אסטרולוגיה טרנספרסונלית

Tal_Ya_Tal*
הצטרפות: 19 דצמבר 2001, 12:12
דף אישי: הדף האישי של Tal_Ya_Tal*

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

שליחה על ידי Tal_Ya_Tal* »

אסטרולוגיה היא שפה

"את בודאי תאמרי שאני סאטורנית נורא היום. אולם אני דווקא מרגישה כמו נפטון על השמש" אמרה לי חברתי. "לא," עניתי לה: ,את דווקא מצטיירת לי מאד חירוטית היום, אך עם ירח סטורן צמידות בדגים". השאר הביטו בנו במבט תמוהה, אך לא מופתע, משל דברנו בשפת סתרים כלשהי והעירו לנו בעדינות: "דברו עברית בבקשה"!

ישובות היינו בחדר האורחים של חברה משותפת, שאצלה התאספנו על מנת לקיים מפגש מודעות ומדיטציה. שאר הבנות, אף שהן בעלות רקע רוחני, אינן עוסקות באסטרולוגיה. לכן, המושגים שהזכרנו, נשמעו באוזניהן כסינית, למרות שלנו, הן אמרו הרבה מאד ואף חסכו, הרבה מילים מיותרות.

תמיד כשמדברים על אסטרולוגיה אנשים מקשרים זאת למדורי ההורוסקופים בעיתונים ומתייחסים לכך די בזלזול, או בספקנות, כיאה למדורים אלו. ומצירה אני מאד על אותם אסטרולוגים, היורקים לבאר ממנה הם שותים, בשל תאוות פרסום, פופולריות או ממון. שכן, הם מכפישים את שמה של האסטרולוגיה.

כל ערב ראש שנה חדשה, ישנן תחזיות חדשות בעיתונים מחד ומאידך, מאמרים המזכירים לנו איפה "פישלו" האסטרולוגים בשנה שעברה.

אסטרולוגיה היא אחד המדעים העתיקים בעולם. מטרתה הראשונית, לא הייתה חיזוי, כפי שנהוג לחשוב. למעשה, האסטרולוגיה שמשה במקום הפסיכולוגיה המודרנית של ימינו, במידה רבה.

האסטרולוגיה חוקרת את אנרגיית החיים של האדם, את מבנה הנפש שלו ואת אבות הטיפוס המשחקים תפקיד באישיותו, דרך הקשר עם הגופים השמימיים, ברגע הוולדו. (על פי התפיסה של המאקרו קוסמוס והמיקרוקוסמוס)

חיזוי עתיד הווה רק אחד השימושים של הידע האסטרולוגי ובשום אופן לא העיקרי. אסטרולוג טוב, חייב לפתח קודם כל אינטואיציה ולדעת לקרוא מפת לידה בצורה גלובלית, למען שאיפת החיים הקיימים בה, במטרה, להביא את האדם, למודעות עם הדפוסים שהוא יוצר בחייו ואיך הוא יכול לשנותם. כן, אסטרולוגיה נתפסת לעתים כתורה פטליסטית, המאמינה בגורל. אך לא כן היא. כלל וכלל לא.

האסטרולוגיה מאמינה בזכותנו לבחור כל פעם מחדש. ולשנות את הנתיב. והיא מראה לנו כיצד ולאן. למעשה, ניתוח מפה אסטרולוגית, חוסך מספר מפגשים עם פסיכולוג, עד שהוא עומד על הבעיות המטרידות את האדם. פסיכולוגים רבים גילו זאת והם נעזרים באסטרולוגיה. הראשון שבהם היה קרל גוסטב יונג -תלמידו של זיגמונד פרויד ואבי הזרם של הפסיכולוגיה היונגיאני.

"כל הורה חייב שתהיה לו מפת לידה של ילדיו, על מנת שיוכל לדעת איך לכוון את התפתחותם, היכן לעודד והיכן להרפות את הלחץ" הצהירה באזני פיליס שלימר, תזונאית קלינית וטרנס מדיום בעלת שם עולמי, המנהלת בית ספר למטאפיזיקה באורלנדו, פלורידה, זה למעלה מעשרים וחמש שנה. (אגב, ספרה של פיליס, “כוכב הבחירה היחיד" ראה אור בעברית בהוצאת גל.)

