זמן לתפילה

פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

זמן לתפילה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

זוהי הזמנה לכולם לשאת תפילה .
בלב, בשקט או בקול, ביחד או לבד.
קיבלתי טלפון הערב, וחבר אמר "נפרשת רשת של אנשים שמתפללים למען שלום ואהבה ועתיד טוב לכל האנשים בעולם ולילדים של כולנו.אנחנו מבקשים ממך לצרף אל הרשת כמה שיותר אנשים שיתכוונו בלב,ושיבקשו שהרוע לא יתפשט ולא יצא משליטה, והאור והשמחה והאהבה יעלו עליו .יש לשבת ולהתרכז ולחשוב בכוונה מלאה על הדברים, ולבקש שהם יתגשמו,ושהעולם יתרפא מהמכאובים שלו.
תפיצי את הבקשה בלב, בטלפון, באינטרנט,שכמה שיותר אנשים ידעו ויתפללו."
דוד_רובנר*
הצטרפות: 11 יולי 2001, 10:40
דף אישי: הדף האישי של דוד_רובנר*

זמן לתפילה

שליחה על ידי דוד_רובנר* »

מי זה ה-פלוני אלמונית שפתח את הדף -- אלהים?
מדוע "לעזעזל" פותח אלהים דף בעילום שם?
מה, אין לו אומץ לב, לאלהים?. . .
חבל !!
נאוה_פרנס*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2001, 00:39
דף אישי: הדף האישי של נאוה_פרנס*

זמן לתפילה

שליחה על ידי נאוה_פרנס* »

תפילה
תפילה היא אמירה
תפילה היא בקשה
תפילה באה מעומק הלב
וממרכז הנשמה
אחד נושא תפילה ברגע
אחר מקדיש שעה
אחד שורק
אחר מבקש,
שלישי מודט ושולח אור
ויש מי שאוסף קבוצה
כדי לתת עוצמה

תפילה יכולה להיות עצמתית
גם כאשר היא חרישית

תפילה שאין בה כוונה
כמוה כדיקלום
אז כמה רעיונות לתפילה

הדליקו נר לשלום העולם
פשוט כך, הציתו את הגפרור ובזמן מגע האש בפתיל, ממש בזמן העברת האור, בקשו חרש שלום לעולם

ועוד
עיצמו עיניים, פנו אל ליבכם ודברו את אשר רצונכם

אלוהים, פתח נא את ליבם לחוש בכאב האובדן, לחוש את קדושת החיים, תן להם לשמוע ולחוות את זעקת לב הקורבנות, משפחותיהם ושאר העולם המזועזע מהטרור
אנא, אלוהים, מלא ליבם חמלה ולמד אותם "ואהבת..."
ושמור אלוהים, שמור שהאור שרבים שולחים לאותם מרעים טרוריסטים ישמש לעצירת מעשי הטרור או לשיבוש ביצועם
ושלח אלוהים המון אהבה לקורבנות, שנשמותיהן תצאנה עם סליחה
והמון כוח למשפחותיהם שיעמדו תמיד כגל-עד לאסון

אנא אלוהים, פתח את לב הקוראים דף זה ועזור להם למצוא מילים ודרך לתפילה, למען עצמם, ולמען העולם

אמן, כן יהי רצון!!!
דוד_רובנר*
הצטרפות: 11 יולי 2001, 10:40
דף אישי: הדף האישי של דוד_רובנר*

זמן לתפילה

שליחה על ידי דוד_רובנר* »

מדוע הדת והאמונה בעל-טבעי מזיקות לאדם, לחברה ולמין האנושי?!!
או
בריאות הנפש בניגוד למיסטיקה ולהקרבה-עצמית.

אמת-המידה של בריאות הנפש -- של התפקוד השכלי ההולם מבחינה גופנית -- זהה לזו של בריאות הגוף: הישרדותו ורווחתו של האדם. מוח הוא בריא, במידה ושיטת תיפקדו היא כזאה שמציידת את האדם בשליטה על המציאות שהתמיכה בחייו והמשכם תובעים ממנו.

