מסרים לצמיחה

רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

קצת על הרקע שלי עם קלפים:
היתה תקופה שקראתי הרבה לחברים, היו באים הרבה ליעוץ. אחר כך גם חברים של חברים וזה נעשה אינטנסיבי ונתתי יעוצים בתשלום.
אני לא קוראת עתידות, אני יכולה לכוון לכיוון מסויים.
לפעמים (לא תמיד) אני מצליחה לקבל הארה על חלומות. לפעמים אני מקבלת תשובות בשביל אנשים אחרים.

בהריון, בערך באמצע, לא יכולתי יותר להתעסק עם זה, לא התאים. אחרי הלידה עוד פחות. כשעברו כשנתיים מהלידה, מרגישה איך חוזרת לשם יותר ויותר. הבוקר פתרתי חלום למישהי, לפעמים נותנת מסרים.
החלטתי לבדוק את הנתינה הזו דרך הרשת.
אם יש אנשים שרוצים יעוץ עמוק, רציני ומקיף יצטרכו להיפגש איתי ולקבל יעוץ בתשלום, אבל אני רוצה לתת כאן מסרים בנושאים מסויימים למי שרוצה, למי שיש שאלות ספציפיות, דרך הקלפים.
בשמחה ואהבה,
רוקדת.
מים_שקטים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2003, 10:44
דף אישי: הדף האישי של מים_שקטים*

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי מים_שקטים* »

מה הכוונה בלפתוח חלום?
כמו לפרש חלום?
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

לא כתבתי דבר על "לפתוח חלום", כתבתי שפתרתי חלום, כלומר כן, נתתי פרשנות.

עוד עלי להוסיף:
זה ניסיון, בעצמי לא יודעת איך יעבוד.
יתכן לפעמים שאענה רק אחת לכמה ימים, אשתדל כמיטב יכולתי לענות לפחות אחת לשבוע.
אשמח לעזרה בערכת הדף לפי שאלות תשובות, לא טובה בזה ולא אוהבת את ההתעסקות הזו, אז יש מי שרוצה, יבורך/תבורך.
בדרך כלל אני משתמשת בקלפי "אושו זן טארות" אך קורה גם שנעזרת בחפיסות אחרות כגון המלאכים, הילד הפנימי, או סתם "קולות" שאני שומעת.

תבורכו.
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

מתנצלת אם לא עניתי לכולם, לפעמים נראה לי שתגובותיה של מים ושמיים מספקות ואין לי מה להוסיף, לפעמים אני מרגישה שאיני יכולה להתעסק עם השאלה הספציפית מסיבות שונות, לפעמים אני פשוט עסוקה ולא מגיעה למחשב.
באהבה,
רוקדת.
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

רציתי להודות מקרב לב למי שעשו כאן סדר וערכו, זה מאד מקל על ההתנהלות בתוך הדף.
רוצה_לגדול*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 10:00

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי רוצה_לגדול* »

וואו,איזה יופי של דף,
אני ממש אשמח להבין מה יכול לעזור לי לוותר על דפוסים ישנים ומיותרים של חוסר ביטחון ותוקפנות שנובעת ממנו,אני גדלה בכל כל הרבה מקומות אחרים אבל שם תקועה לגמרי.צריכה ללמוד לעצור לפני התגובה ולא מצליחה.
תודה! !
חברה*
הצטרפות: 01 ינואר 2003, 19:53

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי חברה* »

אשמח להכוונה.
יש לי חברה טובה, אנחנו חברות כבר יותר מעשר שנים, גם הילדים חברים.
לאחרונה היא חווה דיכאון, ובמקביל מתפתח בינינו ריחוק. אני רוצה לעזור לה אבל מרגישה שהיא דוחה אותי, ואצלי מתפתח כעס עליה.
אשמח לשמוע איך אני יכולה להתמודד עם המצב הזה בדרך הכי נכונה.
בזוג*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 22:58

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי בזוג* »

מבקשת מסר על הזוגיות שלנו.
חווים קצת טלטלות בתקופה האחרונה.
מרגישים קצת תקועים בתוך הפלונטר ולא רואים את היציאה.
יש אהבה גדולה,יש תקשורת.ועדיין..
תודה לכן נשים גדולות.
ליה*
הצטרפות: 01 מאי 2004, 13:02

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי ליה* »

שלום לכן! אני חוויתי קשיים מאד גדולים לאחרונה, פיזיים ונפשיים, עקב הריון ולידה קשה. רציתי לשאול לגבי אנרגיות הריפוי שקיימות בי והאם כדאי להיעזר גם בשיטות אלטרנטיביות?
התלבטות_קשה*
הצטרפות: 16 אוגוסט 2007, 00:58

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי התלבטות_קשה* »

בעקבות העניין ב איפה לגור
מעניין מה יגידו הקלפים
האם נמכור (את הבית) או לא נמכור?

תודה מראש! @}
פלמונית_מודאגת*
הצטרפות: 16 אוגוסט 2007, 01:36

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי פלמונית_מודאגת* »

אני מבקשת בבקשה מסר עבור בתי (בת 4) שנמצאת במצב
לא מאוזן כרגע....איך אוכל לעזור לה?
עצובה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2004, 18:23

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי עצובה* »

תודה ,
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

רוצה לגדול,
אני ממש אשמח להבין מה יכול לעזור לי לוותר על דפוסים ישנים ומיותרים של חוסר ביטחון ותוקפנות שנובעת ממנו,

נראה שמה שיש לך ואת יכולה להביא הוא יצירתיות. יצירתיות נשית, נעימה, כייפית, מאפשרת. את מכניסה את עצמך למתח ומנסה לעשות יותר מדיי דברים בבת אחת כמו ג'אגלר בקרקס שמנסה גם לנגן, גם לג'אנגל, גם לרקוד ועוד כמה יחד, סופו ליפול. אל תתני לעצמך להיות מתוחה ולנסות לעשות הכל יחד, השתמשי בביטוי העצמי שלך הנפלא הקיים והורידי את המשא, העול שמתיש אותך מעל כתפייך, את לא חייבת לסחוב על כתפייך מה שמוציא ממך אנרגיות מיותרות.
בקצרה, הייתי אומרת שהסיכום עד כאן הוא: הרשי לעצמך להנות.

בברכה,
רוקדת.
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

חברה,
הקלפים מאד חיוביים בסך הכל שלהם. את מביאה בגרות לקשר ורואה אותו בצורה מפוקחת יותר ויותר, זה תהליך שאת עוברת לגבי הקשר וזה נראה ככיוון נכון. נראה כי מה שהיא מביאה כרגע זו הפרדה. יכול להיות שבעבר הייתן צמודות מדי, אבל מה שיש כרגע הוא חיבור נהדר, ארצי ורוחני, שמאפשר גם להיות לחוד, רצוי לתת ללחוד הזה להיות, סך הכל הוא בריא וטוב. יש כאן אנרגיה משותפת של כיף, הנאה. ולי זה הזמן הנכון ליזום ולהיות המקור של הכיף והשמחה בחייה, בלי ללחוץ, עם לאפשר לה את הריחוק אבל כן להנות בעצמך ממה שיש. מה שנדרש ממך בסיכומו של עניין זו מודעות, לראות מעבר לדברים, לראות את הגדילה שלה, לעודד אותה במקום של הצמיחה, לראות שיש מקום גם לערפל ואי בהירות בקשר ושמתוך אי הבהירות תצמח ראיה חדשה ויפה.
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

בזוג,
כמו ילה קטנה המגלה את העולם, צאי להרפתקאה שקוראת לך. בן זוגך מביא לקשר סוג של הבנה חדשה של חופש, הקשר איננו כלוב, ויש הבנה שהכל פתוח, השמיים הם הגבול. נראה כי את זקוקה לצאת למסע לבד, מסע פנימי אליו אינך מצרפת איש, מסע שיאפשר לך להגיע לעצמך קודם כל. תני אמון בעצמך, בחיים, במה שקורה לך וקפצי מראש הצוק לאן שתישא אותך הרוח.

בהצלחה,
רוקדת.
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

ליה
עוד לפני שאפתח קלף אחד אומר לך כן. השתמשי בעזרה ככל יכולתך. נשים לא נועדו לסבול קשיים כאלה לבד ללא כתף תומכת וליווי ונראה כי את זקוקה להם. העזרי ככל יכולתך באנשים שסביבך ואם את זקוקה לחיזוק פיזי ורגשי בהחלט העזרי במטפל שיעזור לך להשיב את כוחותייך אלייך, אין חשוב מזה.
אם יש לך אפשרות קחי כל יום מספר דקות על מנת להשיב לך את כוחותייך הנפשיים: שבי עם עצמך והודי ליקום/לאל על מה שיש לך: בית, בגד, מערכות יחסים, כל מה שטוב וראי להודות עליו (ויש הרבה). לאחר מכן בקשי מהיקום את מה שחסר לך, אמרי בצורה חיובית את מה שאת זקוקה לו, למשל: כוחותיי שבים אלי. או: אני מרגישה נהדר. או: אני מבריאה ומתחזקת. בקשי במילים חיוביות את מה שאת זקוקה לו ובהחלט תיעזרי בטיפול.

