המלצות ספרים

פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

המלצות ספרים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

סיימתי לקרוא את הספר בחזרה לאינישאוון של ג'וזף אוקונור, הספר מאוד יפה, קריא
ושמתחילים לקרוא את הספר באמת קשה להניח את הספר מהיד.תוכן הספר הוא על אישה שבורחת מבעלה שבגד בה במהלך שנות נישואיהם ועדיין ממשיך לבגוד בה עם תלמידתה לשעבר של האישה,שמקצועה מורה בבית הספר התיכון. והסיבה השניה היא שהיא מחפשת את אימה הביולוגית.היא עוברת תהליך ארוך שבסופה היא מקבלת החלטה מאוד אמיצה. כדאי לקרוא אותו אני ממליצה.ויש עוד ספר שאני קוראת אותו ושמו פרש הברונזה של פאולינה סיימונס ספר שאני נהנית מאוד ממנו.
אחיטוהר_לנצח*
הצטרפות: 04 דצמבר 2004, 00:32
דף אישי: הדף האישי של אחיטוהר_לנצח*

המלצות ספרים

שליחה על ידי אחיטוהר_לנצח* »

איך לא המלצתי עליו עוד קודם.
הצעקה הראשונית החדשה / ד’ר א.ג’אנוב

"הרוצח מס'1 בעולם כיום אינו הסרטן ואינו גם מחלת הלב - אלא ההדחקה"-- אומר דר` ג`אנוב, שחידש ופיתח את שיטת התראפיה הפרימאלית: התראפיה הפרימאלית היא מהפכה בפסיכותרפיה.
היא מחזירה למטופלים את הגדרתם העצמית ואת זכותם להגיע לגילויים על עצמם בכוחות עצמם. היא מחזירה את הכוח למקום שבו עליו להימצא - לידיהם של המטופלים``.
בין נושאי הספר: השפעת טראומת הלידה על כל חיינו |תינוק| מהו כאב רגשי והיכן הוא מאוחסן?
|#| כיצד מוטבע זיכרון מוקדם במערכת
|#| הדחקה: שערי המוח ואובדן ההרגשה
|#| מהו נורמלי? כיצד נדע אם אנו נוירוטים?
|#|מקור ההתנהגות המאנית-דפרסיבית והכפייתית
|#| שינה, חלומות וסיוטים |#| לחץ, מתח וחרדה
|#| יאוש ממאיר: המערכת החיסונית ומחלות קטלניות
|#| חולי הצעקה האילמת |#| מדוע עליך לחיות מחדש את ילדותך כדי להבריא.
נווה_מדבר*
הצטרפות: 29 יוני 2005, 21:19
דף אישי: הדף האישי של נווה_מדבר*

המלצות ספרים

שליחה על ידי נווה_מדבר* »

אך זה סיימתי לקרוא את פרפרים בגשם של מירה מגן.
ספר על אמהות ובדידות, על קרבה ועל אנושיות, ועל מתן ערך לדברים שחשובים באמת.
עדין ונוגע ללב מאד..
נטע*
הצטרפות: 29 דצמבר 2002, 20:18

המלצות ספרים

שליחה על ידי נטע* »

רציתי להמליץ על ספריו של אורי אידלמן (אני קראתי 3 ואני בטוחה שגם ה-2 האחרים מצוינים). מדובר בעלילה לא עמוקה מאודת אבל סוחפת וזורמת... כיף גדול לקרוא....
עוד ספרים טובים שקראתי לאחרונה הם המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה - ספר נכתב מנקודת מבטו של ילד עם בעיות התנהגותיות. צורת כתיבה מעניינת ומקורית. ומישהו לרוץ איתו של דוד גרוסמן - ספר מאוד מעניין שפונה לנוער, אבל הייתי ממליצה גם לגדולים יותר לקרוא...
קרשינדו*
הצטרפות: 19 יוני 2005, 02:46

המלצות ספרים

שליחה על ידי קרשינדו* »

שלום,
האם תוכלו להמליץ לי על ספרים העוסקים ביצירה עם ילדים ו/או ילדים ואומנות (ציור, פיסול וכו') ?
בנושא ציור - קראתי פעם ראיון (אני לא זוכר עם מי) שבו הוסבר על התפתחות הציור אצל ילדים.
נאמר שם בין היתר שלא כדאי להתערב בתהליך ולהראות לילד איך לצייר צורות כלשהן, אלא לתת לו להתחיל משירבוט ולעבור שלבים נוספים בדרך עד לציור שתהיה לו משמעות (עבורינו. שנזהה בו מבנים וצורות מוכרים).
אני מחפש ספר שיסביר את התהליך וילווה בדוגמאות. בחנות הספרים ראיתי מספר ספרים אבל יש ודאי רבים נוספים שלא נמצאים על המדף.
תודה !
לא_מודאגת*
הצטרפות: 26 יולי 2005, 18:09

המלצות ספרים

שליחה על ידי לא_מודאגת* »

ספרים מחינוך וולדורף מאוד מומלצים עבור עבודה עם ילדים.
לימור_ליברמן*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 23:59
דף אישי: הדף האישי של לימור_ליברמן*

המלצות ספרים

שליחה על ידי לימור_ליברמן* »

התקדשות - מאת אליזבת הייך
כל מילה מיותרת!!
נבט_חיטה*
הצטרפות: 14 מאי 2005, 23:13
דף אישי: הדף האישי של נבט_חיטה*

המלצות ספרים

שליחה על ידי נבט_חיטה* »

ממליצה על מקום אחר ועיר זרה מאת מאיה ערד
חגיגה לשונית. רומן בחרוזים. נפלא, משעשע ושופע בהומור.
קריאה מענגת ביותר בחום המתיש והמעיק הזה.
מיואשת*
הצטרפות: 20 ינואר 2002, 15:18

המלצות ספרים

שליחה על ידי מיואשת* »

מישהו המליץ על : סיפור על אהבה וחושך של עמוס עוז? אז אם לא ואולי כן :-) אני ממליצה
נוסעת_סמויה*
הצטרפות: 29 נובמבר 2004, 10:10
דף אישי: הדף האישי של נוסעת_סמויה*

המלצות ספרים

שליחה על ידי נוסעת_סמויה* »

_ממליצה על מקום אחר ועיר זרה מאת מאיה ערד
חגיגה לשונית. רומן בחרוזים. נפלא, משעשע ושופע בהומור.
קריאה מענגת ביותר בחום המתיש והמעיק הזה._
מצטרפת לכל מילה. מקסים ומענג.
וממליצה גם על הספר שאני קוראת עכשיו: יצירת המופת של אנה אנקוויסט. נהדר.
אילת_מ*
הצטרפות: 27 מאי 2005, 12:17
דף אישי: הדף האישי של אילת_מ*

המלצות ספרים

שליחה על ידי אילת_מ* »