ראו הרחבה ב-אלוהים אדירים: דוד רובנר (14.08.2001 21:13)
עודד_לבנה*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2002, 23:41

זמן לתפילה

שליחה על ידי עודד_לבנה* »

וכן:
האמונה בעל טבעי מזיקה לאדם כי:
התמודדות: בחלק מהמקרים היא מונעת את האדם מהתמודדות ומנקיטת פעולה. "זה הגורל" או "כשיגיע המשיח - נעלה לישראל. בינתיים נשב בגולה." או "יהוה יילחם לכם ואתם תחרישון". ועל כך נאמר במקורותינו: "אל תגידו יום יבוא - הביאו* את היום".
כיוון שגוי*: בחלק אחר מהמקרים, כאשר נוקטים פעולות, הן בכיוון שגוי. לדוגמא: "תהילים נגד טילים". דוגמא כואבת לכך הם החרדים אשר הולכים לאיבוד בטיולים רבים, ולעיתים מתייבשים או נפגעים בצורות אחרות. הם מאמינים שההשגחה העליונה תעזור להם, ונמנעים מלתכנן את הטיול.

> עודד מצטרף <
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

זמן לתפילה

שליחה על ידי חגית_ל* »

איש באמונתו יחיה.
אחיק*
הצטרפות: 14 יולי 2001, 16:38

זמן לתפילה

שליחה על ידי אחיק* »

דוגמא כואבת לכך הם החרדים אשר הולכים לאיבוד בטיולים רבים, ולעיתים מתייבשים או נפגעים בצורות אחרות. הם מאמינים שההשגחה העליונה תעזור להם,
עודד
תתפלא, אבל הקב"ה עוזר להם. כל פעם שמגיעים לחלץ חרדים (או כל אדם מאמין אחר) שיצאו לטיול חסר אחריות, הם מאמינים שלא גוף ממלכתי או התנדבותי בא לחלץ אותם אלא שליחיו של הקדוש ברוך הוא. ואז כמחלץ אתה מרגיש אידיוט - הולך בלילה לחלץ אנשים בסכנה והם רק יוצאים מהמקרה מחוזקים באמונתם, שהרי אלוקים שבשמיים לא נטש אותם.
עודד_לבנה*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2002, 23:41

זמן לתפילה

שליחה על ידי עודד_לבנה* »

תתפלא, אבל הקב"ה עוזר להם

רק לאלה שנשארו לספר. למרבה הצער - זה לא כולל את כולם.

ו- כן, אני מכיר את התפיסה הזו של החרדים. היא נעזרת ב"בכל הקדוש ברוך הוא עושה את שליחותו, אפילו בידי כופרים ומינים" (למי שתמה מה פתאום חילוני מחלל שבת בפרהסיה ואוכל טרפות זוכה לחלץ חרדי).

אגב, מאיר שלו כתב סאטירה נפלאה על החרדים ההולכים לאיבוד ומצדיקים את הצלתם בהשגחה העליונה. אני אנסה לאתר את זה.
צפריר_שפרון*
הצטרפות: 04 יולי 2001, 00:31
דף אישי: הדף האישי של צפריר_שפרון*

זמן לתפילה

שליחה על ידי צפריר_שפרון* »

עודד,
האמונה בעל טבעי מזיקה לאדם?

על פני האמונה בעל טבעי - ההסתמכות המוחלטת על העל טבעי.
שכן, העל טבעי קיים בכל מקום שבו מתרחשים דברים שאין להם הסבר הנתפש כטבעי. כל אותם נסים רפואיים אשר לא יכולים היו להתרחש על פי מה שנתפש כטבעי להתנהגות החומר (הגוף).
שכן, העל טבעי הוא הנסתר - זה שעדיין אינו גלוי.

בכלל, הזהר בהכללות לגבי אמונות של בני אדם מכיוון שבקלות ניתן לטעון כי האמונה במדע (המדע הוא דת לכל דבר) מזיקה לאדם, או האמונה ברציונליות או האמונה החילונית - שכן החילונים הם מאמינים אדוקים קיצוניים בכך שאין קדושה, אין דבר קדוש ואין אלא רק חולין.

אחיק,
אותם שמתחזקים באמונתם רואים בך שליח האלוהים שבא להצילם. וטוב שכך.
שהרי אילו היו מגיעים למסקנה כי לא אלוהים הוא שהציל אותם הם היו עשויים חס וחלילה לחשוב שאתה הצלת אותם ואז היתה יכולה להיות סכנה שהם היו מתחילים להאמין בך. מעבר לכך, האם לא היית מציל אידיוט? או מישהו שמראש אתה יודע שלא רק שלא יודה לך או יראה בך מושיע אלא אפילו יאשים אותך?

דרך אגב איך אתה יודע שיש להצילם? מתוך אינטואיציה? מי הוא זה שמדווח על כך שיש מישהו שזקוק להצלה - זה תמיד מישהו שאיננו מסתמך על הבריאה? האם אותם מאמינים לא עושים דבר על מנת להנצל ומסרבים לקבל את עזרתך כי הם טוענים שאלוהים יציל אותם?

