר-4 לפנות בוקר...) כאשר במקום לכתוב על דף ישבתי להקליד ומצאתי את ההבדלים הבאים:
|#| פעם - 1.קל 2.מהיר 3.נגיש
|#| היום - 1."כבד"-להיכנס, לחפש, להמתין 2. איטי - ממשיכים גם בכיוונים אחרים 3. לא נגיש -צריך פיזית לקום מהמיטה (למי שאין מחשב נישא).
עכשיו אני בהתלבטות לגבי פונקציה בדואר האלקטרוני שהתוודעתי אליה: "משימות".
עד היום כל דבר זכה לפתקית קטנה על המקרר או על דלת הכניסה. כעת אני משתעשעת במשימות, נכנסת ללוח שנה וכו', ושוב, אני מוצאת עצמי אומרת שאציץ רק לרגע במשהו אחר וזהו... שוב גולשים.
האם כדאי לוותר על רישום המשימות במחשב או שניתן להכנס ל"משמעת" ומסתכלים רק במשימות כשאין זמן לגלוש (כי זה הרבה יותר מסודר, נעים לעיין וכו')?
נדמה לי שמצאתי תשובה - כלל נוסף-
  • מתמכר - לעת עתה רשום את משימותיך על דף נייר או על לוח שנה תלוי. לכש"תשלוט" בגלישתך עבור למשימות ממוחשבות..
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

אורית, ערכנו בסנכרון... כמעט נכנסתי לפאניקה אך יצאתי מזה בשלום, כעת למה שכתבת: האם דף בלוג או דף תמיכה שהצעת ישנה אותו, כלומר הוא כבר לא יקרא מכורים לאינטרנט?
ש_מים_וארץ*

מכורים לאינטרנט

זה לא משפיע על השם אבל אני מתארת לי שיש לזה השפעה על ההתכוונות של הכותבים והקוראים.
כנסי לדפים עצמם ותתרשמי בעצמך.
דף תמיכה
דף בלוג
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

לאורית, אסתכל בהמשך בקשר לדפים (ומה את מציעה איזה דף?), בינתיים רציתי להוסיף ל-מה הספקתי לעשות בין לבין: (באמת רעיון..)
ו ב כ ן, שבת בבוקר....
קמתי יחסית מוקדם (ישנתי כאמור ב-4לפנות בוקר) אבל הבנות לא נתנו לי להתרווח במיטה. פצחנו בארוחת בוקר, שכללה טיגון ביצה, הכנת סלט ירקות, טוסטים , דגנים בחלב (זה רק בשבת בבוקר..ארוחת בוקר כמו ארוחת צהריים). הורדתי מהשולחן, שטפתי כלים. פתחתי את המחשב. סידרתי את המיטה. התחלתי לגלוש ופתאום צווחות, בכי, קמתי והפרדתי בין הבנות שהתווכחו על דבר של מה בכך.. שמתי מכונה. סידרתי את כל התיקים שהחזרנו מהים, הוצאתי חול ועוד חול, רק חול וחול.. ניערתי, קיפלתי, סידרתי...תליתי את הכביסה. מה, כבר צהריים? התארגנו לארוחת צהריים, טיגנתי שניצלים (לא הכנתי כלום אתמול כי נסענו לים ולהתארגן לים לקח את כל הזמן..) לא יצאו מי יודע מה, השניצלים, שוב, שמתי על השולחן צהריים, ניגבתי את השולחן, ניקיתי מה שנשפך, עשיתי כלים, ניקיתי כבר שלוש פעמים קקי לקטנה, עשיתי להן אמבטיה (אתמול נרדמו ולא התרחצו), עכשיו הן רוצות גלידה, הקטנה כולה דביקה לאחר שיצאה לפני 5 דקות מהאמבטיה.. שמתי עוד מכונה, הכביסה הראשונה התייבשה - אבל אין לי חשק לקפל אותה. אני נכנסת למכורים לאינטרנט, מנסה לשחזר איזה הגיג של הלילה, הבכורה הולכת לסבתא, הקטנה נרדמה, לא הצלחתי להירדם איתה, חזרתי לגלוש!
האמת, התעייפתי רק מלשחזר מה הספקתי לעשות, מצד שני, לא רע - אין פלא שאני מצ'פרת עצמי בגלישה! ,
שרה_ק*
הצטרפות: 05 יוני 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של שרה_ק*

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי שרה_ק* »

להגיד את האמת, אני מרגישה אמא רעה, קצת מדי במחשב. אולי בגלל שבעלי לא מספיק מדבר איתי כי הוא קצת מדוכא על הבעיות פרנסה והוא רוצה שאעזוב אותו בשקט. במחשב יש תמיד עם מי לדבר, וחברות שאפשר לדבר איתן... אבל מה יהיה על החינוך הביתי והילדים? אני אמורה יותר פעמים להזיז את התחת, להוציא את הילד בעגלה, ואת התינוקת במנשא וללכת לפארק, ללכת לספריה, ללכת לחברות שיש להן ילדים שהוא ישחק איתם, לעשות איתו עבודות יד, לקרוא לו ספרים, לשחק איתו בתופסת... אבל אני עייפה עייפה. אני כועסת על עצמי. אמנם אני עושה את כל הדברים האלו, אבל לא מספיק!! אני משתדלת להתעסק עם הבית והילדים אבל נראה לי שאני מדי נסחפת על המחשב. במיוחד בזמנים קשים שאני לא מצליחה ללכת לישון מרוב דאגה על הפרנסה, אני מטביעה את הדאגה על המחשב ובסוף הולכת לישון מדי מאוחר.

