גידול חתולים באופן טבעי

גחלי_לית*
הצטרפות: 18 נובמבר 2004, 12:33
דף אישי: הדף האישי של גחלי_לית*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי גחלי_לית* »

שאלה לי לכל מי שמבין בחתולים
חתולים באופן טבעי ואינסטקטיבי נרתעים ממים,
למה?
על איזה צורך קיומי זה עונה? איך זה מגן עליהם?
עד כמה מים מזיקים להם?
החתול שלי סבל מהחום ביומיים האחרונים, הוא פשוט נראה אומלל, אז חשבתי קצת להרטיב אותו, כדי לקרר אותו.
הוא ממש לא אהב את זה, ואז שאלתי את עצמי אם יתכן שיש לזה סיבה עמוקה יותר ושאולי אני גורמת לו נזק בכך...
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

ושאולי אני גורמת לו נזק בכך...
שום נזק. הם פשוט לא אוהבים את זה. לא יודעת למה- אולי הפרווה הרטובה מאיטה את מהירות הריצה שלהם או משהו כזה? חתולי בית הם הרי מיניאטורה של חתולי בר שתלויים במהירות הריצה שלהם כדי לשרוד.
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

לא כולם לא אוהבים מים.
יש לי חתולה שמתקלחת איתי באמבטיה... :-)
ליזה_ליזה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2003, 17:28
דף אישי: הדף האישי של ליזה_ליזה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי ליזה_ליזה* »

יש למישהו ניסיון עם לא לחסן? הארות לכאן או לכאן?

עבר הרבה זמן מאז ששאלת, אבל בכל זאת - אנחנו לא מחסנים. כרגע יש לנו שלושה חתולים שכולם נאספו מהרחוב בשבע השנים האחרונות, ולא חיסנו אף אחד מהם, גם לא כשנולדו גורים לאחת מהם. אין לי הארות מיוחדות, רק שככה אנחנו עושים. אנחנו גם לא לוקחים אותם לוטרינר בד"כ, רק במקרים נדירים מאוד (הפעם האחרונה היתה לפני ארבע שנים לפחות...).
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי מי_מה* »

מבקשת עצה: יש לי שלוש חתולות ונראה לי שהן עומדות להכחיד את אוכלוסית השממיות באיזור. אני יודעת שהטבע שלהן הוא לצוד אבל כאן הן צדות רק לצורך השעשוע ושימור היכולת ובנתיים, להבנתי, מפרות את האיזון האקולוגי. אין לי בעיה שתמשכנה לצוד תיקנים ככל שתמצאנה, אבל על השממיות ממש כואב הלב. יש רעיונות מה אפשר לעשות? לא הייתי רוצה לקשור להן פעמון על הצואר כדי לחבל ביכולת הצייד שלהן, הבנתי שזה ממש גורם להם סבל (לחתולים).
אמא_אדמה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

וואלה אין לי רעיון.. :-(

גם החתולים שלי צדים מדי פעם לטאות למיניהן וזוחלים אחרים..
בזמן האחרון, אולי בגלל החום זה נרגע..
מנגו_בננה_ומלון*
הצטרפות: 19 יולי 2006, 13:07
דף אישי: הדף האישי של מנגו_בננה_ומלון*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי מנגו_בננה_ומלון* »

החתולים שלנו (הסבר - בעצם הם לא ממש שלנו, הם חיים מחוץ לבית, אנחנו מאכילים אותם, אבל הם לגמרי של עצמם - מפחדים מבני אדם, גם מאיתנו, אנחנו לא מלטפים אותם, אפשר להגיד שהם די חתולי בר), בני 5 חודשים, נולדו לחתולה ש"אימצה" אותנו, וגם היא חתולת טבע,
לומדים עכשיו לצוד, אין לי בעיה עם זה שהם צדים, אני מבינה שזה הטבע שלהם,
אבל מה לעשות שאת הטרף שלהם (המגוון- עכברים, יונים וכו'...) הם בוחרים להביא ולפרק במרפסת שלי....
לקום בבוקר ולמצוא יונה מפורקת לחלקים על המרפסת זה ממש, אבל ממש, לא נעים....
למי יש עיצה? אני לא רוצה להתערב להם בטבע יותר מידי, רק שלא יביאו את זה לפה... (מדובר על פעם-פעמיים ביום...)
בתיה*
הצטרפות: 04 מאי 2004, 16:48

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי בתיה* »

צריך לקנות להם גרונות עוף (ממש זול) ולתת לכל חתול גרון אחד ביום. כמובן שרצוי לדאוג לעיקור הנקבות (נדמה לי שהעירייה יכולה לסבסד כזה דבר).
מנגו_בננה_ומלון*

גידול חתולים באופן טבעי

שכחתי לציין שאני צמחונית ואין שום סיכוי שבעולם שאני אגא/אקנה/אתן להם גרונות או משהו בסגנון (שניצל מוכן קפוא מגעיל אותי אפילו)...
מבחינתי זה כבר יותר גרוע מאשר לתת להם לצוד את זה בעצמם...

מה גם - את הציד הם מבצעים לשם הציד לא מתוך רעב...
יש להם אוכל חתולים זמין בקערות 24 שעות ביממה..
ממש רואים את האמא קוראים להם לשיעור ציד (יש קול מיוחד שהיא עושה כשהיא קוראת להם לצוד),
ולרוב הם לא אוכלים את הטרף, רק מפרקים אותו ומשחקים איתו ומשאירים אותו שם.
בתיה*
הצטרפות: 04 מאי 2004, 16:48

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי בתיה* »

ובכן, אני טבעונית שעומדת פעם בעשרה ימים בדוכן הבשר וקונה עופות.
מבקשת מהקצב לחלק לי את הבשר למנות, אותן אני מקפיאה, ומוציאה כל יום מנה אחת שמפשירה ממש מהר בחום הזה.
יש לזכור שהמזון היבש מורכב גם הוא מבשר (השאריות שבשאריות), רק הצורה שלו נראית סימפטית יותר. כמו כן המזון היבש אינו ראוי למאכל, לא של חיה ולא של אדם.
http://www.pet-grub.com
ספינה_טרופה*
הצטרפות: 24 נובמבר 2004, 17:59

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי ספינה_טרופה* »

אבל מה לעשות שאת הטרף שלהם (המגוון- עכברים, יונים וכו'...) הם בוחרים להביא ולפרק במרפסת שלי....
לא שזה יעזור, אבל סביר להניח שזו מתנה -מנחת אוהבים, המוגשת לך בתור תודה על טיפולך המסור, ועל נכונותך לחלוק איתם את ביתך...

גם לנו היתה חתולה כזאת, והיא חשבה שהמרפסת זה מקום לא מרכזי (צודקת). היא בחרה לשים את טרפה על המיטה - בדר"כ על הכרית.
נסי לחנך חתול...

כיום יש לנו חתולה אחרת, מאוד שובבה מאוד אוהבת לטרוף, לרוב לא מכניסה את זה הביתה.