לגבי הקלפים- מעניין שמה שעולה כאן אינם קלפים סטנדרטיים לנושא הטיפול. נראה שאת נמצאת במקום של הצלחה בעשייה שלך, אילו ניצחון הייתי אומרת, העולם לרגלייך. יש בך צורך למרוד במקובל ובמוסכמות, כנראה בגלל מה שעברת, המקום של המרד אינו פשוט אב יש בו המון עוצמה, נראה שאת חשה כי עלייך לנתק את כבלי החברה ולנתץ אמיתות ישנות שגדלת וחונכת עליהן גם אם המקום בו את נמצאת לשם כך הוא בודד. בנוס, נראה כי יש מקום כרגע לבטא צער, כאב, בכי. כאשר תתני לכאב להיות, כאשר תחווי אותו במלוא יכולתך ובמלוא עוצמתו , תגלי שמעבר לבכי ולכאב יש אפשרויות טובות נעימות ופתוחות שכרגע את מתקשה לראות.

חזקי,
רוקדת.
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

התלבטות קשה,
נראה כי יש כאן כמה השפעות מהעבר בדרך. ראשית, נראה שיש היצמדות לעבר כאשר אין לו קשר למציאות והעבר מעוור את עינייך כרגע בהקשר הזה של דאגה ועומס שלא לצורך. יש שינוי גדול מאד שקורה שמשפיע על הכל וסוחף הכל איתו, שינוי שכדי לא ליפול כשהוא בא יש צורך לשמור על המרכז, על האיזון. בנוסף, בניגוד למה שאמרתי בהתחלה, נראה כי יש אנשים מהעבר הרחוק ש"מגיעים לביקור" בדרכים שונות, דפוסים שעולים, אנשים שמשפיעים- יש צורך לראות את זה ולהתמודד עם מה שמגיע, לסגור חשבונות ישנים שמשפיעים בדרך כזו או אחרת.
אני יודעת שהגבול בין להיצמד לעבר לבין לפתור דברים שעולים הוא דק, אבל משוכנעת שתוכלי להבחין בין שניהם ולהתמודד בדרך מתאימה.

יום טוב,
רוקדת.
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

פלמונית מודאגת
ראשית נראה כי עלייך להיות החלטית יותר, חוסר ההחלטיות שלך גורם לבלבול וגוזל אנרגיה, כאשר את החלטית את משדרת לה יציבות ובהירות. עלייך לשאוף להבנה (ונראה כי כך את פועלת) כאשר תהיי מחוברת להבנה צלולה וברורה יהיה לך קל יותר לראות את הדברים בהקשר רחב יותר ולטווח ארוך יותר. עלייך לשים לב להימנע מאנכיות או מריכוז שלך בעצמך, האשמה שלה במצב וקורבנות בשל כך, החליטי ועמדי מאחורי החלטותייך, היי יציבה והסתכלי לטווח ארוך.

האין זו הדרך שכל ההורים באשר הם צריכים לעשות? (רוקדת מזדהה עם כל מילה)
בחיבוק, רוקדת.
אהבה*
הצטרפות: 21 יוני 2004, 13:38

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי אהבה* »

וואהו, איזה דף מדהים וחזק! תודה...
יש לנו בית שגרנו בו בעבר ולא היה טוב. עכשיו הכוונה היא לחזור אליו.
אני חוששת מהמעבר, ורציתי לשמוע מכן על כך...
הפעם אני גם רוצה לפתוח מעין עסק בבית וגם על כך אשמח לשמוע...
וכמובן על זוגיות ועל שתי בנותיי האהובות...
הגזמתי?
אישה*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 14:45

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי אישה* »

אני מנסה להוסיף פרטים: בנזוגי מאוד ביקורתי ואני מאוד רגישה לביקורת. שמתי לב לאחרונה שכדי לחסוך לעצמי את הביקורת שלו, אני משקרת לו בקשר לכמה עולים דברים שאני קונה, אני משתדלת שכשהוא בא הביתה הוא יראה אותי עסוקה ולא מתבטלת אפילו אם עשיתי דברים כל היום וזה בדיוק זמן המנוחה שלי וכו'. אני יודעת שהוא לא עושה לי כלום בכונה ושהוא פשוט אומר מה שהוא חושב אבל עלי זה פועל בצורה משתקת. אני רוצה לשנות את הדפוס.
חברה*
הצטרפות: 01 ינואר 2003, 19:53

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי חברה* »

רוקדת, תודה.
בדיוק גמרתי שיחת טלפון טובה עם החברה, שמרגישה הרבה יותר טוב
מאוד מתחברת למה שכתבת @}
מים_ושמיים*
הצטרפות: 17 יולי 2007, 21:14
דף אישי: הדף האישי של מים_ושמיים*

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי מים_ושמיים* »

היי אישה,
הפריסה מראה כאן שמבפנים את סובלת/ מתייסרת ושאת עוברת שיעור קשה אבל שבנקודת הזמן הזו יש לך את היכולת לסיים אותו.
הפריסה מעלה תחושה של איום מפני ביקורת והשוואתיות וכן תחושה של פחד וחוסר אונים אשר גורמים להתנהלות בעייתית ולא נכונה.
בנוסף עולה כאן קלף שמדבר על חוסר בטחון עצמי וזה בהחלט נושא חשוב ורלוונטי עליו את צריכה לעבוד בעניין הזה.

הקלפים אומרים: הכאב שלך ליגיטימי אבל הוא שולח אותך לפעולה ממקום שלא משרת אותך, ברגע שתשחררי את תחושת האיום תדעי כיצד לפעול.

בהצלחה
{@
רוצה_לגדול*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 10:00

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי רוצה_לגדול* »

רוקדת,את מדהימה,כמה דיוק,בהבחנה,תודה ! @} אבל איך אדע מה נכון להוריד מעצמי,ויותר מזה:איך באמת להוריד.איך להוריד את הפחד בעיקר.הוא עיקש.ומשם המון חוסר ביטחון.וזה לא בגלל מי שאני עכשיו אלא בגלל מה שהיה בילדותי. ואולי אוסיף ואשאל לגבי התפרנסות. אני עושה מה שאני אוהבת אך לא מרוויחה מספיק .. ושוב תודה!
שאלה_שאלה*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2007, 16:54

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי שאלה_שאלה* »

שלום, אני נמצאת בקשר זוגי מסובך, מסובך, אבל למרות המשברים נראה שהוא שורד ויש בו גם הרבה דברים טובים.
אני כרגע במקום של let go וכבר התחלתי לדמיין מה אעשה במקרה שניפרד. מרגע שויתרתי השתנו דברים ונהיה יותר קל.
עם זאת יש כמה שאלות גדולות והרות גורל שעדיין לא נפתרו. אחת לדוגמא: הוא מצהיר שאינו רוצה ילדים.
תודה לך ולקלפים...
התלבטות_קשה*
הצטרפות: 16 אוגוסט 2007, 00:58

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי התלבטות_קשה* »

תודה רבה לרוקדת @}
לי_לי*
הצטרפות: 01 אפריל 2007, 19:53

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי לי_לי* »

שלום לכן בנות יקרות.
אחרי כמה ימים אינטנסיביים מאוד,
עלו בי הן הרצון והן הכיוון להתחיל לטפל באינטנסיביות בפצעי ליבי.
עולות לי 3 נשים מדהימות ועוצמתיות,
כל אחת מהן עובדת בשיטה אחרת ובתדר אחר.
אני זקוקה לעזרה לבחור ,
אולי אפילו שתיים מהן:
האחת עובדת דרך הגוף.דפוסים שמחזיקים בגוף.
השנייה עובדת דרך דפוסים רגשיים-אנרגטית.
השלישית עובדת דרך תדרים ומסעות שמאניים .
שלושתן מדהימות, אני מכירה אותן לעומק ואין לי ספק ששלושת השיטות מתאימות לי מאוד.
אך כרגע בדיוק בדיוק...מי ?מה עולה לכן?
תודה רבה.
שאלה_שאלה*

מסרים לצמיחה

הלו? יש כאן מישהו?
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

מתנצלת לא יכולה כרגע לענות, בהחלט מודעת לכך שנשאלו שאלות, אשמח לענות עליהם בהמשך, כרגע לא יכולה להיות מדוייקת ולכן מעדיפה לא לעשות דברים "סתם".
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