עודד,
דוגמא כואבת לכך הם החרדים אשר הולכים לאיבוד בטיולים רבים, ולעיתים מתייבשים או נפגעים בצורות אחרות

סלח לי אבל זו ממש לא דוגמא. הרבה יותר חילוניים שאינם מאמינים במטאפיזי נפגעים, הולכים לאיבוד, מתייבשים ואף חס וחלילה מאבדים את חייהם. אז מה?

מעבר לכך, משתמע מדבריך כאילו עצם האמונה בעל טבעי היא זו שגורמת להם להפגע ולא היא. מה זה חשוב על מי הם משליכים את הצלתם? מה זה אומר, שאמונתם גורמת נזק? למי? להם? למי שבא להצילם?

ראה, המוות הוא אותו בן ברית נסתר אשר מלווה אותנו כל חיינו. והנה אין למוות הסבר. זה עניין על טבעי. אף אחד לא יכול להסביר את זה או לנצח את המוות.

ציטוט מהדף דון חואן מאטוס

_"הטעות העיקרית שלנו, בני האדם, מאז ימי בראשית, היא אמונתנו בכך שנכנסנו לממלכת חיי הנצח, אף שאיננו אומרים זאת ישירות. אנחנו מתנהגים בשחצנות ילדותית, כאילו לא נמות לעולם. אבל מזיקה אפילו יותר מתחושה זאת של נצחיות היא התחושה הנלווית: שאנחנו מסוגלים להקיף את היקום הבלתי נתפש הזה בכוח מחשבתנו."

צדו הפעיל של האינסוף, עמוד 118_

ובכלל, בהגדרת האמונה בעל טבעי כגורמת נזק - שמטת את השטיח מתחת לענף די מכובד של הפילוסופיה האנושית - הפסיכולוגיה.

ענת_שן_לוי*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2001, 22:10
דף אישי: הדף האישי של ענת_שן_לוי*

זמן לתפילה

שליחה על ידי ענת_שן_לוי* »

מה זה בכלל על טבעי?

האם יכול להיות בייקום הזה דבר שהוא על טבעי? הוא כולו טבעי, כולל הכל. גם האמונה בכוח או כוחות נעלים, שאין להם ביטוי נראה במציאות הפיזית, היא טבעית למדי.
עובדה שהאמונה מתפרשת על פני אלפי דורות וקיימת בכל התרבויות. כל הכופרים באמונה למיניה מוזמנים לקרוא קצת רודולף שטיינר על מיתוסים קדומים. יש שם הסברים מאד רציונליים על אמונה ועל שינוי גישות באמונה.
כדאי לזכור את ההבדל בין פונדמנטליזם ואמונה.

> הדבר הכי על טבעי בשבילי זה קוקה-קולה אבל יש אנשים שבשבילם זה טבעי <

ועוד אחד כזה:

> המציאות היא המכנה המשותף הנמוך ביותר <
אחיק*

זמן לתפילה

שליחה על ידי אחיק* »

אותם שמתחזקים באמונתם רואים בך שליח האלוהים שבא להצילם. וטוב שכך.
צפריר
עשית כאן סלטה לאחור עם פליקלק ובורג:
כשאדם מאמין הולך ללא ציוד מתאים, במסלול שלא מותאם לכושרו או כושר משפחתו, מתוך ההנחה שבכל מקרה יגיעו שליחי השם להושיעו, מבחינתי הוא אידיוט ואם האמונה בעל טבעי/בורא עולם גרמה לו לגישה זו הרי יש בעיה באמונה. לא כל מחלץ צריך להפוך לאל או מלאך מושיע בגלל שהציל מטייל תועה, אבל אם ישלח החשבון על המסוק, ימי עבודה, או אותו מטייל אהבל יתבע על גרימת נזק לשמורת טבע כתוצאה מרשלנותו אולי יבין המאמין שגם לחילוץ על ידי שליחי הקב"ה יש מחיר. כמו שאומר הפתגם: הכל בידי שמיים חוץ מיראת שמיים ומה שבידי 669"
לגבי טענתך שגם הרבה חילוניים מאבדים את דרכם (בטיולים): נכון יש חילוניים ויש דתיים בין האובדים אבל הסיבות שונות ומתוך כלל המטיילים גדול חלקם של יראי השמיים בקרב האובדים.
צפריר_שפרון*
הצטרפות: 04 יולי 2001, 00:31
דף אישי: הדף האישי של צפריר_שפרון*

זמן לתפילה

שליחה על ידי צפריר_שפרון* »