להבנתי, מפרות את האיזון האקולוגי
למה? זה טבעי לחתול לצוד שממיות, כל התערבות נוספת אינה טבעית.
מצאו שבאיזורים שהעירייה ניסתה להיפטר מאוכלוסיית החתולים, היתה עליה תלולה בכל מיני חולדות זוחלים ורמשים למינהם.
בקיץ כדאי לשים קערת מים בחוץ למען חתולי הרחוב, מחווה קטנה זו יכולה להגן עלינו מפני זוחלים לא רצויים בקרבת הבית.
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי מי_מה* »

ועוד ענין: לחתולתי שתי גורות שעדיין אתנו (את השלישי הצלחנו למסור) הן בנות ארבעה חודשים ועדיין יונקות במרץ. אתמול נעלמה פתאום אמא חתולה. יכול להיות שהיא עושה להן גמילה מיניקה ותחזור? שמעתי פעם שאמא וגוריה לא נשארים לגור באותו בית ואם הם לא "עוזבים" היא עוזבת. הייתכן? )-:
ליזה_ליזה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2003, 17:28
דף אישי: הדף האישי של ליזה_ליזה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי ליזה_ליזה* »

שמעתי פעם שאמא וגוריה לא נשארים לגור באותו בית ואם הם לא "עוזבים" היא עוזבת. הייתכן?
לצערי, כן. כך מנסיוננו. למרות שלא בכל המקרים (אצל חמותי חיו חתולה ובתה עד שיבה טובה, אם כי באיבה רבה).
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

שמעתי פעם שאמא וגוריה לא נשארים לגור באותו בית ואם הם לא "עוזבים" היא עוזבת. הייתכן?
לא מנסיוני. אצלנו, אמא אחת נשארה, והגורים- אחד עזב ממש מהר (זכר שלא הספקנו לסרס), עוד שניים עזבו כעבור כמה שנים, ואחד נשאר עד אחרי שהאמא מתה. הוא והאמא היו תמיד ביחסים טובים.
אמא אחרת נשארה עם שתי הגורות. היחסים היו מתוחים כמו בין רוב החתולים (לא פגשתי הרבה חתולים שבאמת אוהבים אחד את השני. הכרתי רק שניים כאלה, ויש לי חתולים כבר יותר מעשרים שנה, כך שיצא לי להכיר לא מעט...). אחת הגורות מתה בינתיים (בגיל 14) והאמא והגורה השנייה עדיין חיות ביחד. האמא בת 17 והגורה בת 16. לשתיהן שלום.
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

התיעצות-
בעוד חודש אנחנו עוברים לבית אחר, בעיר אחרת (מחיפה לכפר תבור). התחלנו כבר לארוז ובתמורה החתולים בלחץ אטומי. דיברתי איתם, הסברתי להם מה קורה, מה יקרה ומה יהיה באופן כללי. אבל הם לחוצים, שורטים ואפילו ממש אלימים כלפינו ובמיוחד כלפי הקטן (שנה וחודש).
יש לו שריטות מסביב לעיניים, בפנים, בידיים, כולו שרוט ובאמת שהוא לא התגרה בהם! הם באים אליו, מחטיפים לו פליק פלאק בהפוכה והוא נותר בוכה וכאוב ודי אומלל.
יש עצות?
להודות בכנות, אני חושבת למסור אותם בגלל השריטות הנוראיות הללו...
אשמח לשמוע על פתרונות ועצות למעבר קל וחלק.
כנעני*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2006, 08:30

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי כנעני* »

האם החתולים באים אתכם?
אם את מזינה אותם במזון יבש אז מה שצריך לעשות הוא:
לספק להם גרונות עוף חיים לאלתר (2-3 גרונות לכל חתול פעם ביום) וזה כבר ירגיע אותם. no doubt.
אנונימי

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אנונימי »

לוטם,
ניסית רייקי?

כנעני וכולם,
2-3 גרונות?
זה שוב מעלה אצלי את השאלה, כמה אוכל לתת לחתולה החדשה שגרה איתנו בבית?
אמרו לי 70 גר' אוכל ביום.
זו כמות שהיא גומרת ברגעים ספורים בארוחת הבוקר ובאה לבקש עוד.
למלא לה את הקערה ולתת לה לאכול עד שלא תרצה יותר?
לוטם_מרווני*

גידול חתולים באופן טבעי

ליאת, אני לא יודעת רייקי, את מוזמנת לנסות. לגבי האוכל יש להם כמות נאה בקערה כל היום והם אוכלים מתי שבא להם.
את הגרונות ננסה מיד לאחר שיעברו למרפסת, שלי מקיאים אחרי בשר טרי ואם אפשר אז על הדברים שלי (זו אמירה?)
אנסה רסקיו במי השתיה שלהם.
כנעני*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי כנעני* »

המזון הראוי לחתולים הוא אך ורק בשר חי.
המזון היבש התעשייתי הוא שערוריה שרבות עוד ידובר בה.
הידעתם שיצרני המזון היבש באים ללמד את הסטודנטים לוטרינריה על תזונה לבעלי חיים?
אני מניחה שהחתולים שלך, לוטם, מקיאים לאחר שהם אוכלים גרונות חיים בגלל שהם עוברים מה שנקרא דיטוקס. הגוף שלהם מתנקה מהרעלים שהצטברו אצלם במשך שנים של אכילת מזון תעשייתי יבש. צריך להמשיך עם הבשר החי ולא להיכנע.
קערות מזון יבש מלאות הן בין היתר, בזבוז כסף משווע.
ראו: http://www.pet-grub.com
ראו גם פורום תזונה טבעית לכלבים וחתולים בתפוז.
לוטם_מרווני*

גידול חתולים באופן טבעי

כנעני
שאצלך 3 חתולים יקיאו בכל מקום בדירת 2 החדרים בה אתה מתגורר!
:-D
ובנימה סלחנית- אלא אם המזון מן החי שתתן לחתוליך הוא אורגני (ומכאן משתמש שאתה מיליונר) או שחתוליך צדים את מזונם בעצמם (ובכך מכחידים אוכלוסיות טבעיות, הידעת שהלטאה הירוקה נכחדה כליל מארצנו בשל ציד ע"י חתולים? / פרופ' ברוזה, 1995) המזון היבש מהסוגים היקרים- פרו פלאן, סאינס דיאט וכו'- זה הכי טוב מתוך ההיצע הקיים.
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי עדי_ל* »

ליאת - תתחדשו :-)
מנסיוני (החתולה שלי אצלי יותר מ 18 שנים) , הקערה שלה תמיד מלאה, היא אוכלת כמה שהיא צריכה, בקצב שלה, בנישנושים לאורך כל היום. לעומת כלבים - שיאכלו כל מה שיהיה בצלחת בבת אחת.
אני חושבת שלחתולים לא צריך לשקול ולמדוד. רק לא לשים המון, כדי שלא יאבד מטריותו, כלומר, למזוג בקערה כמות שמספיקה בערך ליממה, ולשים לב כשכמעט מתרוקנת ואז למלא שוב. החתולה שלי רגישה לכך שהמזון עומד זמן רב מידי... לעיתים דורשת החלפת ה"ישן" בחדש ואז זוכים חתולי הרחוב בשאריות .
אמא_אדמה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

נדמה לי שיש פה איזה דף על האכלת בשר לכלבים וחתולים , לא?

גם אני מאכילה כך וממליצה אבל לקשר את זה ישירות לפתרון הבעיית התנהגות שהם מראים אני לא יכולה..

תקראו פה , מאוד מעניין:
http://www.tapuz.co.il/Communa/userComm ... naId=16733
אנונימי

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אנונימי »

תודה לכולן על התשובות {@

כנעני,
בתור המקרו היעקרי לתזונה המבוססת על בשר נא, עליו קראתי קצת באתר שהפנית אליו, חוזרת אליך אישית:
לא ראיתי מידע לגבי כמויות.
ז"א ראיתי מידע לגבי היחס בין בשר לירק, אבל לא לגבי מידע לגבי כמות ממשית. אפילו לא בערך.
אולי בעצם דיברו שם על להתחיל מכמות מסויימת, ולהוסיף לפי דרישה?
בכל מקרה, מכיון שהם מדברים על בשר נא, אם אשים יותר מדי, ז"א כמות שהיא לא תאכל את כולה מייד, הוא יתקלקל די מהר, לא?
בקיצור - כלי מלא אוכל או כמויות? ואם כמויות, אז כמה? וחשוב לוודא שזה לא פוגם בתיאבון שלה לצוד עברים, כי זו הסיבה שהיא אצלנו מלכתחילה (מספיק שתפחיד אותם. העיקר שלא יהיו פה.)
אמא_אדמה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

ליאת , חתול בוגר לא פעיל במיוחד אצלי אוכל גרון אחד ליום וכאלה שמוציאים הרבה מרץ בחוץ מגיעים ל-2 גרונות..
פעם בשבוע בערך אני נותנת תוספת של איברים פנימיים כלשהם - לב, כבד, קורקבנים... 1-2 לכל חתול..

