איך לשמור על המחשב מהילדים

אבא_בית*
הצטרפות: 02 מאי 2006, 08:47

שליחה על ידי אבא_בית* »

לבקשת הקהל במעגל "אבות בחינוך הביתי"...

ToddlerKeys - חונמה פצפונת בעזרתה ניתן לנעול את המקשים, את הכוננים, את העכבר ואת כפתור ה POWER.

ניתן בנוסף להגדיר תמונות וצלילים שיופיעו בעת הלחיצה על המקשים - במקום הפעולה הרגילה, מה שמשאיר לבעלי הדמיון שבינינו מרחב פעולה רב.

מפי המפתח (שכנראה עובד בבית...):
It is a useful tool for parents that allows you to lock your computer keyboard, CD drive doors and power-off button. When the keyboard is used it will display images and play sounds every time a key is pressed, thereby preventing access to the desktop and applications, while adding some entertainment value for the kid. You can select the images and sounds to be used by copying them to the Toddler Keys folder. To exit the locked screen, just type the word QUIT.
יש צורך בהרשאות אדמיניסטרטור כדי להתקין ולהריץ את התוכנה באופן אוטומטי עם עליית המערכת.
להפעלה ידנית בהרשאות מוגבלות יש להשתמש ב"לחצן ימני - Run As..." ולהכניס פרטי חשבון עם הרשאות אדמין.

לדף הבית המאוד מינימליסטי של התוכנה : http://tk.ms11.net - חינמית לגמרי לשימוש פרטי.

תהנו.
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

וואו, תודה! כמה שימושי...
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

שליחה על ידי איתי_שרון* »

למה לשמור?
בעזרת הקשות רנדומיות של בן השנה והחודשיים על המקלדת גיליתי כמה מהפונקציות היותר מרתקות בתוכנות המחשב שלי... למשל - פעם הוא הצליח לגרום ל-IExplorer להפוך את עצמו! אני כבר לא זוכר איך הוא עשה את זה, אולי אני צריך לבקש ממנו לבוא להקיש שוב...
אבא_בית*

שליחה על ידי אבא_בית* »

כשהגדולה שלי היתה בת 3 היא הצליחה לגרום למערכת ההפעלה שלי לקרוס למצב חסר תקנה - הייתי חייב לפרמט!

וכל זה בנגיעה אקראית במקלדת - לא מוסבר עד היום.
אבא_בית*

שליחה על ידי אבא_בית* »

חוץ מזה - אם כבר "באופן" אז תזנח את ה IE הממסדי ותעבור לאחד הדפדפנים ה"אלטרנטיביים" :-)
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

שליחה על ידי איתי_שרון* »

אח, איך הפלתי את עצמי...
ממש כמו אותו איש מייקרוסופט שטען שפיירפוקס ממש לא יציב, ולראיה - זה כל הזמן נופל על המחשב שלו במשרד (אגדה אורבנית שהיתה או לא היתה באמת).

בכל מקרה - עכשיו אנחנו יודעים מי באמת צריך לעשות quality assurance לתכנות...
''צפונית''*
הצטרפות: 27 פברואר 2005, 16:31

שליחה על ידי ''צפונית''* »

איזה גאוני!!!!!!!
תודה רבה!
''צפונית''*
הצטרפות: 27 פברואר 2005, 16:31

שליחה על ידי ''צפונית''* »

אולי ימציאו איזה קוד לשמור גם על הטלפון? S-:
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

יש לנו טלפון קווי דיגיטלי עם אופציית נעילת מקשים כמו בסלולרי. ככה אין בעיה לתת לקטן לשחק בזה. על אותו עיקרון אנחנו מעבירים את השלטים למצב וידאו (שאין לנו).
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

הטודלר-קיז הפסיק להגן לי על כפתור הפאוור! הפונקציה הכי חשובה שלו! הוא עושה את כל יתר הדברים, גם נועל לי את כונני הדיסקים, אבל כפתור הפאוור נותר משולל הגנה. מישהו נתקל בבעיה? ניסיתי להסיר ולהתקין מחדש, וזה לא עזר... help!
קר_שינדו*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 03:41
דף אישי: הדף האישי של קר_שינדו*