L&L
TALYA
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

שליחה על ידי אני* »

מאיפה הגיע האסטרולוגיה?
נאוה_פרנס*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2001, 00:39
דף אישי: הדף האישי של נאוה_פרנס*

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

שליחה על ידי נאוה_פרנס* »

האסטרולוגיה הגיעה כנראה מהחשב של טליה טל. מה הבעיה?
אילנה_קל*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2001, 19:10

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

שליחה על ידי אילנה_קל* »

נאוה. אני מבינה את "אני". השאלה שלה היא ככל הנראה, מי היה הראשון שהגה, או במילים אחרות, מי המציא את האסטרולוגיה.
שאלה טובה!
יש לך תשובה, טליה?
Tal_Ya_Tal*

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

היי 'אני' :-)
שאלת שאלה 'קשה'.
אין אפשרות לומר בוודאות
מהיכן הגיעה האסטרולוגיה, (אם
כי, יש לי את ההשערות שלי. אבל זאת
אשמור לפינלה ;-)).

אז קודם כל, בעולם 'המערבי', האסטרולוגיה
הייתה ידועה כבר מזמן הבבלים הקדמונים ויש
הטוענים, שהבבלים, צפו בכוכבים על מנת לצפות את
שינויי עונות השנה, שהשפיעו על החקלאות וכך גילו את תנועת
גרמי השמיים. גם המצרים הקדמונים עסקו באסטרולוגיה וזה הפך
נפוץ יותר בתקופה ההלנסיטית (עירוב תרבות יוון והמזרח התיכון- בתקופת
בית שני) בעיקר תקופת שלטון בית תלמיי. ומאוחר יותר בתחילת תקופת האיסלאם.

הכנסיה, גרמה נזק רב לאסטרולוגיה בכך שהשמידה חומר רב ערך, שלא עלה בקנה אחד עם
התפישה הדתית שלה. חומר מחקרי, הקשור בעקר ל'נקודות הערביות' , 318 במספר, שהן
ידע שנשתמר מן התקופה האיסלמית, כאשר מדע האסטרולוגיה היה בשיא פריחתו.

במקביל לאסטרולוגיה 'המערבית', התפתחו מדעים דומים, השתבססו אף הם על
גרמי השמיים, אולם בוריאציה שונה. האסטרולוגיה ההודית: שנקראת 'ג'ויטיש'
והאסטרולוגיה הסינית, שמתבססת על מחזור יופיטר-מחזור בן 12 שנה.

ו.....כן, אל נא נשכח את שבט המאייה והאסטרולוגיה הייחודית שלו.
טוב, אז מספיק ל'מתוח' אותך. האסטרולוגיה שאנו קוראים
"מערבית" ומקורה בבבל ומצריים העתיקה, הגיעה בעצם
לשם, מיבשת אטלנטיס האגדית. ומקורה, כלל איננו
על הפלנטה שלנו. זהו ידע 'מיובא' אבל ידוע ש...
אברהם אבינו עסק בו, כמו גם הרמס
טריסמגיסטוס, פתולומיאוס, אריסטו,
אפלטון, היפוקרטס, טיכו ברהה,
אייזיק ניוטון, אינשטיין וקרל
גוסטב יונג (הפסיכולוג),
מישל גוקלן ועוד'

אז כפי שאת
בודאי רואה, אין
תשובה חד משמעית.
ההודים אומרים שהיא
מופיעה בוודות ובאופנישדות.

המצריםהקדמונים 'קבלו אותה'
מהרמס טריסמגיסטוס (שלפי אחת
ההשערות הוא האל המצרי תות', אל הלבלרים).
המקביל של האל היווני הרמס- שליח האלים, שהוא מרקורי .

ואילו שבט המאייה, הביא אותה מהמקום שבו הם שוכנים, אי שם
בגלקסיה אחרת. משם באו לכאן על מנת 'להנדס' לנו את הזמן וללמדנו.