לגורים נתתי גרון אחד ביום מחולק לפעמיים , בוקר וערב.
לפי מה שקראתי פחות טוב לתת בשר טחון (על עצמותיו) כי לחתול קל מאוד לאכול את זה והוא בולע מהר כמויות גדולות מה שיכול לגרום לגזים, עליה במשקל וכו'...
ספינה_טרופה*

גידול חתולים באופן טבעי

היום בביתנו אחת החתולות המליטה שגר של 5 גורים בארון הבגדים.
יש תיאור ופירוט קצר בדף שלי, אם זה מעניין פה מישהו.
לידה טבעית קלה וכל התהליך היה מרתק מאוד.
היא גם לא הופרעה מהנוכחות שלי והילדים... (נוכחות מעט מרוחקת, אך בהחלט לא שקטה)
כנעני*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי כנעני* »

לוטם,
אני מציעה שתדבקי ברעיון המקורי שלך
אני חושבת למסור אותם בגלל השריטות הנוראיות הללו...
זאת תהייה מצווה בשבילם.

ליאת -
את יכולה לשאול את השאלה בפורום בתפוז.
אני חושבת שהכמויות שאמא אדמה ציינה הן נכונות.
בשיטת ההאכלה הזאת אין מצב שמזון נשאר. הגרון מתחסל על ידי החתול וזה כיף לראות איך שהוא נהנה. ואז בערב לתת עוד גרון אולי.
אני מאמינה שתזונה לא נכונה משפיעה רבות על התנהגויות.
אנונימי

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אנונימי »

אמא אדמה,
תודה על המידע.
זו שאצלנו (קשה לי לכתוב "שלי". אני מרגישה שחתולים באופן כללי הם לא של מישהו. קצת כמו ילדים ואנשים), קיבלה שקית קטנה מלאה שגרונות וגבים חתוכים גס מאד - משהו כמו קביות של 3*3 ס"מ. זה היה בערך 2 גרונות נניח. רק שזה היה בעצם גם גב ולא רק גרונות.
נא, כמו שזה, עם העצמות והכל - לא נשאר זכר.
היא לא גמרה את הכל בבת אחת, וכשעשתה הפסקה ארוכה יחסית, הוספתי קצת מים חמים לקערה שלה.
וגם כשאכלנו ארוחת ערב היא באה לבקש משהו, שפירשתי כעוד אוכל, למרות שבקערה שלה היה עוד אוכל יבש קנוי (אני עוד לע סגורה על אוכל נא בלעדית. כרגע משלבת. הכל חדש לי).
מה את מציעה? לתת לה עוד בשר עוף נא? להגביל לארוחה אחת ביום? שתיים?
בינתיים, כשאנחנו יושבים לאכול, היא מצטרפת. (מצחיק להגיד "בינתיים" :-) זה היום השלישי שהיא אצלנו בסך הכל!) באה למטבח ומבקשת משהו.
אני חושבת שלא מתאים לי שכל פעם שאנחנו אוכלים היא תבוא גם לאכול. בפרט אם אני הולכת להימנע מלתת לה שאריות (כי הבנתי שזה לא בריא להם, מהאתר שכנעני נתנה קישורים אליו).
אפרופו שאריות - יש לכן עמדה ברורה בנושא?
ספינה,
מזל טוב :-)נשמע מרתק.
תכף אנסה לבקר שף שלך לקרוא.
תודה שיידעת :-)
כנעני*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי כנעני* »

ליאת,
מזל טוב על החתול.
אני מניחה שהחתול נמצא כרגע בהתלהבות לאחר שטעם את המזון הראוי לו.
לדעתי שתי ארוחות ביום זה סבבה. החתולים שלי לא אוכלים שאריות של מזון צמחוני. רק אולי טועמים קצת וזהו. שהקומפוסט יאכל.
בקשר לשאריות של בשר, אני כן הייתי נותנת, אם היה לי, או לפחות משאירה באיזו פינה אחרת לחתולי רחוב.
אנונימי

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אנונימי »

תודה {@
חתולה.
אני לא חושבת שהיא עד כדי כך מתלהבת מהאוכל הנא.
היא אוכלת ממנו בהפסקות מאד גדולות.
מצד אחד, אני פוחדת שהוא יתקלקל, בזמן שהוא עומד כך בכלי האוכל שלה.
מצד שני, היא חתולה ג'ינג'ית עם גנים משובחים של רחוב מדופלם. ואלה, אוכלים שאריות של ממש, מהזבל, כך שאולי אין לי מה לדאוג?

מחר היא תפגוש את הוטרינר לראשונה.
מענין מה יהיה לו להגיד על התזונה שלה...

עדין לא הבנתי מה דעתכם על הכמות שהיא אוכלת ועל כמה פעמים ביום.
וגם, האם להשאיר לה אוכל יבש אחרי שהיא מסיימת את האוכל הנא?
לוטם_מרווני*

גידול חתולים באופן טבעי

אני רוצה לעדכן- המצב השתפר.
שמנו רסקיו במים, פינקנו עם טונה והאוכל שלהם עבר למרפסת, והחבריא נרגעו.
כנעני, תודה.
ליאת, אחרי שהיא מסיימת לאכול שימי בקרור שלא יתקלקל ואח"כ תציעי לה שב כשהיא מבקשת (מייללת). אם היא אוכלת נא ולא מבקשת אוכל- תדאגי שיהו לה מים בכלי, וקצת-חופן יבש. כשהולכים מהבית ליומיים משאירים קערה מלאה מזון יבש וסיר מלא מים.
איך הילדים מסתדרים? ומה שלום העכברים?
אנונימי

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אנונימי »

הילדים מסתדרים מצוין.
היא התחברה איתם ראשונים. גם עכשיו, כשהיא כבר מאפשרת לכל בני הבית ללטף אותה, היא נרתעת ממני כשאני פוסעת בבית במלוא קומתי, ובאה רק כשאני שפופה ביותר.
העכברים לא נראו, אך נשמעו מחלק בבית שהיא לא חקרה עדין.
מקווה שהיא תגיע גם אליו, אם כי החלק החשוב היה המטבח ושם הם כנראה לא מסתובבים כרגע...
תחזיקי לנו אצבעות שהמצב ימשיך במגמת השיפור הזו.

אני חושבת שכשהבשר הנא קר, היא לא ששה לאכול ממנו. היא מחכה שהוא יגיע לטמפרטורת החדר אולי...
שמתי עליו קצת מים חמים מאד, ואז היא אכלה יותר בשמחה.
מה שאומר שהפטנט של לשים במקרר עשוי להיות מטרד לא קטן.
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

ליאת,
אסור להשאיר בשר נא בצלחת. בתקופה שבררתי על האכלה בבשר נא קראתי שאפשר להשאיר אותו בחוץ למקרר חצי שעה לכל היותר ובאקלים הנוכחי הייתי משאירה אפילו פחות. זה אומר שכל פעם שהיא מבקשת לאכול צריך להוציא ולהכניס את האוכל מחדש, אם היא לא גומרת.
אנונימי

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אנונימי »

אורית,
א. תודה.
ב. יש לך ד"ש מגילי.

גילי (הוטרינר) אמר שאם כבר בשר נא, אז לא רק גרונות וחלקי גב, כי הם מלאים מדי בעצמות, דבר שלאורך זמן עלול לגרום לעצירות.
ואמר גם ששילוב בין בשר נא ואוכל יבש יכול להוות תזונה טובה ומלאה. כל עוד מגוונים בסוג הבשר הנא - גם חלקי פנים, גם חלקי שריר וכו'.

בטח ידעתם, אבל לחדשים כמוני, שידעו גם :-)
מיה*
הצטרפות: 09 ינואר 2003, 16:07

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי מיה* »

איזה דף מצחיק...

גם לי יש שאלה: אימצתי גורה ממש פיצפונה שזהות אמה אינה ידועה. היא עוד בגיל של חלב-אם רק שאין כזה בסביבה (וגם לא של עיזים/כבשים מפינת החי...)
על כן היא מקבלת מוצרי חלב. קראתי פה שזה די על הפנים (למרות שאחראי פינת החי אמר לי אחרת) וממש לא נראה לי שהגיע הזמן להתחיל עם בשר נא. היא בת בערך חודש.
מישהו יכול לתת המלצות לגביי תפריט אידאלי? מתי להתחיל עם אוכל מוצק, ועם איזה סוג? מה לגביי טונה/סרדינים?
(מן הראוי לציין שהדבר שהכי מרגיע את נפשה בעולם זה חלב ממזרק, בסוג של תנוחת-הנקה (קרוב לגוף))
תודה!
אמא_אדמה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

ליאת, זה ממש ממש לא גורם לעצירות. להיפך, היציאות שלהם השתפרו , הכמויות ירדו והבריאות השתפרה..