פרי התאווה מאת קארל חלסטרה ואן-לון, מומלץ לאבאים ובכלל. ספר מיוחד.
ועוד משהו - סיפורי מעשיות משנים קדמוניות של רבי נחמן. כדאי לקרא עם פירוש עדין שטיינזלץ. הסיפורים פשוט נוגעים במקומות כל כך עמוקים בתת מודע, הבן אדם פשוט היה גאון. נראה לי שאפילו ילדים יהנו.
יערת_דבש*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2003, 00:10
דף אישי: הדף האישי של יערת_דבש*

המלצות ספרים

שליחה על ידי יערת_דבש* »

קוראת את שעות מתות .
חביב.
כיף לקרוא. סוחף.
ננה*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2002, 19:27

המלצות ספרים

שליחה על ידי ננה* »

מומלץ בחום הספר תריסר אהובים - ל.מ מונגומרי.
זהו ספר ישן מאוד וניתן להשיגו רק בחנויות של משומשים. אצלנו בבית רבים עליו כבר שנים -מי יקבל אותו בירושה... הספר מתאים מאוד גם לרוח החינוך הביתי. זה מבוסס על סיפור אמיתי. מדובר על תחילת המאה העשרים בארה"ב על משפחה בה 6 בנים ו-6 בנות האב הוא חוקר יעילות ומיעץ למפעלים איך ליעל את עבודתם. ההורים טוענים כי כל שיטה שמתאימה במפעל תתאים בבית וההפך. ולכן הילדים משתתפים בועדות השונות - ועדת קניות המקבלת תקציב וצריכה להלביש ולהאכיל את כולם.. כמו כן הם אומנם הולכים לבי"ס וקופצים כיתות כל הזמן בגלל שיטות הלימוד בבית. ההורים מלמדים אותם בלי ללמד בבית למשל: כתיבת כתב המורס על קירות הבית כך שכולם לאחר שלא רצו ללמוד מורס עסוקים לבסוף בזמן הארוחות להתכתב במורס (-: אל האמא שהינה פסיכולוגית מגיעה אשה שהבינה שהיא מעוניינת גם להיות "בועד למניעת הילודה"... אלו קורות משפחה אחת ואלו דוגמאות על קצה המזלג.
אנונימי

המלצות ספרים

שליחה על ידי אנונימי »

מעוניינת לקרוא את חוות דעתכם על ספר הילדים "בוצי בנצי מעצבנת"
סבתא_לשמונה*
הצטרפות: 02 יוני 2005, 20:32
דף אישי: הדף האישי של סבתא_לשמונה*

המלצות ספרים

שליחה על ידי סבתא_לשמונה* »

ממליצה לחזור שנות דור ולקרוא את ספריו של הרופא והמחנך הדגול יאנוש קורצאק שנספה בשואה.
כרגע זכורים לי יותם הקסם המלך מתיא הראשון אבל יש עוד כמה שתורגמו לעברית. ודאי נמצאים בספריות ותיקות.
אני "חולת קריאה" ובדרך כלל קוראת באנגלית אבל חזרתי בזמן האחרון לספרים ישנים. קשה להאמין אבל הסיפורים של ביאליק קלים ונעימים לקריאה וגם התרגומים של דון קישוט וווילהלם טל.
על טולסטוי כבר כתבו, אבל מלבד הספרים הגדולים יש לו גם סיפורים קצרים נהדרים.
הסידרה של מקסים גורקי ילדות , בין הבריות ו אוניברסיטאות שלי נהדרת וגם המחזה בשפל.
לאמיו של דבר אני עכשיו באמצע חיפוש של ספרים ישנים וכאשר אגלה נוספים אכתוב.
אגב, האוהל האדום נכתב במקור באנגלית ושמו פשוט דינה.
נזכרתי, ההגדה לבית פורסייט של ג'ון גלסוורת'י וספריהם של תומאס מאן ו הרמן הסה.
מהספרים האחרונים שקראתי הנערה עם עגיל הפנינה ספינות טרופות (יפני) קרון הנשים (הודי).
אינני זוכרת את שמות הסופרים ואינני יכולה כרגע לבדוק. את כולם שאלו ממני, אני מקווה שגם יוחזרו לי...
סבתא_לשמונה*

המלצות ספרים

נזכרתי עוד משהו שבט דב המערות של ג'ין מ. אואל הוא ספר ראשון בסדרה של ארבעה ספרים. אני חושבת שכולם תורגמו לעברית.
סבתא_לשמונה*

המלצות ספרים

בויקיפדיה תמצאו רשימה רחבה יותר של ספריו של מקסים גורקי.
ועוד מן הישנים: הסופר הצרפתי רומן רולן. ספריו הידועים הנפש הקסומה, ז'אן קריסטוף על בטהובן. לכל אחד מהספרים הרבה חלקים.
מהחדשים: הסופרת הנהדרת איזבל איינדה: בת המזל וספר ההמשך שלו תמונות בשחור אדום. תורגמו מספרדית לאנגלית ולעברית. שמו של הספר הראשון זהה באנגלית לעברית. הספר השני נקרא Pictures in Sepia.
סבתא_לשמונה*

המלצות ספרים

הדף הזה מעורר בי זכרונות.
אז לילדים: שירים: מרים ילין-שטקליס, אנדה פינקרפלד, פניה לאה גולדברג וקדיה מולודובסקי סיפורים: לאה גולדברג, אגדות אנדרסן, מאיר שלו ויאיר לפיד בשום אופן לא סיפורי האחים גרים. הם מפחידים ומתאימים לאופי החינוך הגרמני של פעם. אולי אחד או שנים מתוכם באמת מתאימים.
סלמה לגרלף לילדים מסעי נילס הולגרסן (המלא, לא המקוצר). למבוגרים ירושלים.
זה מה שאני זוכרת עכשיו. עוד מעט הנכדים מגיעים עם הוריהם לסעודת ליל שבת וצריך לסיים...
חגית*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 13:02

המלצות ספרים

שליחה על ידי חגית* »

אני ממליצה על אישה בנקודת האפס, ספר מרגש על חייה ומותה של זונה בקהיר של שנות השבעים, זה ספר אמיתי שנכתב ע"י הפסיכיאטרית והסופרת - ד"ר נואל אלסעדאווי.