< שרה ק אכולת רגשות אשמה וכעס עצמי>
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

מעניין, גם אני חשבתי לי היום שהאינטרנט הוא בעצם פסיכולוג וירטואלי והוא גם מספק"טיפול קבוצתי". לא טוב לנו, אנחנו נכנסים ושוכחים... יש משהו שמעיק - אנחנו נכנסים לפורום המתאים ושואלים... סתם בא לנו לקטר - אנחנו נמצא "קבוצת תמיכה" שתשמע את קיטורנו ואף תגיב... ואולי זו לא "התמכרות" אלא מציאת פתרון זול נוח ונגיש יותר מפסיכולוג אמיתי...
רציתי לשאול עוד שאלת תם לגבי מי שכותב -
פריחת הבלוגים (עד לפני זמן מן ששאל אותי בעלי מה זה "בלוג" לא ידעתי להשיב לו... ועכשיו נראה שגם אני בעצם כותבת כאן בלוג...) היא בעצם שילוב של יומן ופרסום, מה שנחוץ לנו, כותבי המגירות, ומכאן כנראה ההצפה הזו. רציתי לדעת, האם תם עידן הכתיבה למגירה? האם אתם מרגישים שזנחם את העט למען העכבר ואת הדפים למען הצג? לי אישית, יש מעין יומן רק שהוא מורכב משירים ולא כתיבה קולחת - השירים מלווים בציורים, פתקאות מסויימות, תמונות קטנות, שרבוטים, צילום וכו', וזה משהו שאי אפשר לחוות בהקלדה (אם כי הכנסת אלמנטים של תמונות, סרטונים וכו' מהווה תחליף לזה) "יומן" זה בעצם מתעד תקופת חיים של 20שנה.... ואני תוהה, מזמן פתיחת דף זה, לא נגעתי ב"יומן" (אמנם אני יכולה לא לנגוע בו שנה ואז לחזור אבל אם אני חושבת על משהו זה ישר הופך לי לשיר וכעת אני ישר רצה למחשב...)
אם כן, האם נגעתם לאחרונה בעט ונייר? האם כל "הגיג" שאתם חושבים עליו - אתם מייד מקלידים? האם גם זה מן סוג של "התמכרות"?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

דרך לא רעה להרגיע את היד הכואבת, שכמעט לוקה בתסמונת התעלה הקרפלית, היא פשוט להחליף ידיים - להעביר את העכבר ליד השנייה. לוקח כמה דקות להתרגל, אבל זה גם עושה נפלאות לקואורדינציה. אצלי העכבר באופן קבוע על יד שמאל, למרות שאיני שמאלית (בגלל כאבים ביד ימין).
קלא_אילן*
הצטרפות: 23 יולי 2002, 19:39
דף אישי: הדף האישי של קלא_אילן*

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי קלא_אילן* »

אם כן, האם נגעתם לאחרונה בעט ונייר? האם כל "הגיג" שאתם חושבים עליו - אתם מייד מקלידים? האם גם זה מן סוג של "התמכרות"?

אני הוגה רק על המחשב. על הנייר זה מסורבל מדי, אי אפשר למחוק בקלות וכתיבת כל אות לוקחת הרבה יותר זמן. כשאני הוגה על הנייר זה מכורח, וגם אז אני מחכה שתהיה לי גישה למחשב כדי "לעשות את זה כמו שצריך".

<קלא פעם כתב מילה אחת בלבד על קרע נייר ואחר כך חיכה כמה ימים עד שיוכל להשלים את ההגיג>
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

פלוני, אכן אני משתמשת ביד שמאל לגלילה אבל ללחיצות זה כבר סיפור אחר (הוספתי זאת לאחד הכללים למעלה אני חושבת).
אז אני מבינה שלגבי פתקים התשובה היא - לכתוב במשימות במחשב? עידן הנייר והעט פסו מן העולם?
אני אשתדל לאזן בין השניים, עדיין יש לי סנטימנטים לכתיבה ידנית של שירים וסימונים של דברים בלוח שנה בצד שרבוטים.
קיבלתי החלטה שמחר אני קוראת בעיקר ומסיימת את הספר שהתחלתי והפסקתי עקב "באופן" האעמוד בכך? נראה מחר... לילה טוב
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

כן, לכל הרוחות, השעה מאוחרת מחר קמים מוקדם ואני פה... אבל אני נורא נהנית ולרוב זה לא מזיק. אולי נפתח קבוצת תמיכה באופנים אנונימיים (אולי כבר יש פה משהו כזה?)
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

בנסיונותיי להגיע לאיזון ולגלוש בתחושה טובה, הנה עוד "כלל" שמצאתי לעצמי לאחר ה"אירוע" של היום":
יצאנו מאוחר יחסית לסיבוב של אחר הצהריים, הבנות קמו רק לקראת שש בערב (משנת הצהריים שלהן), כך שחזרנו בסביבות תשע וחצי הביתה. אמבטיה, ארוחת ערב (יותר נכון ארוחת לילה) טלויזיה, ואני, כמו שהבטחתי לעצמי, לא נגעתי במחשב לאורך היום (בחיי, נשבעת!), אפילו כשהגדולהשיחקה עמו, זה לא עורר בי רצון להיכנס. בסביבות השעה אחת עשרה בלילה, לאחר שני נסיונות שהבנות ישנו, הראשון, הן היו שוב רעבות, ואני, "שפחתן", קמתי לשרתן בעוד נישנוש אחרון, שוקו, עוד פיפי ולישון, ואחר כך שוב כשאביהן נכנס הביתה (כן, בשעה מאוחרת למדיי) והן שוב קמו, הסתובבו וראו טלויזיה.. אני החלטתי שזהו, הגיע הזמן לגלוש ויהי מה.... כשהגדולה תתעייף היא תירדם לבד (מה שקורה מדי פעם, בלי בקשתה הקבועה שאירדם יחד איתה) והקטנה תהיה לי על הידיים... אבל, ככל שאני גלשתי, כך הן נהיו עירניות יותר... אני המשכתי לגלוש, ולא עשיתי לזה סוף בשעה סבירה (להזכיר, רק באחת עשרה בלילה התחלתי לגלוש..), כשראיתי שהשעה כבר שתים-עשרה ורבע קמתי מהמחשב (כמובן שהן חגו סביבי כל אותה עת, ולהתרכז במשהו יותר מדקותיים לא הצלחתי),, הצהרתי שאנחנו הולכות לישון, ובמיטה לאחר עשר דקות לערך, הן נפלו שדודות...
ואת זה למה אני מספרת? כי הגעתי לכלל נוסף, שהוא נגזרת מהכלל "המחשב לא יברח!"