מצטרפת להמלצה להכניס למקרר אחרי כחצי שעה ולהוציא כשהיא מבקשת.
האידיאלי זה להגיע להאכלה אחת ביום או מקסימום שתיים. אני נגד שאריות. סתם ג'אנק פוד בשבילם.
חשוב מאוד פעם בשבוע-שבועיים איברים פנימיים - מזין מאוד , מרכך יציאות..

אין מה לחשוש מהעצמות בגרונות. הם מפרקים אותם בקלות , השיניים מתנקות מאבן , ויש בגרונות איזון טוב בין בשר לעצם. (הסידן מאוד חשוב להם..) .

חלקי גב מכילים מעט מדיי בשר ולא מתאימים על בסיס יוםיומי (על אף זולותם.. :-) )

אה, עוד משהו..
אומרים שלא כדאי לערבב עם אוכל יבש.
תזונת בשר נא היא הטבעית והנכונה עבורם. למה לקלקל אותה עם אוכל מעובד?
שוב, אם יש לך זמן , כנסי לקומונה הזאת בתפוז ותקראי. זה רק כמה דפים אחורה... יש שם את כל התשובות..
אמא_אדמה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

מיה, אם את משקיענית , יש לקנות אצל וטרינרים תחליף חלב אם לחתולים אבל נראה לי שבגיל חודש היא כבר יכולה להתחיל לאכול
"מוצקים" :-) ...

תנסי לתת לה לרחרח בשר חי ותראי איך היא מגיבה...
לא מגיבה - עדיין לא מוכנה..
מגיבה בעניין - תני לה לאכול בשר חי (מומלץ גרונות על עצמותיהם) 3 פעמים ביום..

אצלנו בגינה יש גורים שאמא שלהם הביאה אותם אלינו בערך בגיל חודש. הם אוכלים מאז רק גרונות ונראים מעולה , בריאים (חמסה חמסה) ואנרגטיים.
בהצלחה.
אנונימי

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אנונימי »

ניסיתי להכנס לתפוז, אבל אולי בגלל מע' ההפעלה הלא חלונאית שלי, אני מתקשה שם.
לא יכולה לבצע חיפוש ובכלל, אני חיה בבאופן. קשה לי עם פורומים בסגנון אחר :-)
אבל אנסה שוב. אולי.
תודה על הטיפים.
ואשמח אם תתני לי כמויות מומלצות לדעתך.
כמו גם מה לגבי שאריות שומן שנהוג לזרוק כשמנקים אצל הקצב את העוף שאנחנו קונים - זה בסדר? זה לא זבל ממש, כי זה 99% שומן?
או להוסיף מזה קצת לגרונות החתוכים?
אמא_אדמה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

תזכירי לי שוב בת כמה החתולה?

שומן , נראה לי לא הכי בריא.. תנסי ותראי. לא הרבה .. אולי פעמיים בשבוע , בחורף...
אנונימי

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אנונימי »

בת שנה.
כנעני*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי כנעני* »

תזונת בשר נא היא הטבעית והנכונה עבורם. למה לקלקל אותה עם אוכל מעובד?
נכון מאוד. מצטרפת.
למה לפטם את החיות.
למה שיהיה להם תמיד מזון יבש זמין. הם לא צריכים נשנושים (וגם אנחנו לא!).
אמא_אדמה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

בת שנה - אז כמו שסיפרתי..
גרון אחד עד שניים ביום , בארוחה אחת או שתיים וזהו.

פעם בשבוע בערך 2-3 איברים פנימיים בנוסף לכמות הגרונות היומית וכל פעם לגוון (כבד, לב קורקבן, ריאות , מה שאת מוצאת..).
בהצלחה.
אנונימי

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אנונימי »

אנסה.
מה לגבי הירק, שבאתר שכנעני הפנתה אליו, ממליצים להוסיף?
אאל"ט, מדובר שם בכמות שאמורה להוות רבע מהתזונה של החתול. זו לא כמות זניחה בעיני.

אולי אתן יודעות מה המשמעות של היללות העדינות שהיא מיללת כשאנחנו הולכים למטבח? הפרשנות שלי היא שהיא מבקשת משהו. והמשהו הזה הוא כנראה אוכל, כי ליטופים אני מציעה לה כל הזמן ורק במיעוט מהפעמים היא באה להתלטף.
כנעני*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי כנעני* »

אני לא נותנת ירק. לא נראה לי שהם יאכלו וגם ככה הם אוכלים מידי פעם דשא אז זה נראה לי מספיק.
אבל כמובן שאפשר לנסות לטחון ירקות ולפזר על הבשר ולראות איך היא תגיב.

יכול להיות שהיא רוצה שתוציאי אותה קצת החוצה.
לנו היתה חתולה שהיתה באה לטיולים עם הכלב, רצה אחרינו והכל, פשוט מקסימה.
אנונימי

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אנונימי »

ניסיתי לקצוץ לה טיפונת מלפפון והיא ממש, ממש לא טעמה ממנו.
היא לא יוצאת החוצה, ואין לנו בבית צמחים, למעט שני גבעולי לאקי במבוק פצפונים.
אם היא תבחר לאכול אותם - סבבה.
אם לא - אין לה תחליף.
אולי אגדל בשבילה ראש דשא? - זו לא שאלה רטורית. אני רוצה תגובה ודיעה בענין.

כרגע, אין לי שום כוונה להוציא אותה החוצה. אני רוצה שהיא תהיה חתולת בית.
בלי פרעושים, בלי קרציות, בלי מחלות של החתולים שלמטה. בלי שאצטרך להתלבט אם לחסן נגד כלבת.

למה כרגע? כי אולי אם תספרו לי מידע חשוב בנושא, אשנה את דעתי. אני רצינית. פתוחה להקשיב.

עוד שאלת תזונה:
טונה משמורים. עדיף במים או בשמן?
קופסא רגילה, זו כמות מספקת ליום אחד?
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

זכור לי במעומעם שטונה זה לא טוב. הם מתים על זה אבל זה לא טוב לעיכול. בכל אופן, לדעתי עדיף במים, פחות מכביד על הקיבה מהשמן מכונות שיש בטונה.
לגבי ירק- קחי בחשבון שמה שהיא צריכה זה חומצה פולית (לכן הם אוכלים דשא). אז אולי באמת כדאי לשקול לגדל עבורה ראש דשא.
לי היו חתולים שאהבו מאד מרק ירקות, בעיקר בטטה. אם את עושה מרק אפשר להציע לה חתיכות ולראות אם היא מעונינת. היה לי חתול שהיה מיילל ומשתגע כשהייתי אוכלת בטטה והייתי חייבת לכבד אותו. רוב החתולים לעומת זאת אדישים לגמרי לירקות.
לגבי השארות בבית- חתולי בית יותר משועממים ולכן רוצים לנשנש הרבה (בדיוק כמו בני אדם :-)). לכן היללות במטבח.
כנעני*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי כנעני* »

לי היתה חתלתולה שהיתה משתגעת ממלון, יכול להיות שמיץ הפרי היווה לה תחליף לחלב אם שנבצר ממנה.
לגבי הירק - הכוונה היא לתת ירק חי וירוק, לגרוס אותו לאבקה ואז לפזר על הבשר.
בטטה - אני לא בטוחה שתעשה את העבודה שהירק אמור לעשות.