על הספרים הנפלאים של הסופרת היפנית, בננה יושימוטו - שינה, n.p., לטאה ועוד...
על הספרים של הסופר היפני, הרוקי מורקמי - הפיל הנעלם,יער נורווגי, ספוטניק אהובתי ועוד...
הספר בקול ראשון של אברהם קנטור.
"המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה", מארק האדון.
סבתא_לשמונה*

המלצות ספרים

כל הספרים של האוורד פאסט (HOWARD FAST) במיוחד ספרטקוס ואֶחַי גיבורי התהילה.
כל הספרים של מִיצִ'ינֶר במיוחד הוואי ו-Tales of the South Pasific .
כמובן כמובן ארנסט המינגווי.
סבתא_לשמונה*

המלצות ספרים

הסופר KEN FOLLETT הספר THE HORNET FLIGHT הספר נכתב ב- 2003 ומספר על התחלת הקמת המחתרת האנטי-נאצית בדנמרק.
הסופר הזה כתב הרבה ספרים, כולם רבי-מכר. אינני יודעת אם תורגמו לעברית.
רינה*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2005, 18:23

המלצות ספרים

שליחה על ידי רינה* »

שלום. אני רוצה להמליץ על ספר נהדר שקראתי עכשיו של דייל קרנגי ושמו "כיצד לרכוש ידידים והשפעה". ספר נהדר, קריא ועם המון דוגמאות. לא ספר מתנשא בכלל למרות שמו המאיים, ספר שנותן עצות נהדרות איך להסתדר עם אנשים. עוד ספר הוא אל דאגה גם הוא של קרנגי, על איך לקחת את העניינים בקלות ושוב גם הוא עם המון דוגמאות. ספרים נהדרים שנכתבו בשנות ה- 40 של המאה והם קריאים גם היום.
שאלות_עם_עומק*
הצטרפות: 26 אוגוסט 2005, 20:57

המלצות ספרים

שליחה על ידי שאלות_עם_עומק* »

אני רוצה להמליץ ביותר מחום על ספר ששינה את חיי כמה וכמה פעמים. "כוחו של הרגע הזה", ספר שנכתב ע"י אדם בשם אקהרט טול. זהו ספר פשוט, עמוק, יסודי ומדוייק מאין כמותו. לא חשתי שם שבריר של אגו. זהו ספר שנועד בשביל ש"יעבדו" איתו, כלומר שישתמשו בו כמראה מלוטשת אשר מחזירה את עצמינו לעצמינו. התרגום הוא טוב מאד, אבל איכשהו המקור באנגלית הוא מופלא. זה כאילו הספר רוטט מאור ואמת.
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

המלצות ספרים

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

הסופר המדהים קורט וונגוט
|Y| מצטרף להמלצה. בייחוד הספר עריסת חתול שקראתי כבר כמה פעמים. שנון, מצחיק, ויחד עם זה עמוק בדרכו המוזרה.
סבתא_לשמונה*

המלצות ספרים

מצטרפת להמלצה על קורט וונגוט.
למי שקורא אנגלית כדאי במקור.
הדס_מצוי*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2005, 15:02
דף אישי: הדף האישי של הדס_מצוי*

המלצות ספרים

שליחה על ידי הדס_מצוי* »

יש כמה ספרים שאני אוהבת במיוחד.
נתחיל בשנים:
הרון וים הסיפורים / סלמאן רושדי - הרפתקאה נפלאה של ילד בארץ הסיפורים. מומלץ להורים ולילדים (שיודעים לקרוא ללא ניקוד).
חבר שלי מאט והינה הזונה / אדם זמינזאד - מנקודת מבטו של ילד נכתב סיפור דרך של חבורת ילדים הבורחים מהכפר שלהם בדרא"פ של מלחמות השבטים. האמינות הילדית גדולה כל כך שלעיתים קראתי קטע מסויים שוב כיוון שלא עמדתי על גודל הזוועות.
רותם*
הצטרפות: 04 מרץ 2003, 06:37

המלצות ספרים

שליחה על ידי רותם* »

אני רוצה להמליץ בחום על הספר "שבט דוב המערות" ועל ספרי ההמשך "עמק הסוסים" ו"צידי הממוטות" ישנם עוד שני ספרי המשך, אך הם כבר מייגעים..
עוד ספרים טובים - "1984" , "השפחה"
וכל הספרים הישנים והמתוקים של פוצ'ו - יוסלה איך זה קרה, חבורה שכזו, אני פחדן אני ועוד...
סבתא_לשמונה*

המלצות ספרים

הסופר ג'ורג' אורוול הספר חוות החיות. הוא גם כתב את 1984 שרותם המליצה עליו.
אני קראתי רק עוד ספר המשך אחד אחרי שבט דוב המערות ,עמק הסוסים ציידי הממותות. לדעתי הוא לא היה מייגע, לצערי, שכחתי את שמו. לא ידעתי שיצא עוד אחד. אנסה למצוא אותו.
נוסעת_סמויה*

המלצות ספרים

יצירת המופת ו-הסוד של אנה אנקוויסט.
אנקוויסט היא פסיכואנליטיקאית הולנדית בעלת הכשרה של פסנתרנית קלאסית, והחינוך שלה בשני התחומים ניכר מאוד ביצירותיה. סופרת נהדרת שבוראת בכתיבתה עולמות שלמים, משכנעים ומרתקים. מזמן לא קראתי רומנים טובים כל כך.
נעמה*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 22:03

המלצות ספרים

שליחה על ידי נעמה* »

"טרה" של צרויה שלו-על הארכיאולוגיה של הנפש.ספר לחוקרי נפש שלא מתעייפים לעולם.ממכר,מהפנט,מטריד,מדגדג במקומות הנסתרים.
סבתא_לשמונה*

המלצות ספרים

סיימתי לקרוא עכשיו ספר של ג'ון גרישם A PAINTED HOUSE שנכתב ב- 2001. בשונה מספריו האחרים הספר הזה איננו ספר מתח. הספר הוא על משפחת איכרים ב- ARKANSAS בדרום-מערב ארה"ב בראשית שנות ה-50 של המאה הקודמת, בתקופת מלחמת קוריאה.
הספר מצויין. אינני יודעת אם תורגם לעברית.
סבתא_לשמונה*

המלצות ספרים

כל ספרי הסופרת השוודית הנהדרת מאריאן פרדריקסן. יש תרגומים לעברית ואנגלית.
אם יש כאן במקרה מישהו שיודע שוודית ימצא ספרים נוספים שלה מפני שרק חלק תורגמו.
סבתא_לשמונה*

המלצות ספרים

הדף הזה כבד מאוד. אני פותחת דף חדש המלצות ספרים 2 שיהיה דף המשך ואתם מוזמנים לכתוב בו.
סבתא_לשמונה*

המלצות ספרים

אני כמעט מסיימת את הספר של ג'ון גרישם THE LAST JUROR . גם הוא שונה מספריו האחרים. מספר על איש צעיר מעיר גדולה שרוכש עיתון מקומי בעיר קטנה במדינה הדרומית מיסיסיפי, עיר שכאילו לא מתרחש בה דבר אבל מתרחש הרבה מאוד. ממש מרתק.
הספר הוא מ - 2004. אינני יודעת אם תורגם לעברית.
מירי_כהן*
הצטרפות: 20 נובמבר 2005, 15:43

המלצות ספרים

שליחה על ידי מירי_כהן* »

המלצה על הספר "איך הפכה האשה לגבר" - על הפחד מהשומן הפחד מהנשי והתמוטטות החברה , טובי בראונינג (שרף)

כתבה: מירי כהןן

מה יש בו, בספר הזה, שחודר עמוק כל כך?! קשה להסביר במילים. זהו ספר חוויתי מאוד, נוגע בבטן, ברחם, בקיבה. נוגע בראש. מאוד בראש. שם מראה מול הפרצוף: "ככה אתה חי! ככה את חיה! ככה אנחנו חיים! הנה תראו! תסתכלו! אפשר אחרת!". בעולם, ובכל אחד ואחת מאיתנו, קיימים יסודות זכריים ונקביים. בראונינג מראה איך זכריות–יתר השתלטה על כל תחום בחיינו.