אני חושבת שנהגתי באגואיזם, שהיה לי לא נוח לקום באמצע, להרדימן, ולחזור למחשב (כי אולי ידעתי שלאחר שאשכיב אותן גם אני אירדם ולא יהיה סיכוי שאחזור אחר כך) והכלל הוא:

להרדים את הילדים לפני "גלישה לילית*". אם תירדמו גם כן, לא נורא, מחר יהיה לילה נוסף...

כלל נוסף חשוב לעצמי:
לגלוש בטעם*, עד שעה סבירה. מעבר לזה, התחושה לאחר הגלישה היא לא נעימה, אפילו פיזית, העיניים תזזתיות, הבוקר מתחיל בקשיים לקום ולתפקד. אין כמו לקום עירנים בבוקר! (ועדיפה שעה אחת קודם!)

(בזמנו החלטתי כך לגבי הטלויזיה, כאשר ביקרתי הומאופט שחקר את הרגליי, וכששמע את שעות השינה שלי, ממזמן, לפני הולדת הילדים, הוא שאל אותי מה כל כך מעניין או מה כל כך מצדיק ללכת לישון בשעות כל כך מאוחרות? הוא ניסה לשכנע אותי לישון בשעה שמונה בלילה, טוב, זה היה בשבילי קצת יותר מדיי, אבל אני נוטה להזכיר לי זאת מדי פעם, כשהשעות מתבזבזות מול הטלויזיה בבהייה סתמית, ואני שואלת את עצמי בזמן הצפייה, האם זה שווה את הבוקר של מחר? זה ממש עוזר לי להקים את עצמי וללכת לישון.. אגב, עם ספרים זה פחות קורה לי, אין לי כל כך רגשי אשמה כמו בצפייה או בגלישה,
לפחות בקריאה אני יכולה להיות איתן במיטה ולא לגרור אותן אחריי.....

זה מזכיר לי את חכמת הפילוסופים היווניים, אשר ציינו על המקדש בדלפי "אף פעם לא למעלה מן המידה" או בקיצור "הכל במידה", זה נכון באוכל, ונכון בכל תחום אחר בחיים.... לפיכך אשנן לי שוב:
  • "הכל במידה"
<הכל באשמת המוזה, לא יכולה לחכות לבוקר, זה מדגדג לי באצבעות>
@} |#| @}
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

למיכל, יש דף שנתקלתי בו והוא מהחדשים אנונימיים, נדמה לי שלזה התכוונת.
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

אורית, אני מוסיפה
דף בלוג
כך?@}
טוב, עכשיו שאלה... במקרה אתמול נכנסתי לדף המלצות על ספרים (ומקווה להגיע גם למדור ספרים) ובכלל גלשתי "למעלה מן המידה"... בכל אופן, ראיתי המלצות לספר כמו האפיפיורית יוהנה, שהוא ספר עב כרס (קראתי אותו בשקיקה ערב ערב במיטה) וכעת, למרות שהבטחתי לעצמי לסיים לקרוא את הספר שבידי, אני לא מסיימת אותו.... האם אתם (ובמיוחד אתן) גם מספיקים לקרוא, גם לגלוש וגם כל השאר? הממ.. נראה לי קצת בלתי אפשרי, צריך לוותר על משהו לא? גם הכלל שכתבתי למעלה, לסיים רבע שעה לפני כדי להקדיש לספר לא כל כך עובד, אם אני מכבה את המחשב אני הולכת לישון וזהו, אני כבר לא מסוגלת לקרוא. אז אני משפרת את הכלל
  • להחליט על ערב שבו קוראים ואז לא ניגשים למחשב, אחרת התכניות יהרסו..
  • לשנן לעצמי- לגלוש בפרופורציות....
הערה: אני חושבת שזמן הגלישה ניתן לאיזשהי שליטה או כורח. אני כשלעצמי מרגישה, שעכשיו אני רוצה להספיק דברים שמבחינתי פספסתי (ובמיוחד את האתר היפה הזה) ודף גורר אותי אחרי דף אחר, ואין לזה כל כך סוף (אגב כשנכנסתי לדף של יונת שרון ראיתי שההפניות שלה כוללות יותר מאלף דפים!) ואני כאילו במירוץ נגד הזמן, יודעת שעוד מעט אחזור לעבודה וכבר אם ארצה או לא ארצה לא אהיה מסוגלת לגלוש באינטנסיביות הזו... מעניין איך אתגבר על כך.... אני מקנאת בכן, העובדות מהבית....
ש_מים_וארץ*

מכורים לאינטרנט

_אורית, אני מוסיפה
דף בלוג
כך?_

כן, בדיוק כך (())

אני כשלעצמי מרגישה, שעכשיו אני רוצה להספיק דברים שמבחינתי פספסתי (ובמיוחד את האתר היפה הזה)
טליה, זה נראה לי סופר ליגיטימי! את בחופשה עכשיו, אז למה לא בעצם?? לאיזו עבודה את חוזרת בסוף החופש? במערכת החינוך??!

