לימודי ימימה

אליה*
הצטרפות: 24 יוני 2004, 19:38

לימודי ימימה

שליחה על ידי אליה* »

רק רציתי לעדכן שהכול בסדר. כשמתבוננת ומצליחה לתחם, הכול נכנס לפרופורציה, רואה את היש, את הטוב.@}
מרגיעון מקסים: כאשר נפסיק לחפש אחר החופש מעתה ועד עולם - נוכל לבחור בָּחֵירוּת - כאן ועכשיו. @}
באהבה
אביבית*
הצטרפות: 03 נובמבר 2004, 13:12

לימודי ימימה

שליחה על ידי אביבית* »

היי נוגה
למה יש לי את ההרגשה שאני מכירה אותך???
כל מה שכתבת נכון מאד ומוכיח הבנה בחומר ונפלא לראות שאת עושה עבודה מעמיקה מול חלקים שעולים לתיקונך אבל מה זה קשור אלי?
רונית*
הצטרפות: 03 מרץ 2002, 22:31

לימודי ימימה

שליחה על ידי רונית* »

אליה.אהבתי.ברור והרגשתי את ישרות לבך[חלק מצפייה נכונה]
השבוע עלה בי גל בעקבות הילדה רוז ומעשי סבה.
התבונתי בעצב,תחמתי והרגש המאד העמוס לא נרגע. הגל שלי היה מעל המידה.התבוננתי בשקט. הילדה,חסרת האונים שלי עלתה מגיל 3 מול ארוע מסויים מול אביה.
הרגשתי בדידות,כעס חוסר אונים.זיהיתי,תחמתי,והרגשתי שהגל נמס, והאיזון חזר אלי.הילדה שבי,הפגיעה הבהלה,חוסר אונים של ילדה, התעוררה.איזו התבוננות נפלאה דרך הכלים של ימימה.קרובה לליבה תמצא שמחתה.

אני רוצה לומר תודה על עבודתה של שוראנגיז.גם אם זו פרנסה,היא עושה עבודה חשובה.
שוראנגיז_צייזלר*
הצטרפות: 28 יולי 2008, 19:58
דף אישי: הדף האישי של שוראנגיז_צייזלר*

לימודי ימימה

שליחה על ידי שוראנגיז_צייזלר* »

אביבית יקרה,
אני לא מתביישת בפרנסתי, לא הסתרתי אותו כאן, מסרתי את שמי האימית והמלא, אני עושה אותו ביושר ובדיוק, ואגב זו לא פרנסתי היחידה תודה לאל, אני מועסקת ע"י העמותה "המכון לחשיבה הכרתית ע"ש ימימה" שחברים בה כל מדריכי ימימה המוסמכים (למדו ישירות אצל ימימה וקיבלו את ברכת הדרך ללמד), הבחירה שלך היא לראות את הדברים כפי שאת רוצה לראות, הבחירה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים עם הלימוד של ימימה. העמותה בחרה בי כי ידעה מי אני ומה אני מסוגלת לתת, תודה לאל על הזכות שניתנה לי.
כפי ששמת לב, כאן דנים בלימוד של ימימה ואין מקום טוב יותר לעזור לאנשים מאשר במקומות שיש מי שמוכנה לקבל את העזרה עם הלימוד והמורשת של ימימה.
המדריכים שהמלצתי עליהם אלה הם מדריכים שהוסמכו ע"י ימימה לטפל בזוגיות, הם עושים עבודת קודש, אני רואה את התגובות של אלה שאני מפנה אליהם ואת השינוי שחל בהם, ברוך השם, ונכון מאד, הם מקבלים כסף על הטיפול שהם נותנים כי כך ימימה הנחתה אותם לעשות, גם ימימה לא טיפלה באנשים בחינם אלא אם זה היה מישהו שידו אינו משגת ועד היום זה כך, המדריכים המוסמכים מלמדים את אלה שידם אינה משגת ב-18 ש"ח לחודש, גם כאן ימימה נתנה הנחיות ברורות שאין חינם לגמריי.
אני לא מכריחה כאן אף אחד לקבל את העזרה שלי, הבחירה היא בידי כל אחת ואחד, וגם לך יש בחירה כאן לדלג על השם שלי אם את לא רוצה לקרוא את מה שאני כותבת.
היי ברוכה, שבת שלום שוראנגיז
שוראנגיז_צייזלר*

לימודי ימימה

לפלונית אלמונית,
יש לך קבוצה בנהריה בימי רביעי בשעה 19.00 עם המדריך אילן (הוא הוסמך לטיפול בזוגיות ושלום בית ולכן הוסמך ללמד גם נשים כמו כל מדריכי ימימה גברים שמלמדים נשים).
אם מתאים לך צרי קשר איתי ואעזור
שבת שלום שוראנגיז
אליה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אליה* »

ימים של התחזקות, משתפת ברשותכן בעניין רגשי:
לומדת לחזור למקומי לאחר תקופה של היסוסים גדולים, תנודות וחוסר איזון רגשי שהיה תלוי באחר, בקשר לא בריא (עם אדם תלותי שצריך את הנוכחות שלי אבל לא רוצה להיות בן זוג שלי,"למרות שהוא נמשך אליי ושכיף לו להיות איתי"...) אולי כי אני רוצה יותר. אולי כי אני בחולשתי איתו. הילדה שבי לקחה מקום נכבד כאן,נותנת אהבה ללא תנאי..מכילה.תומכת. מחזקת.
לומדת לתחם רגש מפר איזון, מנסה להתמקד בטוב, בנפלא שיש בי, בשפע.מבינה כמה חמלה זה רגש טוב אבל צריכה קודם כול לקבל את העומס שבי, חולשה ואיבוד מקומי ,שצפה ועולה, מהילדות, וסולחת לעצמי.הדימוי הנשי שלי, הבטחון הנשי שלי מעט נפגע, מעולם לא היה לי כזה דבר...שגבר נמצא איתי, נמשך אליי, יש עניין גדול אבל עוצר את עצמו כי לא רוצה להיות זוג שלי..רק כשאני מתרחקת אז הוא מתקרב. כשאני מתקרבת הוא מתרחק.
לומדת להבין לעומק רגש אשמה שעולה, כשמנסה לשמור על מקומי ולסרב לו, מנסה לפתור את זה בהבנה מהותית.( מרגישה את הצורך שלו בנוכחות שלי,ולא רוצה לפגוע בו, כי כשמסרבת, ישר יש לי על המצפון...)הבנתי שפוגעת בעצמי, בנשיות שלי...,מבינה שהאחריות למצב חלה אך ורק עליי.
לומדת לתת לחיים לזרום דרכי,להיפתח, למרות הכול :אתמול, חיבור אחר לגבר אחר היה לי כמו מרפא. (כי מחזרים לא חסרים לי, לא זו הבעיה.) אבל אתמול, דרך המבט של אותו גבר בי, והשיחה איתו, הבנתי כמה עוצמה יש בי, כמה טוב, ושפע ונשיות, הבנתי והרגשתי שלא חסר בי דבר, "תיקנתי" לעצמי קצת את הבטחון, הבנתי שאני ראוייה ויכולה במהרה , לכשאבחר, להיות נאהבת, להרגיש מחוזרת, מיוחדת...רק להתחזק, לעזוב את העמדה הזו שלא קשורה להווה אלא לעבר.
ימימה עוזרת לי כאן, בחזרה לציר כוח פנימי שקיים בי, מבינה שאין זו נתינה "טובה", כי אינה מיטיבה עם קיומי(למרות הסיפוק המסויים שזה יכול לתת הידיעה שאתה הכרחי ונחוץ ). נתינה טובה מטיבה עם קיומינו.ממלאת אותנו ולא מרוקנת....
לומדת למצוא בתוכי את האיזון הנכון, את שמירת מקומי, את ההיפטרות מרגש האשמה , מתחושת האחריות על הצער של האחר על חשבון קיומי..
לומדת להתחזק , לאהוב את עצמי באמת, לדעת, לא רק בשכל אלא גם ובעיקר בלב, שמגיע לי אהבה גדולה.
לומדת לסלוח לעצמי, על יכולת הנתינה העצומה שיש בי.
מודה לקדוש ברוך הוא ששלח לי כזה תיקון גדול ועבודה כזו חשובה לפתור עם עצמי ,מרפה ולא נלחמת, יודעת ,בידיעה פנימית שמעז ייצא מתוק.
יהיה בסדר....בעצם, הכול בסדר..
באהבה|L|
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי או_רורה* »