וקשה. קשה להימלט מהמראה הזאת. אני נמשכתי אליה כמו עליסה למאורת הארנב. יש בה משהו, בטובי בראונינג, ובכתיבה שלה, שמזמין אותך ליפול פנימה...והמאורה הזאתי, שנפלא ליפול אליה, היא המאורה שלי. היא מדברת אלי בכתיבה שלה. היא כותבת עלי. וזה כואב. וזה משחרר. הספר נכתב מתוך אהבה לחיים, מתוך אהבה לנשים ולגברים.

עוד כששמעתי את שמו: "איך הפכה האשה לגבר: על הפחד מהשומן, הפחד מהנשי, ועל התמוטטות החברה" חשתי הקלה וחדווה: הנה, סוף סוף ספר שאקרא אותו כמו ממתקים. ספר בקלי-קלות. בדיוק מה שחיכיתי לו. אני מסכימה עם כל מילה.

תחשבו על הגוף שלכן, בנות. המחזור החודשי שלנו הוא לא תקלה של הטבע שיש לפקוק. בראונינג מביאה ציטוטים ממחקרים המראים שמחלות כמו סרטן הרחם וסרטן השד, מחלות שלקו בהן בעבר רק נשים מבוגרות, נפוצות כיום בעולם המערבי בקרב יותר ויותר צעירות. אנחנו הולכות ומתכחשות לנשיות שלנו, הולכות וסותמות את הטבע שלנו, וזה תוקף אותנו בדיוק במקומות.

השתמשתי בטמפונים 14 שנים. בזמן המחזור החודשי סבלתי מכאבים חזקים, הקאות, זרימה חזקה, מעיים רגישים, בושה וגועל. לא העליתי על דעתי שאפשר אחרת. מאז שהפסקתי לפקוק את הרחם שלי (אני חוגגת עוד מעט שנה) אין לי כאבים. המחזור שלי נהיה סדיר, הזרימה מועטה, אני מרגישה את הרחם שלי נקי ושקט. בנות. גם אם זו תהיה הטובה היחידה שתעשו לעצמכן בעקבות קריאה בספר – עשו זאת!

יש רגעים בספר שההעמקה אל האמת היתה לי כואבת מדי. בפרק הרביעי בראונינג סוקרת סרטים אלימים ומראה איך התמכרנו אליהם. הכאב שלי היה כפול: הבנתי פתאום שהספר לא נכתב רק עלי אלא על תרבות שלמה, וכן, שההתמכרות הזו לאלימות ולכאב לא מתבטאת רק בצפייה בסרטים "אלימים" אלא כמעט בכל אמצעי המדיה ובכל המסרים הויזואלים שעוטפים אותנו. נתתי לבטן שלי לכאוב יומיים, ורק אז יכולתי להמשיך ולקרוא.
...אז נכון שהכתיבה מהירה, תוקפנית, חסרת–סבלנות, בלתי מתפשרת (כן. זכרית). לבראונינג יש עוד ועוד מסיכות להסיר מעינינו, שלטון הדיאטות והפרעות האכילה, שלטון הספורט והשרירים, תעשיית הניתוחים הפלסטיים ושאיבת השומן.
...ונכון גם שבאמת יצאנו מפרופורציות. כמעט שכחנו לגמרי את הנשי, הרך, המקבל, העגול. אבל לא די בהבנה הזו, וזו, לדעתי, הסגולה של הספר: בראונינג לא משאירה אותך לבד עם האמת על הריצפה, כואב ושותת דם.
הספר מראה שאפשר גם אחרת, לא רק בתיאוריה אלא הלכה למעשה. הספר משובץ בתרגילים, לנשים ולגברים, שמטרתם להתאהב מחדש בזיכריות, בניקביות, ולחבר ביניהם, לאזן בניהם מחדש.
גם אם כל אחד יתרגל רק תרגיל אחד מתוך הספר – זהו שינוי. וזו החדווה האמיתית של הספר..."עליסה נחתה על ערמה של זרדים ועלים יבשים, והנפילה באה אל סופה. היא לא נפגעה כלל, ובן–רגע כבר קפצה ועמדה על רגליה" (עליסה בארץ הפלאות, לואיס קרול).

והעולם לא נראה אותו דבר אחרי שקוראים בספר. זה קצת מפחיד, קצת רועדות הרגליים ויש בחילה קלה. כמה טוב שיש את הספר הזה, שנותן לנו יד, ומראה לנו איך להמשיך בדרך, לחזור לשפיות, להתחבר מחדש אל הנשי, ולמצוא את האיזון בין זיכרי לניקבי.
הדובה_הגדולה*
הצטרפות: 24 נובמבר 2005, 22:21
דף אישי: הדף האישי של הדובה_הגדולה*

המלצות ספרים

שליחה על ידי הדובה_הגדולה* »

לקוראים באנגליתwhen god was a woman של מרלין סטון וגם את הטרילוגיה של "הרואים למרחוק" the farseers
חגית_פ*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 17:18
דף אישי: הדף האישי של חגית_פ*

המלצות ספרים

שליחה על ידי חגית_פ* »

שמעתי המלצה על ספר בשם "ספר המתים הטיבטי" אבל חיפוש ברשת העלה שני ספרים:
אחד בדיוק בכותרת הנ"ל (כריכה אדומה) ועוד אחד בשם "ספר המתים והחיים הטיבטי" של רינפוצ'ה סוגיאל.

אשמח לשמוע ממי שקרא קצת יותר על כל ספר!
נבט_חיטה*
הצטרפות: 14 מאי 2005, 23:13
דף אישי: הדף האישי של נבט_חיטה*

המלצות ספרים

שליחה על ידי נבט_חיטה* »

באתי להמליץ על אתר הפעם שבו מככבים ספרים נפלאים. כך אומרים.
האתר נקרא ספרים לחברים
ממליצה. חוצמזה שזו גם מצווה.
חגית_פ*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 17:18
דף אישי: הדף האישי של חגית_פ*

המלצות ספרים

שליחה על ידי חגית_פ* »

נבט, הקישור לא נפתח.
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

המלצות ספרים

שליחה על ידי טלי* »

ספר של טאישה אבלר "מעבר המכשפים
רוצה_להיות_אני*
הצטרפות: 15 מאי 2005, 23:58

המלצות ספרים

שליחה על ידי רוצה_להיות_אני* »

הבתולה בכחול של טרייסי שבלייה
מסופר על זוג אמריקאי שעובר לגור בעיירה צרפתית קטנה.
כיוון שהאישה סה"כ עברה לשם בעקבות בעלה, היא מתחילה לחקור את שורשי משפחתה הצרפתית כדי להעסיק את עצמה, עיסוק שבהמשך הופך למרכזי עד לגילויים המסעירים (כמובן).
כל כך אנושיים! התיאורים על הרצון להשתלב בין המקומיים.