מים ושמיים אשמח לעזרתך אם את בסביבה.
יש לי דילמה (שלי) לגבי מטפל אלטרנטיבי לבתי.
התחלנו טיפול עם מישהו מקורב למשפחה שהציע את עזרתו חינם. התחלנו ועשינו מספר טיפולים בודד. יום-יומיים אחרי שהתחלנו התחילה תגובה שבעצם אין דרך בדוקה לדעת שזו תגובה אך מה שקרה זה שמאז עברנו כמה שבועות קשים קשים קשים בעצם בלתי נסבלים, עד שהתפרקתי לגמרי מכל מיני בחינות ואז כמובן התחיל שיפור, לא בעקבות טיפול, פשוט כי תמו התגובות כנראה או המשבר או מה שזה לא היה.
מרוב יאוש וקטסטרופה החלטתי לעזוב את זה, אמרתי שאם טיפול כזה מביא תגובות כאלה אז אולי עדיף לוותר ואם זו לא הסיבה אז בכל מקרה הילדה זקוקה לעזרה (בעצם אמא שלה) וחשבתי ללכת איתה למטפל אחר שאני מכירה שעוזר לי מאד.
בינתיים המטפל הראשון אומר שיופי, הזזנו את מה שהפריע מהדרך ועכשיו אפשר לטפל בדברים העמוקים יותר.
אני מבולבלת וגם לא משופעת בכסף (המטפל השני יקר לי מאד, הראשון לעומת זה דורש ממני התארגנות לוגיסטית לא פשוטה עבורי).
ברור לי שהגיע הזמן ויש לטפל בילדה כדי לשפר את איכות החיים של שתינו, אבל לא ברור לי כל כך עם להמשיך עם המטפל שאיתו התחלנו או לעבור למטפל אחר.
מים_ושמיים*

מסרים לצמיחה

היי רוקדת יקירה,
הנה מה שהעלתה הפריסה:
הקלף הראשון מעלה מצב של פחדים/ דאגה מאוד גדולה מהסוג שלא נותן לישון כמו שצריך.
הקלף השני מדבר על ספקות שעולים בליבו של השואל בנושא השאלה. כאן השואל מתבקש לבדוק בתוכו את שורשי הספקות. כדי לבדוק איזה כוחות משפיעים עליו כרגע ומאיזה מקום הוא פועל. הקלף השלישי יצא הכוהנת הגדולה שבמכוון אינה נותנת לנו תשובה ומשאירה את פתרון השאלה שלך בערפול מסיבה כלשהי.

ואז הוצאתי קלף מסכם שאומר שהשואל כרגע נמצא בתקופה קשה ומבולבלת.
הקושי הוא בעיקר מנטלי ורגשי והקלף המסכם כמו מדגיש כאן את חשיבות הטיפול בעצמך.
את שאלת על הילדה והקלפים מסובבים את הפריסה הזו אלייך ומדגישים את חשיבות הטיפול בך.
אמרת שאת עובדת עם מטפל שעוזר לך מאוד. תעשי איתו עבודה ממוקדת על מה שמציף אותך כיום לעבודה הזו תהיה השפעה גדולה וישירה על שתיכן.

לסיכום: הקלפים לא ממליצים כרגע על שינוי בטיפול עבור הילדה אלא מבקשים טיפול מקביל משלך.
שיהיה בהצלחה יקירה,
מקווה שעזרתי,
ובהצלחה
{@
מים_ושמיים*

מסרים לצמיחה

גם אני מתנצלת, נעדרתי כמה ימים מהמחשב וכרגע בהתארגנות היום בלילה או מחר אתפנה שוב.
יום נעים לכולם
{@
אהבה*

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי אהבה* »

תודה @}
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

תודה רבה לך מאד יקירתי.
המשפט הראשון הצחיק אותי
מצב של פחדים/ דאגה מאוד גדולה מהסוג שלא נותן לישון כמו שצריך.
לא ישנתי שבועיים לא בשל פחדים אלא בשל ילדה שצרחה לילה לילה במשך שעות...
הגעתי למסקנה שאני יכולה לטפל בעצמי עד מחרתיים (כי באמת בדיוק התחיל זמן טוב מאד) אם הילדה לא תטופל שום דבר לא יעזור לי...
אבל לכל השאר אני די מתחברת, מבינה מאד מאיפה הספקות, החששות וחוסר האמון.
גם למדתי ממה שקרה איתה לדאוג לעצמי כדי לא לקרוס, בהחלט זקוקה לטפל בעצמי, בזה אין שום ספק.
מים_ושמיים*

מסרים לצמיחה

אהבה,
לגבי הבית אכן רואים שעולים בך פחדים (קלף השטן) את מתבקשת כאן להתמרכז. לנשום עמוק ולבטוח במהלך הזה. בהחלט טמונה בו התחלה חדשה מבחינתכם. עשיתי פריסה נוספת לגבי פתיחת העסק בבית והיא חיובית ותומכת מאוד. "הפתיחה" תהיה זריזה באופן יחסי ודיי חלקה כמו שאומרים. את נמצאת בשלה לקראת השלב הבא שלך ברמת העיסוק שלך ומקבלת כאן פרגון לגבי כשורייך בתחום. שלב זה יהא צעד נוסף שלך ברמת החיבור שלך אל האמת הפנימית ואל "המקום" המיוצג ע"י המילה חופש.

בהצלחה
{@
מים_ושמיים*

מסרים לצמיחה

היי לי לי
עשיתי פריסה נפרדת לכל שיטת טיפול:
הגישה הראשונה מראה שהטיפול יעבוד על "זכרונות" מרמת העבר (דפוסים, טראומות, פצעים) נראה שעבודה זו תסייע לך להפתח אל אינפורמציה נסתרת בתוכך וע"י כך יתאפשר לך לעשות ניקוי טוב של חוויות אלו.

הגישה השניה מראה שתהליך הריפוי יתחיל ממקום כאוב ביותר (10 חרבות) ושבדרכו הוא יוביל אותך בדרך המחברת אותך אל האמת הפנימית שלך ואל "האור" ונראה שבסיום התהליך תחווי סוג של שחרור וחופש.

הגישה השלישית אם כי קסומה בעיני לא זוכה כאן לתמיכה גדולה לפחות לא עבור השלב הנוכחי שלך.
יש בהחלט מצב שיהיה לך נכון לשלב אותה בהמשך הדרך עם סיום טיפול ממוקד בגישות הראשונות.

בהצלחה ויום נעים
{@
מים_ושמיים*

מסרים לצמיחה

שאלה,
נתת לנו רקע ואני מבינה שאת בקשר זוגי מסובך_ ושיש _כמה שאלות גדולות והרות גורל שעדיין לא נפתרו
אבל לא הבנתי על מה את רוצה לעשות פריסה. מה את שואלת בעצם?

תודה לך ויום נעים
{@
אמא*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2001, 23:05

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי אמא* »

בני בכורי,בן ה-18 ,עוזב את הבית בעוד שבוע לטובת חצי שנה של עבודה בחו"ל.
אני מאד מתרגשת יחד עם זאת חרדה, ומרגישה קושי עצום ש"הגוזל עוזב את הקן".
למה זה כל כך קשה לי ? יש איזה משהו שמעבר שאני לא קולטת?
שאלה*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2003, 17:02

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי שאלה* »

טוב, אנחנו כבר בתהליכי פרידה.
די בטוחה זה הדבר הנכון.
האם אני פועלת ממקום נכון? ומה לעשות כדי שהקשר הבא יצליח ונקים משפחה?
(איך עצוב לי לראות את זה בכתב ככה...)
תודה מראש
אמא1*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2007, 17:47

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי אמא1* »

איזה דף נפלא! אפשר גם?

יש לי שאלה לגבי בני בן ה 4.5 . הוא עובר תקופה קשה שמלווה בקשיים פתאומיים בדיבור. משקר לגבי כל דבר כימעט.
מאוד קשה לדבר איתו. הוא מסתגר בתוך עצמו. (ואוו שאני כותבת את זה ככה זה נשמע יותר רע ממה שחשבתי).
מה עובר עליו? מה אני יכולה לעשות עבורו? האם זה קשור לקשר שלו איתי או עם אביו?
תודה @}
לי_לי*
הצטרפות: 01 אפריל 2007, 19:53

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי לי_לי* »

תודה.
אני הולכת לעכל.........
לכשיתעכל אחזור .
אחורי זה...
מים_ושמיים*

מסרים לצמיחה

אמא1,
הקלפים מראים שבנך עובר תהליך משמעותי.
הוא נראה פגוע, בודד, חסר בטחון, חשדני ומסוגר ונראה שהוא מגיב להתמודדות ולקושי.
עולה כאן דמות שקשורה לתהליך הזה אני אכתוב כאן את מאפייני הדמות ואת כבר תדעי על מי מדובר.
הדמות היא דמות שפועלת מול הילד משיקולי אגו וכבוד והיא מעמיסה עליו רגשית מבלי להיות מודעת לכך.
(לא נעים לי וסליחה על התיאור הלא סימפטי של הדמות יכול להיות שבמציאות התכונות מעודנות יותר ובכל זאת.....)
בתחושה שלי זה האבא <אבל לא בהכרח> וכמו שאני רואה את זה יש לך כאן תפקיד כפול בעבודה מול שניהם.