שוראנגיז,
יש איזו קבוצה בגבעתיים, רמת גן, תל אביב, שמתמקדת בהריון ובהכנה ללידה?
אביבית*
הצטרפות: 03 נובמבר 2004, 13:12

לימודי ימימה

שליחה על ידי אביבית* »

שורנגיס
אפשר להציג את הדברים איך שנוח.. אני לא מעונינת לפרט את כל הסתייגויות שלי ושל מדריכים רבים, זה גם לא המקום.
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

לימודי ימימה

שליחה על ידי נועה* »

אני כבר המון זמן רוצה להגיע ללימודי ימימה,שנים. אני נורא רוצה להתחיל בקבוצה שבתחילתה. האם מישהי יודעת על קבוצה כזו באיזור השרון?
ליז*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2008, 15:36

לימודי ימימה

שליחה על ידי ליז* »

איפה בשרון? יש בהרצליה את עידית שהיא ממש מעולה היתה המזכירה של ימימה שנים רבות 0505540540 מאד ממולצת.
נועה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי נועה* »

תודה ,ליז.
את יודעת אם מדובר בקבוצה שמתחילה? או אם יש משהו קצת יותר צפונית להרצליה..
אייה*
הצטרפות: 04 מרץ 2008, 07:49

לימודי ימימה

שליחה על ידי אייה* »

אליה
את מופלאה ומבורכת.
.( מרגישה את הצורך שלו בנוכחות שלי,ולא רוצה לפגוע בו,
נשמה. התמקדות בצורך של אחר מאוד מצרה וחונקת. יוצרת מרחב פעולה ומחייה עקמומי למדי. מתוך המלאכות עולה אדם מיוחד במינו וכשכזאת, חזקי את האמונה שלך בעצמך, עוצמתך, נשיותך. מגיע לך את האדם הכי מיוחד בעולם. מאחלת לך שהאהבות שיקרו בדרכך יבואו מתוך אותה מלאות שלך, מתוך היש, הקיים. שאי ברכה. המלאכות שלך מראות על דרך מאוד מיוחדת, על לימוד מעמיק, על יכולת להסתכל על מכלול ולקבלו. מדהימה. תדעי לך.
שוראנגיז_צייזלר*

לימודי ימימה

בוקר טוב או רורה,
אין קבוצת לימוד שמתמקדת בהריון ולידה, יש קורס הכנה ללידה שמעבירה המדריכה אילנה בראשון, מתחילים את הקורס החל מהחודש השישי והלאה, אם זה מתאים לך אוכל לשלוח לך את הטל' של אילנה.
חודש טוב שוראנגיז
שוראנגיז_צייזלר*

לימודי ימימה

אליה יקירה,
אני נפעמת מישרות ליבך, יישר כח על העבודה הנפלאה שאת עושה, אכן הכל בסדר, השיעורים נלמדים וזה מה שחשוב, זה הזמן להשתמש בתדר של חודש אלול לתקן, לטהר.
מחזקת את ידייך, תבורכי, שוראנגיז
שוראנגיז_צייזלר*

לימודי ימימה

אביבית יקירה,
את מוזמנת לכתוב למייל האישי שלי את כל "ההסתייגות" שיש לדברייך, אני גלויה כאן לחלוטין, כל המדריכים המוסמכים יודעים את התקשורת איתי והאמיני לי, כשיש להם משהו לומר הם יודעים לומר או לי, או להנהלת העמותה.
יום טוב שוראנגיז
שוראנגיז_צייזלר*

לימודי ימימה

לנועה בוקר טוב,
כפי שכתבה לך כאן ליז, יש לך את עידית בהרצליה, יש קבוצות ברעננה, כפר סבא, כוכב יאיר, רינתיה, עומדות להיפתח קבוצות בצורן, רשפון, צפונה יותר יש לך בנתניה.
אם יש לך כבר את הסכמת הלב, את תגיעי למקום שאת אמורה להגיע.
יום טוב שוראנגיז
שוראנגיז_צייזלר*

לימודי ימימה

אייה יקירה,
רק רציתי להגיד שהתשובות שלך מדהימות ומלמדות, תודה.
יום מקסים לכולכן וחודש טוב שוראנגיז
נועה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי נועה* »

שוראנגיז בוקר טוב, איפה אפשר לברר פרטים על קבוצה שעומדת להיפתח?
אני מקווה שהזמן באמת הגיע.
שוראנגיז_צייזלר*

לימודי ימימה

נועה יקרה,
כתבי לי למייל האישי שלי ואשלח לך רשימה, תבחרי מה שהכי נוח ומתאים לך.
[email protected]
שיהיה בשעה טובה
שוראנגיז
אליה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אליה* »

אייה,
התגובה שלך מאוד ריגשה אותי.
תודה|L| @}
אליה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אליה* »

זה הזמן להשתמש בתדר של חודש אלול לתקן, לטהר.

שורי, תודה על התגובה שלך ...@}
הייתי רוצה למצוא חלק\חומר על תדר חודש אלול, איפה ניתן?
אליה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אליה* »

תודה רונית@}
אייה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אייה* »

חודש אלול כאן ואיתו ברכה מאוד גדולה לתיקון משום שעיקר העבודה בחודש אלול היא בין אדם לחברו. בחודש אלול יש את האפשרות והיכולת לתקן משגים. לתחום זמן. הפרדה בזמן. "הנה שוגה והנה חוזרת"= דיוק. כל הדברים בחודש זה יורדים לעשייה. זכות גדולה להכנס בשער חדש.
"חודש אלול זה זמן להתכונן כמרכינים ראש וכנושאים תפילה להתעוררות אמיתית, לדבקות אמיתית. כאשר הקשב הפנימי נמצא גם הקב"ה מקשיב לתפילתך הפנימית".
באלול יש כח לפרוץ. הכח של היחסי מגמיש אותנו לקבל משגים.
שב"ה יהיה לנו הכח לבחור נכון, במה אנו רוצות להתחדש לשנה החדשה הקרבה ובאה, מה אנו בוחרות להשאיר מאחור. זמן התעוררות הגיע.
שוראנגיז_צייזלר*

לימודי ימימה

לאליה,
בבקשה יקרה, הנה לפי בקשתך התדר של חודש אלול
"כאשר מישהו מתקן והנה היום זה עוד יותר מודגש, עוד יותר מודגש, ז"א חיבורה של הלומדת, יותר קרובה אליו, היא יותר קרובה, עלייתה למקור, לתקן, לטהר. לטהר כדי לעשות תיקונה מתוך הבנה המעמיקה מאוד, שזה בפני בורא עולם ושזה קרוב בימים האלה, כי הקדוש ברוך הוא מתקרב אלינו, בימים שמתקרבים ממחר ומהיום, ומהיום בלילה קרובה לקבל את הכוונות הטהורות לתיקון הטיהור".
לילה טוב שוראנגיז
אליה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אליה* »

|L||L|
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

לימודי ימימה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אליה.יש לי חלק על אלול.ראי מעט למעלה יש כתובתי.אשמח לשלוח לך.
רונית*

לימודי ימימה

שליחה על ידי רונית* »