ואילו אני טוענת, שהידע הגיע עם 'הנפילה הראשונה' לאלטנטיס שעל פי עדות
'מוסמכת' הייתי משוייכת אליה.;-)* אורניה(URANIA) היא המוזה של האסטרונומיה
והוא גם שמו של אסטרואיד קטן בחגורת האסטרואידים שבין מארס ליופיטר
שאליו אני מתקשרת ;-) 'נקודת העתיד' שלי 'יושבת' בדיוק שם!!!!!
והמבין יבין
L&L
TALYA
רועי_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 18:34
דף אישי: הדף האישי של רועי_שרון*

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

שליחה על ידי רועי_שרון* »

כתבת "אסטרולוגיה היא אחד המדעים העתיקים בעולם". אסטרולוגיה אינה מדע -- לפחות לפי ההגדרה שמקובלת כיום, המתבססת על הגדרתו של הפילוסוף פּוֹפּר. יכול להיות שבעבר (כלומר, לפני פּוֹפּר), אסטרולוגיה כן נחשבה מדע. כמו כן, אין ספק שהאסטרולוגיה כוללת גוף ידע גדול. אבל היא לא מדע.

מה זה מדע על פי פופר? מדע הוא תחום ידע הכולל רק דברים שניתן להפריכם. כלומר, אם לא ניתן להפריך משהו, אז הוא לא בגדר מדע. לדוגמא, לטעון שהתפוח נופל מהעץ לכיוון למטה ולא למעלה משום שאיזשהו כוח אלוהי מזיז אותו למטה, זו טענה שאי אפשר להפריכה. למה? כי אי אפשר לתכנן ניסוי שיפריך את הטענה הזו. לכן העיסוק בטענה אינו מדעי. כמובן, העיסוק בטענה הזו יכול להיות מאד מעניין על אף שהוא אינו מדעי, וכמו כן הוא יכול להיות חשוב, או מוסרי, מעשיר, מדכא, מלהיב, קשה, דורש יכולת רגשית גבוהה, או יכולת מנטלית גבוהה, או פשוט סתם כיפי. אבל הוא לא מדעי.

דוגמא למשהו שהוא כן מדעי: הטענה שהתפוח נופל מהעץ למטה כי מופעל עליו כוח שגורם לתפוח ליפול בתאוצה של 9.8 מטר לשניה בריבוע. למה זה מדעי? כי ניתן בקלות לתכנן ניסוי שיפריך את זה: ניקח תפוח (או כל חפץ אחר), נפיל אותו מגבהים שונים, ונבדוק אם בכל המקרים הללו הוא מאיץ ב-9.8 מטר לשניה בריבוע. אם אפילו באחד מהניסויים האלה יתברר שזה לא נכון, אז כל הטענה אינה נכונה (על אף כל המקרים האחרים בהם הטענה נראתה לנו נכונה), ועלינו למצוא הסבר אחר לתופעה שאנחנו רואים (נפילת התפוח).

למעשה, זה שם את האמת המדעית במצב מאד עדין: היא אמת כל עוד לא הוכח אחרת, על אף שניתן להפריכה בכל רגע. ברגע שמישהו עשה ניסוי שהפריך אותה, אז היא כבר לא חלק מהידע המדעי. למעשה, הניסוח הזה של השיטה המדעית כל כך הלהיב ומלהיב מדענים בכל העולם, שהם כל הזמן מנסים עוד ועוד דרכים להפריך אמיתות מדעיות -- ולעתים לא רחוקות אף מצליחים בכך. לכן, כשמישהו עושה ניסוי ממנו הוא מסיק איזושהי טענה שנראית לו נכונה (על פי הניסוי), הוא מייד מפרסם את מהלך הניסוי כדי שכמה שיותר מדענים יוכלו לחזור עליו, ואולי להראות שהניסוי שגוי. אם הם יצליחו להפריך את הניסוי אז מהמדע (ומהמדען) תחסך תיאוריה שגויה (ומבוכה), ואם הם לא יצליחו להפריכו, אז יתקבלו עוד חיזוקים לכך שהתיאוריה אינה מופרכת לגמרי.