אולי את יכולה להוציא אותה לטייל באופן מבוקר. כלומר לא לתת לה לשוטט לבד אלא קצת לשהות איתה בחצר לפעמים, לתת לה לטפס קצת על עצים וכו'. לדעתי זה חשוב לחתול אבל אין לי שום בנושא.
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

אולי את יכולה להוציא אותה לטייל באופן מבוקר
מנסיוני- לא מעשי. חתול זה לא כלב והוא הולך לאן שהוא רוצה. כמעט בלתי אפשרי ללוות אותו כי ברגע שמגיעים למשל לגדר והוא עובר מתחתיה ואת לא יכולה- שלום. או אם הוא מתחיל לרוץ- נראה אותך משיגה אותו.
לגבי כלבת- לא בכל אזור יש סכנה ממשית לכלבת. בגבעתיים גיל הוטרינר המליץ לא לחסן. באזורים שבהם החתולים יכולים להתקל בחיות משוטטות כמו שועלים- כן רצוי. בררי לגבי האזור שלך. פרעושים יש גם בבית וקרציות זה ממש נדיר אצל חתולים, בבית או בחוץ. בקיצור, לא כזה סיפור לתת לחתול לצאת, אם הוא ממש רוצה ומנדנד.
הענין הוא שאין פה דרך ביניים- או שהחתול יוצא או שלא.

בטטה - אני לא בטוחה שתעשה את העבודה שהירק אמור לעשות.
לשם הבהרה- נתתי בטטה (טעימות בלבד, כן? ורק כשאני אכלתי) כי החתול השתגע עליה ולא כי אני חושבת שיש לה ערך תזונתי עבורו.

הכוונה היא לתת ירק חי וירוק, לגרוס אותו לאבקה
למה לגרוס? החתול אמור לכרסם את הצמח עצמו. אם הוא לא יאכל אותו בצורת עלים, כנראה שהוא לא זקוק לו.
כנעני*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי כנעני* »

למה לגרוס?
כי כך יש סיכוי שהחתול יאכל בלי לשים לב, לדוגמא קישוא גרוס או מלפפון.

אם הוא לא יאכל אותו בצורת עלים, כנראה שהוא לא זקוק לו.
יכול להיות, למרות שהוא גם לא זקוק לטונה ובכל זאת זולל אותה.

אם החתול מסרב אז לא צריך..
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

גם טונה אין סיבה להציע לחתול (רק אם בני הבית אוכלים והוא מתחיל לנג'ס, חייבים לתת בקשיש קטן, שלא ישתגע).
מגדלת_מבואסת*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2006, 17:40

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי מגדלת_מבואסת* »

ניסיתי לגדל גראס בעציצים בבית ולראות אם זה יפרח...
כשהצמחים הגיעו לגודל של חצי מטר, החתול ה@& שלנו אכל את כל העלים. ואם זה לא מספיק, אז אח"כ היתה לו החוצפה להקיא את הכל (איזה בזבוז!) :-P
ולא מזמן הוא אכל את הדשא של ראש דשא. מה שהביא את את הבת שלי (שראש דשא היה פרי טיפוחיה) להיסטריה.
בקיצור, חתולים זה שמחה (ממש...)
אמא_אדמה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

בטטה, תפו"א , קישוא - יותר מדיי עמילניים בשבילם..
פירות גם לא מומלץ כי נדמה לי שאין להם אנזימים שמפרקים סוכרים..

אני ניסיתי כמה פעמים לרסק ירקות חיים בבלנדר ולהשרות להם (סטייל מרינדה) את הבשר במקרר בזה.הם אכלו אבל אני די מתעצלת לעשות את זה על בסיס קבוע.. חייבת להשתדל. (ראש דשא רעיון טוב ..)

בקשר ליציאה החוצה , אין לי דעה חד משמעית.. אצלי חלק יוצאים וחלק לא (2 חתולות חרשות לא יוצאות) .. הן בבית ומסתדרות יפה מאוד..
חשוב שיהיו בבית הרבה מקומות גבוהים ומשחקים שיכולים לעניין את החתולה.. לא בהכרח שהיא תרצה לאכול כל היום..

טונה - לא כל כך מומלץ אבל דגים טריים של מים עמוקים (נראה לי בלי העצמות) אפשר לתת פעם ב... לא על בסיס קבוע...
מנסה_לעזור*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מנסה_לעזור*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי מנסה_לעזור* »

בהמשך לחיפוש בית לחתלתולה שמצאנו - בינתיים אנחנו מטפלים בה אבל נשמח לטיפים איך לגרום לה ליציאות. אניחנו מגרים את פי הטבעת בסמרטוט לח ומלטפים מהבטן מטה אבל נאדה. איך עוזרים לה?
תודה.
אמא_אדמה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

נסו אולי צמר גפן טבול במים חמים לפי הטבעת ותמשיכו עם העיסוי...

מה עם לגדל אותה בחצר?
מנסה_לעזור*

גידול חתולים באופן טבעי

תודה. ככה אנחנו עושים אבל לא כ"כ עובד. לפחות היא עשתה קצת אצל החברים שטיפלו בה היום כשהיינו בטיול אבל הם לא יכולים לקחת אותה קבוע.
כרגע היא בסלסלה סגורה על מגבת ועם דובי פרוותי שוכנים לבטח בסוכה אבל היא קטנה מדי לגדול בחצר. הכלב שלנו משתגע כל פעם שמטפלים בה והחתולה הגדולה ברחה כשהבת שלי קירבה בינהן ולא רוצה לקחת סיכון שהיא תברח בכלל. כל זה כמובן בנוסף לוטו של אישי. חוץ מזה אני יודעת שאם אני רוצה שהיא תקבל טיפול קבוע (אחרי שתתחזק) זה בסופו של דבר ייפול עלי אחרי שההתלהבות הראשונית תסתיים וזה ממש בלתי אפשרי מבחינתי כרגע.
חתוליקה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2006, 18:33

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי חתוליקה* »

שני דברים שקשורים לתזונת חתולים: 1. חתולים אוהבים שהמים שהם שותים הם כמה שיותר טריים. בטח שמתם לב שהם אוהבים לשתות ישר מהברז... לכן מאוד חשוב להחליף להם את המים לפחות פעם ביום!
  1. פיתרון לעשב לחתול (לאכילה) בבית בלי חצר: לפני כמה שנים ראיתי בחנות לציוד לחיות שמוכרים מן תבנית שהיא כמו "ראש דשא" - משקים וצומח דשא, שמיועדת בדיוק למטרה זו.
אנונימי

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אנונימי »

חתוליקה,
תודה על הרעיון.
מהתאור שלך, אני יכולה לדמיין בקלות איך להכין כזה לבד בבית :-)

רק מה - אתן כולכן בטוחות שדשא זה הירק המועדף?
פעם הסבירו לי שלפחות כשמדובר בכלבים, הם אמנם צריכים ירק, ומכיון שהירק הכי זמין להם זה דשא, זה מה שהם אוכלים, אבל בגלל החספוס של הדשא, הם אח"כ מקיאים, ושבעצם עדיף היה לדאוג להם לירק אחר.
לגבי חתולים - אתן כבר יודעות - אין לי מושג.
אבל לפני שאני מתחילה להשקיע ולהכין לה תבנית דשא טרי, מקווה שיהיו לכן הבהרות הארות והסברים.

תודות {@
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

חתולים אוכלים דשא בשביל חומצה פולית.
כל צמח עם עלים ירוקים שיהיה לה טעים יתאים למטרה הזאת.
הכי טוב לקנות זר פרחים שחשוב לך שלא ייהרס ותסמכי עליה שהיא תזלול אותו בתאווה ;-)
ספינה_טרופה*

גידול חתולים באופן טבעי

אז לגבי מיטה משפחתית יש בעייתיות מסויימת.
החתולה שלנו שהמליטה לפני כמעט שבוע בארון הבגדים שלנו.
חנקה למוות מתוך שינה את אחד מגוריה (בגיל 3 ימים).
לא ראינו איך שזה קרה, אבל בבוקר אחד הילדים מצא 4 גורים יונקים, וכשחיפש את החמישי הוא היה מתחת לראש של האם. קר ומת לגמרי.