יש כאן קלף שקורא לך להתערב ולעשות את המיטב שלך כדי לאזן אותו רגשית ולתמוך בו.
ממש להיות שם איתו בתהליך הזה. מצד אחד לכבד את המרחב שלו ומצד שני להיות נוכחת כדי להפיג את התחושות הקשות שלו.
הוא צריך להבין ולסמוך על זה שהוא נאהב ללא תנאי ושהוא יכול לבטוח באהבה הזו ועם ההכרה בכך הוא ייפתח.
בנוסף תצטרכי לבדוק איך ומה עושים כדי להפחית ממנו עומס רגשי.

לסיכום: את יכולה לעשות את זה!!! עם בשלות ופתיחות רגשית את תמצאי את הדרך אליו ותוכלי להשפיע ולעזור לו.

שיהיה בהצלחה
{@
מים_ושמיים*

מסרים לצמיחה

שאלה,
למרות הקושי הגדול, הפריסה אומרת כן.
את עושה את הדבר הנכון והבחירה שלך מגיעה מהמקום הנכון לאחר בחינה פנימית עמוקה.
אחד מהקלפים בפריסה מעלה כאן הגשמה של זוגיות וילדים - בפרידה הזו נראה שאת פותחת לעצמך פוטנציאל חדש יקירה.
הפריסה מחזקת אותך בדרך הזו וקוראת לך לחגוג את עצמך ואת חייך.
ההחלטה הזו נכונה עבורך.

בהצלחה יקירה וחיבוק
{@
שאלה_שאלה*

מסרים לצמיחה

אוי, (אייקון של ניגוב זיעה מהמצח)
תודה רבה, כלכך הייתי צריכה לשמע את זה...
היום הלכתי לראות דירה וזה היה קשה...
מים_ושמיים*

מסרים לצמיחה

אמא,
עשיתי לך פריסת מסר לשאלה מה את צריכה לדעת לגבי הנסיעה של בנך:
הפריסה מדברת על מצב של דאגה והיצמדות לקיים עקב פחד משינוי.
ניכר כי את נמצאת בנקודה משמעותית מבחינתך ואת מתבקשת כאן להקשיב טוב טוב פנימה מעבר לפחדים ולחששות.
הנסיעה הזו נראית מכאן אחלה. נראה שיש פוטנציאל מעולה לנסיעה שיש בה גם הנאה, גם סיפוק וגם תגמול כספי.

שיהיה לשניכם בהצלחה
(-;
מים_ושמיים*

מסרים לצמיחה

שאלה
(())
anytime
אהבה*

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי אהבה* »

מים ושמים תודה גדולה...
לגבי הבית אכן רואים שעולים בך פחדים (קלף השטן) את מתבקשת כאן להתמרכז. לנשום עמוק ולבטוח במהלך הזה. בהחלט טמונה בו התחלה חדשה מבחינתכם.
התחלה חדשה? זה אומר התחלה של טוב? אשמח לשמוע על הזוגיות שתהיה שם, כי אני פוחדת שזה יפרק אותנו...

עשיתי פריסה נוספת לגבי פתיחת העסק בבית והיא חיובית ותומכת מאוד._
העיניין הוא שאני עדיין לא מגובשת על מה שאני רוצה, הרעיון בגדול הוא לפתוח מקום של מפגשי חינוך ביתי ביחידת דיור שאקדיש לכך... כולל השקעה בחצר יפה וכו'. אבל אני לא רואה את זה מתגבש למשהו ריווחי או אפילו משהו ללא הפסדים... האם אצליח להשתכר מכך? האם זה אומנם הכיוון?
שלב זה יהא צעד נוסף שלך ברמת החיבור שלך אל האמת הפנימית ואל "המקום" המיוצג ע"י המילה חופש.
מתקשרת שאני מעריכה, אמרה לי שהמסר שלי הוא ללדת ילדים לחופש...
ועדיין הפחדים מפריעים לי לחבר את כל המסרים המדהימים האלה...
ושוב תודה, את מדהימה @}
אמא1*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2007, 17:47

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי אמא1* »

תודה רבה מים ושמיים!
אמא*

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי אמא* »

תודה
אמא*

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי אמא* »

ממשיכה בעניין בני שנוסע...
הוא סגר לעבוד בחברה מסוימת (X לצורך העניין) אך יש עוד חברות בשטח, האם כדאי לו ללכת על X?
האם זה יסתדר ( יש כל מיני חוות דעת סותרות בקשר לאמינות החברה) או לחפש חברה אחרת ?
תודה.
מים_ושמיים*

מסרים לצמיחה

היי אמא,
במקרה כזה מה שאני מציעה זה שתתרשמו מכמה חברות
ומתוך אלו שיראו לכם אעשה פריסת השוואה ונראה מי עדיפה.

ערב נעים
{@
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

ושוב מתנצלת.בקושי מצליחה להיכנס למחשב ולקרוא, על חת כמה וכמה לפתוח בקלפים ולענות כאן.
אני בטוחה שיגיעו ימים קלים קצת יותר ואענה בשמחה ואהבה.
נאוה_פרנס*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2001, 00:39
דף אישי: הדף האישי של נאוה_פרנס*

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי נאוה_פרנס* »

מים, יש לי בקשה קצת חריגה
אני רוצה לשאול על הבן שלי ועל שנינו באותו הקשר.

גם השנה קיבלנו אישור לחינוך ביתי.
אבל...
יהונתן רוצה ללכת לביה"ס.
הוא נכנס לכיתה ז', לחטיבה.

מה אני עושה עם זה?
  1. מאפשרת. הוא מתחיל ללכת כתלמיד מן המניין עד לסוף החגים.
בסוכות נבנה לו את המערכת האישית שלו - הכל בתאום ובשיתוף פעולה מלא עם הצוות בביה"ס.
  1. מציבה תנאים:
"אתה יכול ללכת רק אם תיקח את זה למקום חיובי", "אתה יכול ללכת רק אם תכבד את חוקי המקום"
  1. מתעקשת על פרוייקטים מיוחדים שהמצאתי - בכל מחיר!
  1. מתפללת הרבה שהוא ישתלב טוב מצד אחד, ושידע לשלב נכון למידה בבי"ס עם כל היתרונות של החינוך הביתי
הארות? תובנות?
כמה לדאוג?
איך הוא יסתדר עם העומס?

<נאוה בהתקף פולניות דביקה :-D>

תודה!!
מים_ושמיים*

מסרים לצמיחה

היי נאוה (-:
פתחתי מספר פריסות כדי שנלמד קצת מה מביאה איתה כל בחירה:
אופציה ראשונה:
נראה כי ההחלטה לשוב לבית הספר היא חשובה עבורו (עלה כאן קלף שעולה כשאנחנו נמצאים בפני החלטה מאוד חשובה לגבי המשך דרכנו). בנוסף, עלה כאן קלף שמזמין אותנו ליצור גשר בין העולם הפנימי והעולם החיצוני וניתן לראות כאן את ההקבלה המתבקשת הגשר שהוא מבקש ליצור בין חינוך ביתי לבין בית הספר. יש כאן קלף נוסף שמלמד אותנו על מעבר.
לסיכום פריסה זו: נראה שיהונתן עשה כאן בחירה בכובד ראש ונראה שבהחלט יש סיבות מוצקות מבחינתו לחקור את הכיוון הזה.

אופציה 2:
המקום של הצבת תנאים עלול לקחת אותו אל התמודדות לא פשוטה של ציפיות. באופן קלאסי קיבלנו בצד אחד קלף של הצלחה מהצד האחר קלף של אכזבה ובתווך את התמודדות שלו - בהקשר הזה ההתמודדות הרגשית שלו מולך כזו אשר הציבה את התנאים. מה שהפריסה באה ללמדינו הוא שכשאנחנו מציבים תנאים להתנסות של מישהו אחר הוא מתחיל לעסוק או לחשוש מהתוצאה במקום להתרכז ולהפיק את המירב מהדרך. והתנסות כזו מסרסת את דרכו. בשורה התחתונה כדאי לרדת מעניין התנאים...

אופציה שלישית:
הפריסה אומרת שיש לך יוזמות נפלאות (-: אולם לא מומלץ כאן ליישם אותם "בכל מחיר".
חשוב שיהונתן יהיה מודע ליוזמות שלך ולאפשרות הקיימת לו לבחור בהן .
ומאידך מומלץ לאפשר לו בחירה בדרך בה הוא מבקש לצעוד בשלב הנוכחי.