מטבע הדברים, על מנת שניסוי כזה יהיה הדיר (ניתן לחזרה), הוא מתואר באופן מאד ברור במאמר, והמאמר עצמו עובר ביקורת של עורכים מדעיים שמוודאים שמי שקורא את המאמר מסוגל לשחזר את הניסוי. תיאור כזה של ניסוי הוא ממש תיאור "קליני". כלומר, כל פרט ופרט בו מתואר, על מנת שלא יהיו דברים לא ברורים, ושאפילו טכנאי ברמה הנמוכה ביותר יוכל לחזור על הניסוי (ללא הבנה) ועדיין לקבל את אותן התוצאות.

אסטרולוגיה לא עונה על הקריטריונים האלה של תחום מדעי. נעשו מעט מאד ניסויים "קליניים" כאלה בתחום האסטרולוגיה (לפחות לפי הספרות הפופולרית בנושא), ועושה רושם שרוב האסטרולוגים והמשתמשים באסטרולוגיה מרוצים מכך שהתחום אינו מדעי. הם עדיין מתעניינים בגוף הידע שהאסטרולוגיה כוללת, ואף משנים את החלטותיהם בהתאם לגוף הידע הזה.
חגית_ו*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2001, 15:26
דף אישי: הדף האישי של חגית_ו*

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

שליחה על ידי חגית_ו* »

השורש ה.ד.ר זה לחזור בארמית.(אם אני לא טועה...)
מילים נוספות למשל: הדרן
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

שליחה על ידי יונת_שרון* »

רועי, אתה לא מדייק: יש באסטרולוגיה אלמנטים בעלי תוכן מדעי (כלומר, ניתנים עקרונית להפרכה). ואכן נעשו ניסויים שבחנו את האלמנטים האלה. כמובן, שתוצאות הניסויים האלה הפריכו את ההנחות של האסטרולוגיה, אבל עושה רושם שזה לא מפריע למאמינים.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

שליחה על ידי בשמת_א* »

טליה (אני לא יכולה להגיד "איזה שם מקסים".... נתתי אותו לבת שלי וכך אפשר להבין מה דעתי עליו... :-) ),
קראתי את מה שנאוה כתבה בדף אחר.
אם נעלבת מאנשים שאינם מאמינים באסטרולוגיה, זכותך לכתוב: זה דף תמיכה שמיועד לאנשים שמתעניינים באסטרולוגיה. אנא אל תתווכחו איתי פה על תקפות האסטרולוגיה.
אם לא נעלבת - אז מותר לכל אחד לכתוב את דעתו באתר הזה (רועי שרון פשוט לא יכול לתת לאסטרולוגיה לעבור על דרכו בלי להודיע שזה שטויות :-) ), ואת פשוט תמשיכי בשלך.
וגם, מותר לך (כמו לכל אחד) למחוק, או פשוט להוציא קטעים מכאן לדף אחר, שאיננו הדף שלך (למשל, את הויכוח על האסטרולוגיה לדף שייקרא אולי התנגדות לאסטרולוגיה , ואת הדיון בשורש "הדר" לדף אחר, יש פה נדמה לי איזה דף על טריוויה או על שאלות לשוניות, ואם אין אז אפשר לפתוח), וכך להשאיר את הדף הזה נקי לכל מי שרוצה לדבר על השפעת האסטרולוגיה על חיינו או לשאול אותך שאלות.
אני אישית מאלה שחושבים, שאם מישהו רוצה לדבר על התחביב הלא מזיק שלו ואני, נניח, לא ממש בקטע - אז אני אקרא או לא אקרא, ולא אכתוב כלום. אני דווקא אוהבת אסטרולוגיה, אבל אין לי מה לומר על זה... (אלא אם כן אפשר להחשיב את הסיפור שכתבתי בדף אלוהים אדירים ).
אז אני מקווה שלא נבהלת מהדיון, ושלא ברחת מפה.
אני אשמח אם תסבירי יותר את מה שכתבת בראשית הדף, כי ממש לא הבנתי מה זה אומר שמישהי "ירח סטורן צמידות בדגים" וכדומה.
אה, וגם אני מאלה ששורות שבורות ממש מקשות עליהן את הקריאה.
זה גורם לי להיתפס לגראפיקה והמלים לא נכנסות לי לראש.
אני.*
הצטרפות: 25 דצמבר 2001, 16:21