אני לא יודעת מה מצא חן בעיני יותר,
זה שלגיבורה יש פסוריאזיס במקום חמוקיים רכים כמשי,
זה שגם בכפרים הציוריים ביותר בצרפת עולם כמנהגו נוהג, וזקנות חסרות מעש כמנהגן - מרכלות וחורצות דין
או זה שהתיאורים אפשריים במידה כזו, שכבר תיארתי לעצמי, את עצמי, עוברת בין בניין עירייה מתפורר למשנהו וחוקרת (בצורה די עילגת) כל פקיד מנומנם על קורות משפחת X ומגיעה לתובנות משלי.
ציפי_ר*
הצטרפות: 28 דצמבר 2005, 11:10

המלצות ספרים

שליחה על ידי ציפי_ר* »

ציורים מדברים כתבה: מיכל וימר
שמעתי על הספר ממש במקרה, ומאז אני כל פעם מוצאת בו עוד ועוד דברים מענינים שמופיעים בציורים של הבת שלי. אני בעיקרון נגד אבחון ושבלונות אבל הגישה שלה ממש שונה, היא מאוד ממוקדת באופי של הילד ומשקיעה המון אנרגיה בהבנת 'האני מאמין' של ההורים ולפי זה תופרת את הגישה הכללית. הייתי אצלה גם בייעוץ והיה מדהים. ממליצה בחום.
ענת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 07:30

המלצות ספרים

שליחה על ידי ענת* »

"הנשמה הקטנה והשמש" מאת ניל דונאלד וולש, משל לילדים (עובד מתוך רב- המכר "שיחות עם אלוהים"). הספר מציג אמת עמוקה: לא קיים טוב מוחלט או רע מוחלט - מתחת לפני כל מה שקרוי בפינו "טוב" וכל מה שקרוי בפינו "רע", יש אהבה. סיפור עתיר חכמה וחן לגילאי 9-90. ספר מתנה לילדים וגם למבוגרים!!!
ניתן להשיג במכירה מוזלת בהוצאה:
"נשימה הוצאה לאור" www.neshima.co.il
כוסברה_ירוקה*
הצטרפות: 24 ינואר 2006, 14:47

המלצות ספרים

שליחה על ידי כוסברה_ירוקה* »

"טיול" של דייוויד הנרי תורו, זה שכתב את "וולדן". מתוך העטיפה:
"לכו ורעו באחו, די זמן אכלתם חציר..."
תורו, הידוע כ"פילוסוף טבע" וכסופר מן הקלאסיקה האמריקאית, נחשב בעיני רבים לנביא התנועה האקולוגית...
"וולדן", הספר שהקנה לו את תהילתו, נכתב בעקבות התבודדות של שנתיים על שפת אגם וולדן, במסצ'וסטס, שם חי בפשטות מתוך בחירה... ועמד על ערכם של חיים בהרמוניה עם הטבע.
המסה שלפנינו... מרכזת בתוכה את תמצית הגותו של תורו.

כולה ספרון של שישים עמודים. עושה חשק לטייל, ועוד כמה דברים.
סופי*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2004, 17:02

המלצות ספרים

שליחה על ידי סופי* »

נכנסתי כדי להמליץ על "האפיפיורית יוהנה" - סיימתי לקרוא וקשה לי להפרד ,אבל , מצחיק מאוד - זה רק הספר הכי מומלץ כאן!
הגעתי לסוף הדף ובכול זאת נשאר לי על מה להמליץ -
סאלינג'ר המוכר מהתפסן בשדה השיפון כתב ספרים נוספים שאותם באמת אהבתי:
פראני וזואי
הרימו את קרת הגג נגרים

בנוסף - אני מצטרפת להמלצה על פטר הוג (הגבוליים , חוש השלג של העלמה סמילה , האשה והקוף)
סירופ_מייפל*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 12:19

המלצות ספרים

שליחה על ידי סירופ_מייפל* »

גם אני ממליצה על השמיים שבתוכי- יומנה של אתי הילסום. 1941-1943
כתבתי עליו עוד ב- איזה ספר אתם קוראים עכשיו אחרי שקראתי אותו הרגשתי שאני חיה.
יעל_אבמ*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2001, 23:55
דף אישי: הדף האישי של יעל_אבמ*

המלצות ספרים

שליחה על ידי יעל_אבמ* »

The History of Love Nicole Krauss
South of the border, West of the sun Haruki Murakami
אורית_ש*
הצטרפות: 03 יולי 2006, 00:02

המלצות ספרים

שליחה על ידי אורית_ש* »

אני ממליצה בחום על הספר כל הדרכים של רווה שגיא, ספר ראשון של המחבר, ספר מאוד מיוחד עם סיום שמפתיע ומעורר מחשבות על השתלשות החיים ועד כמה אנו מכירים את מי שחיי איתנו/לידינו.
שרה_לה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2002, 10:38
דף אישי: הדף האישי של שרה_לה*

המלצות ספרים

שליחה על ידי שרה_לה* »

יונה ונער- מאיר שלו במיטבו.
החים הסודים של הדבורים- ללקק את הדבש מהשפתים.
פרחים לגברת האריס- ספר אופטימי.
ירוק_ה*
הצטרפות: 18 מאי 2005, 17:40
דף אישי: הדף האישי של ירוק_ה*

המלצות ספרים

שליחה על ידי ירוק_ה* »

לחגית פ , בנוגע לספרים הטיבטים:
ספר המתים הטיבטי הוא תרגום מדויק של המקור, ללא תוספות, והוא אינו ספר קריאה אלא מעין מדריך צעד אחר צעד, שצריך רקע בתחום בשביל להבין אותו לעומק.
ספר המתים והחיים נכתב על בסיס ספר המתים והוא מכיל הסברים ופרשנויות, ולכן רחוק מעט מהמקור אבל קל יותר לקריאה גם כשאין ידע מקדים.
ענת_ב_פ*
הצטרפות: 10 נובמבר 2004, 09:18
דף אישי: הדף האישי של ענת_ב_פ*

המלצות ספרים

שליחה על ידי ענת_ב_פ* »

עיר ימים רבים/שולמית הראבן
איזה ספר מהמם. איזו עברית קסומה!!
מומלץ בחום @}
ה_מערוך*
הצטרפות: 02 מאי 2006, 22:45
דף אישי: הדף האישי של ה_מערוך*

המלצות ספרים

שליחה על ידי ה_מערוך* »

נכנסתי לחפש המלצות לספרים הנוגעים בנושאי 'באופן', וראיתי שמדובר בספרים בנושאים שונים, והרבה סיפורת. כך שלקח לי המון זמן לסנן.

האם ישנו דף באתר שממליץ באופן מיוחד על ספרים בנושאי 'באופן'?