הערה הרביעית שלך היא לא אופציה בעצם אבל עשיתי לה פריסה כדי לבדוק מאיפה היא "באה" (-:
באופן לא מפתיע עולה כאן פחד שלך מכישלון. את חשדנית ולא בוטחת בצעד הזה.
יהנותן לעומת זאת מיוצג כאן בקלף (של נסיך) שמדבר על רצון לצאת אל מרחב אחר לטובת התנסויות חדשות (כולל לימודים).

עד כאן הפריסות (-;

כמה לדאוג?
חחח הכי טוב לא לדאוג בכלל (-;
יהנותן יוצא להתנסות חדשה. הוא בוודאי מתרגש והוא יצטרך לדעת שהוא מקבל ממך את התמיכה ואת החיזוק בדרך החדשה הזו.
יכול להיות שילך לו יותר טוב או פחות טוב. אבל זו ההתנסות שלו. כשיהיה לך קשה תזכרי שמשהו כיוון אותו אל ההתנסות הזו וכי הוא ביקש לצמוח בתוכה ורק הוא יודע מה מטרת ההתנסות הזו עבורו ומה הוא מבקש להפיק ממנה. התפקיד שלנו בעיני הוא ללוות את ילדינו ולתת להם את התמיכה האולטימטיבית שלא משנה מה קורה: "הכל בסדר, אני כאן בשבילך".
שחררי את עצמך מהעמדה של הפחדים והדאגה שעלולה לגזול המון אנרגיה וכוחות ממך ואף להטעין ברגשות מכבידים את הקשר
ועשי את דרכך אל עבר העמדה הבוטחת אשר תשחרר גם אותך וגם את יהונתן להתנסות הזו. התנסות בשניים...

שיהיה לכם בהצלחה
{@
אינטו_איציה*
הצטרפות: 11 מאי 2007, 13:42
דף אישי: הדף האישי של אינטו_איציה*

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי אינטו_איציה* »

מממ...

מרגיעון - האושר אינו תלוי בדבר, רק בנכונות לאושר...

אשמח להצטרף.

פרנסה פרנסה פרנסה.
אומרים היא בידי שמיים..מסכימה בכל ליבי ,
ובכל זאת לא יודעת לאן לפנות.
התפטרתי לפני שלושה חודשים מעבודה מכניסה יחסית העוסקת באירגון
ובחינוך לא פורמלי אחרי התלבטויות קשות ובהקלה רבה.
עבדתי זמן קצר בגן ילדים דבר שנראה ככיוון חיובי, אך נראה שהאופציה הזו גם
מתרחקת ממני. מתלבטת לאן לפנות - חוגי תאטרון? הקמת תאטרון בובות?
התעקשות מציאת פרנסה מסודרת??
חושבת שאין לי אומץ לעשות כלום, ועוד לבד... :-\...
מתלבטת איך לכלכל את צעדיי...משמע - הכסף נגמר ורצונותיי גדלים (רוצה ללמוד :-))

תודה. @}
נאוה_פרנס*

מסרים לצמיחה

מים יקרה, תודהההההההההההההההה
מרגיעון מה שרואה מבפנים הוא מה שרואה מבחוץ
שאלתי כפי ששאלתי כי אנחנו באמת פוסעים לדרך חדשה, מדהימה ומרתקת.

הפחדים ישנם - אצלי, אצלו.
גם ההתרגשות.
בשנה האחרונה קרו דברים מרתקים בהקשר של ביה"ס - הוא השתלב מאוד חלקית.

אני מנסה לשחרר.
למעשה פעם ראשונה שאני מופתעת לגלות שקשה לי.
תארי לעצמך שביה"ס יצליח.... :-D :-D
עוד אצטרך לומר מילה טובה על מערכת החינוך? :-P

בינתיים, מאז ששאלתי, הייתי בביה"ס לאסוף ספרים (פרויקט השאלה)
וגיליתי שבמתמטיקה (אלגברה) הפרק הראשון הוא חזרה על דברים שהוא יודע....
בפרק השני - דברים שהידע שלו מועט.
נרגעתי! החזרה מתחילה מחומר שהוא מכיר.
הוא חכם מספיק כדי ללמוד את מה שחסר לו רק מהחזרה.
הבעיה יכולה להיות אח"כ, כשילמדו בקצב הרגיל - אז הוא עלול להשתעמם :-P

ונפגשתי עם המנהלת שלו - בחרו לו את המחנכת הטובה ביותר.
הפקידה אמרה: זכיתם בפיס!

אז אני רגועה יותר....
והיום קנינו חולצות בי"ס,
וכל מה שנשאר זה לראות את הילד שלי מצליח :-)

תודה! @}
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

אינטו איציה

נראה כי את זקוקה לשקט, להקשיב לקולך הפנימי. נראה כי אחד הקולות הפנימיים להם את פחות מודעת הוא הקול שמזכיר לך שטרנפורמציה כשהיא קורית, היא בכל המישורים אך הא באה בזמנה ובלא לחץ. נראה כי את בהחלט מלחיצה את עצמך כדי להגיע לתשובה נכונה וסופית, אך כדאי לשחרר לחץ זה כרגע.
נסי להיות בהרמוניה עם לבך, להקשיב למה שעולה מבפנים ולשחרר את המוח שדורש ממך תשובות עכשיו ומסבך לך את החיים.
אם לסכם את מה שיצא במשפט אחד- גם לעבוד בחנות או בבייביסיטר רק כדי לספק צורך רגעי בפרנסה זה בסדר, בלי לדעת מה יהיה כשתהיי גדולה.

בהצלחה,
רוקדת.
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

נאוה בהצלחה,
מאחלת ליהונתן שנה מוצלחת בבית הספר ולך גם.
נאוה_פרנס*

מסרים לצמיחה

רוקדת, תודהההההההההה
אינטו_איציה*
הצטרפות: 11 מאי 2007, 13:42
דף אישי: הדף האישי של אינטו_איציה*

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי אינטו_איציה* »

תודה רוקדת. :-)

מהנהנת בתוכי לדברים שכתבת.
מודה שיש לחץ ומבינה ששום דבר לא יזוז מלחץ..
כל הזמן אומרים לי לשחרר את המוח הזה, ואני לא יודעת איך ואיפה לאחסן אותו...

אם יש מסרים נוספים - אני כאן. @}
אמא_לבן*
הצטרפות: 03 ספטמבר 2007, 21:29

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי אמא_לבן* »

שלום לכן נשים מופלאות
אני חושבת על הבן שלי שלא טוב לו כמו שאנחנו חיים היום ורוצה להיות יותר כמו החברים שלו. אני לא רוצה להלחם בו ומצד שני, קשה לי לתת לו להסחף לאופנה חברתית לא רצויה ואף מסוכנת בעינינו.
מאוד אשמח להתייחסות
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

אמא לבן
לא ציינת בן כמה הבן והרי זה הבדל גדול אם מדובר בבן 5 או בן 15.
בכל אופן הקלפים שלי אומרים
הקשיבי לקול הפנימי, שתפי אותו- הוא חלק ממך, המשפחה היא אמנם אוסף של יחידים אך גם גוף אחד חי צומח ונושם יחד כאשר יש שיתוף פעולה ושיתוף בכלל, כולם במשפחה שותפים יש צורך לשתף ולהשתתף. נראה שיש איזו בשלות שמגיעה כעת , הזמן לאפשר לפרי לנשור מהעץ ולהתגלגל. נראה שאם תשתמשי בהקשבה לעצמך, בשיתוף של בני המשפחה ושל הבן המדובר ותאפשרי לטבע לעשות את שלו (גם אם מדובר בהתרחקות או ב"סכנה" מבחינתך) תנחלי הצלחה בדרכך.
עצוב_לי*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2007, 19:40
דף אישי: הדף האישי של עצוב_לי*

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי עצוב_לי* »

הי מים ורוקדת, אשמח לעזרה מכן.

אני באמצע שנות השלושים לחיי, ועדיין לא הייתה לי זוגיות.
כן, במהלך חיי היו פה ושם קשרים של מס' חודשים שהיו מאוד לא מוצלחים ולא יציבים, ומעבר לזה - המון המון פגישות חד-פעמיות עד תלת-פעמיות במקרה הטוב, עם כמה חריגים של מס' פגישות קצת יותר גדול, אבל עם ידיעה כבר מלכתחילה שזה לא הולך להיות זה.
מעולם מעולם מעולם לא הייתה לי זוגיות טובה, אפילו לא למשך חודש אחד.