ואני כאילו במירוץ נגד הזמן, יודעת שעוד מעט אחזור לעבודה וכבר אם ארצה או לא ארצה לא אהיה מסוגלת לגלוש באינטנסיביות הזו...
את הרי אומרת שהאינטנסיביות הזו לא טובה לך, את מנסה לעדן/לאזן אותה. חזרה לעבודה בחוץ אולי אף תעזור לך בכך, היא תכניס את הדברים לפרופורציות. הרבה יותר קשה לשים לעצמך גבולות כשאת משוחררת ממחויבויות חיצוניות. את בתוך הבית שלך, הרי זה המקום היחיד בעולם שבו את מרשה לעצמך ויכולה להשיל מעלייך את כל הקליפות, להסתובב במערומייך, עם כל החולשות.
להשמת גבולות בתנאים כאלה דרוש אימון רב ומשמעת עצמית חזקה.
זה אתגר רציני....וגדול.
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

אורית, אכן כן, כל מה שכתבת נכון, כולל העבודה... האמת, אני באמת לא יודעת איך מסתדרים בעבודה מול מחשב או בכלל עבודה בבית כשהילדות מסתובבות סביבי, לא ניתן להתרכז, כל שנייה צריך לקום אליהן, וכשסוף סוף מתיישבים מולו אז זה עובר את השעות הנורמליות. אם למחרת אני לא ממש חייבת לקום (רק כשהן מעירות אותי וזה זמן סביר ולא 6בבוקר) אז זה בסדר אבל אם צריך למחרת לחזור לעבודה, זה נראה לי בלתי נסבל. אני נזכרת במושג זומבי, נראה לי שזה קשור איכשהו לכאן. (אגב, מה הפירוש בדיוק את יודעת, למה הכוונה?) והנה, שוב, לאחר שחזרנו מיום ארוך בחוץ (כולל קניון תזזיתי) הבנות נרדמו קצת לפני 1800והתעוררו שוב (ואני יחד איתן). כבר ניסינו פעמיים ללכת לישון ובכל פעם משהו אחר הקים אותנו (פעם הגדולה רוצה פיפי והשנייה קמה אחריה ופעם היא רוצה שוקו ושוב הקטנה אחריה..) עכשיו הן נמצאות בחדר, רבות, משחקות, הבלאגן חוגג (אני דבוקה לכסא ולא קמה לסדר אחרי כל משחק שמתפזר) ואין לי סבלנות עד שיירדמו (נראה לי שהן עירניות למדיי). אכן, צריך משמעת עצמית חזקה, אני עדיין לומדת איך לנתב...אז אני מנסה בפעם השלישית ללכת איתן כעת למיטה וכנראה שרק בבוקר אתחבר שוב... לילה טוב@}
ש_מים_וארץ*

מכורים לאינטרנט

(אגב, מה הפירוש בדיוק את יודעת, למה הכוונה?)
מצאת לך את מי לשאול.... :-) זומבי נשמע לי כמו משהו תלוש כזה....אבל אין לי מושג מה מקור הביטוי.

כל הבלאגן של תקופת הקיץ לא מקלה לך על העניין.
כשתחזרו לריתמוס הרגיל שלכם אז הבנות כבר לא ישנו את שנת הצהריים שלהן בשש בערב ואז הערבים והלילות יראו הרבה יותר מסודרים ושפויים.
בנתיים נסי להנות מה'אי סדר' הזמני הזה, יש בזה גם הרבה קלילות וזרימה.
רעננה_הבוקר*
הצטרפות: 29 יולי 2004, 08:31

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי רעננה_הבוקר* »

אורית/אמא לשתיים ,
רציתן לדעת מה מקור המילה זומבי: (זו לא מילה בעברית, אגב)
אז zombie זה מת שקם לתחייה, גוף מת הנשלט בידי כוח על טבעי; כינוי לאדם מנומנם ואדיש).
מן "מת מהלך" כזה...
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

תודה רעננה, לא הייתי מגדירה עצמי כ"מת מהלך" אבל בהשאלה באמת ההקשר זה הנימנום בבוקר אחרי גלישה רבת שעות בלילה... באותו רגע של גלישה את מספקת צורך מאד מיידי ולא חושבת על התוצאות אחר כך (או שחושבת אבל לא יכולה לשלוט בזה : עוד קריאה של עוד דף וזהו.. לא, שכחתי להסתכל במייל, עוד רגע, מה קורה במה חדש וכך הלאה...) ואחר כך, בבוקר, איזה בעסה, הרגשת הנימנום הזה וחוסר עירנות. ואני אומרת לעצמי, שזהו, הלילה אני עוצרת בשעה סבירה, אבל שוב, נו, רק היום ודי....
אגב, ההתלהבות הראשונית באמת נרגעה, אני אפילו מסוגלת לא להכנס יום שלם.... כמו שנאמר פה באחד הדפים, אם צורכים משהו בלי הגבלה בסוף מפסיקים להשתגע ומתאזנים...
אגב, רעננה הבוקר - הכוונה לבוקר שאחרי ללא גלישה ארוכה בלילה או הנקה? ;-)
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

[url=http://.exego.net/workants/issue10/azi.html]למאמר מעניין על האינטרנט[/url]
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

מצאתי באתר של אורט מכתב (או מכתב תשובה) הקשור לדף זה והעתקתי אותו לכאן (אני אבדוק מי הכותב ואוסיף זאת)

"הכלב, ההר והאינטרנט

תופעה מעניינת מבחינה פסיכולוגית, שאנו חווים אותה יום-יום במציאות חיינו, היא שהשגרתי הופך למובן מאליו. כשטלוויזיה הייתה נחלתם של מעטים, למשל, היא נחשבה כמעט לקסם. היום היא חלק בלתי-נפרד ממציאות חיינו עד-כדי-כך שמי שאינו צופה בטלוויזיה (או, חס ושלום, אין לו מכשיר טלוויזיה בביתו) הופך למוזר ותמהוני. תופעה זו משולה ל"האביטואציה" - אותו מנגנון פסיכופיזיולוגי מדהים שגורם לכלב לזקוף אוזניו לשמע רחש בסביבתו, אך תגובה זו הולכת ודועכת ככל שהרחש יחזור על עצמו. ברור כי זקיפת האוזניים ודעיכתה מעידה על הווייתו של הכלב ולא על קיומו של הרחש.