שליחה על ידי קר_שינדו* »

לא ניתקלתי בבעיה, אבל אפשר בלוח הבקרה להיכנס ל- Performance and Maintenance-> Power Options -> Advanced ולהגדיר שכאשר לחצן Power נלחץ - לא ייעשה דבר.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

נראה לי שצריך לבדוק את זה דרך הגדרות התוכנה עצמה (יש אפשריות שונות - עם או בלי סאונד, נעילת העכבר או רק המקלדת וכדומה).
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

נראה לי שצריך לבדוק את זה דרך הגדרות התוכנה עצמה (יש אפשריות שונות - עם או בלי סאונד, נעילת העכבר או רק המקלדת וכדומה).
ברור ברור, זה מסומן לי קבוע, ובכל זאת. (קרוטונית, תני קצת קרדיט...)

לא ניתקלתי בבעיה, אבל אפשר בלוח הבקרה להיכנס ל- Performance and Maintenance-> Power Options -> Advanced ולהגדיר שכאשר לחצן Power נלחץ - לא ייעשה דבר.
אוקיי, עשיתי, לחצתי, לא כבה, לחצתי כמה פעמים רצוף (כדרכו של המחבל הקטן) - כבה. אז מה הועילו חכמים בתקנתם?
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

השם של הדף הזה קצת עיצבן אותי.
כלומר, אני מבינה ואף חווה למה התכוון המשורר אבל בכל זאת נדמה לי שהרבה יותר חשוב זה
איך לשמור על הילדים מהמחשב ולא להיפך.
אני מתכוונת, בעידן שבו כל שכנה מספרת לי "יש קומפי, זה מאד מפתח" אני תוהה אם אני הפסיכית היחידה שחושבת שזה פשוט נזק לנפשם הרכה של הפעוטות להיחשף למחשב לא פחות וכנראה הרבה יותר מהנזק, בר תיקון יש לומר, שייגרם למחשב מהפעוט.

וכן, יש לי תוכנה שנועלת מקשים (באדיבות הקרוטונית) זה לא מונע להדליק את המחשב כשרוצים או לשחק בכיוונוני המסך.
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

אלה שני דברים שונים.
את מוזמנת לפתוח דף על איך לשמור על הילדים מהמחשב_ , אבל הדף הזה עוסק בהיפך, כדי למנוע נזק שלא תמיד הוא _בר תיקון (כיבוי פתאומי יכול לשרוף את ההרד-דיסק, אאל"ט. העובדה שלי היא על המחשב, ואין לי כוונה לעשות גיבוי כל חצי שעה).
מיה*
הצטרפות: 09 ינואר 2003, 16:07

שליחה על ידי מיה* »

תוכנה מעולה, תודה!
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

שליחה על ידי חגית_ל* »

אנחנו עוטפים את המקלדת בניילון נצמד למנוע שפיכת משקאות ופירורים.
עוג_הבנזוג*
הצטרפות: 31 יולי 2003, 12:49
דף אישי: הדף האישי של עוג_הבנזוג*

שליחה על ידי עוג_הבנזוג* »

אצלנו מותקנת מערכת ההפעלה "לינוקס" (במקום חלונות אצל רובכם). כמובן שאני לא מניח שמישהו יתקין לינוקס בעקבות מה שאספר, אבל בכל אופן, כדאי לדעת שאפשר גם כך, ואם למישהו זה יעזור מתישהו - הרווחנו.