לרוב איני מוצאת אדם מתאים לי, ובמקרים אשר חשבתי על מישהו שכן יכול להתאים - אז הוא לא רצה. (ובד"כ בדיעבד גם אני הבנתי שהוא צדק ושלא הייתה התאמה).
כאשר אני מסתכלת לאחור על חיי, ועל כל הגברים הרבים אשר הכרתי, גם על אלה שבזמנו חשבתי עליהם ברצינות - אני מבינה שכנראה אף אחד מהם לא נועד לי.
אני משלימה עם האובדן של אנשים ספציפיים שחשבתי שאני רוצה, אך עדיין מייחלת לקשר.

אני משתוקקת לזוגיות טובה, ממושכת ואמיצה.
ואני שואלת את עצמי מה קורה, מדוע אין לי זוגיות.
  • האם משהו 'דפוק' אצלי, 'דפוק' יותר מלרוב האוכלוסיה (שכן, אפילו קשר טוב קצר לא היה לי)?
  • האם המזל שלי חסום?
  • האם איני מחפשת במקומות הנכונים?
  • האם ייתכן שכל העבודה הפנימית שעשיתי (ועשיתי ה-מון) לא מספיקה?
  • האם זה לא נועד עדיין לקרות, מסיבות השמורות עם היקום, אך הוא צופן לי בחובו טוב לעתיד?
זה כואב לי ומצער אותי כל פעם מחדש. כל יום וכל רגע.
אני מרגישה שזה בולם את צמיחתי. שואב ממני המון המון אנרגיות.

אני יודעת להפיק המון טוב מהלבד שלי, אך זה כבר יותר מדי. אני מרגישה כ"כ כ"כ לבד.
אני בשלב בחיי שאני ממש רוצה כבר לצמוח ביחד, בתוך קשר טוב, לא לבד. מספיק לי מהלבד.
אפילו בתוך ההתנהלות שלי לבד, וגם כשאני נהנית מהלבד, אין לי זיכרון של קשר טוב שהיה בעבר להתרפק עליו, לדעת שזה אפשרי. האם זה לא אפשרי בשבילי?

מה לדעתכן קורה איתי?
מה הסיבות?
מה אפשר לעשות?
האם משהו עומד להשתנות?
האם תהיה לי אי פעם זוגיות? זוגיות טובה?

אודה לכן.

< נ.ב. רק אציין שמבחינת עבודה פנימית, כולל אהבה וקבלה לעצמי, שחרור כאבים ודפוסים ישנים, תהליכי סליחה, וכל מה שרק אפשר לעבוד עליו - אני עשיתי ועושה ללא הרף. >
מים_ושמיים*

מסרים לצמיחה

היי לך,
עשיתי לך פריסה קצת יותר נרחבת שמטרתה לראות את התמונה הכוללת של הנושא:
באופן כללי הכיוון אליו את הולכת מבחינת הפוטנציאל שלך הוא כיוון של מימוש זוגיות.
מה שמעכב אותך כרגע זו תחושת בדידות עד דיכאון שאת חשה ואני מתרשמת ממעגל קסמים שנוצר בתוכך שמזין את עצמו מתוך החוסר.
העבר שלך מראה על חסימה רגשית וקושי לעשות את המעבר אל זוגיות.
  • בתת המודע שלך יש אנרגיה בעלת רצון לפרוץ ולממש ולהגשים אבל היא נמצאת במצב של המתנה.
"הפריצה" עוד לא מתרחשת מכייון שהמודע שלך מחזיק בדפוסים מסויימים שמקבעים את החשיבה ואת ההתנהלות ואת זה אפשר להוסיף לדכדוך מהקלף החוסם לעיל...*
נראה שאת בחורה חברותית וסה"כ מסתדרת ומוצאת את מקומך בחברה ועולה שאת מייחלת לאותה התחדשות וזרימה בתחום זה בחייך.
בשלושת החודשים הקרובים את תעברי תהליך מסויים. האכזבה שאת חשה כיום תוביל אותך אל תחושה של "אין לי מה להפסיד" ודווקא חשיבה זו תיצור פריצה ושחרור של דפוס מסויים. המחשבה של אין לך מה להפסיד תשחרר אחיזה ואת תעשי צעד קדימה קודם הצעד יהיה ברמה הרוחנית ואז יבוא לידי ביטוי בפיזי. לאחר 3 חודשים אלו (לערך) תיכנס לחייך אנרגיה של שפע של הצלחה ושל טוב. זו תהיה תקופה מצויינת בשבילך לפעול מתוך קלילות, מתוך חופש, מתוך תחושת הצלחה כדי לעשות צעד ולממש זוגיות.

הדגשתי את הכוחות המרכזיים שמשפיעים כרגע על מה שקורה איתך. עבודה פנימית חשובה כאן. קראי כמה פעמים את הפריסה. אני מקווה שהייתי לך לעזר.
שיהיה לך בהצלחה
{@
עצוב_לי*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2007, 19:40
דף אישי: הדף האישי של עצוב_לי*

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי עצוב_לי* »

מים ושמים, תודה רבה מאוד מאוד.
קראתי את הפתיחה מס' פעמים. נשמע שיש בה משהו בהחלט אופטימי ומחזק.

ברשותך, אנסה לחדד לי מס' דברים, ע"י כמה שאלות נוספות, אם אין זה לטורח עלייך (איני יודעת עד כמה יש לך אפשרות לענות כשהקלפים כבר לא לפנייך. אך אם תוכלי...):
  • קודם כל, העניין של 'אין לי מה להפסיד' נשמע לי מקום טוב להיות בו מבחינת האפשרות לפריצת דרך.
מצד שני, יש בזה משהו קצת מפחיד. שכן, בד"כ מגיעים למקום של 'אין לי מה להפסיד' מתוך משהו מאוד קשה, אכזבה גדולה, או איזשהו משבר גדול.
המקום של 'אין לי מה להפסיד' בהחלט מאוד מאוד קוסם לי, ממש, אך לא הייתי רוצה להגיע אליו מתוך מקום קשה מדי. האם אני עומדת בפני משהו מאוד קשה? מה ראית בעניין הזה?

והאם נראה בקלפים זוגיות ממש, או רק את האפשרות* לעשות צעד ולממש זוגיות? (מה שעדיין לא בהכרח מבטיח שתהיה לי זוגיות. :-\). האם אפשר להגיד שהקלפים מאוד אופטימיים בעניין זה?
האם את יכולה לראות בקלפים בכלל מתישהו בחיי זוגיות של ממש (מעבר לפוטנציאל)?
  • המחשבה של אין לך מה להפסיד תשחרר אחיזה - האם הכוונה שתשחרר אחיזה בתחום הזוגי, או בכלל בחיים?
ואם זה לא רק בתחום הזוגי, אז הייתי רוצה לשאול אם פריצת הדרך שלי אמורה להיות מתוך החיים שאני חיה עכשיו ע"י שאמשיך להשקיע בכיוונים שאני עוסקת בהם עכשיו - או שיש טעם לעזוב הכול, את כל מה שהיה נראה לי חשוב עד עכשיו, וללכת אל ה'לא נודע' (כפי שהרבה פעמים אני מתה לעשות אך אין לי אומץ)...

ושוב, המון תודה לך. (מצפה בכיליון עיניים להתגשמות שחרור הדפוסים :-)). {@

ול-רוקדת, בעניין השאלה על הזוגיות ששאלתי לעיל, הנושא הזה כ"כ חשוב לי, שאשמח לקבל עליו כמה שיותר זוויות. כך שאשמח לשמוע גם את תשובתך.
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

עצוב לי
עוד לפני הקלפים, שימי לב לכינוי שבחרת. חסרה לך שמחה וקלילות בחיים, כך נדמה. מרוב עבודה על עצמך ועל תובנות את שוכחת להנות מהדברים השטותיים והקלים יותר, ככה נראה.
באשר לקלפים:
הקלפים מדברים על מצב בו כל האפשרויות פתוחות בפנייך. ברמה הפנימית את חווה שינוי, התבגרות מסויימת שמתחילה להשפיע עלייך ואת עוד לא לגמרי מודעת לה ולהשפעותיה עלייך, אבל זה תהליך שאת כבר בתוכו וכבר מתחיל לקרות לך. מעבר לזה את בתחושה של לזרום עם מה שיבוא, לתת לחיים לסחוף אותך לאן שיקחו וזה מבורך. נראה כי את זקוקה לייעוץ או הדרכה, מנחה מלווה או מנטור כלשהו על מנת להיות חזקה יותר בדרכך. לסיכום, נראה כי את במקום בו עלייך לשים דגש על השלמה- להבין שאת מסיימת את מה שהיה עד עכשיו, רואה את התמונה הכוללת ורק מכאן ממשיכה הלאה. השתמשי במודעות שרכשת, היא תוליך אותך.