אני דווקא בעד לישון עם יונקים, אבל כנראה שבאופן טבעי יש גם תוצאות טבעיות.
מנסה_לעזור*

גידול חתולים באופן טבעי

מצאנו בית לחתלתולה דרך מישהי מכאן (תודה מ) שמסרה את הפרטים למשפחה המאמצת. היום נסענו במיוחד - הבת שלי רצתה לוודא שזה בית טוב:-) - ונפרדנו ממנה. הילד הגדול, בן 7 וחצי, היה מאוד עדין וטיפל בה במסירות. הוא התרגש מאוד, למד איך להאכיל אותה ממזרק ולגרום לה לעשות צרכים ואנו מאמינים שיהיה לה טוב.
בינתיים היא מצאה עוד גור שנמצא כרגע ב'אומנה מוגבלת בזמן' עד שיימצא לו בית אז אם מישהו רוצה נשמח להתאים לו בית חם.
אנונימי

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אנונימי »

ספינה,
נשמע עצוב מאד.

מנסה לעזור,
איזה יופי שמצאתם בית לגורה.
מקווה שתמצאו גם לחדש בית חם.
מיה*
הצטרפות: 09 ינואר 2003, 16:07

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי מיה* »

אמא אדמה , תודה רבה על העצות!
שיניתי לקטנה את התזונה בהדרגה - היא ממש ביקשה בשר - או כל מה שהיה דומה לו.
את הבשר הנא היא זוללת ללא מעצורים, דווקא עם הגרונות די קשה לה להתמודד כל עוד הם לא מפורקים קטן-קטן...
גם בירוקים כבר יש לה העדפות מפותחות - ברוקולי טרי וקליפות מלפפון..
  • בכל זאת יש עוד כמה עניינים...
עוד מלפני השינוי בתזונה, היא אוכלת גרגרי עפר מזדמנים- גם בארגז שלה וגם בגינה. כמו הילדים שמגרדים סיד מהקיר ואוכלים... על איזה חוסר תזונתי זה יכול להצביע?
בנוסף לזה, הצואה שלה כהה וקשה למדי (היא שותה מספיק), לא נראית לי אידאלית... יש מה לעשות בקשר לזה? או שזה בסדר ולהפסיק להיות אמא פולנייה?
אשמח מאד לעצות ותובנות.
הרבה תודה וסופשבוע טוב.
אמא_אדמה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

אני שמחה לשמוע , מיה.
את הגרונות היא תלמד לפרק עם הזמן ותוכלי לתת לה אותם שלמים ולא יישאר מהם זכר.

לגבי גרגרי העפר - אין לי מושג..
הצואה שלה כהה אולי כי אין מספיק עצמות בתזונה שלה. הצואה של החתולים שלי לבנה - כל הבשר שבגרונות מתעכל ורק העצם הלבנה היא מה שנשאר הצואה..
אם יש לה קצת עצירות מומלץ לתת כמה (2-3) איברים פנימיים טריים כמו כבד, לב, קורקבן פעם בשבוע וזה אמור לרכך את הצואה.

בהצלחה.
עדי_ל*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי עדי_ל* »

ניסינו להאכיל את החתולה שלנו לפי ההמלצות כאן, קראתי בפורום ב"תפוז" וקניתי את הגרונות ואת העצם - גב.
היא מסרבת בכל תוקף, מבקשת את האוכל היבש שלה...
מה לעשות? האם יתכן כי ממרומי שנותיה (בת 18 וקצת) לא ניתן לשנות את הרגלי האכילה שלה?
פתאום מה שנכתב כאן נראה לי כ"כ הגיוני, והאוכל היבש שניזונה ממנו, כולל קופסאות השימורים, נראים לי לא לעיניין..
אשמח לתובנות ולעצות, תודה.
כנעני*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי כנעני* »

אתמול מצאתי חתול קטן.
הבאתי אותו הביתה. ניסיתי לתת לו חלק קטן של גרון ובינתיים הוא לא נוגע בזה. הוא רק מאוד מפוחד.
מה לעשות ומה לתת לו?
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

מה לעשות? האם יתכן כי ממרומי שנותיה (בת 18 וקצת) לא ניתן לשנות את הרגלי האכילה שלה
לדעתי, תניחי לה. היא את שלה כבר עשתה וכבודה במקומה מונח. תני לה לאכול את האוכל האהוב עליה, את יכולה להמשיך לנסות לתת לה דברים אחרים אולי היא פתאום תידלק על זה אבל לא הייתי עושה לה שינויי תזונה והרגלים בכוח.
הוא לא נוגע בזה. הוא רק מאוד מפוחד.
תן לו זמן. כשמפוחדים רעב זה לא משהו שכל כך חושבים עליו. תדאג שיהיו לו מים זמינים-הכי חשוב. כשהוא יצא מהסטרס הוא ישמח לאכול.
אנונימי

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אנונימי »

לגבי הרגלי אכילה:
  1. הגי'נג'ית הזו, מוציאה את הבשר מהכלי ואוכלת אותו בכל מיני מקומות ברחבי המטבח.
בהתחלה, שמתי נייר אפייה למרגלות הכלי, כדי שכשהיא מוציאה את האוכל, רק הנייר יתלכלך ואוכל להחליף בלי לשטוף את המטבח; אלא שעכשיו אנחנו כבר רואים אותה אוכלת בכל רחבי המטבח, וזה לא מתאים לחלק מבני הבית.
  1. היא לא אוכלת את כל האוכל בבת אחת. כדי לא להכניס למקרר את כל הכלי שלה ולא להתעסק עם זה יותר מדי, אני נותנת לה כל פעם חלק מהמנה.
אז בעצם יוצא שהיא מקבלת אוכל פעמיים ושלוש פעמים ביום.
אאל"ט, דובר פה על אכילה פעם עד פעמיים ביום.

אשמח לרעיונות והצעות.
תודה מראש {@
אמא_אדמה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

עדי, בעקרון לחתולים צעירים אין בעיה לעשות גם כמה ימים צום אם הם סרבנים רציניים אבל לחתולה מבוגרת לא הייתי עושה את זה, מה גם שמעבר לתזונה כזאת יכול לעורר תקופה של ניקוי רעלים שיכול להיות לה קצת קשה להתמודד איתה..

כנעני, יכול להיות שהחתול עדיין קטן מדיי בגיל יניקה? אם כן אפשר לתת לו עם פיפטה או בקבוק מיוחד קטנטן פורמולה של תינוקות לתקופה קצרה לפני שעוברים לבשר.

ליאת,
נסי לשים קרטון גדול במקום שהיא אוכלת ואולי לסגור את הדלת עד שהיא מסיימת, שלא תסתובב עם זה.
ובמקום להאכיל כמה פעמים ביום , תני לה חצי גרון , נניח, בבוקר ושתסיים מה שתסיים ושוב בערב. לא ארוחות ביניים.
בארוחה הבאה היא תהיה יותר רעבה ותאכל יותר.

לא לפחד לתת לקיבה שלהם לנוח מדי פעם, אפילו ליום שלם.. כמו בטבע , כשהם לא מצליחים לתפוס טרף...
אנונימי

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אנונימי »

ואם היא משאירה חלק (על הרצפה כמובן! עד ששוני סוף סוף הפסיק לשרוק אוכל וכלי אוכל על הרצפה, אז הבאנו את החתולה... :-) ), להשאיר לה את זה בכלי? לזרוק?
להבין מזה שבפעם הבאה לתת לה פחות?
אמרו לי ששני גרונות ליום זו כמות הגיונית. יכול ללהיות שגרון אחד מספיק לה.
מזכירה שהיא בת שנה, בגודל בינוני. אני חושבת. רגילה, נו...
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

לא ראינו איך שזה קרה, אבל בבוקר אחד הילדים מצא 4 גורים יונקים, וכשחיפש את החמישי הוא היה מתחת לראש של האם. קר ומת לגמרי.
בכלל לא בטוח שהיא חנקה אותו.
בשגר של 5 גורים, טבעי לגמרי שאחד מהם היה חלש יותר ומת. גם אצלנו היתה המלטה של 5 ואחרי שבוע אחד מת. הוא היה הכי חלש, האחרים תפסו לו את הפטמות הכי שופעות וגמרו לו את החלב וזהו. קוראים לזה ברירה טבעית.