מערכת זו כתובה בשביל משתמשים מרובים, כך שלא ניתן לעשות כלום במחשב ללא שם משתמש וסיסמא. זה נותן את ההגנה הבסיסית.
כשהיא היתה בת שנתיים שלוש, היא קיבלה לשחק עם מסך כניסה טקסטואלי - שבו נהנת מהקשות על המקלדת וצפיה בתגובות של המסך. זה היה מדהים היכולת שלה לראות את המסך כמשהו "חי" וממש לשחק איתו.
עכשיו רוצים לתת לילדים גם "לעבוד" במחשב - אבל החשש הוא כרגיל - שישנו דברים, יזיזו אייקונים, יתקעו את המחשב, יתקינו וירוסים בטעות, ימחקו קבצים ועוד. אז הגדרנו שם משתמש נפרד לילדים, עם סיסמא פשוטה, והרשאות לגשת רק לספריה מוגדרת, להפעיל דפדפן, ולהריץ משחקים.
בגלל שהמשתמש מוגבל, כל מה שייעשה, ייעשה בתוך המגבלות של אותו משתמש - קרי, אין לו יכולת לפגוע או לשנות, אפילו אם ירצה, קבצים של משתמשים אחרים, או קבצי מערכת.
כאשר אני מסיים לעבוד, או עושה הפסקה, אני נועל את המחשב. אם הילדה מגיעה למחשב, היא יודעת להפעיל את המשתמש שלה (בת 4), ולעשות שם מה שרוצה. כשאני חוזר, אני פשוט מקיש את הסיסמא שלי, וחוזר לאותו מקום שבו הייתי.

מה שקיבלנו זו גישה חופשית לילדים למחשב - וכיוון שכך, הם לומדים לעבוד איתו בקצב שלהם, ולפי הרצון שלהם. רוב הזמן בו הם על המחשב, הם לבד, וזה נפלא בעיני (כמובן, עם ההסתייגויות הרגילות של עצם השימוש של הילדים במחשב).

אפשר לעשות דברים דומים בחלונות, אבל לא בדיוק:
  • אפשר לעבוד עם משתמשים ב XP home edition, אבל יש עם זה מספר בעיות וזה לא מספיק מגן מפני וירוסים.
  • אפשר לתת לילדים תוכנות שמשתלטות על המקלדת והעכבר, ואז, בשאיפה הם לא יכולים לעשות שום דבר אחר. תוכנה לדוגמא - tuxpaint
עוד:
  • עכבר אופטי פחות ניזוק אם דופקים עליו וזורקים אותו, כי הוא קל וללא חלקים נעים.
  • מקלדות זולות הן זולות, ובמקרה הגרוע ביותר מחליפים בזולה אחרת..
  • לגבי המסך אין מה לעשות - פשוט לשמור שלא ייגעו באצבעות עם במבה, ולא ישחקו בהגדרות.. אין לי כאן פתרון..
  • המחשב עצמו מוחבא טוב מאחור, כך שאין ממש גישה אליו. כמובן, שאם יש לכם כפתור reset - מומלץ מאוד לנתק אותו. מחשבים חדשים מגיעים ללא הכפתור הזה.
אתרים:
  • בעמוד הבית של הדפדפן, מוגדרים שני אתרים: [url=http://www.poissonrouge.com,]הדג האדום[/url] עד 10 שניהם מספקים שעות על גבי שעות של הנאה..
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

אנחנו עוטפים את המקלדת בניילון נצמד למנוע שפיכת משקאות ופירורים.
את ענית לי על שאלה שהתכוונתי לשאול אבל (נדמה לי ש)לא הגעתי לכתוב אותה פה!

הניילון לא נקרע?
לא מפריע להקלדה?
עבה? דק? רחב? צר?
אנא, פרטי.

אי אילו מקלדות הלכו לי בגלל תה שהחתולים שפכו לי עליהן ...
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אי אילו מקלדות הלכו לי בגלל תה שהחתולים שפכו לי עליהן ...

יש מקלדת גמישה, ארוזה הרמטית נגד מים, נוחה ומצוינת - למעשה אין לה את המסגרת פלסטיק הקשיחה - רק שאני לא יודעת אם היא יקרה או מה.