אחיק,
ראשית סלטה זה טוב ובריא...
שנית,
כשאדם מאמין הולך ללא ציוד מתאים, במסלול שלא מותאם לכושרו או כושר משפחתו, מתוך ההנחה שבכל מקרה יגיעו שליחי השם להושיעו, מבחינתי הוא אידיוט
זה נכון שהוא אידיוט אבל האידיוטיזם שלו לא נובע מהההסתמכות על הבריאה אלא מניתוק מהמציאות. שהרי האמונה הפטאליסטית בכך "שיהיה בסדר" איננה קשורה לאמונה בהשם יתברך כלל וכלל. מי שמאמין בנסתר אינו יכול לשלול את הגלוי ומי שהולך עם משפחתו במסלול לא מתאים ובציוד לא מתאים הוא אכן אידיוט, מאממין או חילוני.

נכון יש חילוניים ויש דתיים בין האובדים אבל הסיבות שונות ומתוך כלל המטיילים גדול חלקם של יראי השמיים בקרב האובדים.
כאן אני מסכים אתך, בקרב הדתיים יש הרבה יותר אובדים ממבקרב החילוניים - תרתי משמע, שהרי אלה הנזקקים לפוזה של הדתי באמת אובדים פה בעולם הזה ללא כל קשר לטיולים או לחילוץ. כאן, גם חילוץ פיזי של אותם דתיים עדיין לא מציל אותם מאובדנם.
אחיק*

זמן לתפילה

שליחה על ידי אחיק* »

צפריר

שהרי אלה הנזקקים לפוזה של הדתי באמת אובדים פה בעולם הזה ללא כל קשר לטיולים או לחילוץ. כאן, גם חילוץ פיזי של אותם דתיים עדיין לא מציל אותם מאובדנם.
נכון, אבל אם איבוד הדרך הוא דבר רוחני בלבד, הנזק לסביבה קטן יחסית (אם בכלל יש נזק), לעומת זאת אם הבחור נאבד בשמורה ויש צורך לחלצו באישון לילה באמצעות מסוק וכל הנשרים מתים מהתקף לב, אז לא מעניינת אותי דרכו הרוחנית אלא טימטומו הגשמי. ואם טמטום זה נובע מתוך הבטחון בצור ישראל וגואלו, אז יש לי בעיה עם אמונה מסוג זה.
מודה_אני_לפניך*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 21:33
דף אישי: הדף האישי של מודה_אני_לפניך*

זמן לתפילה

שליחה על ידי מודה_אני_לפניך* »

בס"ד

אז מה אני יכול לחדש לכם?

צאו לשדה

יש אמרה של חז"ל שאומרת "הנעור בלילה והמהלך בדרך יחידי והמפנה לבו לבטלה הרי זה מתחייב בנפשו"
רבי נחמן דורש את האמרה הזו על ההתבודדות
בפשיטות צאו לדבר עם השם בלי חוכמות בשפה פשוטה כמו עם אבא כמו עם חבר
רבי נחמן אומר שזוהי מעלה גדולה על הכל אתם מבינים? אני מבין? על הכל.

בהצלחה העולם מחכה לתפילה, תפילה אמיתית מהלב על מה שבאמת כואב
על מה שצריך להודות על מה שצריך לקוות
תודה.
ענ_בל*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2004, 22:30
דף אישי: הדף האישי של ענ_בל*

זמן לתפילה

שליחה על ידי ענ_בל* »

_בהצלחה העולם מחכה לתפילה, תפילה אמיתית מהלב על מה שבאמת כואב
על מה שצריך להודות על מה שצריך לקוות_
:-)

מתחברת מאוד. יותר ברמה האישית. עוד לא הגעתי להתיחס בתפילותי היומיות לנושאים שנוגעים בחברה .
בייגלה*
הצטרפות: 20 ספטמבר 2004, 17:24

זמן לתפילה

שליחה על ידי בייגלה* »

יש הרבה קטעים בתפילת שמונה עשרה למשל שאפשר לייחס בקלות לנושאים שנוגעים בחברה....
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

זמן לתפילה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

מבקשת ממי שיכול להתפלל עבור תינוקת של קרובת משפחה שנולדה היום בבוקר עם בעיה בדרכי העיכול. כרגע היא בניתוח.
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

זמן לתפילה

שליחה על ידי עדי_ל* »

הנר מהלידה של pלונית הודלק שוב,
שולחת אור
נונה_בי*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2004, 18:51
דף אישי: הדף האישי של נונה_בי*

זמן לתפילה

שליחה על ידי נונה_בי* »

הדלקתי.
שולחת כוחות.
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

זמן לתפילה

שליחה על ידי נועה_בר* »

