התפתחות הדיבור בשנה הראשונה

סיגל*
הצטרפות: 27 יולי 2001, 00:02

שליחה על ידי סיגל* »

ממש סמוך לגיל חודשיים וחצי התינוק שלי החל להשמיע את צליל ה- אאאאגווווו .
כשבועיים אח"כ קיבל את מנת החיסונים הראשונה ( גיל 12 שבועות ) , ומאותו יום הפסיק להשמיע צליל זה .
כיום כמעט בן חצי שנה לא משמיע אאאאאגווו , גררררר וקולות עדינים כאלו .

בעיקר משמיע קולות מהגרון עצמו .

אלו צלילים אמור להשמיע תינוק בגיל זה ?
קראתי בספר שעד סוף חודש חמישי צריך להשמיע אאאאגוווו ( ha-goo) .

אשמח מאד מאד לאינפורמציה בנושא זה .
תודה .
''צפונית''*
הצטרפות: 27 פברואר 2005, 16:31

שליחה על ידי ''צפונית''* »

אני לא מבינה גדולה, אבל בני הבכור בן 5 ח' ובינתיים לא מחוסן וסביב גיל חודשיים גם השמיע "אגווו" או "אקווו"?
בגיל 3 חודשים לימדתי אותו לעשות עם השפתיים: "פפפפפףףףף" (פשוט עשיתי לו ואחרי כיומיים הוא החל לעשות בעצמו),
ולאט לאט עשה פחות ופחות "אגוו" ויותר "פפפףףף" וצרחות כשהוא רוצה צומי או סתם נהנה לשמוע עצמו צורח,
עכשיו 5 ח', התחיל לעשות הרבה "נהנהנהנהנה" בעיקר כשהוא לא מרוצה, עייף ולפני בכי, ומשם התפתח גם "טלאקים" עם הלשון ולפעמים גם אבאבאבאבא (יתכן ומנסה לחקות אבא?), אני גם עושה לו המון "אינדיאני" כשהוא מוציא קול ויוצא מעין "ואואואואוא" והוא למד להוציא קול כמעט בכל פעם שאני עושה לו את זה, תנסי לעשות לו כשהוא מוציא קול (או כשבוכה-מקטר).
"אגוו" אני כבר לא זוכרת מתי לאחרונה עשה...(די מזמן)
זה אמנם שונה מאיתנו שבנך הפסיק עם האגוו בפתאומיות ולא בהדרגה (מחשיד עניין החיסון?)
אילו קולות בדיוק משמיע?
נראה לי חוצמזה שאם הכל תקין אז אין לך מה לדאוג ונראה לי שכל תינוק מפתח את השפה בקצב ובצורה שונה.
הדר_של_דן*
הצטרפות: 08 דצמבר 2005, 18:02

שליחה על ידי הדר_של_דן* »

אצל בני היה בדיוק אותו דבר. השמיע קולות ואחרי החיסון של גיל ארבעה חדשים הפסיק. נלחצתי ודאגתי ולקראת גיל שבעה חדשים זה התחדש. אני מציעה לא לשדר את הדאגה לבנך (אני לפחות, מאוד שידרתי) תדברי אליו הרבה ותשמיעי קולות. ובנוסף, תגשי לבדוק את השמיעה. לי בזמנו אמרו בטיפת חלב שלעיתים רחוקות השמיעה נפגעת בעקבות החיסון.
אם_אוהבת*
הצטרפות: 03 אפריל 2008, 21:52

שליחה על ידי אם_אוהבת* »

רק מתוך סקרנות, מתי בערך תינוקות אומרים אמא? הקטנה שלי בת 9 חודשים וכבר מזמן אומרת אבא ואומרת גם ממה מה אמה. לפי מה שקראתי כאן עברנו בדיוק את אותה הדרך המרגשת באקו אגו אחר כך פפפפ עם הרבה רוק, בה בה אבא וננננה היה גם קצת בין לבין טה, דה. מתי אזכה לרגע המרגש בו תגיד אמא זה עוד רחוק?
מיכלי_לי*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2007, 18:28
דף אישי: הדף האישי של מיכלי_לי*

שליחה על ידי מיכלי_לי* »

היו אצלנו המון מילים לפני ששמעתי אמא ולדעתי זה היה אחרי גיל שנה פלוס. אפילו לא אמרה אמה...
והבן קרא לי אמה עד גיל שנתיים וחצי.
אם_אוהבת*
הצטרפות: 03 אפריל 2008, 21:52

שליחה על ידי אם_אוהבת* »

טוב, אוליי היא עוד תפתיע בקרוב.
מיכלי_לי*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2007, 18:28
דף אישי: הדף האישי של מיכלי_לי*

שליחה על ידי מיכלי_לי* »

משהי שאני מאוד מעריכה אמרה לי פעם שילד מדבר בהתחלה מילים שקל יותר להגות ואשר משמשות אותו להשיג דברים חיוניים עבורו. ילד שאמא תמיד זמינה עבורו, קשובה לצרכיו לא חש בצורך לקרוא לה, כרגע אין לו צורך במילה הזו. היא תתוסף בעתיד.
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

שליחה על ידי ציל_צול* »

לא מתרומם וחסר מידע מועיל. דף_ למחיקה ?
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

דווקא נראה לי לשמור את זה.
אולי לאחד עם הדף ראשית הדיבור?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלי בן 10 חודשים ואומר אימא .הוא איתי יום ולילה ואומר אימא כשהוא קורא לי. אבא עדיין לא אומר....
שליחת תגובה

חזור אל “התפתחות התינוק”