טלוויזיה כיום היא מכשיר וערוץ תקשורת מעניין פחות מבחינה חברתית, אלקטרונית, פסיכולוגית, או אומנותית? בכלל לא. היא פשוט בולטת פחות למשתמש המצוי על רקע המציאות השגרתית של חייו, אך היא ממשיכה לרתק רבים הלומדים, בוחנים ועוסקים בה מזוויות שונות ומשונות.

אם נוסיף לכך את הכלל האופטי הידוע - שככל שמתקרבים להר הוא פחות נראה כהר - הרי שתמיהתה-אבחנתה של משמרי לגבי "התרבות הדיגיטלית" (אני לא סובל את המונח הזה, אגב) מלמדת לפחות על שלושה דברים: (א) שבשבילה (והיא מייצגת רבים, מן הסתם) האינטרנט וכל הכרוך בהשפעותיה ושימושיה הפך לדבר שגרתי ומובן מאליו המסקרן פחות ויום-יומי הרבה יותר; (ב) שהיא (כמו רבים אחרים) משתמשת כבדה ביישומי רשת, עד כדי כך שהיא לא רואה את המהות המרתקת אלא את המולקולות היוצרות אותה; (ג) שעיסוקה של משמרי, וכנראה אף תחומי התעניינויותיה, אינם קרובים לנושא עליו כתבה, שאם לא כך הייתה נחשפת לספרות מקצועית ענפה ופורחת, למומחים ומתעניינים רבים בעולם העוסקים בנושא באינטנסיביות, לעמותות מקצועיות הסובבות סביב הנושא, וכן - גם פורומים ואתרים לא מעטים הדנים בו בעושר אינטלקטואלי רב.

לצערי, משמרי לא לקחה חלק בדיונים המרתקים והתוססים של קהילת "אדם ואינטרנט" ב-IOL הזכורה לטוב, אשר שבקה חיים מסיבות אחרות לחלוטין מאשר חוסר עניין עוד לפני גסיסתה המבורכת של וואלה. אני שמח לבשר למשמרי ולמתעניינים כי "אדם ואינטרנט" תחדש ימיה בגאון ממש בקרוב. אגב, פורום "תרבות דיגיטלית" בנענע, אותו הזכירה משמרי, כמו גם פורומים אחרים שנגעו בנושא, דעכו בשל חוסר מנהיגות והשקעה, לא בשל חוסר התעניינות. הפניות התכופות אלי בשאלות על הנושא, וכתיבה מבוזרת של גולשים רבים ברחבי הרשת הישראלית, מלמדת שהעניין המקומי בו קיים ועוד איך, למרות קביעתה של משמרי.

יורשה לי להזמין את משמרי ואת אלו הסבורים, כמוה, ש"תרבות דיגיטלית" היא out, לבקר בספריה אוניברסיטאית ראויה, או לגלוש ברשת לאתרים וקהילות רלוונטיים ברחבי הרשת, ולראות שהנושא נושם ומתפתח ומרתק עדיין רבים. זה שבמקומותינו הסוגיות והכותרות מתחלפות בקצב מסחרר לא בהכרח הופך עניין לפאסה. ההר נשאר הר גם אם יש כאלו שלא רואים אותו."
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

כתב את זה עזי בפורום אדם ואינטרנט שבאתר אורט (מעניין איך שבמקרה הסתכלתי דווקא בפורום זה..)
ש_מים_וארץ*

מכורים לאינטרנט

יש עוד טריבונה מלומדת ב'תפוז':
פורום אנשים ואינטרנט
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

אוי אורית, הוספת לי עוד פורום שאצטרך להציץ מדי פעם.. לא ידעתי עד כמה הנושא נדון ונדוש... בכל אופן, אני מתאזנת, מרגישה שנרגעת וומנסה איך שהוא לנתב.. אגב, כעת צצה בעיה חדשה, גם אישי מתחיל להתעניין... אתמול חיכיתי עד שעה מאוחרת שהוא יפסיק לגלוש... בסוף הלכתי לישון. עוד מעט יש אולימפיאדה או משהו כזה, שחודש שלם לא יהיה מה לראות בטלויזיה, והוא כבר חושב על תחליפים באינטרנט... מצד אחד רציתי שגם הוא יגלוש וייחשף לעולם הזה ומצד שני - שניים אוחזין, סליחה, גם הבת-שלושה על מחשב אחד, נראה איך נסתדר...
ש_מים_וארץ*

מכורים לאינטרנט

:-) להציץ מידי פעם זה מצב מעולה, לשבת שם כל היום ולרפרש את הדף כל רגע- זה רע.....

בכל אופן, אני מתאזנת, מרגישה שנרגעת ומנסה איך שהוא לנתב
יופי, זה בא בגלים ~~בגל הבא תהיי כבר יותר מנוסה...