מקווה שהדברים מספיק ברורים.
בהצלחה.
אמא2*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2007, 03:22

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי אמא2* »

שלום מים ורוקדת, גם לי יש שאלה. לגבי היחסים שלי עם חמותי. אני לא כ"כ אוהבת אותה ומעדיפה להתרחק ממנה. אני מאמינה שאני צריכה לפתור את זה מתישהו, אבל לא ברור לי בדיוק למה ומתי, ומה אני אמורה לעשות עם זה, כי כרגע להתקרב אליה לא עושה לי טוב. אשמח לעזרה. תודה.
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

אמא2
לפי הניק, אני מניחה שגם יש לך ילדים.
איך בן זוגך מרגיש עם זה? בני כמה הילדים ואיך זה מרגיש לך איתם?
נראה לי משמעותי כדי לענות לעניין.
אמא2*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2007, 03:22

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי אמא2* »

הי רוקדת,
אכן, ילדיי בני חמש ושנה. ולמרות שאני יודעת שאני פוגעת בבן זוגי בעניין זה, וגם, מן הסתם, שהיחסים של הילדים עם הסבתא שלהם יכולים היו להיות הרבה יותר טובים ממה שהם עכשיו, עדיין קשה לי עם זה. כי ניסיתי כמה פעמים לתקן את היחסים איתה ואיכשהו נפגעתי כל פעם מחדש מחוסר הרגישות שלה. אז לקחתי שוב הפסקה ארוכה ממנה בעצמי. כשהילדים איתה אני מתרחקת כי הם מרגישים אותי ומגיבים בהתאם.
העניין הוא, שברור שעדיף מכל הבחינות שהיחסים יהיו טובים יותר, אבל לא בא לי להפגע שוב ולוותר. להיות איתה לא עושה לי טוב - מין אנרגיה שלילית כזאת, זה קשה ומעייף.
תודה (-:
מבולבלת*
הצטרפות: 07 יולי 2003, 15:47

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי מבולבלת* »

שלום לכם מים ורוקדת
קודם כל רציתי להודות לכם על זה שאתם כאן עושות את מה שאתן עושות- זה מדהים!
רציתי לשאול אתכם לגבי הקשר הזוגי שיש לי
אנחנו ביחד כבר לא מאט שנים אבל היו בעיות די מהתחלה ניסינו להפרד כמה פעמים אבל זה לא הצליח
יש לנו ילדה מדהימה ביחד ויש קצת הרגשה שאנחנו לא נפרדים בגללה גם
יש אפילו רצון לעוד ילד אבל הכל כל כך לא יציב שזה מפחיד להביא עוד יצור לעולם
לפעמים אנחנו ממש לא תורמים אחד לשני אלא להיפך וזה גורם לנו להתקע ולא להתקדם בהרבה תחומים בחיים
לפעמים אנחנו תוהים מה אנחנו עושים ביחד......
אבל גם אוהבים אחד את השני - הרבה בילבולים
עוד_לא_אמא*
הצטרפות: 12 מאי 2003, 08:36
דף אישי: הדף האישי של עוד_לא_אמא*

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי עוד_לא_אמא* »

שלום לפותחות / פורסות/ מוסרות מסרים, ותודה מראש..

אני בת 37, מפחדת להרות.
כבר עשר שנים שבשלה להיות אם, אך בגלל הפחד להרות לא מביאה ילד לעולם.
טופלתי בכל סוגי הטיפולים,
כבר חשבתי שהשלמתי עם הרעיון שלא אהיה אם ביולוגית, ואפנה לאמץ,
אך פתאום בשנה האחרונה, שוב התבלבלתי לי.
מתלבטת האם להתעקש להרות, או ללכת לכיוון של אימוץ.
להתעקש להרות זה אומר- ללכת עוד ועוד לסוגי טיפולים שונים ומשונים, גם טיפול פסיכולוגי, ואינני יודעת אם זה בכלל העניין...
אני יודעת שזו שאלה רצינית, ולא לדאוג, אני בטיפול בנושא,
אך יודעת שלעיתים דווקא כשקשה לדעת, הקלפים עוזרים.
וגם שאלה- איך זה יהיה , האמהות, בהקשר הזוגי, כלומר איך ההחלטה תשפיע על הזוגיות שלי.
תודה.
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

אמא2 יקרה,
לא פירטת בדיוק מה קשה לך ביחסים, בעצם, אבל מה שלה לי זה אולי לשנות ציפיות ממנה, להנמיך למינימום ואולי להיפגש פחות, אולי לתת לאיש להיות אצלה בלעדייך.
בכל מקרה הקלפים מדברים על איזשהו מרד שאת מצויה בו כעת. למרוד זה לא דבר פשוט וקל, זה לשאת דגל ולנתץ מוסכמות, שזה חיובי, אבל קשה ולבד. אני לא יודעת אם הקושי שלך איתה קשור גם לעניין חומרי אבל יצא לי קלף שמדבר על כך שאהבה היא לא רק גשמית וחומרית, היא רוחנית ואולי תוכלי לראות את האהבה שלה מעבר להכל. נראה שאת צריכה להנהל מולה מרגע לרגע, לא לקחת החלטות גדולות להיות עם מה שיגיע ולפעול לפי הרגשתך באותו עניין ורגע. מעבר לכך, הקלפים מייעצים לך לתת מעצמך, יש לך מה לתת, ואת יכולה לחלוק, אם זה שיתוף או נתינה אחרת. אולי לשתף אותה לגבי רגשותייך ואולי פשוט לתת כי יש לך מה להציע.

תבורכי, רוקדת.
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

מבולבלת יקרה,
נראה כי קורית עכשיו איזו פריצת דרך ביחסים ואם לא קרתה לאחרונה אז אולי הגיע הזמן. שבירת כל מה שהיה עד עכשיו על מנת לבנות מחדש. הקלף המרכזי בפתיחה בהחלט מדבר על אהבה בצורה מאד ברורה, אל תוותרו עליה. נראה כי אתם זקוקים לנפץ הרגלים ישנים ולבנות את הקשר מחדש, ממקום חדש, להתחייב זה לזו שוב. נראה כי הדרך היא דרך המודעות. אם תפעלו מתוך מודעות ולהעלאת המודעות שלכם בתוך הקשר ולמענו, נראה כי תצמיחו בהירות חדשה שלא היתה שם קודם. שווה להשקיע בקשר, לפרק הכי קל בעולם.

בברכה, רוקדת.
נו_נה*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2007, 04:38

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי נו_נה* »

שלום, דף חמוד ומסקרן. אלמונית לצורך העניין.
שנים לא קלות עוברות עליי, כעסים אישיים, החמצות, רגשות אשמה ועוד. במקביל גם הבריאות של היקרים לי מאוד- מידרדרת לאחרונה ואני אמונה על בריאותם. בעבודה- תוהו ובוהו, הכפשות, ניסיונות לגרום לפיטורים שלי, חוסר הוגנות שגובל בטרוף של מעביד ובעבירות על החוק, במישור האישי- אין זוגיות כלל (רווק), יש עייפות, והזנחה כללית. בקריירה אין על מה לדבר, התרחקתי מעצמי מאוד. כוחות יש ותמיד יהיהו. השאלה מה הלאה, מה יהיה, הכוחות ינותבו כמו בשנים האחרונות לכעסים חיצוניים ופנימיים, או לעשייה אחרת? מה על הבריאות של היקרים לי?

תודה, נונה.
נאוה_פרנס*

מסרים לצמיחה

שלום בנות,

כתבתי השבוע הודעה מפורטת.
רגע לפני שליחה - שלג (החתול המקסים שלנו) עלה על המקלדת ומחק הכל לאבדון.

אז אולי אני לא צריכה לפרט....
אבל אשאל את השאלה (ברשותכן) - אם חסר מידע, אנא שאלו וארחיב.

בגלל הקשיים הבריאותיים, אני נחושה להכניס לחיי אנשים שיעשו במלאכה.
הפעם על הפרק - אשת שיווק.
התחברתי עם בחורה ספציפית, ראש גדול (חשיבה עצמאית, יכול ליזום בעצמה וכדומה)
עוד לא סגרנו פרטים על דרך ההתקשרות.
מתחילות לעבוד על פרוייקט כדי לבחון את טיב שיתוף הפעולה שלנו, הפוטנציאל של עבודתנו המשותפת ועוד.
אשמח למסרים לגבי הקשר הזה.

אני מוסיפה שאלה נוספת: (ככה, בספונטניות)
החלטתי להתחיל ב- 1 בנובמבר סדנת שינוי והעצמה לנשים (חצי שנה)
זוהי סדנא של מודעות עצמית ואימון אישי.
שוב, אשמח למסרים לגבי ההתנהלות ופוטנציאל ההצלחה של הסדנא הזאת.