אליה,הכתובת שלי לשלוח לך חלק על אלול [email protected] בטעות כתוב פלונית אלמונית.
אליה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אליה* »

תודה רונית, קיבלתי. חלק חזק ומרגש.@}
נועה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי נועה* »

הי שוארנגיז, משום מה אני לא מצליחה להגיע אלייך..האם קיבלת את המייל שלי?
אליה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אליה* »

לטהר כדי לעשות תיקונה מתוך הבנה המעמיקה מאוד, שזה בפני בורא עולם ושזה קרוב בימים האלה, כי הקדוש ברוך הוא מתקרב אלינו, בימים שמתקרבים ממחר ומהיום, ומהיום בלילה קרובה לקבל את הכוונות הטהורות לתיקון הטיהור".
(רוצה לשתף בתחושה אישית..)
פשוט מרגישה את זה. חיה את זה.וכמה זה בדיוק בזמן. בדיוק בתחילת אלול.. .
מרגישה שהתברכתי בהבנה מהותית , כמה חסד...
עולה הבנה המיטיבה עם קיומי, כאישה, הרואה כעת בבהירות את ייעודה הנשי ומהותה, את הטוב והמיוחד שבה,מבעד לערפל, מבעד לקושי ,לכאב,להיסוסים,מבעד לקשר הכול כך עמוס שהעיב על מהותי. מוותרת עליו ומשחררת קשר קשה ובעייתי,מבינה שהכול תלוי רק בי, או שאני בוחרת בקושי או שאני בוחרת בברכה ששלח לי הקב"ה, בחסד גדול, אדם שאוהב אותי,שהגיע בזמן הכי מושלם,ונעים לי איתו,ומשהו בו מרגיש לי כול כך בטוח, ומרגישה שקיבלתי מתנה, על כול הסבל והנתינה לאדם שלא ידע לאהוב אותי,ונותנת לעצמי להרגיש אישה ואהובה וחופשייה,מרגישה מבורכת שעיניים כול כך יפות מביטות בי ואוהבות אותי, את מי שאני, בלי קושי, אחרי כול הכאב הזה.תחושת הקלה.
מוותרת על הקשר המכאיב,שבחש לי בכול יום בעומס שלי ללא רחם, מוותרת על נתינה שאינה מטיבה עם קיומי.
רוצה לגדול, לעבור שלב,לעלות מדרגה. לבנות את עצמי. לתת נתינה נקייה ,נתינה שארגיש בה טוב. מתחמת את העומס ועוזבת אותו במנוחה. יש לי עכשיו הרבה טוב, מתמקדת בו. יודעת שהאהבה תמלא את העומס באור, ותפחית אותו.
מתפללת שהזמן יהיה לטובתי, שאלמד לאהוב אותו עוד ועוד,שתהיה ברכה בקשר הזה,כי יש בו כול כך טוב, והרבה איכויות . הוא טוב לי,מזכיר לי מי אני,כמה אני בעצם אהובה. ובהבנה המהותית שלי, מגיע לי רק טוב.|L|
מי ייתן והכאב הקודם שעדיין מהדהד - יישכח, והויתור יהיה אמיתי,ולא ארצה להשיג משהו מתוך אגו,כי שום דבר לא שווה את זה וזה יהיה טיפשי ולא נכון. גם אין זמן לבזבז.וגם יודעת שהאהבה מנצחת ,ושום דבר לא במקרה.הוא נשלח אליי בזמן הכי נכון.כי הוא מוצא חן בעיני,למרות הכאב והטריות של העניין. יש לי כאן בחירה. או עומס ,או טוב.
"ובחרת בחיים". (תהילים). בוחרת בחיים. |L|
באהבה
אליה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אליה* »

רואה את מה שכתבתי אתמול...
כנראה שהייתי מאוד מעודדת. (עם שורוק...)
מוזר איך הרגשות מתנדנדים להם, זה דינאמי, לא נשאר במקום.
שוב הבוקר מתגעגעת להוא, לזה שגרם לי להרגיש הרבה.
יודעת שהוא חושב עליי, שואלת את עצמי אם יתקשר כמדי ששי לומר שבת שלום.
הוא התקשר שלשום. "כדי לשאול אם הכול בסדר.."
  • "הכול בסדר," השבתי, והרגשתי סתירה בין פי ללבי .
אבל מצידי, לא עושה כלום.
מה כבר נשאר לי לעשות עם גבר שלא יכול להשיב לי אהבה כמו שאני רוצה.
הולכת לפגוש את "הגבר הטוב" מחר. פתאום זה קצת מלחיץ.איך ארגיש אליו ואני עוד חושבת על האחר...
כאן האמונה מגיעה.
אומרת לעצמי, שהדברים כבר לא בשליטתי. (כאילו שאי פעם היו)
שהכול כבר בידי שמיים. נכנעת. מקבלת את מה שיש , את מה שמגיע אליי.מה שצריך לקרות- יקרה. ומה שלא- לא.
הרגש שלי כבר לא משנה כאן. מנסה לא לסגור את הלב, למרות הכאב, להשאיר אותו פתוח, לקבלה.
מנסה לתחם את הכאב, ולהתרכז בטוב שיש לי. במידת האפשר. לא בכוח, לא בהתמודדות. במידה. במידה שלי.
|L|
אייה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אייה* »

לאליה
איזו מלאכה..... כל פעם מחדש רואה עצמי בתוך המלאכות שלך.
מתפללת שהזמן יהיה לטובתי, שאלמד לאהוב אותו עוד ועוד,שתהיה ברכה בקשר הזה,כי יש בו כול כך טוב, והרבה איכויות
הוא זו את.
אייה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אייה* »

לאליה
מנסה לתחם את הכאב, ולהתרכז בטוב שיש לי. במידת האפשר. לא בכוח, לא בהתמודדות. במידה. במידה שלי.
זו כמו מעין נוסחת פלאים.
מתוך מהלך חיים שלי בתקופה האחרונה הייתי בתוך כאב מאוד גדול. כאב מהסוג שהדמעות זולגות מעצמן, שוטפות, לעיתים נתקעות בגרון, מסתירות את ראיית היש, הקיים בי, בנו.
אחרי נישואין של כל כך הרבה שנים תקף משבר מאוד גדול שערער, טלטל וזרק למקומות של הסתר וייאוש מאוד גדולים. בעקבותיו ריחוק מאוד גדול, בלבול, שאלה על נקודת הבחירה בבן הזוג ומצד שני יכולת להעמיק את הקרבה שלי לעצמי על מנת שאוכל להתקרב שוב אל עצמי באמת באמת. לבדוק מה אני רוצה לעצמי, להתכוונן. והנה הגיע חודש אלול ומוצאת עצמי מבקשת בקול רם את שרוצה לעצמי, לתוך הבית שלי, עם בן הזוג שלי, בנותיי. שאמצא שקט אמיתי, ייעוד, התקרבות למהותי, יכולותיי, כישרונותיי. אמונה ואמונה ואמונה.
מגיע לפתע רגע בו ניתן להתקרב שוב לאדם, חבר, בעל, ונושרת לה שכבת כאב וב"ה מתפנה מקום חדש לשמחה שתחלחל, תכנס, תחמם.
שבת שלום לכולן.
אליה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אליה* »

מגיע לפתע רגע בו ניתן להתקרב שוב לאדם, חבר, בעל, ונושרת לה שכבת כאב וב"ה מתפנה מקום חדש לשמחה שתחלחל, תכנס, תחמם.
תודה אייה|L| מזדהה איתך ולוקחת דוגמא.
שתדעי רק טוב.
שבת של שלום לכולן @}
אייה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אייה* »