ובקשר למישפוחה, אז קחי את זה גם כאתגר מעניין.
אצלנו רוב הזמן ה'חלוקה' מתחלקת מעצמה (תודה לאל) איכשהו זה זורם וכל אחד 'מַשְׂניף' בזמן שלו ובהתאם לצרכיו.
אבל אם מתחיל בלאגן (מתחים) אז מסכמים על זמנים קבועים.
גיא*
הצטרפות: 09 יולי 2003, 00:30

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי גיא* »

אמא לשתיים ועוד אחד, שאלת בדף הבית של יוחננ ית לגבי אנטנות על הגג. לפי התיאור שלך זה נשמע כמו אנטנות לקליטת שידורי לווין. אנטנות מסוג זה הן פאסיביות, כלומר קולטות שידורים בלבד ואין חשש לקרינה. האנטנות הסלולריות הן מוארכות ומותקנות לרוב בשלשות. לעיתים הן מוסוות בתוך דוד שמש או בתור עץ דקל. אפשר לבדוק מיקומים של אנטנות באתר של המשרד לאיכות הסביבה:
http://gis.sviva.gov.il/website/moe/htm ... htm#9$1&91
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

אורית, זה באמת בא בגלים...
ביום שאני מתיישבת למחשב, יותר נכון בערב-לילה, אז סדר היום משתבש. אז אני מתחילה להרגיש לא טוב, יש מן אינהרציה כזו להמשיך ולגלוש למרות שהשעה כבר לא סבירה, למרות שהעיניים כבר כואבות והכי מעצבן אותי, שאני לפעמים נמשכת למחשב כשהילדות עדיין לא הלכו לישון, כשהן עירניות מצד אחד אבל מצד שני זה כבר מאוחר, ואני יודעת שברגע שאעזוב את המחשב ואשכב לידן הן יירדמו בשניות... (מצד שלישי, אם אני הולכת להרדים אותן, גם אני נרדמת אבל האדרנלין שלי לא מאפשר לי זאת, בדיוק אני מגיעה לאיזשהו אתר מעניין/כתבה מעניינת ואומרת שרק אחריה אני אקום סוף כל סוף)
גם למחרת, אחרי לילה לבן, אין לי כח לצאת, אני מרגישה עייפות עוד לפני שהתחלתי את היום וכשאני כבר בחוץ אני מברכת שלא נתקעתי מולו שעתיים רצוף ואנחנו באוויר הצח... יש בינינו ממש יחסי משיכה-דחייה... :-) :-( :-/ :-S :-|
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

דברים שאפשר לעשות בזמן גלישה (על משקל - בזמן הנקה):
  • לדבר בטלפון (במיוחד שיחות מיגעות, שיחות שמרגישים שהן בזבוז זמן, אבל מול המחשב זה כבר לא נורא)
  • להוריד שערות מהרגליים..
  • להרדים תינוק (להניק מול המחשב)
  • כל דבר שמצד אחד בפני עצמו הוא בזבוז זמן אבל מול מחשב הוא משתלב (אני אחשוב על עוד דברים)
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

לאורית במיוחד-שאלה
לאור שיטוטי באינטרנט והתלהבותי, נכנסתי לכל מיני אתרים עם הורדות חופשיות (לסמיילים, לחתימה דיגיטלית וכו') במיוחד השתעשעתי לי גם באתר שלי, הורדתי לשם כמה דברים, אבל - קיבלתי הודעה מאתר שדי הפחידה אותי, העניין של "ריגול" באינטרנט עקב ההורדות בחינם, כך שניתן לעקוב אחר הפעילות במחשב שלי, ניתן להשתמש בכרטיס האשראי וכו' (בחתימה דיגיטלית ביקשו ת"ז וחשבתי 10פעמים ובסוף נתתי). אז, מה עושים עכשיו? אותו אתר שהפחיד אותי גם מציע לתקן זאת על ידי, איך לא - הורדה - של חוסם (שם האתר " איבלוקס" (אי אפשר לשלב עברית ואנגלית? אני לא יכולה להמשיך את המשפט כאשר משלבת אנגלית, למה)). הנה קישור לאתר - מה דעתך? האם להוריד? האם כבר עשיתי לעצמי נזקים?הנה האתר
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

תוספת- ההורדות המסוכנות שאני מבינה שעשיתי הן - נסיון להוריד שומר מסך ( של אקווריום פעיל), הוספת סרגל כלים עם עוד אפשרויות. אני צריכה באמת להילחץ? (אני זוכרת ששמעתי על הורדת מוסיקה מקאזה שגורמת למה שכתבתי לעיל, שפשוט יש נגישות למחשב שלך ולמה שאתה עושה וגרוע מכך- אפשר להוריד קבצים מהמחשב שלך וכו'.
מחכה לתשובות...
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

שוב תוספת - מה שנאמר באתר באמת קרה כמו: נדמה לי שלפעמים המחשב איטי יותר - ואני לוחצת פעמיים על מנת לבצע משהו. בתחילה בוטל דף הבית שלי ועלה מנוע חיפוש שלא ביקשתי או איזשהו אתר באנגלית ושיניתי בחזרה לדף הבית שבחרתי. אגב, סרגל הכלים נמצא במייל וזה ממש נחמד - אפשר להוסיף בול, אפשר להוסיף אנימציה ואפשר לשים רקע (של עננים ועוד) וזה משדרג את המייל ומאד נחמד. הנה אני יושבת שעות בשביל איזשהו סמיילי או אנימציה נחמדה ומבזבזת שעות על קישקושי מחשב... השבוע ממש התברברתי להוריד דברים כל כך שוליים.....
ש_מים_וארץ*

מכורים לאינטרנט

וואו אמא'לה, אני עוד קצת 'מפגרת' בתחום הזה. משתמשת בַ'קופסא החכמה' באופן הכי פשוט ובסיסי שניתן.
(אם כי לומדת ומתקדמת יפה).
אבל יש כאן כמה 'כרישים' רציניים בתחום. נסי אצל רועי שרון או יונת שרון.
ש_מים_וארץ*