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

שליחה על ידי אני.* »

שלום בשמת א
לדעתי זה נכון מה שכתבת
חוץ מהדבר האחרון
לדעתי זה נוח יותר שהשורות שבורות!
ואיני מבינה איך זה שהמילים לא נכנסות לך לראש?
אילנה_קל*

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

שליחה על ידי אילנה_קל* »

טליה, קודם כל, ברוכה הבאה לפורום !
בנוסף, אני מצטרפת לבשמת. גם אני רוצה לדעת מה זה אומר שמישהי "ירח סטורן צמידות בדגים" וכדומה.
ברקת_לוין*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2001, 03:09

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

שליחה על ידי ברקת_לוין* »

טליה
לפני כל דבר אחר אני רוצה להגיד לך שלעומת הקטע הראשון שכתבת ושגרם לי להרים גבות במספר קטעים, החל מהקטע השני שבו את התחלת לכתוב בגלים אני פשוט התאהבתי בך. לכתוב בגלים זה נפלא ונהדר בעיני. זה הפך להיות שיר. זה באמת מפחית את משמעות המילים אבל באופן מוזר גם הופך את הכל להיות מובן יותר.

מעבר לזה, בתור בורה אמיתי באסטרולוגיה הייתי מאד רוצה לשמוע יותר.
מעולם לא התנסיתי באסטרולוגיה אבל אני מאד אוהבת תחומים מדעיים שנוגעים לנפש האדם שלא בדרכי הפסיכולוגיה המודרנית (שאותה אני דווקא מכירה ומאד לא אוהבת הרבה פעמים).

ספרי לנו עוד בבקשה.
אילנה_קל*

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

שליחה על ידי אילנה_קל* »

עוד משהו.
פעם קראתי באיזה עיתון על אסטרולוגיה סינית. שהיא שונה מזו הרגילה.
הטענה של הסינים היא שכל 12 שנה הכל חוזר על עצמו בעולם. מבחינה מדינית, מלחמות וכיו"ב
לפי הכתבה מצאנו שאני, בעלי ובתנו הגדולה בעלי קוי אופי דומים.
זה נראה לי מעניין הרבה יותר מאסטרולוגיה רגילה.
שמעת על זה פעם?
רועי_שרון*

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

בשמת, אני לא אמרתי שאסטרולוגיה זה שטויות, וגם לא התנגדתי לאסטרולוגיה כך שאינני מבין למה את מציעה להעביר את דברי לעמוד בשם התנגדות לאסטרולוגיה. כל מה שהסברתי זה שאסטרולוגיה אינה מדע. זה שמשהו איננו מדע עדיין לא הופך אותו לשטויות או לדבר לא מעניין. בסך הכל תיקנתי מה שנראה בעיני כטעות של Tal Ya Tal.
בשמת_א*

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

שליחה על ידי בשמת_א* »

רועי, אל תקפוץ, סתם צחקתי עליך קצת. לי אמרת משהו ברוח זו, לא לטליה.
Tal_Ya_Tal*

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

רועי, רועי, רועי.....
כמה פילוסופיה יש במדע.
אגב, רועי, האם פילוסופיה היא מדע?!

אם לאו, כפי שאני מצפה שתטען, איך זה,
שמדענים 'נבונים ורציונליים' נשענים על טענתו
של פילוסוף?!?! ואם פילוסופיה הנה מדע, כי הלא
כולה נתנת להפרכה, אזי מה לנו עם המדע?!? אגב, רועי,
על פי הקריטריון הזה, האם הרפואה היא מדע?! כי הלא זה
שתרופה מסוימת מתאימה למחלה מסוימת בהחלט נתן להפרכה.

טוב. אין לי עניין בהתנצחויות. א-ו-ל-ם כמה טוב שהמדע התחיל להתפתח
לפני שאותו פרופר שלך בכלל היה. כי למדע, יש בדרך כלל תכונות אורניות
ועל סמך זה הוא מתפתח. הדחף לחקור ולהמציא אולם מזמן שמדענים צריכים
הוכחות ותעודות, המדע הפך סאטורני ושוקט על שמריו. שומר בקנאות על הישגיו.