אם לא, אני מציעה לפצל את הדף הזה ל:
  • ספרים בנושאי באופן - שהם בעיקר ספרי עיון (אך אולי גם קצת סיפורת). (בנושאי אמהות, לידה, נשים-גברים, מודעות עצמית, אקולוגיה וכד'.)
  • ספרים בנושאים אחרים - שהם כנראה בעיקר סיפורת.
זה יקל על חיפוש למי שמתעניין יותר בספרי עיון או לחילופין בסיפורת.
והפיצול יוכל להיות מועיל גם משום שהדף הזה מאוד ארוך.

מה דעתכם?
ואם כן, הצעות לשמות...
ה_מערוך*
הצטרפות: 02 מאי 2006, 22:45
דף אישי: הדף האישי של ה_מערוך*

המלצות ספרים

שליחה על ידי ה_מערוך* »

ובכן, לא כ"כ עשיתי קודם שיעורי בית. עכשיו ראיתי שיש את המלצות ספרי עיון, ואת ארון הספרים ההורי.

עדיין, בדף הזה יש הרבה ספרים שלא מופיעים בדפים ההם, והבעיה היא שהם מעורבבים פה במין 'סלט'. לדעתי כדאי לפצל את הדף כפי שהצעתי לעיל. ואולי חלק להעביר לדפים הנ"ל.
(בכלל, כשאני חושבת על זה, אין באתר המלצות ספרי סיפורת (או איך לקרוא לזה? 'ספרות'? 'פרוזה'?). אם נפצל, אז יהיה...)
בלה_שנדמה_לה*
הצטרפות: 20 דצמבר 2005, 05:55
דף אישי: הדף האישי של בלה_שנדמה_לה*

המלצות ספרים

שליחה על ידי בלה_שנדמה_לה* »

יונה ונער- מאיר שלו במיטבו
מסכימה לגמרי! נפלא.
חופש_להיות*
הצטרפות: 07 אוגוסט 2006, 02:31

המלצות ספרים

שליחה על ידי חופש_להיות* »

אני אוהבת ספרים שלוקחים אותי למקום אחר- ורצוי מקום ממש אחר, ונותנים הרבה חומר למחשבה ולדמיון
ספרים שאהבתי במיוחד-
שר הטבעות - אולי הטוב ביותר שקראתי, אבל בשום אופן לא לראות את הסרט
הקפות ביער מאת דלין מתיה
הסיפור שאינו נגמר
קץ הילדות מאת ארתור סי קלארק- מדע בדיוני ( למי שאוהב) עם הרבה חומר למחשבה
החיים המסתוריים של הצמחים- ספר מדהים שנכתב מזמן אבל עדיין חדשני בגישתו
הארייה המכשפה וארון הבגדים ,וכל הסדרה של נרנייה- ספרים מדהימים שאפשר גם לקרוא עם ילדים- החל מגיל 8 בערך, - אבל כמו בשר הטבעות- ראו הוזהרתם- לא לראות את הסרט
שיקאסטה- מאת דוריס לסינג- ספר מיסטי מדהים- צריך רק להתגבר על ההתחלה הקשה
הורוס*
הצטרפות: 13 אוגוסט 2006, 00:15

המלצות ספרים

שליחה על ידי הורוס* »

אני אוהבת לקרוא ספרים שקשורים להיסטוריה וגורמים לילדמיין את העלילה באופן מפורט. ספרים שסוחפים אותי
במיוחד הם ספרים מהמאה ה-19,18. שני הספרים שהכי אהבתי לקרוא הם של ג'יין אוסטין " גאווה ודעה קדומה" ספר ידוע ביותר אך עדיין מעורר בי
התפעלות. הספר הנוסף שסחף אותי הוא של הווארד פאסט " נסיך מצרים" הספר מתאר את הביוגרפיה של רעמסס השני באופן מעולה,שפשוט סוחף אותך
3000 אחורה.ישנו גם הספר של בטי מחמודי " לא בלי בתי" ספר מעולה שמעלה את הקונפליקט בין המערב לדת האיסלם.
מתהווה*
הצטרפות: 02 מרץ 2006, 12:09

המלצות ספרים

שליחה על ידי מתהווה* »

הורוס,
אם כך אני חושבת שממש תאהב את הבתולה בכחול של טרייסי שבלייה.

@}
פלוני_אלמונית*

המלצות ספרים

את פרא של גבי ניצן קראתי די מזמן- אבל אני זוכר שאהבתי- הרבה דימיון ויצירתיות, יש יאמרו שקצת פלצני..(הוא הסופר שכתב את באדולינה)
כנס העתידנים של סטניסלב לם- מדע בידיוני, הזוי אבל חזק! תמונה עתידנית עגומה ועם זאת משעשעת ובנויה להפליא של עתיד אפשרי
''צפונית''*
הצטרפות: 27 פברואר 2005, 16:31

המלצות ספרים

שליחה על ידי ''צפונית''* »

הורוס
כנ"ל השטן בארץ הקודש של גד שמרון, רומן הסטורי על חייו של רינו משאטיון בתקופת ממלכת הצלבנים בארץ.
ו אנשי בראשית של אליעזר שמאלי, נכתב כסיפור לילדים, אך מרתק גם למבוגרים, על שנות ה-30 , זוג עם ילדיהם חיים ביער ושומרים על אדמות קק"ל,
(דרך אגב הם חיים מאוד באופן טבעי... (-: )
ארני_ש*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2003, 07:18
דף אישי: הדף האישי של ארני_ש*

המלצות ספרים

שליחה על ידי ארני_ש* »

הספר ' החיוך האטרוסקי '
ספר מדהים עלילה מרגשת .מאוד מאוד באופני .
מומלץ מאוד .
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

המלצות ספרים

שליחה על ידי פלונית* »

ספר לילדים:
בבר יוגה לפילים - מעביר בדרך חווייתית יוגה לילדים, עם הדגמות והכל. חמוד הומוריסטי ובריא
למבוגרים:
אלוהי הדברים הקטנים של ארונדהטי רוי. מיוחד במינו
גופנפש של קן דיכטוולד
חמניות מוכות ירח של לא זוכרת מי.
וזהו בינתיים
יש עוד, אזכר אח"כ
תלתל_בתוך_תלתל*
הצטרפות: 17 יולי 2005, 18:15
דף אישי: הדף האישי של תלתל_בתוך_תלתל*

המלצות ספרים

שליחה על ידי תלתל_בתוך_תלתל* »

מצטרפת להמלצה של ארני על החיוך האטרוסקי

@}
אמא_לשלושה*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 11:59
דף אישי: הדף האישי של אמא_לשלושה*

המלצות ספרים

שליחה על ידי אמא_לשלושה* »

מישהו קרא את הספר עולמה של סופי ? (לא להתבלבל עם בחירתה של סופי) כבר פעם שנייה שהתחלתי לקרוא אותו והפסקתי,
לא בגלל שהוא משעמם אלא בגלל שהוא מאוד קשה לקריאה (עושה בלגנים בראש).
בקיצור, אני צריכה קצת מוטיבציה, אז אם מישהו קרא ואהב (או לא אהב) אשמח לתגובות.
מיכלונת_פה*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2006, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלונת_פה*

המלצות ספרים

שליחה על ידי מיכלונת_פה* »

מישהו קרא את הספר עולמה של סופי ?