שולחת כוחות.
סבתא_לשמונה*
הצטרפות: 02 יוני 2005, 20:32
דף אישי: הדף האישי של סבתא_לשמונה*

זמן לתפילה

שליחה על ידי סבתא_לשמונה* »

א. החרדים המזלזלים באמצעי זהירות עוברים על כתוב מפורש ונזהרתם לנפשותיכם מאוד, כלומר, גם אם אתה מאמין אל תסמוך על חסדי שמים, עליך לפעול ואם אתה חושב שכדאי להתפלל - התפילה היא תוספת. (כל מה שנאמר כאן בלשון זכר מתכוון גם לנקבה...)
ב.אמונה בעל טבעי היא פיתרון למי שחושב שלכל דבר צריכה להיות תשובה ואם אין תשובה העל טבעי פותר את הבעייה הפסיכולוגית. המדע אינו פותר את כל הבעיות וגם אין להניח שיפתור, אבל הרבה דברים נלמדו ונחקרו - האם אתם זוכרים את האמונה שהשמש סובבת סביב כדור הארץ? שקדחת לידה באה מרוחות ביצה ועוד כהנה וכהנה. המדע הביא הרבה ברכה וגם הרבה קללה,כל כלי הנשק כולל פצצות האטום והמימן. גם המאמינים בעל טבעי מכירים בעובדה זאת אך מכיוון שתמיד תשארנה בעיות בלתי פתורות תמיד אפשר להאחז בעל טבעי. הקושי הגדול ביותר הוא להתמודד עם בעיית המוות והאמונה בעל טבעי מבטיחה חיי נצח...
ג. הכוח הוא לדעת לחיות עם הספק ולהכיר בכך שאין תשובות לכל וגם לא תהיינה, וזה קשה להרבה אנשים ומכאן מקור הדתות השונות.

ד. האם יש יותר חילוניים או יותר דתים בעולם ? מי יודע? זה אף פעם לא נבדק.
ציפציף*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2005, 00:34

זמן לתפילה

שליחה על ידי ציפציף* »

לדבר עם ה'
כ"כ פשוט וכ"כ קשה.לדבר עם ה' זה לגלות ענווה,בסה"כ מי אני ,יש כאן משהו או מישהו שהוא גדול ממני...
מצד שני זה יכול להיות שיא הפשטות -ה' תעזור לי ! אבא שבשמיים,רק אתה יודע באמת מה אני צריך עכשיו.
ולדבר בפשטות,קרה לי כך וכך...אני זקוק ל...
והכי חשוב,להודות על כל מה שכבר קיבלנו.
בהצלחה !
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

זמן לתפילה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

סרט מדהים על תפילה:
http://www.shemayisrael.com/ranweber/altv/noy-tfila.php

(אם לא עובד לחכות דקה וללחוץ F5)
סבטקסט_כפול*
הצטרפות: 09 יוני 2005, 18:20
דף אישי: הדף האישי של סבטקסט_כפול*

זמן לתפילה

שליחה על ידי סבטקסט_כפול* »

מרעננת,כי תפילה נותנת כוח לנשמה..
רביד*
הצטרפות: 13 יוני 2005, 16:53

זמן לתפילה

שליחה על ידי רביד* »

אני מאמינה שאלוקים הוא הכל גם אבא וגם חבר. כשקשה לי אני פונה אליו בהתחלה זה קשה לא יוצאות לי מילים אני מנסה לחשוב על כל החברות שאולי אפנה אליהם טרם אפתח את פי ואפנה לאלוקים ואז כשאני מגיעה לאותה הרגשה שאף אחד לא יוכל להבין אותי או שאין לי את היכולת להעביר את הרגשותי כך שיובנו אני פונה אליו , אחרי שתיקה ממושכת הלב נפתח המילים זורמות ואז אני מגלה איך כל התשובות צפות ועולות מאותה שיחה עם בורא עולם והמציאות פתאום מתבהרת והחוסר אונים מתחלף התחושה של- אני לא לבד!
נינה*
הצטרפות: 01 נובמבר 2002, 19:58

זמן לתפילה

שליחה על ידי נינה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

מתפללת שנאהב כל אחד בלי לבחון לשפוט וגם את עצמנו פשוט לאהוב ולקבל ככה באופן טבעי
ואהבת לרעך כמוך
נינה*
הצטרפות: 01 נובמבר 2002, 19:58

זמן לתפילה

שליחה על ידי נינה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אני לא משתתפת חדשה
שליחת תגובה

חזור אל “זכויות הפרט”