האם יתכן כי ממרומי שנותיה (בת 18 וקצת) לא ניתן לשנות את הרגלי האכילה שלה?
בודאי. אצלי חתולים צעירים בהרבה סרבו לגעת בבשר חי (חוץ מנתחי חזה עוף בלי עצמות :-P). לדעתי, אם היא הגיעה לגיל 18 על מזון יבש ושימורים, באמת אין טעם להעביר אותה עכשיו לתזונה אחרת. מצטרפת למי שהציע להמשיך להציע לה אבל לא להכריח. אולי להציע בשר נא שיותר קל לאכול- טחון, חזה עוף. מנסיוני הם לא יודעים להתמודד עם עצמות, אבל מאד אוהבים את הבשר.
סיגל*
הצטרפות: 27 יולי 2001, 00:02

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי סיגל* »

ממש נהיו לי רגשי אשמה מהדף הזה...
אני מאכילה את החתולים שלי ועוד איזה 30 חתולי רחוב רק באוכל יבש.
האמת שזו כמות כזו של חתולים אין הרבה ברירות, והם בריאים ויפים (החתולות הכי מבוגרות שלנו בנות 9 בערך).
מידי פעם אני נותנת להם גרונות - הבנתי שזה טוב לשיניים, אבל אני מרתיחה אותם שזה לא יהיה נא.
מה עוד אפשר לעשות כדי לשפר להם את התזונה?
אנונימי

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אנונימי »

למיטב הבנתי, להפסיק להרתיח ולתת נא.
ולמה אין ברירה? למה לא לתת רק גרונות במקום אוכל יבש?

חוץ מזה, שאני לא שואלת מתוך קנטרנות, אלא באמת אשמח להבין: למה להאכיל חתולי רחוב? ז"א, הרי הם יכולים להשיג לעצמם אוכל בכוחות עצמם, לא? (ובכל לעזור בהדברת ג'וקים ועכברים למשל)
סיגל*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי סיגל* »

למה להאכיל חתולי רחוב? - כי מי אם לא אנחנו יקח אחריות על הסביבה שלנו? (החי, הצומח, זיהום, מים...)
אם לא הייתי מאכילה אותם ושומרת על הילודה כמה שאפשר (עיקורים וסרוסים), היו מסביבי המווון חתולים רזים חולים וסובלים וקשה לי לראות את זה.
אני גרה במקום מבודד ואין לי אפשרות להשיג גרונות (ואני מניחה שזה גם פחות נוח ויוצא יקר יותר מאוכל יבש).
אגב, למה כשזה נא זה יותר בריא להם?
אנונימי

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אנונימי »

בואי נראה אם הבנתי נכון את החומר (אני חדשה בעסק - מאכילה חתולה מזה 3 שבועות בלבד):
הגרונות עולים בין 2 ל 4 ש"ח לק"ג. תלוי איפה קונים. לדעתי זה די זול :-)
זה יותר בריא, כי זה המצב הטבעי של האוכל שהם אמורים לאכול. הרי הם ציידים, ואחרי שהם צדים, הם לא מבעירים אש כדי לבשל את האוכל שלהם.
בבישול, האוכל עובר תהליכים שלא תורמים לחתול (ויש הטוענים שגם לא לכלב) (ויש הטוענים שגם לא לבני אדם, במיוחד אם הם טבעונאים).

שאלה בענייני יציאות, ריחות והפרשות.
הארגז חול של הג'ינג'ית, הגיע בלי דלת.
היא השכילה להשתמש בו כשבוע וחצי, ואז אני השכלתי (או שלא) לקנות לו דלת.
ביום הראשון לחיבור הדלת, הדבקתי אותה לתקרת הארגז, כדי שהגברת תמשיך להיכנס אליו. למחרת, לא שמתי לב, והוא נשמט.
היא נמנעה ממנו, והטילה מימיה (המסריחים מאד יש לומר) בחדר שינה שלנו, על בגדים שהיו על הרצפה. אוף. לא נורא. שמתי בכביסה, יצא נקי.
לפני שגיליתי את הסיבה לבחירה המעצבנת הזו שלה, היא עשתה זאת שוב, הפעם על הספונת פו הדב של הקטנים.
אז שתי שאלות:
  1. איך מנקים כזו ספונת מצחנת הפיפי שלה?
  2. איך מרגילים אותה לזה שלארגז יש דלת ועדין הוא המקום של הצרכים שלה?
אמא_אדמה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

איך מנקים? זה די בעייתי..
אפשר לנסות לשים סודה לשתייה באזור ולתת לזה להיות שם כמה ימים... לא בטוח שיעזור..

בקשר לארגז, אני לא כל כך יודעת .. לדעתי תרפי מהדלת כי יותר חשוב שהיא תעשה בארגז מאשר ברחבי הבית..
כשהיא תתרגל תנסי להחזיר את הדלת .
למה זה כל כך חשוב לך? את קונה חול מתגבש? הוא בדרך כלל סופג גם ריחות.. את מנקה את החול כל יום?
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

גם אני חושבת שעדיף בלי דלת. חשוב מאד לקנות חול מתגבש וכדאי מאד לטאטא כל יום את אזור הארגז.

לגבי האכלת חתולי רחוב, בעיר אין להם הרבה מקורות מזון ואם לא מאכילים אותם הם מורעבים. אפשר לקרוא קצת יותר בפירוט פה
אנונימי

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אנונימי »

כן, חול מתגבש.

וכדאי מאד לטאטא כל יום את אזור הארגז.
זו בדיוק הסיבה בגינה אני רוצה דלת, כדי לא לטאטא כל יום.
(רואים שעוד לא היית אצלי...)

אני משתדלת לנקות כל יום. לפעמים לא מסתדר ומנקה אחרי יום וחצי.
זה קריטי?
הבעיה מבחינתי היא החול שעף החוצה כשהיא מכסה את הצרכים.
לוטם_מרווני*

גידול חתולים באופן טבעי

לגבי היפטרות מריח שתן על הספת פו-
לשטוף אותה עם כלור, מצטערת, זה היחיד שמחסל תריח הזה. ועדיף גרגרי חול מתגבש מפיפי במקומות לא צפויים. וותרי על הדלת, ושימי את הארגז בתוך מגירה או ארגז גדול יותר שיקלוט את הנתזים, ככה תצטרכי לטאטא פחות.
אנונימי

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אנונימי »

מסכימה. ויתרתי על הדלת. וגם אחפש ארגז גדול יותר. תודה {@
כנעני*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי כנעני* »

חתולי רחוב לא יכולים להשיג אוכל בעצמם, לא בכמות שהם צריכים, כי הרי יש המוווון חתולים נורא מסכנים. כדי להשיג מזון הם צריכים לנבור בפחי זבל, זאת במקרה שהפח פתוח, כי הרי כבר יצאו נגד החתולים ועיצבו פחי זבל שהם לא יוכלו לחדור לתוכם. אז החתולים נשארים רעבים, הנקבות ממליטות וזונחות את הגורים כי אין ביכולתן להאכיל אותם. והגורים מתים בסבל ורעב.
כיום יש תחנות האכלה מסודרות ברחבי הערים. העיריות הבינו את הבעיה וראו שיש אנשים שמאכלים חתולים, אנשים שמממנים מכיסם הפרטי את המזון, העיקורים והסירוסים - זאת שליחות - אני מכירה זוג שמגדל בביתו 100 חתולים ו- 20 כלבים, חתולים וכלבים שהם אספו מהרחוב, הם משקיעים את כל הונם ומרצם לעניין. תחנות ההאכלה של החתולים בנויות מן שוקת מקורה שמתחתה אפשר לשים מזון לחתולים ומים.
רוב האנשים לא רק שלא מנסים לעזור לחתולי הרחוב המסכנים בכך שיניחו איזו קערת מים בימי הקיץ הלוהטים, אלא אף מתלוננים על המאכילים. למשל, ברשעון לציון - העיריה אסרה על האכלת חתולי רחוב.
סיגל*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי סיגל* »