יעלי לה
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

כמעט 70 ש"ח, הזמנתי, אני חוששת שלא אוהבותה. ראי - רגישות חושית העולם הוא יותר מדי.
יוחנן_בצק*
הצטרפות: 28 מאי 2004, 09:33
דף אישי: הדף האישי של יוחנן_בצק*

שליחה על ידי יוחנן_בצק* »

תמיד אפשר להקרין את המקלדת על השולחן, אבל נראה לי שזה עדיין יקר יותר מתה שנשפך כמה פעמים בשנה..
יוחנן_בצק*
הצטרפות: 28 מאי 2004, 09:33
דף אישי: הדף האישי של יוחנן_בצק*

שליחה על ידי יוחנן_בצק* »

ובמקרה גם מצאתי בעיתון היום קישור למקלדת רחיצה
וגם זו, אני מניח עולה כמה לירות יותר מצרור מקלדות רגילות..
מיה*
הצטרפות: 09 ינואר 2003, 16:07

שליחה על ידי מיה* »

מאיפה באינטרנט אפשר להוריד קולות נחמדים (של חיות, כלי נגינה וכו..) כדי להוסיף לתוכנה TK (שמוצעת למעלה)?
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

שליחה על ידי חגית_ל* »

_הניילון לא נקרע?
לא מפריע להקלדה?
עבה? דק? רחב? צר?
אנא, פרטי._

הניילון לא נקרע. 2 שכבות מסביב למקלדת. המקשים פחות קלילים, קצת יותר קשה להקליד אבל לא נורא בכלל. נשאר הרבה זמן אם לא קורעים את זה בכוונה. אחרי שהתקלקלו לנו מקלדות יקרות מנוזלים נישפכים ופירורים נשארנו עם הפושטית והניילון. יופי של פתרון!
רחל_ברמן*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2006, 12:11
דף אישי: הדף האישי של רחל_ברמן*

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

יש לי מק וילדה בת שנה וחודש, אז חיפשתי תוכנת נעילה מתאימה ומצאתי את Keyboard Cleaner, תוכנה שלכאורה נועלת את המקשים ומחשיכה את המסך, חוץ מצירוף יחיד שיוצא מהתוכנה. תוך כמה דקות הילדה מצאה צירוף אחר שפותח את המקשים אבל משאיר את המסך מוחשך, וכמובן שלא הצלחתי לצאת מזה...

טוב, אולי אני כבר אקנה לה מקלדת זולה וזהו.
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

שליחה על ידי צוויליך* »

בעזרת הקשות רנדומיות של בן השנה והחודשיים על המקלדת גיליתי כמה מהפונקציות היותר מרתקות בתוכנות המחשב

כן כן!!
הגאונית צופה ביוטיוב בלהיטים בסגנון ברבאבא, שרה שברי מילים עם ציפי שביט, וכל פעם שנגמר (3 דקות) קוראת לי ללא הפסק שאתחיל מחדש.
יום אחד כשהיא עסוקה עם "גברת עם סלים" לאריק איינשטיין, היא צועקת מהמחשב: אני יודעת איך לבד!
באתי. ואכן, היא גילתה שלחיצה על הספייס - אכן המקש הכי קל ובולט בשכונה - מתחילה את הסרטון מחדש!
ובא לציון גואל והיא יכולה לצפות בציפי 362 פעם בלי עזרתי -
אלא אם כן היא גוללת בטעות למטה... בעיה טכנית עליה עדיין לא התגברנו (צריך ללמד אותה PAGEUP (-: ).

כן ועוד -
הגאון הצעיר חש צורך טמיר לאכול את העכבר על אורו האדום המרגש, ואין לשבת איתו ליד המחשב בלי צרחות אימה וקולות זעם מלאי סימני קריאה.
חשבתי לרכוש עוד עכבר ולחבר אותו לשקע USB שמוגדר כלא פעיל.

או לקנות טלוויזיה ולשים אותו מול הופ, מה כבר יקרה, ולחזור כשיהיה בן 7.
ענבל_נתן_בר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 16:00
דף אישי: הדף האישי של ענבל_נתן_בר*

שליחה על ידי ענבל_נתן_בר* »

אפשר הסבר לאלה הסובלים מהבנה לקויה בעליל של ענייני מחשב?
הורדתי את התוכנה. היא על המחשב. אמרה שטוב לה. מה עכשיו? איך אני מכניסה אותה לפעולה?
אל_פקה*
הצטרפות: 20 נובמבר 2007, 09:54
דף אישי: הדף האישי של אל_פקה*

שליחה על ידי אל_פקה* »