אני ניסיתי בתיכון ונראה לי הפסקתי באמת כי הוא היה קשה לקריאה... אני כבר לא זוכרת. יהיה מעניין לנסות שוב...
תוש*
הצטרפות: 09 יולי 2006, 19:34

המלצות ספרים

שליחה על ידי תוש* »

אני. גם בתיכון. אני זוכרת שנהניתי. אני לא זוכרת מה קורה שם עם סופי, אבל כן זוכרת שבלעתי את הספר מתוך עניין בסופי, ועל הדרך טעמתי קצת פילוסופיה.
אמא_לשלושה*

המלצות ספרים

ונראה לי הפסקתי באמת כי הוא היה קשה לקריאה...
שמחה לדעת שאני לא לבד בעניין הזה.

אני זוכרת שנהניתי
אז בקיצור, את ממליצה?
תוש*

המלצות ספרים

שליחה על ידי תוש* »

אז בקיצור, את ממליצה?
בקיצור, אני אהבתי.
אבל אם כבר פעם שנייה את לא מצליחה להתקדם איתו, כנראה שהוא, לפחות כרגע, לא בשבילך.
אני ממליצה לא להילחם עם ספרים. ספרים שאני מתקשה איתם, מסיבה כזאת או אחרת, אני פשוט עוזבת. מקסימום חוזרת אליהם בתקופה אחרת.
אמא_לשלושה*

המלצות ספרים

כנראה שהוא, לפחות כרגע, לא בשבילך.
אז זה העניין, בפעמיים הקודמות כשהתחלתי לקרוא אותו הייתי אמא צעירה לשני קטנטנים וגם לא הייתי פנויה רגשית/נפשית לקרוא אותו.

מקסימום חוזרת אליהם בתקופה אחרת
נראה לי שעכשיו אני בתקופה אחרת, אנסה לקרוא אותו שוב, אם לא יילך, אציע אותו למסירה בככר השוק :-)
תוש*

המלצות ספרים

שליחה על ידי תוש* »

אולי תעזבי אותו ליומיים, לנוח, וחזרי אליו כספר קריאה ולא כספר עיון, כלומר, תתמקדי בעלילה (הסיפור של סופי), וכל שאר הירקות הפילוסופים יתקבלו באהבה כערך מוסף. כלומר, תהני ממנו, אל "תתמודדי" איתו. ואם לא, תזכרי שזה בסדר גמור. תהני!
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

המלצות ספרים

שליחה על ידי אביב_חדש* »

_ארבע אמהות מאת שפרה הורן
אהבתי לקרא את הפרק המספר איך המינקת של גאולה מניקה אותה יחד עם בנה וממשיכה בכך עד גיל מאוחר. הם אחים לחלב מונח ששמעתי לראשונה ממך, בשמת. ויש להם שפה משלהם._
חוזרת על ההמלצה מראש הדף.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

המלצות ספרים

שליחה על ידי אביב_חדש* »

ורוניקה מחליטה למות של פאולו קואלו (כתב את האלכימאי). מעניין.

מיהמיה של סוזן אדם.

ברבורי פרא של רונג ג'אנג. אוטוביוגרפיה משפחתית בסין מתחילת המאה הקודמת ועד שנות השבעים. מעניין. הצצה לסין.
נעמה*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 22:03

המלצות ספרים

שליחה על ידי נעמה* »

ממליצה מאד על:

מלך ההרפתקאות / דליה בר-אל .
מספר על ילד רגיל אשר יוצא למסע הרפתקאות שעליו חולם כל ילד.הוא מבקר בארצות מופלאות,חווה חוויות מדהימות ולפעמים מסוכנות.
הוא מתוודע לילדים שיש להם כוח מיוחד,פוגש בילד שהוא מלך,טועם מנהר השוקולד ומנצח את המפלצת.
הרפתקאות מסעירות עוברות עליו גם בארץ הפחד, שם הוא פוגש באיש שקורא מחשבות ובה הוא נרדף על ידי דמויות מסתוריות
גם בארץ אשר בעומקים נכונות לו חוויות מסמרות שיער ושם הוא שומע דברים מדהימים בעזרת אוזניות הפלא.
מסעו מסתיים בארץ הכחולה, אשר בה נוצרים הסיפורים,המנגינות והציורים.

עוד ספר נהדר של אותה סופרת : שירילי מטפסת על הקירות
ניסוח דומה, שפה עשירה, שופעת דמיון עשיר מעולם הילדים, הרפתקה שהיא בתוך חלום, ואז הכל אפשרי. נהדר,פשוט נהדר!

ועכשיו יש לי גם בקשה:

מחפשת אינציקלופדיה טובה עבור הילדים

אשמח לקבל המלצות על סדרה שהיא - חיפוש ע"פ ערכים של א-ב...
  • עם הרבה תמונות (משהו כמו "תרבות",אבל עדכני...)
  • ניסוח מעניין וקריא גם לילדים קטנים (גילאי 6-8 אבל גם לגדולים יותר, לכל החיים..)
וגם מחפשת "מגדיר" של בע"ח . (כמו שיש מגדיר צמחים ומגדיר ציפורים,אז משהו של חיות (יונקים, זוחלים, דגים,...)
פלוני_אלמונית*

המלצות ספרים

שיחות קשות של סטון, פטון והין. הספר מיועד לתת כלים לנהל שיחות בצורה יעילה. לי הוא עזר הרבה יותר, הוא גרם לי להיות בן אדם יותר פתוח ומקבל, הוא גרם לי להבין שלא משנה מי צודק, אלא איך ניתן לשפר את המצב. מומלץ מאד.
ציפ_ציף*
הצטרפות: 05 מרץ 2006, 14:45

המלצות ספרים

שליחה על ידי ציפ_ציף* »

שני ירחים
קראתי השבת ונהנתי,לצחוק, לבכות ולהתרגש.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

המלצות ספרים

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

שני ירחים של שרון קריץ, מצטרפת בחום רב להמלצה, נהדר להתמודדות עם אובדן, מנסיון של התמודדות עם אובדן וטיפול...
לולה*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2004, 12:58

המלצות ספרים

שליחה על ידי לולה* »

ן *ן
סירופ_מייפל*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 12:19

המלצות ספרים

שליחה על ידי סירופ_מייפל* »

חיי פיי של יאן מרטל כמו שכתבה נועה ברקת, גם אני רוצה פתאום לקרא הכל מדש. את היחסים המורכבים בין הנער לטיגריס.
ספר מופלא. אמרו לי שהוא מאוד מאוד קשה אך אפילו שאני לרב לא קוראת ספרים עם הזהרות כאלו, היה פשוט שווהשווה.
@}
ענת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 07:30

המלצות ספרים

שליחה על ידי ענת* »