מכורים לאינטרנט

אגב, למדתי ש'שימוש יתר' מביא צרות גם בתחום הזה. כמו שכתבתי למעלה על ילדַי כ'שומרי הסף', כך אני מרגישה לפעמים עם ה'עז' (כינוי 'ספרותי' למחשב שלי). וירוסים וצרות אחרות תמיד מתבייתים עליה אחרי שימוש לא 'חכם'.
מן חוק-טבע שכזה.... :)
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

אורית, תודה... והנה משהו נחמד כאות הוקרה....
תמונה
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

לא נותר לי עוד הרבה זמן להשתעשע בזה...
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

שאלה שעולה לי בעקבות "הידוק חגורות" - כמה זה משמעותי מבחינה כספית שהמחשב נשאר דלוק כל היום וכל הלילה? האם זה דומה לטלויזיה שנשארת דלוקה כל הלילה? (דבר שקורה אצלנו לעתים קרובות). דבר אחד בטוח, צעד לגמילה הוא כיבוי המחשב בסיום פעילות... בטח לא לראות אותו מהבהב בבוקר וקורץ לי "בואי, בואי" "רק שיטוט אחד קצר ודי.."
אולי אם יתווסף לזה גם היבט כלכלי אז אדאג לכבות אותו בלילה....
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

מוסיפה הפניה לדף הצילו האקספלורר מתחרפן . לא יודעת איך הגעתי אליו (ואולי כן, דרך הדף של בועז חן) מחכה לשמוע תשובות ....
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

שאלות שאלות אבל עדיין אין עונה, אני מוסיפה עוד:
אם אמחק את ההורדה של שומר המסך (ההוא של האקווריום שכתבתי עליו) זה יבטל משהו או שכבר זה לא משנה (אגב אחרי כל ההורדה המורכבת זה בכלל לא עובד.... מצאתי שהרבה יותר נחמד להפוך את שומר המסך מתוך התמונות שלי ובכל שש שניות לערך יש תמונה אחרת... ממש כייף, פעם זה יצירות אמנות, פעם תמונות של הילדות, כל מיני חפצים וכו', לא משעמם רגע אחד.. ומידי פעם כשאנחנו בחדר ויש תמונות מעניינות אני מפנה אותן לקטנה ומרחיבה לה את אוצר המילים...
רועי_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 18:34
דף אישי: הדף האישי של רועי_שרון*

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי רועי_שרון* »

מחשב דולק צורך בערך כמו נורה של 100W (נורה רגילה).
כמו כן יש למחשב בלאי שנובע מכיבוי והדלקה. דווקא כשהמחשב פועל ברצף הבלאי שלו נמוך יותר. באופן כללי מחשבים מודרניים בנויים לפעול ללא הפסקה.
שומר המסך חסר כל ערך מבחינת עלות. במחשבים הישנים, בהם היו משתמשים במסכים פרמיטיביים במשך עשר שנים ומעלה ברציפות, היתה חשיבות לשומר המסך, כי האותיות שהיו מוצגות היו נחקקות עם הזמן בחומר הפלאורוסנטי שעל המסך. אבל זה כבר לא ככה שנים רבות. כיום לשומר המסך יש פונקציה אסתטית בלבד.
בועז_חן*

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי בועז_חן* »

לגבי Spyware, הסיכון של ריגול הוא די קטן, אבל מצד שני התוכנות האלה בדרך כלל צורכות משאבי מחשב ומציקות (פותחות פרסומות, משנות את ה-homepage וכדומה). מומלץ להתקין תוכנה שחוסמת הורדות כאלה, ומונעת מהן לעשות פעולות מסוימות. התוכנות גם יודעות בדרך כלל לסרוק את המחשב ולנקות אותו ממה שכבר נדבק.
התוכנה החינמית שאני מכיר כהכי ממלצת היא Spybot Search and Destroy, והנה מאמר מ-PC magazine (קצת ישן...)
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

רוב תודות לרועי ובועז..
בועז, נכנסתי לאתר והורדתי מה שהבנתי, אני לא בטוחה שהורדתי את התוכנה החינמית לspywareאתה מוכן להפנות אותי לדף הספציפי. שוב תודה, זה מאד מלחיץ אותי הקטע הזה, במיוחד שהכנסתי באחד האתרים, כמו שכתבתי למעלה, את תעודת הזהות שלי, כי רציתי לקבל חתימה דיגיטלית והנחתי שאם זה דרך מיקרוסופט אז זה בסדר, אבל עצם זה שנשאלתי על תעודת הזהות גרם לי לתהיות ובסוף הכנסתי. ממש אהבלה. אם אוריד את התוכנה המתאימה אז המחשב יחזור למהירותו הרגילה? כרגע הוא איטי ואני צריכה ללחוץ פעמיים לכל פעולה. אוף!
אגב, אם התוכנה תותקן אז ימחק לי למשל הסרגל שהורדתי (שבו יש את הסמיילי ושינוי החץ -cursor mania וכו'?
ואם כבר, מה זה "פריטים מוקפצים חסומים" - זה מופיע לי אבל עדיין נכנסות פרסומות קופצות, האם לזה הכוונה?
בועז_חן*

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי בועז_חן* »

יש להם אתר בעברית (בערך...), הכולל גם הסבר על התוכנה. הקישור ל דף ממנו מורידים את התוכנה נמצא מימין.
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