חודש אלול מביא איתו המון בהירות. אותה בהירות הינה לגבי הדברים הטובים והפחות טובים. הדברים מורגשים בעוצמות מאוד חזקות. ההבנה שתמיד ניתן לתקן מביאה איתה משב רוח רענן של רצון לשנות תבניות ודפוסים ולחיות את החיים בצד המלא והשמח שלהם.
להבנה יש תכונה של גמישות והיא מאוד נכונה לסיטואציה, ולזמן ולמקום וככל שהזמן עובר, תוך כדי לימוד ומלאכות בלתי נגמרות ההבנות משתנות כל הזמן, כמו גם החיים. ישנן הבנות מאוד כואבות שאין דרך אחרת מבחינתי אלא ליישם דרכן. שמתי לב לזמן שלוקח לי מהרגע שאני מבינה ועד היישום עצמו. כמו פרי שהבשיל ונופל מהעץ כך יכולה בתחומים מסויימים בחיי לפעול, לשנות, להתקדם הלאה. במקום בו אני מרגישה תקיעות כאילו אין זה מספיק שאותו פרי ינשור. ואם אכנס עוד יותר פנימה, בישרות לב לעצמי אומר כי לפעמים התקיעות הזאת עדיין משרתת אותי (מוזר עד כמה דברים שאני יודעת שתוקעים ומעכבים אותי אני נותנת להם כזאת במה ומרוב שהבמה כזאת גבוהה לעיתים מתקשה לרדת ממנה. יש כאילו משהו "נוח"). יש לי מעין הרגשה כאילו כל הדרך שעברתי לאחרונה תביא איתה המון דברים טובים. רוצה למצוא עצמי בעשייה שתמלא אותי בשמחה שתביא עימה שפע בכל הרבדים ומכל הבחינות ושתהייה מנוחה לנפשי.
שבוע טוב.
אליה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אליה* »

חודש אלול מביא איתו המון בהירות. אותה בהירות הינה לגבי הדברים הטובים והפחות טובים. הדברים מורגשים בעוצמות מאוד חזקות.
לגמרי אייה. זה פשוט מדהים כמה שזה נכון. אני ממש מרגישה את זה. את הבהירות הזאת, מין צלילות דעת, של מה עושה לך טוב ומה לא. מה נכון, ומה לא. איזה דפוס כבר לא מתאים לך ולעשות עליו "תשליך" ואיזה דפוס כן מתאים.
זו תקופה של צמיחה פנימית אדירה, מרגישה שזה כמו מנוף. שההתקדמות בזמן הזה היא פי כמה וכמה.

במקום בו אני מרגישה תקיעות כאילו אין זה מספיק שאותו פרי ינשור

כן, לפעמים נדרשת המתנה. השינוי אז כאילו יקרה מאליו. אפשר להשוות את נשירת הפרי מהעץ כהבנה שכלית, ולאחר המתנה מגיעה גם הבנת הלב, ושניהם יחד מביאים ליישום בגשמי, ואז השמחה לא מאחרת לבוא, כי התקדמנו מאוד ותיקנו משהו מהותי.
נראה לי שככול שההבנה מהותית,בינתית, (בחיבור לשכל וללב) כך היישום מביא איתו שמחה..צריך סבלנות, המתנה לצמיחה ,כמו בטבע, לדברים יש קצב משלהם. זרענו הבנה טובה, נחכה ,נמתין לתוצאה באמונה.

מוזר עד כמה דברים שאני יודעת שתוקעים ומעכבים אותי אני נותנת להם כזאת במה ומרוב שהבמה כזאת גבוהה לעיתים מתקשה לרדת ממנה. יש כאילו משהו "נוח"

כן, לגמרי,קשה לנו לשחרר מאחיזה, לוותר, להרפות, כאילו רוצות בכול מחיר לתקן משהו דרך הקושי עצמו.וזה מין לופ כזה, שאם ניאחז בו, בקושי,מתוך הרגל ,פחד מהלא מוכר,או "נוחות", לא נשתחרר ממנו אף פעם. כי נראה לי שכדי לצמוח ולתקן, צריך לשחרר את העומס, פשוט להרפות מהמצבים שבוחשים לנו בעומס, ורק דרך הוויתור והתמקדות בטוב הקיים, נתקן באמת את הראוי לתיקון, נעלה מדרגה והעומס יתפוגג מאליו.
יש לי מעין הרגשה כאילו כל הדרך שעברתי לאחרונה תביא איתה המון דברים טובים. רוצה למצוא עצמי בעשייה שתמלא אותי בשמחה שתביא עימה שפע בכל הרבדים ומכל הבחינות ושתהייה מנוחה לנפשי.
אמן ואמן לכולנו..

איזו מלאכה..... כל פעם מחדש רואה עצמי בתוך המלאכות שלך.
גמני :-) @}
שבוע מקסים לכולן,מלא בהבנות טובות והתקרבות בשמחה.|L|
אייה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אייה* »

אליה, תודה מעומק הנשמה.
שוראנגיז_צייזלר*

לימודי ימימה

נועה יקירה, הנה המייל שלי שוב, אני מקבלת מאות מיילים ביום ורק לפי השם נועה לא אוכל לדעת. מה שכן, כולם קיבלו תשובה כך שאם לא קיבלת כנראה לא הגיע, אז בבקשה שלחי שוב,
[email protected]
יום טוב ומבורך שוראנגיז
שוראנגיז_צייזלר*

לימודי ימימה

לכל היקרות כאן, קוראת את המלאכות הנהדרות שלכן, לצערי לא יכולה להיות שותפה איתכן, אני עובדת בקונסרבטוריון ועכשיו זמן ההרשמה לשנת הלימודים החדשה ולכן אני מלאה בעבודה תודה לאל, אז אני איתכן למרות שאני לא משתתפת בכתיבה, בעה"ש כשההרשמה תיגמר ויהיה שקט יותר אחזור,
מחבקת אתכן שוראנגיז
נוגה*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 00:19

לימודי ימימה

שליחה על ידי נוגה* »

אליה יקרה,
איזה מלאכות נפלאות. איזה שינויים את עוברת !
אני ממש נהנית לקרוא את המלאכות שלך ולהרגיש את הנועם השקט והשמחה שזה מביא לך.
זה כל כך מדבר אלי.
זכית, ויה"ר שתמשיכי לזכות ולהסיר את כל הקליפות.
ברכה עד בלי די !!!
אליה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אליה* »

אייה ונוגה,
תודה מעומק הלב. אמן ואמן שנזכה להסיר כולנו את כול הקליפות, נפנה מקום לטוב ונכין את הכלים הרוחניים שבתוכינו על מנת לקבל את האור והשפע.
שנתמקד בטוב,ונשחרר את העומס מאחיזה,למרות הקושי "לוותר", פשוט נרפה, ונאמין,נסמוך על השמיים שיובילו אותנו ושהכול לטובתינו.
אמן כן יהי רצון
|L||L|
רונית*

לימודי ימימה

שליחה על ידי רונית* »

שלום שמי רונית ואני התחלתי לפני זמן מה ימימה. אני בשיעור 7 (דיוק) ורציתי לשאול כמה שיעורים יש עד לסיום התוכנית?
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

לימודי ימימה

שליחה על ידי יעלי_לה »

כמה שיעורים יש עד לסיום התוכנית?