אבל דווקא לפי הטיעון שלך, אסטרולוגיה היא מדע. כי אם אומר לך, שאורנוס בבית שבע,
מצביע על גירושין, את זה, אפשר להפריך (או להפריח);-)חהחהחההחהחהה

אבל, אסטרולוגיה היא מדע, כפי שפסיכולוגיה היא מדע וכפי שפילוסופיה היא
מדע. אבל גם כפי שמתמטיקה היא מדע, אסטרונומיה היא מדע ומוסיקה היא
מדע. כי אסטרולוגיה כוללת בתוכה את כל הנזכרים לעייל. היא פשוט מכילה אותם בה.

והאמן לי, אין היריעה מספיק רחבה על מנת להסביר ולהוכיח וגם אין על מה. אולם
מאידך גיסא, מה שאתה טוען כאן, הוא את מוגבלותו של המדע. כלומר, אם עדיין אין לו
את כלי המידה, המסוגלים להפריך את הטענה, אין זה מדע. כלומר, שכל מה שטרם הוכח
כמדע, הוא בעצם, 'על מדע'. 'סופר מדע'. כי עדיין לא הצליחו להפריכו.

אז במקום להפריח פריכיות באוויר, מתי ירדו המדענים מהעץ שעליו הם טפסו?!?

L&L
TALYA
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

שליחה על ידי יונת_שרון* »

תיקון לגבי המונח "מדע": רוב הפסיכולוגיה אינה מדעית, פילוסופיה אינה מדע, מתמטיקה אינה מדע (אם כי היא "אם המדעים"), מוסיקה היא כמובן אמנות ולא מדע. מכל התחומים שציינת רק אסטרונומיה היא מדע. אסטרולוגיה כמובן לא "מכילה" אותה, אלא נסמכת עליה.
רועי_שרון*

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

טליה, אענה לשאלותיך אחת אחת:
  • האם פילוסופיה היא מדע? - פילוסופיה אינה מדע. היא תחום דעת, ויש לה גוף ידע מורכב ומלומד, היא גם מאד מעניינת או מאד משעממת (תלוי את מי תשאלי), אבל היא אינה מדע, כי טיעוניה אינם ניתנים להפרכה.
  • איך זה, שמדענים 'נבונים ורציונליים' נשענים על טענתו של פילוסוף? - הם בוחרים בחירה ערכית ברציונליזם ובשיטה המדעית. כלומר, הם מאמינים -- לא עקב הוכחות מדעיות או רציונאליות -- בכוח הרציונליזם והשיטה המדעית. באותה מידה הם יכלו להאמין באסטרולוגיה. הם פשוט בחרו בערכי הרציונליזם.
  • האם הרפואה היא מדע? - כן, לפחות הפרמצבטיקה.
  • אבל דווקא לפי הטיעון שלך, אסטרולוגיה היא מדע. כי ... את זה, אפשר להפריך - נכון, ואכן נעשו לא מעט מחקרים שהפריכו את טענות האסטרולוגיה בה השתמשו במחקרים. כמובן ייתכן שתיאוריה אסטרולוגית אחרת לא הייתה נכשלת במחקרים, ואת בהחלט מוזמנת ליזום מחקר שיראה זאת. אם כי לא נראה לי שההפרכה של אסטרולוגיה מבחינה מדעית באמת מפריעה לך, נכון?
  • מה שאתה טוען כאן, הוא את מוגבלותו של המדע - נכון. יש לך בעיה עם זה שהמדע מוגבל?
  • מתי ירדו המדענים מהעץ שעליו הם טפסו? - למה להם? טוב להם שם. למה את רוצה לטפס על העץ הזה גם? חסר לך מרחב למטה? :-)
Tal_Ya_Tal*

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

תודה רועי {}
אהבתי את תשובתך.