ואכן, היא גילתה שלחיצה על הספייס - אכן המקש הכי קל ובולט בשכונה - מתחילה את הסרטון מחדש!
גאוני!! בן השלוש שלי לא האמין איך שפר עליו גורלו, והוא רואה בלופ את הסרטון החביב עליו, בו ערס אחד מטיס טיסן. תודה לבת-צוויליך! (הוא אמנם שולט כבר בעכבר, אבל איזה כיף זה טריקים חדשים)
POOH_והתוספות*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 11:38
דף אישי: הדף האישי של POOH_והתוספות*

שליחה על ידי POOH_והתוספות* »

כאשר אני מסיים לעבוד, או עושה הפסקה, אני נועל את המחשב. אם הילדה מגיעה למחשב, היא יודעת להפעיל את המשתמש שלה (בת 4), ולעשות שם מה שרוצה. כשאני חוזר, אני פשוט מקיש את הסיסמא שלי, וחוזר לאותו מקום שבו הייתי.
לנו אין לינוקס אלא חלונות אבל האיש עשה אותו דבר בערך.
שני משתמשים מוגדרים על המחשב אחד שלנו עם סיסמא ואחד של הילדים.
הם נכנסים רק לשלהם ושם יש להם גישה רק למה שאנחנו החלטנו שתהיה להם גישה - הם לא יכולים למשל למחוק בטעות מסמכים שלנו וכד'.

טוב, אולי אני כבר אקנה לה מקלדת זולה וזהו.
יש לנו שתיים - שלא מחוברות למחשב.
זה לא עובד..
הדבר האמיתי יותר מעניין...
ומהיכרות עם אמא [ואבא] של הילדה שלך מניחה שגם היא חכמה מדי בשביל זה...
אבל אצלנו נחמד להקיש על המקלדות סתם לפעמים - נניח כשהקטנה רוצה לישון ואח שלה נזכר שיש לו מייל דמיוני נורא חשוב לשלוח במקלדת הזו...
סבטקסט_כפול*
הצטרפות: 09 יוני 2005, 18:20
דף אישי: הדף האישי של סבטקסט_כפול*

שליחה על ידי סבטקסט_כפול* »

אך גורמים ילד לא לכבות את המחשב?
שלוות_חולין*
הצטרפות: 07 דצמבר 2008, 19:13
דף אישי: הדף האישי של שלוות_חולין*

שליחה על ידי שלוות_חולין* »

כוותנך היא שהוא לוחץ על כפתור הכיבוי? אם כן אז גם לנו הייתה בעיה כזאת- אפשר לתכנת את המחשב בצורה כזאת שרק לחיצה של דקה (או חצי דקה) מכבה אותו ולחיצות קצרות של ילד קטן לא מכבות.
איש מחשבים עשה לנו את זה.
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

שליחה על ידי צוויליך* »

טוש פרמננט על צג הLCD - מה עושים?
  1. לצעוק על הילד - אפשר להכות, רק להקפיד לא להשאיר סימנים (על הילד - אתם לא רוצים עוד ביקור מהעו"סית), לאיים שהוא בחיים לא מתקרב למחשב ולהעמיד בפינה (לא מתאים למי שגר בבית עגול).
  2. לקחת מטלית מיקרופייבר, כמו שבאה עם משקפיים חדשים, ושפריץ לניקוי מסכי LCD.
  3. להשפריץ על המיקרופייבר ולעבור בסבלנות בעיגולים על הקשקושים של הטוש. אפשר להשתמש בציפורן (העטופה מיקרופייבר!) כדי למקד את הקירצוף במקומות עקשנים.
  4. או -
עם מסיר לק לא-אצטוני וצמר גפן, לנסות קודם על פינה במסך ולוודא שאין בעיה.
  1. או -
עם מעט משחת שיניים מרוחה על מיקרופייבר ובעיגולים סבלניים - לא לקרצף בכוח. אחרי שירד, עם מיקורפייבר לחה להוריד השאריות מהמסך.
ולא לשכוח חוט דנטלי P-: .

(את 4 ו-5 לא ניסיתי בעצמי)

צוויל
שליחת תגובה

חזור אל “דפי משחק”