איזו תכנית? את מתכוונת להכנה?
זה משתנה ממדריכה למדריכה.
(כל מערך השיעורים לא קבוע כלל)
יעלי_לה

לימודי ימימה

שליחה על ידי יעלי_לה »

אגב, יש עוד כותבת קבועה בדף בשם רונית. אולי כדאי שתבחרי ניק כלשהו, כדי שנוכל להבדיל...
@}
רונית_חיה*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2008, 13:06
דף אישי: הדף האישי של רונית_חיה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי רונית_חיה* »

הוספתי את המילה חיה.
בקשר לשאלה שלי.... הבנתי שיש הכנה לימימה ואח"כ חלקים (או שיעורים) השאלה שלי כשאני לומדת שנה ועוד שנה ימימה האם החומר באישהו שלב לאחר מספר שנים של למידה חוזר על עצמו שאין סוף לחלקים (לשיעורים שימימה מסרה/אמרה)
יעלי_לה

לימודי ימימה

שליחה על ידי יעלי_לה »

אני מנסה להבין את השאלה שלך.
את מתכוונת לשאול אם יש איזשהו "קו סיום" שאפשר להגיע אליו בלימוד?
אם כך, התשובה היא לא.
אפשר להמשיך לנצח, בלי שום קשר למספר החלקים (כי החלקים די דומים - אבל כל אחד שונה, ואפשר ללמוד גם את אותו חלק אינסוף פעמים).
ומי שמרגיש שהספיק לו, מפסיק.
זה לא קורס עם סוף, שאפשר להגיד "למדתי עד חלק X ועכשיו אני בוגרת לימודי ימימה". לא.

האם החומר באישהו שלב לאחר מספר שנים של למידה חוזר על עצמו
כן. אבל גם לא.
אפשר ללמוד על קשב עשר פעמים, ובכל פעם זה יהיה חדש, כי הקשב שלך כבר מפותח יותר (או המתנה או בינה או דיוק בזמן וכו' וכו')
יעלי_לה

לימודי ימימה

שליחה על ידי יעלי_לה »

_אפשר להמשיך לנצח, בלי שום קשר למספר החלקים (כי החלקים די דומים - אבל כל אחד שונה, ואפשר ללמוד גם את אותו חלק אינסוף פעמים).
ומי שמרגיש שהספיק לו, מפסיק.
זה לא קורס עם סוף, שאפשר להגיד "למדתי עד חלק X ועכשיו אני בוגרת לימודי ימימה". לא._

רוצה להוסיף,
שהלימוד הוא כמובן ביומיום ולא רק מול המחברת או הקבוצה (אע"פ שזה משמעותי בעיניי),
כך שמי שמפסיק ללכת לשיעורים ולקבל חלקים חדשים לא בהכרח מפסיק "ללמוד ימימה"...
רונית_חיה*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2008, 13:06
דף אישי: הדף האישי של רונית_חיה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי רונית_חיה* »

תודה יעלי.

הבנתי את העניין שהסברת.
למדתי 3 שנים "מגרות" ולימוד ימימה דומה אלא שב"ימימה" אני מרגישה שאני יותר מקלפת קליפות ויותר רגישה.
רונית*

לימודי ימימה

שליחה על ידי רונית* »

יעלילה ,כן טוב שנפריד ביני רונית לרונית חיה.ברוכה המצטרפת.
אחרי שהמלצתי על הכנה לאלול, אני עכשו לומדת על וטהר לבנו לעבדך באמת. כמה חזק לעבדך באמת במיוחד באלול.
על המשלש ואהבת לרעך כמוך,העבודה מול הרע כמשקפת את עבודתנו מול הבריאה,ההורים..
מקווה להרחיב הלימוד לעצמי דרך החלק.[, ולשתפכן בהמשך.בי רונית
נוגה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי נוגה* »

לרונית חיה, ברוכה הבאה.

א. אין להשוות את לימוד ימימה ל "מגרות" או לכל לימוד אחר. זה בכלל לא אותו הדבר.
הדמיון שאת רואה בין השניים הוא בגלל חוסר בהירות,שבע"ה תלך ותתבהר עם הלימוד.
טשטוש וחוסר בהירות יכולים גורם לשני דברים שונים להראות דומים.
בלימוד של ימימה מנקים את כל האשליות, הזיופים, השקרי, הטשטושים למיניהם וכו'.
הלימוד של ימימה הוא רוחני, מה שאין כן "מגרות".
הלימוד של ימימה לא עוסק במתן פתרונות למצבים השונים, פתרון לכל מצב, וכן איננו עוסק באילוף,
אלא הוא מביא לשינוי ממשי ואמיתי במערכת האישית, שלא כמו "מגרות".

ב. רציתי להוסיף על מה שיעלי לה כתבה.
אין חזרה על חלקים. ז"א זה לא כמו מעגל שמסיימים את החומר וחוזרים מהתחלה.
יש מספיק חומר וחלקים, שגם אם תלמדי כל החיים,בקושי תספיקי, אם בכלל, לגמור את כל מה שיש.
החזרה 'שכאילו ישנה', זה בגלל שהחומר כל הזמן מדבר על אותם דברים, על החלקים במערכת האישית:
קשב, מחשבה, הבנה, הכרה וכו' וכו', אבל זה לא אותו דבר, זה לא חזרה.
אם זה נראה כחזרה, אז לא הבננו כלום. כל פעם זה ממקום אחר, כל פעם יש איזושהי תוספת.
אם לא רואים את התוספת שישנה, אז חושבים שזו חזרה. זה מה שגורם חוסר הבהירות.

שיהיה לך בהצלחה בלימוד.
יעלי_לה

לימודי ימימה

שליחה על ידי יעלי_לה »

_רציתי להוסיף על מה ש{{}}יעלי לה כתבה.
אין חזרה על חלקים. ז"א זה לא כמו מעגל שמסיימים את החומר וחוזרים מהתחלה._

תודה שחידדת, זה באמת עלול להשתמע ממה שכתבתי וזו כמובן לא הכוונה
אליה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אליה* »

שלום יקרות,
חייבת לציין שהדף הזה היה לי חסר בחופשה...
מאחלת לכולנו שנה של צמיחה וגדילה, איזון רגשי, הבנות טובות ומעמיקות, יישומים מדוייקים, ותוצאות שמחות.
שנה של הגשמה ,ירצה השם וההבנות שנטענו ייראו פירות יפהפיים בקרוב. אמן.
@}|L|
אייה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אייה* »

לכל הבנות
שנה טובה. שנה של בהירות, כנות, תודה ליש, הקיים, הנמצא.
שתהייה לכולנו שנה בה נצמח ונגדל. נזרע זרעים של קיום רחב, מכיל ומכבד.
שנדע לשמוח ולהרחיב את הלב. שנגביה עוף, ניצור וננצור רגעים יקרים.
שרק נהייה בריאים בגופנו ובנשמתנו.
חג שמח
מרב*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2001, 00:37

לימודי ימימה

שליחה על ידי מרב* »

אתם יודעים אם יש קבוצה פעילה בטבעון או האיזור הקרוב?
מרב*

לימודי ימימה

שליחה על ידי מרב* »

יעלילה כתבה מזמן
ממליצה בחום על הבלוג של אברי גלעד, שכולל (כהגדרתו) "דוגמיות קטנות מתוך דברים שאני כותב במסגרת לימודיי (ימימה)". מקסים, חכם, מצחיק (למי שאוהב את אברי ובכלל).