חתולי רחוב - אצלנו, מועצה קטנה, אחרי לחץ של זוג מאכילי חתולים, התחילה להשתתף בעיקורים.
עדיין, זה לא מספיק.
אני יודעת שמשרד הפנים ממליץ לעיריות ולמועצות לעקר ולסרס ואפילו משתתף בתשלום.
אצלי אוכלים כ- 30 חתולים ואני מוציאה כל חודש (!!) רק על אוכל כ- 450 ש"ח.
וזה לא נגמר בזה - יש עיקורים - כ-180 ש"ח לחתולה, ופציעות, כשאני מצליחה לתפוס ולקחת לוטרינר (יש אצלי 2 חתולות שעברו קטיעות רגלים והן חיות ושמחות ומסתדרות נהדר וזה שווה כל שקל שהלך לוטרינר).
אבל מה שמשותף לאלה שדואגים לחתולי הרחוב - קראתי פעם - זה הפצע בלב שלא עובר גם כשמאכילים ודואגים לחתולים שבסביבה כי הם תמיד רואים את כל הסכנות מסביב ואת אלה שלא מטופלים, את הרזים, החולים, הפצועים והסובלים שחיים מתחת לאף שלנו ושרוב האנשים בכלל לא רואים...
כנעני*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי כנעני* »

בעניין גור החתולים שמצאתי - למחרת בבוקר מוקדם הלכתי למקום שבו מצאתי את הגור, כי ידעתי שיש שם קבוצה גדולה של חתולים שחיה בתוך השיחים.
הגעתי לשם וראיתי את האמא עם עוד גור אחד.
ניגשתי הביתה להביא את הגור. הנחתי אותו על יד אמו וראיתי שהיא ניגשת אליו.
מאז לא ראיתי את החתלתול הקטן, רק את אחיו. הייתי שם מספר פעמים כדי להאכיל את האמא ואת שאר החתולים.
אני מאוד דואגת לחתלתול הקטן וחוששת שאמו לא קיבלה אותו בחזרה.
האם יכול להיות מצב שהאם לא תרצה את הגור?
תזמורת_הים*

גידול חתולים באופן טבעי

זו בדיוק הסיבה בגינה אני רוצה דלת, כדי לא לטאטא כל יום.
תראי :-) יש לך חתול בבית. זה כמו ילד- יחד עם הדברים היפים והנהדרים, מגיעות גם מטלות, לא הכי מענגות, שצריך ללמוד לחיות איתן. התיחסי לעניין הטיטוא כמו שאת מתיחסת להתעוררויות ליליות, חיתולים מלוכלכים, רצפת המטבח אחרי ששני ילדים אכלו ארוחת ערב וכדומה...
עדי_ל*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי עדי_ל* »

http://www.2forcats.com/archive/2.html

מיאוזלטר - כתבות בעיניני חתולים
אנונימי

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אנונימי »

עדי,
יש לך מושג למה כל כך יקר?
דמי השתתפות בכנס: 165 ש"ח, כולל כיבוד.
כנעני*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי כנעני* »

עדכון לגבי גור החתולים:
כבר הייתי שם מספר פעמים (אצל משפחת החתולים שגרים בתוך השיחים) ואכן ראיתי את הגור הקטן והשחור. האכלתי אותו ועוד כמה חתולים בגרונות והם היו מאוד שמחים.
הבעיה היא כמובן - הכסף. אני לא יכולה להאכיל עשרות חתולים כל יום.
אתמול הייתי בערב בסופר וביקשתי לקנות גרונות. הם אמרו לי שכרגע זרקו כמות של גרונות שכבר היו מקולקלים.
יכול להיות שאני יכולה לעשות איזשהו דיל עם הסופר, שיתנו לי במחיר מוזל במקום לזרוק כמות לאחר שזה מתקלקל.
הרי אין להם מה לעשות עם כל הגרונות האלה, כמויות של איברים של תרנגולות נזרקים יום יום בזמן שזה יכול היה להציל אלפי חתולי רחוב מורעבים או בע"ח בכלל הנמצאים בבתי מחסה.
אני לא מבינה איך כל העמותות למען בעלי החיים לא עושות איזשהו דיל עם כל השחטות בארץ וקונה מהן את כל האיברים שאף אחד לא קונה אח"כ, כמו גרונות, גבים וכד' במחירים זולים ?
הבעיה היא שרוב האנשים שבויים בשטיפת המח שיצרני המזון היבש עשו, כפי ששטפו להם את המח עם שאר המוצרים הנמכרים על מדף הסופר.
אם מישהו יכול ורוצה להתחבר ליוזמה כפי שהעליתי מוזמן ליצור איתי קשר כאן ולנסות להריץ את העניין יחד - לדאוג שגרונות וגבים לא יזרקו סתם כך ויועברו להאכלת חתולי רחוב או האכלת בע"ח בבתי מחסה.
צריכים לחשוב על עניין הקירור וההובלה.
תודה.
עדי_ל*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי עדי_ל* »

כנעני,
האם נכנסת לפורום החדש להאכלת חתולי רחוב? זה בתפוז.
קראתי שם דברים רלוונטיים לך לאחרונה.
אחפש היום שוב.
הכניסה לפורום גם דרך המיאוזלטר שפירסמתי את הלינק אליו אתמול.
אמא_של_לילה*
הצטרפות: 12 יוני 2005, 19:08
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_לילה*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_של_לילה* »

שאלה-החלפנו לחתולה את החצץ. מההוא המדיף כל מיני כימיקלים לחצץ רגיל טבעי, אבנים של חמרי בניין. גם מאוד זול- 5 שקלים לשק גדול.
אבל היא מרחרחת בחשדנות, מתארגנת בתנוחת פיפי או קקי ובשניה האחרונה , מתחרטת. מהצהרים לא עשתה.
מה עושים?
מנגו_בננה_ומלון*

גידול חתולים באופן טבעי

הצילו החתולים משתלטים לנו על החיים!
הכל התחיל כשריחמנו על חתולה עזובה אחת שייללה מרעב מחוץ לבית שלנו והאכלנו אותה (אנחנו גרים במושב בפרדס פתוח),
היא מעולם לא הוגדרה "שלנו" אבל היא עברה לגור באיזורנו, כעבוד זמן מה היא המליטה 3 גורים והתחלנו להאכיל גם אותם, גם הם לא ממש "שלנו" הם חתולי טבע, שניים נותנים לנו ללטף אותם השלישית לא(האמא לא), הם רק אוכלים פה,
אבל לאט לאט הם מתרבים ומתפשטים ובאים עוד ועוד חתולים ומצטרפים לחבורה, ועוד חתולה נטשה פה ליד הבית את הגורים שלה (איזה 7) ועכשיו אנחנו מאכילים קרוב ל20 חתולים.
אנחנו מנסים לגרש אותם (חוץ מהשלושה המקוריים) אבל זה לא כל כך פשוט ואני דואגת כי יש המון נקבות הווה אומר בקרוב יהיו מאות חתולים!
איך יוצאים מזה?
אני חייבת לסלק מפה את רוב החתולידה ומי שישאר צריך לעקר (שוב - הם לא נותנים לי להתקרב אליהם אין לי איך לתפוס אותם לעיקור - וגם אין לי כסף לשלם על 20 עיקורים....)
עצות יתקבלו בברכה.... HELP
כנעני*

גידול חתולים באופן טבעי

שליחה על ידי כנעני* »

מנגו בננה ומלון היקרה
הסיפור שלך יכול ללמד על היתרונות של העיקור, אפילו אם זה כרוך בהוצאה כספית, הרי שהרבה סבל נחסך כך לחתולים והרבה אי נעימות לנו.
אני מציעה שתנסי להתקשר לעיריה ותשאלי על המדיניות שלהם לגבי עיקורים. למשל יש עיריות שלוקחות חתולי רחוב ממקומם, מעקרי ומסרסים אותם, ומחזירים אותם לאותו מקום ממנו נלקחו. אולי תגידי שאת מוכנה להשתתף בהוצאות של חתול או שניים ולראות איך פותרים את הבעיה.
אם תאמצי כלב או שניים, סביר להניח שהם יפזרו את ההפגנה של החתולים, אך רצוי קודם כל לראות איך פותרים את נושא העיקורים/סירוסים של החתולים.
בהצלחה!
שליחת תגובה

חזור אל “בעלי חיים”