L&L
TALYA
בשמת_א*

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

שליחה על ידי בשמת_א* »

רועי, הרפואה אינה מדע, אלא אמנות. אם כי חלק מהרפואה נשען על מחקר רפואי או אחר.
להארות מעניינות בשאלה זו ראה מאמרו של ד"ר מרסדן ואגנר על הדגים שאינם רואים את המים באתר www.leida.co.il
תמרול_ה*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 14:17
דף אישי: הדף האישי של תמרול_ה*

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

שליחה על ידי תמרול_ה* »

לגבי ה"אמת המדעית" המצפה להפרכתה, חשוב לציין את הסוציולוגיה של המדעים, שבודקת מדוע המדע חוקר דברים מסוימים ולא אחרים (בדרך כלל בשיטת "לך בעקבות הכסף"), והקידום של חוקרים שנעשה לעיתים רבות על בסיס יכלתם לגייס תקציבי מחקר... כלומר, המדע אינו שיטה "טהורה" לבניית מסד של ידע.
למרות שיש מסדי ידע שנבנו בעמל רב בשיטה המדעית הרציונלית, בכל זאת יש תחושה שיש תחומים בהם עולם החלומות בכל זאת הוא העולם האמיתי יותר... המהותי יותר, והמציאות היא במידה מסוימת, צל חולף. וכפי שאמר קוהלת, "מה שהיה הוא שיהיה ואין חדש תחת השמש"...
לי_אורה*
הצטרפות: 12 אפריל 2005, 19:07
דף אישי: הדף האישי של לי_אורה*

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

שליחה על ידי לי_אורה* »

חבל שהדיון בנושא כל כך מעניין כמו שבא לידי ביטוי בשם הפורום הפך לדיון במדע כן או לא...
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

חבל שהדיון בנושא כל כך מעניין כמו שבא לידי ביטוי בשם הפורום הפך לדיון במדע כן או לא
אולי לשנות ל אסטרולוגיה כן ולא
פותחת*
הצטרפות: 17 יולי 2018, 15:00

אסטרולוגיה טרנספרסונלית

שליחה על ידי פותחת* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

היי
הייתה לי חוויה מטלטלת!!! חייבת להמליץ.
לפני כחודש, בעקבות שינויים שאני עוברת פותחת הדף הזה
ורצון להבין מהות קשר חדש עם גבר, הגעתי לאתר של אסטרולוגית והתפעלתי רק מלקרוא אודות המזל שלי שם. זיהיתי את עצמי באופן שאפילו עזר לי להבין יותר את המניעים העמוקים שלי.
באופן ספונטני בלי להאמין יותר מידי באסטרולוגיה קבעתי פגישה בת שעתיים עם האסטרולוגית (פנינה כץ) . נתתי תאריך לידה, ושעת לידה שלי ,של בעלי, ילדי והגבר החדש. זהו.
אפילו לא היו לה את השמות שלנו.
מה שעברתי אצלה זה בשבילי לא יאמן!!!
בשעה הראשונה היא עברה איתי על השנים המשמעותיות בחיי שקרו בהם אירועים מכוננים. לדוגמא- אמרה שכשהייתי בת תשע היא רואה שעברתי חוויה קשה שעוררה בי פחד ודאגה. אכן זה היה- אחי הצעיר חלה בדלקת קרום המוח ואיבד את היכולת ללכת. התפללנו שבועות לנס- שאכן קרה, תודה אל.
כך ראתה- כילדה ונערה בבית הספר והתיכון- באילו שנים הייתי במצב ירוד מבחינה חברתית ולימודים ומתי היא רואה התאוששות . הכל מדויק.
ראתה את אישיות ההורים והשפעתם עלי- ללא תאריכי לידה של ההורים. גם מדויק. למי אני דומה באופי ועם מי מהם הזדהיתי.
ניתחה את אופי ילדי ובעלי אחד לאחד. ראתה את ילדותו של בעלי, אופיים של אמו ואביו. נתחה את היחסים שלנו, מתי התאכזבתי מהם לראשונה ומה עתידם.
גם ניתחה איתי את הגבר הנוכחי ואת מערכת היחסים שלנו וומה עתידה.
נתנה לי גם הצצה לעתיד.
פשוט לא יאמן....לא יודעת איך זה אבל כנראה הכל כתוב לנו.
שליחת תגובה

חזור אל “התמודדות וטקסים”