מוסיפה גם את המלצתי...!
מרב*

לימודי ימימה

שליחה על ידי מרב* »

בואו נחייה את הפורום הזה! הוא כל כך יכול לתרום!!
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

לימודי ימימה

שליחה על ידי שרון* »

מרב יש כמה קבוצות בטבעון
יש קבוצה ביום ד בבוקר עם עדה
תתקשרי לרחלי 0525462479
זה אצלה בבית
אהובה*
הצטרפות: 08 דצמבר 2004, 12:37

לימודי ימימה

שליחה על ידי אהובה* »

בציפורי יש קבוצות ימימה, צביה 0544534309 [מדריכה מעולה]
אליה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אליה* »

מתמודדת עם עצב גדול.כאב.
הכאב הזה בא להראות לי שאני כנראה לא בדרך הנכונה..אז למה הלב לא עוקב אחריי?..
אם יש תפילה , לרפא לב שבור, אשא אותה בליבי ואדבוק בה עכשיו. אתפלל להשם, לישועה, לכוח הפנימי שלי,לראיית הטוב שכרגע בהסתרה.
רוית*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2002, 00:31

לימודי ימימה

שליחה על ידי רוית* »

השעורים שהיו אצלי בבית בעין אילה עוברים למושב צרופה.
יום שלישי 10:30 בבוקר בהנחיית איתמר פרלמן
אצל תמר יהל רחוב החיטה. (נשים שרוצות להצטרףנא דברו ישירות עם איתמר פרטים באתר שלו בראש הדף)

אליה- כן יהי רצון
רונית*

לימודי ימימה

שליחה על ידי רונית* »

אליה.
קוראת את יכולתך הנפלאה להביעאותך דרך ביטוי עצב.מאפשרת לי לעשות עבודה על העצב שלי..
עצב,עומס,חסימה של האור,הסתרת הטוב מהמהות הטובה.
לקבלו,לתחמו.להתחזק לא דרכו. את כותבת ברגישות ודיוק נפלא.אולי זמן המתנה,או זמן לעבודה.שיעור.
אני בשינוי גדול.שיעור של אי וודאות ,רייקות.יציאה מעבודה במסגרת של הרבה שנים.אני מקבלת את זה כלימוד.מזהה פחד במערכת. תוחמת .פחד שנוגע בשרש.מתבוננת,מכילה,מקבלת,מחבקת. .בעזרת הכלים,נמצאת על צירי.לא נבהלת,לא נחלשת.פותחת את השער לסוג של שקט לא מוכר במערכת...
אליה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אליה* »

בעזרת הכלים,נמצאת על צירי.לא נבהלת,לא נחלשת.פותחת את השער לסוג של שקט לא מוכר במערכת...
רונית יקרה, תודה על התגובה המרגשת שלך...תבורכי בטוב.

אחרי תקופה של מספר חודשים בהם פעלתי כמעט רק מהעומס, מהילדה שבי, משהו השתנה.
פתאום שקט, מהעומס הכי גדול ,פתאום אור בקצה המנהרה.
ככה, פתאום.מתחברת שוב למהותי, ללומדת שאני, פתאום שוב מחייכת לעולם מבפנים, מהאור הפנימי שבי, הגדול, מהשפע,מהטוב. וסולחת, לעצמי, כי מבינה שזה בלתי נמנע- עומס שצריך לצאת החוצה, מן הראוי שייצא, כמו פצע שחייב להתרפא.
והנה, היום, מטיבה שוב עם קיומי, בנתינה לעצמי, מבשלת בשבילי, שומעת מוסיקה טובה ומרגיעה, וכבר אנשים סביבי כאילו מרגישים את זה. רק שיניתי את הגישה,כי משהו בי רצה לחזור למהותו, וכבר ניגשים אליי אחרת, זה פשוט מדהים איך שמרגישים כשזה בא מבפנים, כשאת פועלת מתוך הלומדת שבך, בשמחה, בטוב, בנתינה, בחיוך אמיתי מהאור שבך..הכול משתנה ברגע.
חזרתי למחברת ימימה, אחרי זמן רב, והמילים כמו חיכו לי...כמו סבתא חכמה ומרגיעה, את הילדה שבי שאיבדה קצת כיוון. והנה, הכול בסדר, האיזון חוזר, מבינה שלא איבדתי כלום, סולחת לעצמי על שהעומס יצא,על שפעלתי מתוך הילדה, בפגיעות רבה, בהיסוסוים, במחסומים ומעצורים,בכעסים,בחששות...כול זה מאחוריי.
מהות,אהבה עצמית, לומדת, ברוכה השבה אל חיי ...מקווה לשמור אותך לזמן ארוך יותר כעת...להמשיך בטוב, בראיית כול השפע והיש בחיי, בעצמי.
מבינה שהעומס אינו אני, ואפילו שחויתי ירידה תלולה, לא איבדתי מהטוב שבי ומהאור שבי במאום..להיפך,מקווה שרק הזדככתי יותר..
מאחלת לכן ימים טובים של צמיחה והתמקדות בטוב..שנעלה,שנתקן, שנתקרב לעצמינו ולנפלא שבנו כמה שיותר...
באהבה@}
אליה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אליה* »

מתנתקת מהילדה הפגועה.
בוחרת להיות חופשייה, שמחה,מלאת אהבה ונתינה.
סולחת למי שפגע בילדה שבי. מודה לו.שנתן לי את האפשרות לראות ולתקן.
מקווה שבאהבה, הלומדת תגיב ולא הילדה.
חוזרת להיות משוחררת ,שמחה ומכילה,ואוהבת את עצמי ללא תנאי כי יש בי שפע אור וטוב ועושר פנימי. בוחרת בחיים.יודעת שאף פעם לא מאוחר לחזור למהותי וגם אם הייתה ירידה, בכול רגע נתון ניתן לחזור לאיזון ולטוב.
מאחלת לכולכן שפע טוב, אגב, איפה כולן נעלמו??:-)@}
:)*
הצטרפות: 22 ינואר 2008, 10:35
דף אישי: הדף האישי של :)*

לימודי ימימה

שליחה על ידי :)* »

אני פה...
רונית*

לימודי ימימה

שליחה על ידי רונית* »

אליה.
אוהבת את הכתיבה מהלב.כתיבה אוהבת,מדוייקת בהירה,מכילה מהות אור צמיחה שמחה. את רואה את העומס ,את הילדה,ומתחמת,ומתחזקת מטוב. אהבתי.
אתמול בשיעור ימימה שלי כתבתי על פחד גדול שמנהל אותי,קשור בבריאות,ואיך הלב לפתע ברגע של שקט,חווה את הדחייה,הריחוק של י מהלומדת שבי..ההכרה התעוררה.איזה גילוי,איזו שמחה.הרגשתי איך הדחייה,חוסר הקבלה לעצמי,נמס.
יש גל,לא להאבק,לא לדחות,לקבל את עצמי...כמה חשוב ,כמה התעוררות בכל רגע.
אליה,המשיכי לכתוב .
אליה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אליה* »

אני פה...

לא אמרת מי את....אבל תודה על היותך.

רונית יקרה, תודה.

..ההכרה התעוררה.איזה גילוי,איזו שמחה.הרגשתי איך הדחייה,חוסר הקבלה לעצמי,נמס
מי ייתן ותבורכי ברגעים כאלה שהולכים וגדלים.

יש גל,לא להאבק,לא לדחות,לקבל את עצמי...כמה חשוב ,כמה התעוררות בכל רגע

ממש ככה. כשיש גל, לקבל, לצפות, לקבל את עצמי. ואמשיך, נתינה לעצמי ללא תנאי. אהבה לעצמי גם ובעיקר בחולשתי.(הרי מה החוכמה לאהוב את עצמי רק כש "הולך לי?",כשאני מתנהגת כמו "שצריך?" וחוץ מזה, אין כמו "שצריך", אם התנהגתי בצורה מסויימת או הרגשתי בצורה מסויימת, סימן שהייתי צריכה לנהוג כך באותו זמן נתון.(אם כעסתי למשל, לקבל ולא לשפוט את עצמי)
העיקר הוא קבלה עצמית ונתינה לעצמי למרות ובגלל חולשתי...ומהקבלה הזו, הילדה שבי צומחת...
אגב רונית, גמני אוהבת את הכתיבה שלך.@}@}
יעלי_לה

לימודי ימימה

שליחה על ידי יעלי_לה »

תיקנתי את הג'יבריש, אבל במחיר של חזרה לגרסה של הדף מנובמבר :-( אם מישהי מוצאת שמחקו את דבריה, שתדע שזה בגלל זה... לא שום דבר אישי... @}
פלוני_אלמונית*

לימודי ימימה

זו ממש עבודה של הורות מחודשת
נועה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי נועה* »

מחפשת בנרות מדריכה מבאר שבע,רצוי מישהי מוסמכת.פניתי למכון מעיין ולא חזרו אליי עם תשובה. תודה!
פלוני_אלמונית*

לימודי ימימה

יש לך את צביה בן ארצי, תלמידה של ימימה, מדריכה שמלמדת בבאר שבע כמה שנים.
הטלפונים שלה: 077-7849387 052-3003939
פלוני_אלמונית*

לימודי ימימה

דרך אגב, מכון מעיין כבר לא קיים. הבית ששימש כמכון מעיין נסגר והוצע להשכרה כבר לפני מספר חודשים.
נוגה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי נוגה* »

כן, יעלי לה, אני מוצאת שמחקת את דברי.
נמחקה התגובה שלי לאליה על המשפט: הילדה שבי צומחת... וחבל...
אבל לא בא לי עכשיו לחזור ולנסח את הדברים מחדש.