שם הספר-'סוזנה הבוכייה' כתבה אלונה קמחי, אני תולעת ספרים ,וספר זה הותיר בי רושם גדול
2 'פרא אציל'-כתב דודו בוסי, מומלץ גם כן
אמא_בבית*
הצטרפות: 21 דצמבר 2003, 15:17
דף אישי: הדף האישי של אמא_בבית*

המלצות ספרים

שליחה על ידי אמא_בבית* »

אני מאוד אהבתי את הספר ומדברת עליו די הרבה עם הבת הגדולה שלי.
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

המלצות ספרים

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

אם אתם אוהבים את ספרי אריך קסטנר בתרגומים הישנים,
מזדהים עם השיר הישן "גשם, שלג, רוח, סערה - מאום לא יפחידנו!" (זה בעניין התחזית למחר),
וגם גרים במרחק סביר מזכרון יעקב -
הודעה מחנות הספרים של איתמר:

"רכשנו את כל המלאי של ספרי אריך קסטנר בתרגום הישן.
אמיל והתאומים, פצפונת ואנטון, אורה הכפולה. כולם מחכים לכם לקפה בזיכרון...
ביום שבת 06/01/2007 החנות תהיה פתוחה בין השעות 10.00-16.00.
בואו להנות מתה צמחים, מרק חם [בטטה או ברוקולי] וספרים מובחרים!

חנות הספרים של איתמר. הנדיב 23 זיכרון יעקב, 04-6399749."
אנה_בי*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 21:24
דף אישי: הדף האישי של אנה_בי*

המלצות ספרים

שליחה על ידי אנה_בי* »

מר אל כאן אנה - אין מילים בפי...ספר מהמם, מרגש, חכם ונפלא. קראתי אותו בגיל 17 והוא לא עזב אותי והיום בגיל 27 אני חוזרת עליו ונהנת מכל מילה. מומלץ במיוחד להורים ובמיוחד מיוחד לחינוך ביתי.
עגור_לבן*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2003, 10:37
דף אישי: הדף האישי של עגור_לבן*

המלצות ספרים

שליחה על ידי עגור_לבן* »

סיימתי הרגע את מעשה תמר של שלומית אברמסון ומאוד נהניתי. מדובר על תמר המקראית, הזכיר לי את האוהל האדום באווירה. ממליצה.
יוחנן_בצק*
הצטרפות: 28 מאי 2004, 09:33
דף אישי: הדף האישי של יוחנן_בצק*

המלצות ספרים

שליחה על ידי יוחנן_בצק* »

קורט וונגוט שנזכר לטוב מספר פעמים במעלה הדף, נפטר לפני 10 ימים.
|דקה דומיה|
הנצו_הרימונים*
הצטרפות: 25 אפריל 2007, 11:36
דף אישי: הדף האישי של הנצו_הרימונים*

המלצות ספרים

שליחה על ידי הנצו_הרימונים* »

"נשים חזקות נשארות צעירות" ספר חובה לכל אם שרוצה לגדל את ילדיה עם הרבה כח, <וגם לשאת במנשא> ולהתבגר, אך לא להזדקן.

הספר מלמד כיצד לחזק את השרירים ובעקבותיהן את העצמות ובכך:
  • למנוע בריחת סידן מהעצמות (אוסטאופורוזיס)
  • להגביר את שווי המשקל.
  • לוותר על הצורך באסטרוגן בגיל מבוגר.
  • לגלות עד כמה כח יש לנו שלא ידענו עליו, ןלהצליח לעשות דברים חדשים ומאתגרים.
  • להתעייף יותר לאט.
  • להגביר את מצב הרוח (מוציא מדכאון)
ועוד ועוד (תקראו בספר)
המחברת : מרים נלסון
הוצאת "עם-עובד"
עלות 30 ש"ח בלבד (שליש מספרים דומים באותו נושא!)
טלפון יפורסם בקרוב בעז"ה.
תרגילי כח הם מעיין הנעורים
טלי_מתכוננת_לביאת_המשיח*
הצטרפות: 05 יוני 2006, 01:14
דף אישי: הדף האישי של טלי_מתכוננת_לביאת_המשיח*

המלצות ספרים

שליחה על ידי טלי_מתכוננת_לביאת_המשיח* »

ספורי א. מ. אמיץ. לא תאמינו, אבל הסיפורים הכי "מהסרטים" הם דווקא במציאות.
אנשים שחוסים בצילה של האנונימיות, ודווקא בשל כך חושפים סיפורים מדהימים מתוך ליבם.
שני*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 14:40

המלצות ספרים

שליחה על ידי שני* »

החיוך האטרוסקי -של חוסה לואיס סמפדרו, סופר ספרדי שכותב דווקא על איטליה.
סיפור של זקן כפרי שעליו לבלות את ימיו האחרונים בבית בנו במילאנו.
בערוב ימיו הוא מוצא שתי אהבות גדולות- לילד ולאישה ומוצא דרכן בעצמו חמלה ורוך שהיו כה זרים לו במשך חייו.
ספר רגיש, חושני ונוגע ללב. כתוב נהדר.
מפתח_סול*
הצטרפות: 20 מאי 2007, 09:36
דף אישי: הדף האישי של מפתח_סול*

המלצות ספרים

שליחה על ידי מפתח_סול* »

הרשו לי להמליץ על ספר שאולי לא יזכר כיצירת מופת אבל ספר שעושה מצב רוח טוב וזה כבר הרבה מאוד בימינו
ספרו החדש של דני סנדרסון "עור התוף של קרדיף"
27 סיפורים קצרים שבסופם פואנטה אולי קצת אינפנטלי ותמים אבל זה גם סוד הקסם שלו
ספר שנכתב מהלב חודר אל הלב ומשאיר חיוך על השפתיים
לדעתי לא צריך יותר
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

המלצות ספרים

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

לילדים מגיל שלוש שנים ומעלה: "מקום משלו" מיכל מעוז-לוי
"פעם היה איש, היו לו הורים ואחים, אשה וילדים, אבל לא היה לו מקום משלו". דרך נפלאה לספר לילדים ולהזכיר לעצמנו מה אנחנו עושים כאן: רוצים להסביר לילדים כמה חשובה לקיומנו מדינת ישראל ולא יודעים איפה להתחיל. ספר עדין ורגיש מעשה אמנות זה הוא התשובה.
נוסעת_סמויה*

המלצות ספרים

דופק של יניב איצקוביץ' - מומלץ מאוד, בפרט לאוהבי יעקב שבתאי ויהושע קנז.
ולאוהבי ספרות בכלל, ממליצה על הבלוג היפה רשימות של ספרנית דיליטנטית @}
רונית_סלע*
הצטרפות: 19 אפריל 2003, 23:03
דף אישי: הדף האישי של רונית_סלע*

המלצות ספרים

שליחה על ידי רונית_סלע* »

חזירים ברקיע - שכתבה ברברה קינגסולבר (כתבה גם את תורת עץ הרעל - שגם הוא מצויין)- על אשה שמאמצת ילדה אינדיאנית.
כתוב יפה, מנחם, מרתק ומרגש.
שליחת תגובה

חזור אל “אודות החינוך הביתי”