מרבה דעת מרבה מכאוב....
מאז שיטוטיי והתלהבותי נתקלתי בהמון דברים חדשים, לא ידעתי על תוכנות רוגלה, לא ידעתי על סוסים טרויאנים.. וזה בדיוק מה שמרגיז אותי, בזבוז ענקי של המון שעות מול המחשב (פחות המון שעות שינה) כדי לבצע כל מיני פעולות, כמו הורדת תוכנה נגד זה והורדת תוכנה נגד ההוא.. אוף אני לא אלאה בדף זה בדברים הללו, אבל זה בדיוק הענין ביחסי האהבה שנאה שלי למחשב. אני מאד נהנית (כאמור, מכורה!) לגלוש בו אבל מצד שני תופעות הלוואי שלו מאד קשות!
השבוע לאחר שהייה מול המחשב פשוט הרגשתי פיזית לא טוב, היתה לי סחרחורת ורציתי להקיא. כדי לא להתעלף שכבתי על הרצפה (שתיים בלילה) והערתי את בן זוגי שיראה שהכל בסדר איתי (הוא אמר לי בסדר ולאחר דקותיים נשמעו נחירות... מה היה קורה אילולא התעלפתי? שלא נדע...)
ואני תוהה, התקנתי את המשחק "ספר הגו'נגל" לבתי (סתם בגלל שקיבלתי אותו מתנה) ובחוברת שם היו כל כך הרבה התראות לגבי התנהגות מול מחשב שזה מפחיד. הנחייה שאסור לחולי אפילפסיה לשחק בזה אם מרגישים לא טוב, לבדוק שהכל בסדר, לעשות מנוחה וכו'. אפרופו מנוחה - יצאה "הנחיה" לקום ולהסתובב כל שעה וכל עשר דקות להסב את העיניים מהמחשב או להשקיט אותן על ידי כיסויין. ואני שואלת- האם בגלישה אינטנסיבית שמים בכלל לב שעובר הזמן?!
האם כל עשר דקות אני אתחיל לעשות תרגילי עיניים? ולמה כל ההנחיות האלה - כי יש בזה באמת השפעה לא טובה על הגוף - פיזית אני מתכוונת. אני ממש מרגישה את זה וחבל לי... העיניים מגרדות או דומעות (ולא בגלל מסך לא טוב אני חושבת). אני כבר לא מזכירה את פרק היד שמאד כואב לי, וכל הנסיונות להחליף יד, להניח משהו מתחת וכו' , שום דבר לא עוזר, כי אני כל פעם שוכחת ומשתמשת ביד הזו הרבה לגלילה.
מה עושים עם כל הזמן המבוזבז שעות מול המחשב ללא תכלית - כאשר אני קוראת או מרגישה שיש בזה משהו מועיל אז אני נהנית אבל כל כך הרבה עבודה שחורה מסביב, לחכות לסריקת האנטי וירוס, וכל מה שכתבתי למעלה. "זו הכלה"?
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

אגב, כתבתי כל זאת כי יש לי סוס טרויאני לא עלינו, ואני לא מצליחה להפטר ממנו (systsecure32) אז אם מישהו קורא ומוכן לעזור בעניין... מוזמן )(כולל הסבר כיצד הגיע למחשב, מה משמעותו וכו')
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

אגב, תודה לבועז חן, הורדתי את התוכנות (הורדתי את הspybot ו-adaware se ועוד משהו כבר לא זוכרת (אה, ויש גם תוכנת אנטיוירוס) אבל אני לא מצליחה להפטר מהסוס הטרויאני (יש לי שניים כאלה, מסתבר, אחד בוינדואס ואחד במסמכים שניהם בכונן D )
אני מבינה שאני צריכה נורטון. האם ידוע לך אם יש תוכנה כזו בחינם? האם האנטיוירוס גרסה 6.0 חופפת לו (או האחרות שהזכרתי).
מה עושים?
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מכורים לאינטרנט

כמה שעות שבוזבזו ובשיחת טלפון אחת הכל הסתדר...
כמה שעות שינה....
מתי אתן גולשות? בצהרים, על חשבון שעת הסייסטה - לא טוב
לאחר שהולכות לישון - נגררים עד שעות לא "נורמליות".. קמים על צד שמאל..
במהלך היום, דווקא אז הן סביבי ולא נותנות לגלוש או מבקשות להיכנס למשחקים שלהן...
מתי לגלוש בלי לגלוש לתוך השחר???
יומיים שלושה שלא נכנסתי לכאן וסדר היום חזר לסורו....
מסקנה (אולי?) - לחכות שיחזרו לגן.. בשעות הבוקר,,, כשאין אף אחד...
כוכב_מעז*
הצטרפות: 17 נובמבר 2006, 22:41
דף אישי: הדף האישי של כוכב_מעז*

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

שלום,
קוראים לי כוכב, ואני מכורה לאינטרנט.
:-/
כמה_טיפים*
הצטרפות: 09 מאי 2010, 18:03

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי כמה_טיפים* »

הגעתי לאחרונה לשני עקרונות שמאוד עוזרים להגביל את השהייה מול המחשב:
  1. לא להדליק אותו - הרבה יותר קל להמנע מלהדליק את המחשב, מאשר להמנע מלהתחיל לגלוש כשהוא כבר דלוק
  2. להשתמש במגבילים חיצוניים, כלומר, אם אני צריכה לצאת מהבית ב-8, אני אדליק את המחשב רק ב-7. ככה יש לי שעה מדודה (ואני מדליקה את המחשב רק אחרי שאני מוכנה, לבושה וכו').
צופיתית*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2017, 11:45

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי צופיתית* »

אוף אולי מישהו יעזור לי....
מזה תקופה אני מכורה לאתר באופן טבעי..... בודקת כל הזמן במה חדש כמה פעמים ביום
זה נורא! רומה לעבור לפעם פעמים בשבוע להכנס לאתר ולא מצליחה!
הצילו!!!
איך יוצאים מזה?!
במיוחד שזה על חשבון הבית והילד שלי...
צופיתית*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2017, 11:45

מכורים לאינטרנט

שליחה על ידי צופיתית* »

רוצה לעבור
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

מכורים לאינטרנט