לא הבנתי מה שכתבת: תיקנתי את הג'יבריש - זה כמו סינית עבורי. אולי תואילי להסביר.

לנועה - גם אני ממליצה על צביה בן ארצי. אני מכירה אותה. היא מדריכה טובה והיא מופיעה ברשימת המדריכים
באתר לחשיבה הכרתית ע"ש ימימה. אבל את יכולה לפנות אליה ישירות בטלפונים שרשומים פה.
בהצלחה!
אייה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אייה* »

חזרתי למחברת ימימה, אחרי זמן רב, והמילים כמו חיכו לי...כמו סבתא חכמה ומרגיעה, את הילדה שבי שאיבדה קצת כיוון. והנה, הכול בסדר, האיזון חוזר,
אליה מותק. המון זמן לא ביקרתי באתר. תמיד מחדש לומדת כל כך הרבה מדברייך הכתובים, המלווים בחשיפה כל כך גדולה. אהבתי את המטפורה.
העיקר הוא קבלה עצמית ונתינה לעצמי למרות ובגלל חולשתי...ומהקבלה הזו, הילדה שבי צומחת...
חשוב להכניס לכך מימד של יחסיות ואז גם יותר קל לקבל.

וחוץ מזה, אין כמו "שצריך", אם התנהגתי בצורה מסויימת או הרגשתי בצורה מסויימת, סימן שהייתי צריכה לנהוג כך באותו זמן נתון
מאידך, יכול להיות שאם התנהגתי בצורה מסויימת שהחלישה את המערכת שלי זה מבחינתי לא סימן שכך הייתי צריכה לנהוג אלא, ככה נהגתי מחולשתי ואז קבלתי את המתרחש, גם אם ביחסיות, קבלה.
רונית*

לימודי ימימה

שליחה על ידי רונית* »

הי חברות.אליה נגה יעלילה איה הכותבות האחרונות.....
חודש וחצי לא נכנסתי לאתר.
קבלתי השבוע מידע שמחלה שהיתה לי בעבר חזרה.עצב,כאב כואב עמוק בבטן התחילו לנהל אותי.התבוננתי ראיתי את הנפילה, ההחלשות הגדולה.ניסיתי להפריד,לתחם לפעול מהמהות הטובה.מה יחזק אותי.ניסיתי.הגל שטף אותי בכאב ופחד.בקשתי שקט,שמחה,לחזור לאיזון.לא מצליחה.הידיעה טלטלה אותי קשות..שוחחתי עם המדריכה שלי.הלכתי לשיעור.קבלתי שלא קבלתי[את המציאות],ואז חסימה מאבק ופגיעה שלי בעצמי.הילדה הרגישה רחמים מסכנות פחד,קבלתי.נתתי חום לעצמי,קרבה לליבי.ה כ ל ה.
נפגשתי עם הרופא.קבלתי פרטים.ההודעה והמציאות קשים. חוזרת לטיפולים.אך הכלים המופלאים עובדים.חזרתי לפעול מהכרת הטוב. האור והשמחה שפגשתי.מה טוב לקיומי ומחזקני.לדייק עם עצמי,לדייק.המתנה,שיתוף ממקום של כח.נמצאת על כוחי שוב.מזהה את העומס,אך לא מנוהלת ממנו.ורק פחות משבוע מקבלת התשובות והמערכת נרגעה.איזה כלים נפלאים.תודה שאני יכולה לראות,להשתמש,לפעול ממהות.
אליה יקרה כשפתחתי את האתר נפגשתי עם האימיל שלך,על הילדה שפועלת מעומס רב,והעבודה הנפלאה שתארת,ושוב הרגשתי את הכח שבמילים שלך,והכתיבה שלך שנוגעת בי ומלזקת את המערכת.ונגה,אם תוכלי לחזור על מה שכתבת ואבד בזיבריש ,אני לומדת מכן..
אייה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אייה* »

רונית מתוקה כאבך הרב ניכר מין המילים. כל הכבוד לך על היכולת המופלאה לקחת את הלימוד לתחם ולהתקדם קדימה ב"ה לעבר החלמתך. אני מאחלת לך בהצלחה גדולה בטיפולים ושרק תדעי טוב.
אמונה*
הצטרפות: 14 יוני 2004, 10:41

לימודי ימימה

שליחה על ידי אמונה* »

רונית יקרה
המלאכה שלך נפלאה ונוגעת ללב, אמיתית, אפשר ללמוד ממנה איזו תלמידה מעולה שאת. אני מאמינה בכל ליבי שהדיוק שלך יביא לתוצאות בכל הרבדים, לאחוז בטוב, לנשום אותו,להאמין בו ולהאמין שהטוב שמביא עוד טוב יתפשט [כמו שאור מתפשט] ויגיע לכל חלק מהחלקים וירפא אותו בע"ה. תמשיכי לדבוק בטוב ולהאמין בריפוי שהוא נושא, ואת יכולה גם להתפלל ולבקש כי זה גם מאד מחזק. את גיבורה אמיתית, תמשיכי כך ותמשיכי להשקיע בלימוד שיכול כל כך לחזק ולהביא לתוצאות טובות כי מהתחזקות הנפש התחזקות הגוף. בע"ה.
אליה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אליה* »

רונית יקרה,
לא נכנסתי הרבה זמן לדף, וראיתי עכשיו את ההודעה שלך:
אני שולחת לך חיבוק גדול, ואנרגיה חמה של אור ואהבה.נשמי אל תוכך את האור הטוב הזה בכול שאיפה, ונשפי החוצה את הפחדים.
הכניסי אל כול חלק בתוכך אור בעזרת הדמיון.
אני גם חושבת שאת
גיבורה אמיתית
מאחלת לך בע"ה רפואה שלמה
אליה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אליה* »

אייה יקרה,
נכון, באמת מסכימה עם מה שכתבת
_העיקר הוא קבלה עצמית ונתינה לעצמי למרות ובגלל חולשתי...ומהקבלה הזו, הילדה שבי צומחת...
חשוב להכניס לכך מימד של יחסיות ואז גם יותר קל לקבל_
להכניס דברים לפרופורציה ולהיזכר תמיד בטוב שבי ובחיי.