לסיום, קצת עידכון.
יהונתן משתלב יפה בביה"ס.
המחנכת אמרה שאילו לא אמרו לה שהוא בחינוך ביתי,
היא לא הייתה מנחשת שזו השנה הראשונה שלו.
היא דיברה בשבחו - רצינות, סדר, ערכים ועוד.
קשה לו - הוא עמוס ועייף,
אבל הוא פורח ואני משתפת פעולה.
גם אחה"צ הוא עסוק מאוד בפעילויות שונות.
תודה מים על שהרגעת אותי בזמנו.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מה אני עושה כדי להיות רגועה?
תודה,
רוצה רוגע.
דנה_אום*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2007, 23:13

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי דנה_אום* »

שלום לפותחות בקלפים (-:

לא בטוחה שהבנתי איך זה בדיוק עובד בצורה וירטואלית אבל זה לא ממש משנה...
אשמח לשמוע מסרים לצמיחה.
השאלה שלי היא לגבי השנה החדשה. במה עליי להתרכז בשנה הזו

האם לחזור ולפתח את תחום הקריירה, האם להיות אם במשרה מלאה
האם הקלפים אומרים משהו לגבי שינוי כיוון, שינוי מקום
תודה על כל תשובה
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

עוד לא אמא
נראה כי יש את במקום של השלמה עם מה שהיה עד עכשיו, בסיומו של תהליך, עלייך לסיימו כדי להמשיך הלאה ונראה כי את כבר שם. מקום זה מאפשר לך לראות את התמונה המלאה עד כה.
את נופלת כרגע לכל מיני התניות ודפוסים שאינם נובעים מהאני האמיתי שלך, יותר מרצון להיות כמו כולם, זה מקום שאיננו נכון לך ואיננו בריא לך, הרשי לעצמך להיות מי שאת גם כשלסביבה לא נוח עם זה, שחררי את החבלים שאת עצמך שמה על ידייך. האימהות היא טוטלית וככזו היא תדרוש ממך ומהזוגיות טוטליות והתמסרות שאולי לא נמצאת שם לגמרי עד עכשיו, תצטרכי לתת את כולך ולסמוך על הפרטנר במיליון אחוז.

בברכה,
רוקדת.
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

נו נה
שאלת הרבה על המון תחומים.
לפני שאני ניגשת על הקלפים עלי לומר לך: קחי לך זמן בכל יום וברכי על הטוב. רשמי על דף את הדברים הטובים שיש בחייך בכל יום ויום. השתדלי בערב לפני השינה לחשוב על כל הדברים הנפלאים והנהדרים שקרו לך באותו יום. מתוך טובה תצמח עוד טובה.
הקלפים שלי אינם מדברים על עתיד רחוק ואני איני מגדת עתידות, אבל כן יכולה לומר לך היכן לרכז אנרגיות.
באשר לקלפים:
נראה כי לאחרונה עלו בחייך הרבה גורמים מהעבר הרחוק, אנשים ואירועים שהופיעו בחייך והזכירו נשכחות. כדאי לך לסגור עניינים עם העבר אם את יכולה. את נמצאת במקום של מרד ושל מחאה כלפי החברה והעולם, המקום הזה הוא אמיץ אך בודד, לא פשוט ויש לו מחיר. הקלפים אומרים לך לחשוב מרגע לרגע, לא לדאוג כרגע לטווח הארוך, להיות יותר בהווה ולפעול מתוך מה שבא מולך. נראה שאם תפעלי נכון, תצליחי מאד בדרכך.
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

נאוה שלום,
שמחתי לשמוע על השתלבותו הנהדרת של יהונתן.
בקשר לאשת שיווק:
נראה כי זה הדבר הנכון, את זקוקה למישהו שתשלים אותך במקומות שקשה לך ושיתוף פעולה יכול להועיל מאד.
לגבי הסדנא:
יש לך חופש לעשות מה שאת רוצה, אינך תלויה בדבר חיצוני (או בקלפים, שאותם פתחתי) השמיים פתוחים, עשי וגלי.

בהצלחה.
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

רוגע (לא עונה לפלונים אלמונים מחמת הבלבול),
כולנו רוצים רוגע. האמנם? המקום הכי רגוע הוא מתחת לאבן השיש שמחכה לכולנו בסוף.
היזהרי משאננות, נראה כי את מעלימה עין מהמציאות שדורשת טיפול. תני לעצמך להירפא, את בהחלט זקוקה להיות במקום של ריפוי, אהבה, חמלה, מהמקומות הכואבים ביותר ומהצלקות בסופו של דבר יבשיל פרח הלב היפה ביותר. זכרי שהמציאות היא אשלייה, זכרי להסתכל מעבר אליה ולראות את המימד החלומי שבה, אולי זהיעזור לך להיות יותר רגועה. נראה כי עלייך להיזהר מפשרות בהן איש אינו מרוצה וכולם ממורמרים, שימי לב שכאשר את מתפשרת אינך מוותרת על העצמי שלך או שאינך עושה זאת ליקירייך.

מאחלת לך שלווה,
רוקדת.
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

דנה אום שלום,
עובד במימד הזה כבכל מימד אחר. ברור שכאשר נפגשים איתי ואני משוחת עם האדם שיושב מולי זה עובד יותר לעומק, אבל אין שום בעיה להתחבר לאדם אחר בכל דרך שהיא, כולל זו.
הקלף המרכזי והמסכם של הפתיהמדבר על שקט- סוג של מדיטציה שעלייך להיות בו, הקשבה לעצמך, לרוח , לעולם, כדי לקבל תשובות ברורות.
בנוסף נראה כי עלייך למצוא שילוב הרמוני בין דברים, עליך לזכור כי אנו לא נתקעים במקום אחד וגם כאשר מתקדמים ההתקדמות היא ספיראלית ולפעיתים אנו חוזרים למקום פחות מודע, מקומות עימם התמודדנו בעבר צצים פתאום ובכל מקרה כדאי לדעת שהדברים הם זמניים, לא משנה היכן את עומדת.שימי לב לראות נכוחה, נראה כי כרגע את עסוקה בהשלכות מול יקירייך ואינך רואה/מראה את האדם האמיתי אלא איזו דמות משתקפת מולך שנדמה לך כי היא האמת אך היא פרי דמיונך. שימי לב לזה ונסי לראות ולהראות באמת, באופן צלול.

בהצלחה בדרכך,
רוקדת.
עוד_לא_אמא*
הצטרפות: 12 מאי 2003, 08:36
דף אישי: הדף האישי של עוד_לא_אמא*

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי עוד_לא_אמא* »

תודה רוקדת...
אני לא בטוחה שהבנתי מה זה אומר לגבי ההחלטה...אבל זה נשמע מעניין.
נאוה_פרנס*

מסרים לצמיחה

רוקדת, תודה!!
שאלה אחת.:
_בקשר לאשת שיווק:
נראה כי זה הדבר הנכון, את זקוקה למישהו שתשלים אותך במקומות שקשה לך ושיתוף פעולה יכול להועיל מאד._

אני בהחלט זקוקה,
השאלה היא אם זו האישה הנכונה.....

מעבר לזה, הכל ברור ו.... תודה! @}
עצובה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2004, 18:23

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי עצובה* »

אבקש תשובה לשאלה.
יש לי קושי עצום עם בני הבכור. אנחנו לא מצליחים לתקשר בנינו. אני רוב הזמן כועסת עליו, ונדמה לי שלא תמיד אוהבת אותו.
הוא מאז ומתמיד העדיף את אביו, לא שומע לקולי, לא מאמין לי...
אני שואלת בעצם. מה גרם לנתק בנינו? שהיה שם כאילו כבר מגילגול קודם. מה התחושות שלו בנושא הזה? מה אני יכולה לעשות כדי לשפר?
תודה מראש
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

אני לא בטוחה שהבנתי מה זה אומר לגבי ההחלטה...אבל זה נשמע מעניין.
אולי תתמקדי ותמקדי את השאלה ככה שהתשובה תהיה יותר ספציפית.
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

עצובה,
אין לי כרגע זמן לגשת לקלפים אבל בתור התחלה אני מציעה לך לחשוב כל יום מחשבות חיוביות על הבן. נסי להתעלם עד כמה שניתן מהמקומות המכעיסים ולהגיב אליו בצורה חיובית ככל הניתן. בכל יום, רצוי קרוב לשעת השינה, דמייני ואמרי לעצמך ואולי גם רשמי על דף מהם הדברים החיוביים בבנך, מה התכונות הטובות שלו ומדוע את שמחה בו ובנוכחותו.

באהבה, רוקדת.
מבולבלת*
הצטרפות: 07 יולי 2003, 15:47

מסרים לצמיחה

שליחה על ידי מבולבלת* »

תודה רבה רוקדת! באמת יש ניסיונות כאלה, זה לא תמיד מצליח אבל אני אופטימית
רוקדת_לאור_ירח*

מסרים לצמיחה

נאוה,
נסי ותראי, הקלפים בהחלט היו חיוביים בהקשר הזה.
שליחת תגובה

חזור אל “אודות החינוך הביתי”