דווקא בימים אלו מנסה לקבל עצמי בחולשתי, לאהוב את עצמי גם בחוסר הבהירות בחיי.
וגם:לומדת לא לקחת אחריות על כול דבר שקורה לי,נכון, משתדלת להיטיב עם עצמי כפי היכולת,אך יודעת שיש גם יקום/כוח עליון/מציאות שיש לקבל. כמו גל שבא בסערה ,לא נלחמת בו אלא מרפה,יודעת שהוא כאן כי הוא צריך להיות כאן כרגע, ללא כול קשר אליי, מודעת ומזכירה לעצמי שזה מצב זמני,וכשיחלוף הגל אוכל שוב לפעול.@}
פלוני_אלמונית*

לימודי ימימה

אליה
אך יודעת שיש גם יקום/כוח עליון/מציאות שיש לקבל.
ואל מול אותה מציאות וקבלתה היחסית יש להוריד את הידיעה לרמת עשייה בתוך המציאות שנקרית בדרכך.
על עצמי יכולה לספר לך שב"זמנים קשים" אפשר לטבוע בתוך מחשבות, הרהורים, אשליות, ציפיות וכו'.... כאשר אני עושה אל מול המציאות עשייה אשר עושה לי טוב. זה יכול להיות דברים ממש קטנים מתחילה איזושהי תנועה שמורידה ממשקל העומס ומכניסה לפורפורציה.
ומזכירה לעצמי שזה מצב זמני,וכשיחלוף הגל אוכל שוב לפעול
תבדקי אם יש משהו שאת יכולה לעשות בקטנה. משהו קטן שתרגישי שאת מיטיבה עם עצמך. (דרך אגב, הליכה מאוד עוזרת).
בדיוק הבת הקטנה שלי רואה עכשיו את "פיית הקסם" יש משפט שהפיה אומרת לעצמה ואימצנו בבית את המשפט הזה. "הכל יסתדר על הכל אתגבר".
שתהיי בטוב.
איה*
הצטרפות: 10 יוני 2004, 21:51

לימודי ימימה

שליחה על ידי איה* »

אליה לא יודעת למה הופעתי פתאום בתור פלונית אלמונית אך אני עניתי לך.
יעלי_לה

לימודי ימימה

שליחה על ידי יעלי_לה »

אייה, כתבת יפה :-)
אליה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אליה* »

_"הכל יסתדר על הכל אתגבר".
שתהיי בטוב._
תודה מקסימה@}
רונית*

לימודי ימימה

שליחה על ידי רונית* »

הי בנות.
אליה אמונה,ווהוו את חדשה ? איה יעלה דברים מחזקים מרגשים מכולכן..
אחרי שכתבתי שהתחזקתי, עברתי טיפול.אינני יודעת התחזקתי וגם לא התחזקתי.
אחרי הטיפול באה נפילה לחולשה גדולה וכאבים.
אמרתי לעצמי קבלה קבלה קבלה.לא הצלחתי.אמרתי קבלי שאינך מקבלת.הסבל החל ש את הגוף,הנשמה וותרה.
הייתי צריכה לרדת כדי ללמוד שוב.
שבוע מהטיפול,אני מתחזקית שוב.מזהה את המאבק,הריחוק מעצמי,ויתור יתר ובונה אמונות חדשות.כח החיים מתגלה,שמחה חוזרת למערכת כח חדש לאט נבנה.איזו הפרה היתה בי.רואה אחרי.
המורה מתקנת אותי לא לומר יהיה בסדר[כמו סיסמא],מחשבה מצרה.כי יוצר הווה לא בסדר.אז אני עובדת ומתחזקית.יוצאת מעומס כבד ומתקנת.
באהבה.ממני.אני לא גיבורה, אני רק רוצה שמחה .
רונית*

לימודי ימימה

שליחה על ידי רונית* »

אליה,
יש משהו שאנו יכולות לחזק, לתת לך?
אולי בהירות, אולי מדת רוחק אולי זיהוי.....
להיות לומדת זה כח גדול.אולי זו הגבורה?
איה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי איה* »

להיות לומדת זה כח גדול.אולי זו הגבורה?
אני בטוחה שרונית חייבת להיות גבורה גדולה. ואין בליבי ספק שהלימוד הזה אכן נותן כח. אותו כח גבורה המראה את היכולת להתגבר על כל הקשיים והמכשולים שהדרך מזמנת.
אני חושבת שלפני הכח הגדול הלימוד הוא בעצם כמו מתנה, בטח ובטח בעיתות משבר. וגם אם ביחסי איזה מזל שכל הזמן הוא משתנה. היכולת לראות מכלול ובחלקי חלקיקים לראות אור קטן בתוך חושך גדול נותן תקוה, נותן כח. רונית, אני בטוחה שניחנת לא רק בכח גבורה אלא גם ביכולת לראות את החיים כבתוך מכלול. לא יודעת למה, רואה אותך אדם מאוד שמח, גם אם בירידה ,בגדול, שמחה.
שוב, מאחלת לך שהדרך תהייה מלווה בהמון אהבה וחיבוקים. ושב"ה תהיי בריאה שוב בקרוב.
רונית*

לימודי ימימה

שליחה על ידי רונית* »

איה.
כמה מחזקת את ומרגישה חזק את האהבה שנשלחת .תודה.
השבוע בלימוד הבנתי וזיהיתי תפיסה מוטעית.שהטוב שלי היה מותנה.אני לומדת להבין שהמהות טובה בלי התנייה.ראיתי את הטוב שפועלעדיין מעומס.
יש לכן הבנה כיצד איישם את האמונה שהטוב ישנו.
אני אשמח להגיע לשמחה.אני עדיין בדרך.אני עובדת חזק פנימה ,טיפולים ולומדים.
באהבה.ממני רונית
איה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי איה* »

רונית יקרה

יש לכן הבנה כיצד איישם את האמונה שהטוב ישנו.
את יודעת, זה כמו בזמן נסיעה ארוכה. את מכירה את התחושה שנוסעים ופתאום משתנים הצבעים, משתנה הנוף, משתנה התחושה הכללית, ובאותו אופן קורה איזשהו מהלך פנימי בו משתנה הלך הרוח ונכנסת לה השמחה.
יש מקומות בחייך בהם יש לך בהירות על השמחה, תראי אותם, תודי עליהם, משם תצמח לה עוד שמחה. בכלל, שמחה זה משהו שלעיתים אנחנו לא כל כך שמים לב אליה. איך לעצב אנחנו נותנים מקום של מלך, נותנים לו משקל. והשמחה, משקלה לעיתים כמשקל נוצה, היא נדיפה יותר. מעצם ההודיה על הטוב תתבסס כבר האמונה שהטוב ישנו. זה כמו נבט קטן שצומח בגינה והוא ירוק, שימי לב אליו. הוא יצמח ויפרח ויגדל. כל שעלייך לעשות הוא פשוט להיות בצפייה על הטוב, ואפילו היחסי המתאפשר לך להשקות אותו, ולהמתין. זיהית טוב, רשמי אותו. רשימה של כל הטוב בחייך יכולה כבר להוות פריצת דרך ביישום האמונה שהטוב ישנו, אולי יש רק ערפל שמסתיר אותו, זה הכל.
שבת שלום.
אליה*

לימודי ימימה

שליחה על ידי אליה* »

שלום בנות,
עבר זמן....
מקווה שכולכן בטוב.
ימים טובים של שקט, מיקוד, ראיית הטוב ותחושה קלילה הרבה יותר.
והמרגיעון:..." כשאת לא יכולה יותר- אל תכילי..." :-)
מאחלת לכן רק טוב!@|L|
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

לימודי ימימה

שליחה על ידי אחת* »

סליחה אם אני קוטעת דיון...
קבוצת מתחילות בירושלים מחר בבוקר
פרטים מירב 02-5855233
רונית*

לימודי ימימה

שליחה על ידי רונית* »

איה.
מה זה דייקת לי.תמונת הנוף כל כך ממחישה ועזרה.מתקדמית בטיפולים.יש כוחות במערכת.
כן מרגישה פתאם את הנסיעה בנוף וההשתנות.הכח הגובר של טוב ושמחה מפלח.כשיש שקט וקבלה הכח הטוב מתחזק.
כן מרגישה את הטוב החדש אך עדיין נוכחת ומחזקת את ההתבהרות.שהיא שמחה אמונה ועלייה.
איה את מורה?
תודה.רונית
שליחת תגובה

חזור אל “אלימות והתעללות בזוגיות”